“Kohoutek ve víně” je druh vynikajícího kuchařského produktu z Francie, spíše z Burgundska. Ušetřit maso ušlechtilým nápojem znamená udělat šťavnaté a voňavé. V ideálním případě je pro to vhodné pouze Burgundsko. Požadovaný suchý, protože příliš sladký pták nebude dělat nádobí vynikající, a tvar vytesaný.

Kohoutek ve víně ve francouzštině: krok za krokem recept
Dobře рецепты приготовления петуха в вине
Složení Počet
kohouty kohoutu 2-3 kg
cibule 2-3 kusy.
mrkev 2 kusy.
rajčata 3 kusy.
koňak 100 g
kuřecí vývar 200 g
česnek 2 plátky
máslo 2 polévková lžíce. l.
žampiony 250 g
slaninou 150 g
cukru 1 polévková lžíce. l.
olivový olej 3 polévkové lžíce. l.
pepře 10-12 kusů.
tymián 1.5 Čl. l se snímkem
mouka 2 polévková lžíce. l se snímkem
Lavrushki, pepř, sůl chuť
Doba vaření: 180 minut Kalorie na 100 gramů: 142 Kcal

Francouzi nejsou nic, co by bylo považováno za oblíbené vaření, protože i kohoutník může vařit velmi originálním způsobem. Existuje mnoho možností vaření drůbeže ve víně. Jeden z nejúspěšnějších ve všech ohledech – ve francouzštině.

Kohout by měl být nakrájený na kousky a marinován ve víně, spolu s drcenými kruhy, mrkví a cibulí, stejně jako kmín, Lavrushka a hrach v hrášku. Je lepší vyjmout maso celou noc na chladném a tmavém místě. Ráno si můžete vyhazovat koření a dát mrkev a cibuli dovnitř.

do řezu картофель

Pečeme kohoutek kohouta na rostlinný olej a máslo dohromady, pak jej nalijeme do pánve, nalijeme brandy a zapálíme ho. Jakmile je alkohol pryč, přidejte marinované zeleniny, rajčata, česnek, kuřecí vývar, sůl, pepř a marináda.

kuře обжарить

Nechte ho zháct na pár hodin. Houby s cibulí a slaninou by měly být smaženy odděleně a následně kombinovány se všemi ostatními přísadami. Moukou mouku ve víně, nalijte do pánve a vařte dalších dvacet minut. Odstraňte z tepla, posypeme petrželkou a podáváme za půl hodiny stolu.

 

Kohoutek ve víně v Burgundsku

V Burgundsku – je klasika žánru. V tomto případě je kohout marinován ve slavném lahodném nápoji a nic jiného. Samozřejmě, můžete kohouta nahradit kuřecím masem a Burgundian s jiným červeným vínem. Ale bude to jiné. Klasický recept se dělá následujícím způsobem. Složení:

 • 2-3 kg. jatečně upravené těla kohoutů;
 • 3 mrkev;
 • 250 gr. čerstvé houby;
 • 250 gr. uzená slanina;
 • 1 l. Burgundské víno;
 • 75 gr. máslo;
 • 200 gr. kuřecí vývar;
 • 1 celer stonku a spoustu petrželky;
 • na šeptajícím pepři, soli, kmínu;
 • 10-15 ks. hrášek z novosměn;
 • 2-3 listy vavřínu;
 • 2-3 cibule a pár česneku.

Doba přípravy: 1 den (pro moření) a 3 hodiny.

Obsah kalorií: asi 138 kcal / 100 gr.

Řez kachny kohouta na kusy, vložte do pánve, nakrájejte cibuli na plátky a mrkev, koriandr, česnek, kmín a celer na kroužky. Sůl a pepř chuť a nalít celé víno. Posíláme nakládaný pták do ledničky.

Ráno se kousky masa suší papírovými ručníky. Smažte tuk v pánvi z hrudníku, odstraňte praskliny a v tomto tuku smažte kohout na růžovou kohoutku. Ve stejném tuku smažte marinádovou zeleninu.

Pak jsme si včelili v hrnci, ve stejné zelenině, ve filtrované marinádě. A pokud není pták pokryt celou marinádou, přidejte kuřecí vývar. A pár hodin nechá pokrm vychladnout pod víkem.

Mezitím jsme houby nakrájeli na slámy, smažili je v másle a hodili je do pánve již k hotovému kohoutu. Současně tam a petržel jemně rozpadl. A nechte ho stát pár minut a pak můžete rodinu potěšit.

As просто, быстро и вкусно приготовить куриную грудкуJak moc pečeme kuřecí prsíčku v troubě tak, aby zůstala stejná šťavnatá a chutná.

Jak vařit líný breezolki z kuřecího masa. Vezměte na vědomí náš výběr receptů.

Naučte se vařit kuřata na láhvi. Tento recept je úžasný v jeho jednoduchosti, ale zároveň je maso neuvěřitelně jemné..

Kohoutek marinovaný v červeném víně

Tajemstvím vinného kohouta je správně marinovat ho. Z toho vyplývá celý úspěch samotného pokrmu. Před marinováním by měl být pták dobře umyt, zbaven nadměrné vlhkosti, je lepší nakrájet na 8 kusů. A okamžitě sůl a pepř.

Zelenina pro marinádu by měla být vždy položena na kousky kohouta a nechat koření na dně – kuře, lavrushka, celer, hrášek, pepř a další přísady podle receptury. Doporučujeme vybrat suché víno pro marináda a ujistěte se, že je červená..

Pokud jsou ve víně nápoje přítomny torty, je to ještě lepší. Doba impregnace masa trvá nejméně 12 hodin a celá po celý den je lepší. Nechte v tomto okamžiku pták na temném a chladném místě. Například v ledničce. Dobrý kohout by měl být šťavnatý, měkký a voňavý.

Užitečné tipy

Chcete-li dostat pokrm, měli byste poslouchat rady znalých kulinářských mistrů:

 1. Nenechte se odradit, pokud jste nenalezli kohoutek, můžete ho vždy vyměnit za kuře;
 2. Dokonce i starý kohout v této možnosti vaření je měkký a něžný, ale nešetří čas na marinování;
 3. Dobré pro tuto pochoutku vína “Cabernet”, “Isabella”, “Burgundsko”;
 4. Víno tohoto pokrmu slouží stejným způsobem, ve kterém se pták marinoval.

Jednotné recepty pro nádobí neexistují. Buďte odvážní a fantazijní, hrajte se s přísadami a všechno se ukáže ještě lépe, než bylo plánováno..