Historie původu salátů je hluboce zakořeněna ve starém Římě. Na slavnostech významných lidí museli sloužit různé druhy pokrmů včetně salátů. Pak se objevili nakrájené zeleniny nebo bylinky smíchané se solí s octem a medem..

Přeloženo z italštiny, slovo salát znamená pokrm s dresinkem. V budoucnu asketický středověk nevedl do jídla žádné inovace. Římský salát proto neměnil jeho složení po stovky let.

Pak přišla renesance, přišla francouzská revoluce, pokrmy se zklidnily, začaly zavádět ryby, maso, vejce a tak dále do salátů. V tomto článku nabízíme, podle našeho názoru, nejchutnější saláty, které studovaly recepty, které si připravujete lahodné, rychlé a snadné pokrmy.

“Olivier” s jazykem
Vaření самые вкусные салаты легко и быстро
Složení Počet
brambory 2 střední hlízy
vajíčka 2 kusy
slané nebo nakládané okurky 2 kusy
luk 1 ks.
mrkev 1 ks.
hovězí jazyk 200 gramů
konzervovaný hrách 120 gramů
čerstvého jablka nebo čerstvé okurky chuť
citronová šťáva chuť
majonéza 3 polévkové lžíce
pór 1 ks.
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 220 Kcal
Každý je dobře známý salát “Olivier”, tak populární v Sovětském svazu. Žádná ze svátků a Nového roku neprošla bez ní, ležela krásně zdobená na slavnostním stole. A teď je to relevantní, ale jeho složení se prakticky nemění..

Pokud je salát zdobený pórkem a třešňovými rajčaty, pak bude vypadat skvěle na Silvestra.

Takže vařte snadno a rychle “Olivier”. Brambory, vejce, mrkev a hovězí jazyk je třeba předvařit, ochladit a nasekat..

do řezu ветчину

Cibule, nakládaná okurka, čerstvé jablko nebo okurka jsou také nakrájeny..

do řezu лук

Všechny ingredience by měly být smíchány, přidáním konzervovaného hrášku, přidáním soli, černým pepřem, stlačte nějakou citronovou šťávu nahoře, sezoní s majonézou, zamíchejte – a salát je téměř připraven.

Na Nový rok můžete z něj udělat vánoční stromek. K tomu je salát položen na servírovací desku s kluzkou, pomocí rukavic v rukavici by měla být utěsněna, to znamená dát vzhled kužele.

Pak vezměte zelenou část pórek, rozkrojte ji diagonálně, dostanete originální větvičky na vánoční stromek a ozdobte salát s nimi tak, aby vypadal jako vánoční stromek. Nahoře můžete dát cherry rajčata a vánoční stromek je připraven.

Salát se slaným sledě a avokádem

Na první pohled se sleď s avokádem nekombinuje. Nejdřív to každý zkouší s opatrností, ale stojí za to jíst jednou, protože každý požádá o doplnění..

Pro dva nebo tři lidé budou potřebovat:

 • sleď;
 • avokádo;
 • vejce;
 • čerstvá okurka;
 • jablko;
 • rýže – 2-3 lžíce;
 • kapary nebo nakládané okurky – 2 čajové lžičky;
 • jarní cibule – 2-3 větve.

sleď под шубойTrvá asi 40 minut na přípravu lahodného jídla, obsah kalorií je 1560 kcal..

Vejce, brambory, rýže by měly být vařené. Sleď je lepší, aby se lehce solené, nakrájíme na filé, po odstranění jehlic a nakrájíme na malé kostičky. Nechte vajíčka odmítnout žloutku a omýt bílkoviny.

Jablka, čerstvá okurka, avokádo, zelená cibule, vaječné bílé, nakrájené, smíchané s rýží, kapary nebo nakrájené nakládané okurky. Můžete rychle vyplnit majonézou, a pokud máte čas, je lepší připravit omáčku.

Pro omáčku budete potřebovat:

 • vaječný žloutek;
 • hořčice – 2 lžičky;
 • rostlinný olej – 2-3 lžíce;
 • citronová šťáva podle chuti.

Přidejte hořčici a znovu promíchejte, aby se nevytvořily žádné hrudky. Postupně přidejte rostlinný olej a důkladně promíchejte. Na samém konci přidáme šťávu z poloviny citronu. Omáčka by měla být hladká a šlehavá..

Mezitím by měly být nakrájené produkty osolené a pepř, přidat omáčku a salát je připraven.

Caprese

caprese

Salát se narodil na ostrově Capri a má vzhled národní vlajky Itálie: červené, zelené a bílé. Složení tohoto salátu zahrnuje následující složky:

 • sýr mozzarella – 2 malé hlavy;
 • rajčata – 4 věci;
 • čerstvé listy bazalky;
 • nerafinovaný extra panenský olivový olej.

Na vaření trvá jen dvacet minut, kalorie jsou 1178 kcal.

Příprava šalátu rychle a velmi snadno. Mozzarella je převedena ze slané nálevy, sušena, takže salát nemá nadbytečnou tekutinu a je nakrájen na kulaté kousky. Musím říci, že zpočátku namísto mozzarelly používal kozí sýr nebo mladé ovce.

Pokud mozzarella není dostatečná sůl, pak sýr by měl být lehce solené. V ideálním případě je mozzarella lepší používat vysoce kvalitní byvolské mléko..

Rajčata by měla být chutná a sladká, aby nedošlo ke zkažení chuti salátu. Musí být také rozřezány na kulaté kousky. Slanění rajčat není nutné, je lepší je posypat ocasem z balsamico.

Zbývá zachránit misku. Na servírovací desce se střídají plátky sýra a plátky rajčat. Pak mezi rajčaty a sýrem položíme čerstvé bazalkové listy na chuť a výzdobu. Nakrájejte vše s máslem, nechte salát stát asi deset až patnáct minut, aby byl sýr a rajčata nasákli vůní bazalky a mohli se podávat..

“Mimosa”

Jedná se o populární salát, jeho odrůda je skvělá, tady je jeden z klasických receptů.

Složení misky zahrnuje následující produkty:

mimosa

 • jar konzervovaných ryb, můžete si vzít všechny červené ryby;
 • kuřecí vejce – 5 kusů;
 • tvrdý sýr – 100 gramů;
 • cibulovou hlavu nebo hromadu zelených cibulí;
 • máslo – 30 gramů.

Doba vaření trvá 20 minut, kalorie je 2580 kcal.

Toto jídlo používá konzervovaný růžový losos ve své vlastní šťávě a máslo nelze použít, pokud se někdo nelíbí, ale mělo by být poznamenáno, že s ním salát je mnohem měkčí.

Ryby by měly být hněteny vidličkou, máslo by mělo být zmrazené v chladničce, aby se na strouhák snadněji otíral. Sýr by měl být strouhaný na jemné struhadlo. Vejce jsou rozděleny na bílkoviny a žloutky a odděleně se otírají jemným struhadlem.

Vše je připraveno pro sestavení šalátových vrstev. První vrstvou na podávací misce jsou umístěny strouhané bílkoviny. První polovina bílkovin je vyložena, druhá jde zdobit salát.

Druhá vrstva je položena na strouhaném sýru, vše je správně zhutněno, pak je položena polovina připravené ryby, opět je vše mírně zhutněné vidličkou a lehce rozmazané s majonézou. Množství majonézy je nepovinné..

Další vrstva se otírá máslem, nakrájenou zelenou cibulí nahoře, pak zbývající polovina ryby, opět je vše zhutněné, pak by mělo být lehce rozmazané s majonézou, veverky jdou nahoře, zhutněné, strany by měly být mastné majonézou, aby byl salát bílý..

Pro ozdobu je umístěna deska nahoře tak, aby žloutek neklesl na bílou barvu a vrchol šalátu zůstal úplně bílý. Strany se probouzejí strouhaným žloutek, kukuřičnou větví a malým žloutenkem, které se na veverku na dekoraci dají. To změní mimovou květinu.

Lahodný salát připravený k jídlu.

jarkoe_iz_govyadiny-2Jednou z nejoblíbenějších a nejoblíbenějších pokrmů je pečené hovězí maso. Jak vařit tento pokrm, aby bylo maso šťavnaté, přečtěte si náš článek..

Hovězí dušená se zeleninou v troubě – jídlo, které lze vařit i v případě, že máte dietu.

Také si všimněte receptu nakládaného salátového okurku, recept je zde.

Salát se šunkou a konzervovanými žampiony

Tento salát je velmi chutný, krásný a uspokojující..

K tomu budete potřebovat:

 • šunka – 300 gramů;
 • konzervované žampiony – plechovky, 400 gramů;
 • zpracovaný sýr – 2 kusy;
 • vejce – 4 kusy;
 • vařená mrkev,
 • cibule – 1 malá hlava;
 • jablko;
 • česnek -2 hřebíček;
 • majonéza – 4 polévkové lžíce.

Doba vaření trvá jen 30 minut, kalorie 3214 kcal.

Česnek by měl být nakrájen jemně a přidán do majonézy, jemně nasekané cibule, vařená vejce, studená a roštu na jemném strouhaní. Všechny ostatní přísady, kromě šunky, by měly být také strouhány. K roztavenému sýrovému tvarohu lze snadno třít, musí zmrazit v mrazáku.

Šunka se nakrájí na kostky nebo slámy a položí se na servírovací desku. Na vrcholu je polovina nakrájené cibule. Všechno je lehce rozmazané s česnekovou majonézou, na horním rohu je rozloženo jablko na velkém strouhaní, vše je zhutněné a lehce rozmazané s majonézou.

Na jablku jsou položeny poloviční plátky žampionů, rozmazané jsou i majonézou, potom je položena polovina strouhaného roztaveného sýra, polovina strouhaného mrkve, lehce rozmazaná s majonézou a vrstvy se opakují znovu.

Nejprve šunka, nakrájená cibule, majonéza, strouhaná jablka, houby, roztavený sýr, strouhaná mrkev a vše rozmazané s majonézou. Chutný salát je téměř hotový, zůstává zhutnit, je dobré mazat majonézou a vzbudit vejce shora. Můžete si je vyzdobit sama..

Nahoře, pokud je to žádoucí, položí celé houby a boky jsou snadno ozdobeny proužky šunky a nakrájené vejce.

Bon appetit!

Jedná se o recepty s fotografiemi, které jsme pro vás připravili v tomto článku. Doufáme, že tyto rychlé a snadné saláty dokážete udělat. No, rodina vám poděkuje..

Mimochodem, nedávno, po sérii experimentů, vědci zjistili, že muži, kteří každý den konzumují různé saláty, vypadají mnohem atraktivnější v očích žen. Faktem je, že karotenoidy obsažené v zelenině a ovoci mají pozitivní vliv na zápach potu, který produkuje mužské tělo.

V důsledku toho, čím více člověk jí chutné saláty, tím více žen se mu líbí.