Ne každý má rád neobvyklou sladkou chuť zubů. V náplni koláče se toto bobule nejčastěji používá nezávisle, ale s jinými druhy ovoce, například s jablky, hruškami. Výsledkem je originální dezert. Navíc, viburnum – skutečný poklad živin a vitaminů.

koláč с калиной

Jak připravit viburnum pro plnění

Kalina se vyznačuje přítomností poměrně velké kosti. Oddělit ji od buničiny nemá smysl, protože bobule jsou velmi malé a měkké. Na rozdíl od třešní, třešní, kostí z viburnum nejsou tak velké a tvrdé, takže není žádný zvláštní problém opustit plody na plnění kostí..

Chcete-li usnadnit oddělení bobulí od větví a nepoškodit je, je lepší zmrazit nejprve vápník a odstranit tvrdé bobule z větví..

Pokud se chcete stále zbavit kostí, můžete vařit džem z čerstvého vápníku s cukrem a protřepat sítem, čímž odstraníte kosti.

Aby byly plody méně hořké, jsou před přidáním do dortu páry. Chcete-li to provést, vypláchněte viburnum, složte do nádoby vhodné k vaření v troubě, nalijte vodu. Zpracujte v troubě po dobu 40 minut (pokud plánujete používat celé plody) při 100-120 stupních. Pak se voda nalije. Jahody se vloží do cedníku, aby se zbavila zbývající vody..

Pokud je připraven jam nebo jam, bude trvat několik hodin vaření. Zároveň se k plodům přidává cukr. Uvíznutí zavaření může být na sporáku nebo v troubě.

Plnęní plnęní s męstem z mrazených bobulí

Sbírené bobule mohou být zmrzlé, pak budou k vaření po celý rok k dispozici chutné pokrmy s vitamínem. Před zamrzáním se omyjí, aby nedošlo k opakování tohoto procesu. Pak před varením rozemletí v zásobníku s vodou. Když se rozmrazí, je vařeno. Po těchto činnostech je připraveno plnění.

Výrobky pro jablečné třešně plněné vápnem:

 • 1.5 Čl. třešně (kosti z něj musí být odstraněny);
 • 3 větve chmelu s bobulemi;
 • 1 polévková lžíce. cukr;
 • 3 jablka (lepší si vzít silné, voňavé, mírně kyselé odrůdy).

Nyní budeme analyzovat, jak připravit plnění zmrzlého vápna pro dort. Takže jablka a třešně jsou umyty. Oloupané ovoce jsou nakrájeny na kostky. Smíchejte je s roztaveným parním vápnem a třešně. Vložte troubu vhodnou pro troubu, přidejte cukr a promíchejte. Uzavřete víko a v mikrovlnné troubě vypečte 5 minut.

Cesto může být libovolné – bafnout, kvasnice, písek. Ve společnosti Kalina pro plnění můžete vzít hrušky, jahody, třešně, rýže, dokonce i pomeranče. Také v kazašských a tatarských kuchyní se často používá jako plnivo pro bohaté produkty s sušeným ovocem a ořechy. Nejlepší dezert může být práškový s práškem skořice.

Pokud není podmínka o teplotě přísady uvedena v receptu, pak by všechny produkty měly být před mícháním přibližně stejné (pokojové)..

popcornPřečtěte si, jak vařit popcorn v troubě – zkuste udělat výborné občerstvení, abyste sledovali svůj oblíbený film..

Jak vařit khinkali v pomalém sporáku, přečtěte si náš článek..

Těstoviny s cukety a rajčaty – chutné a neobvyklé pokrmy.

Kousek drožďového těsta s receptorem na vápno
Tajemství приготовления пирогов с начинкой из спелой калины
Složení Počet
pšeničná mouka 3,5 brýlí
suché droždí a švestky. oleje 1 polévková lžíce. l.
var. oleje 3 polévkové lžíce. l.
vejce 1 kus + 2 žloutky
cukru 1,2 šálků
živočišných plodů 3 sklenice
hrušky 1 ks.
sůl ½ lžíce.
Doba vaření: 300 minut Kalorie na 100 gramů: 260 Kcal

Těsto bude potřebovat čas na přípravu. Hotový dort je bohatý a svěží..

Přítomnost stroje na chléb může výrazně zjednodušit proces vytváření těsta. Přísady, které jsou pro ni nezbytné (mouka, sůl, droždí, vejce, lžička cukru, rostlinný olej), jsou smíchány a uváděny do kapacity jednotky, poté je zapnut režim “Těsto”. Když slyšíme signál připravenosti, vyjmeme hmota a zase hněteme. Poté je připraven k použití..

Při absenci tohoto pohodlného kuchyňského asistenta je tento postup následující:

 1. Mouka smíchaná s kvasnicemi. Samostatně promíchejte zbývající produkty pro test;
 2. Smíchejte mouku s kapalinou, hněteme elastickou hrudku;
 3. Cesto položíme do misky, pokryjeme víkem nebo filmem, pokryjeme ručníkem a odložíme 2 hodiny na místo uzavřené k světlu (ne studené).

V této době je kůra oddělena od umyté hrušky, střední je odstraněna, nakrájí se na malé kostičky. Kalina se podle toho připravila, smíchala s hruškou.

plnění

Jídla, na kterých se dort připraví, jsou rozmazané s máslem. Cesto je rozděleno na polovinu, obě části jsou válcovány odděleně..

těsto раскатать

Jeden z nich je umístěn na dně misky, roztírá se nádivka. Posypeme bobule s hruškovým cukrem, posypeme máslem (předem roztavený). Výrobky s horním krytem s druhou vrstvou. Zacvakněte okraje.

těsto подготовить

 

Nechte koláč strávit půl hodiny, aby bylo těsto stále podáváno. Bít žloutky, rozmazání povrchu dortu, propíchnout na několika místech vidličkou tak, aby se nevyklenula. Koláč se pečeme při teplotě 180-120 ° C po dobu 40-50 minut. Je nutné pravidelně kontrolovat jeho stav. Známky připravenosti: červená kůra, suchý zápas nebo párátka, namočené v těstě. Před podáním nechte vychladnout..

Koláč s viburnum v Tataru

V tatarské kuchyni je na sladové mouce připravený koláč plný viburnumu. Jeho jméno v tatarském jazyce: “Balan Belshe”.

Složení testu:

 • ½ lžíce. cukr;
 • 2 polévková lžíce. l var. oleje (s výhodou olivový);
 • 1 kg sladové mouky;
 • 100 g majonézy (můžete vařit doma);
 • 2 vejce;
 • 1 polévková lžíce. l suché kvasnice.

Plnění:

 • 1 polévková lžíce. cukr;
 • 600 gramů živiny (vhodné jak čerstvé, tak i zmrazené);
 • 2 polévková lžíce. l krupice.

Výrobní proces bude trvat až 4 hodiny.

Obsah kalorií ve 100 g: 290 kcal.

Malá část mléka je zahřátá (ale není vařena) a kvasnice se zředí. Zbytek mléka je smíchán se solí, cukrem, vejci, majonézou. Přidejte mléko s kvasinkami, promíchejte a naložte máslo. Míchat, usnout mouku (musíte ji třít). Hněteme hmotu, abyste získali silné trvanlivé těsto. Pak jej vložte do nádoby, pokryjte ručníkem a odložte 2 hodiny.

Kalina připravená podle všech pravidel je smíchána s krupicí, cukrem. Cesto je rozřezáno na dva kusy (jeden by měl dostat trochu víc). Většinu kotoučů a naložte na mastnou plochu na pečení. Rozložte horní výplň. Zbytek těsta vyklopte a zakryjte ho koláčem. Okrajová špička. Po půl hodině se těsto nakonec zvedne. Je namazán žloutkem, propíchnutý vidličkou a pečeným výrobkem 40-50 minut (180 ° C).

Sendvičový koláč s viburnum

Pískový dort se šťavnatou plnbou plnokrevného chleba je tenký, drobivý a velmi chutný..

Výrobky pro test:

 • 250 g margarinu;
 • ½ l 1% kefír;
 • ½ lžíce. práškový cukr;
 • 3 polévkové lžíce. pšeničná mouka (prosetá bezprostředně před provedením dezertu);
 • 1 lžička soda;
 • ½ lžíce soli;
 • škrob.

Pro výplň:

 • 1 kg viburnum;
 • 1 polévková lžíce. cukru.

Produkt bude muset pracovat 3-4 hodiny.

Obsah kalorií na 100 g: 350 kcal.

Mouka se nalije do misky, přidá se kousek margarínu (měl by být studený současně). Mouka s margarínem se protáčí ve strouhaní. Nalijte sůl, cukr, promíchejte. Soda se nalije do kefíru a postupně se nalije do těsta..

Rychle hněte maso, rozdělí se na dvě. Forma, ve které bude výrobek připraven, je mazán. Rozložil ji na jednu z částí testu. Posypte vrstvu škrobem. Rozprašte připravené bobule na těsto a posypeme cukrem..

Zakryjte druhou vrstvu a zalepte ji na okrajích. Můžete ořezat kus těsta předem a vyřezat dorty, ale to není nutné.

Horní část produktu je rozmazána s vejcem. Pečený koláč s vápnitým pískem na 30 minut při 190 stupních. Dezert by měl být před jídlem chladný.

Při vaření koláče z viburnum byste měli zvážit váš postoj k tomuto bobulovce. Pokud se chuť vápníku nezdá příliš atraktivní, je lepší jej smíchat s jinými druhy ovoce nebo bobulí. Ale pokusit se o tento neobvyklý dort rozhodně stojí za to. Je zcela pravděpodobné, že sladká výplň s tatarskou poznámkou o viburnum osloví všechny, a to i v případě, že se bobule samotné nelíbilo dříve.