Moderní člověk při první zmínce o červených rybách má svazky s rodinou lososa: pstruh, losos, losos. Přezdívka “červená” byla dána výrobku v souladu se zřejmými fyzikálními vlastnostmi: barvy od lehkých korálů po měkké oranžové odstíny.

krasnaya-ruba1

Nicméně obnovení událostí v chromatické sekvenci a důkladná studie písemných pramenů ukázala, že opravdu červená nebyla červená kuřata, sockeye nebo růžový losos, ale ryby z jeseterové rodiny.

Neočekávaná změna událostí je důsledkem významu archaismu “červeného”, tedy kvalitativního, cenného, ​​co se skrývá, nejlepšího!

Ačkoli skutečnost, že to nejlepší v Rusku bylo považováno za stellate jesetera, sterlet nebo jesetera nezbavuje lahůdky našich moderně přezdívaných červených ryb. Pokud odložíme celou filologicko-barevnou vědu o rybích stranách, získáme nezvratnou skutečnost: červená ryba je cenná pro svou nutriční hodnotu a užitečnost pro organismus, jehož normální fungování je zvýhodněno omega-3 mastnou kyselinou obsaženou v produktu.

Vědci varují: pozitivní účinek ryb se odehrává pouze v případě jeho účelného použití. Vysoké náklady na lahůdku by vás neměly vést do rozpaků: cenová politika výrobku dováženého z dálky neznamená jeho časté a každodenní používání..

Výběr kvalitních ryb

Chcete-li vybrat vysoce kvalitní, čerstvé ryby znamená dokončit polovinu úkolu. Kdysi na trhu, v supermarketu nebo v obchodě s rybami, nesdělej, abych popadl první rybu, která narazila s výhradou, že “cena určuje kvalitu”.

Ne, poptávka po gurmánském rybím masa neustále zajišťuje pěstování a pěstování zvířat v rozporu s pravidly a zákony. Všiml si podezřelého stínu pochybností v očích prodávajícího, zatímco nechává přehled o navrhovaném produktu, okamžitě ho požádá o doprovodné doklady.

Nezávislá studie o kvalitě se stane neodvolatelným potvrzením nebo vyvrácením slov “často si tuto rybku sám užívám. Bude to dobře bolet! “Řekl prodávající. Takže, co byste měli věnovat pozornost při výběru nejen červené, ale i jakékoliv jiné ryby:

sůl красной рыбы

 • Oči. Ryté ryby by měly automaticky odradit vás;
 • Vůně. Typická rybí chuť, bez cizích nepříjemných tónů, potvrdí její kvalitu;
 • Gills. Čerstvé, pouze zachycené ryby mají jasně červené mokré žáby. Šedá, hnědá nebo zelená barva – výstražné znamení možné otravy;
 • Váhy. Ztmavnutí nebo otupělost povlaku, přítomnost hrudky mezi rybou “dlaždice” je nepřijatelná.

Koupit rybí filé nebo steaky by měly být doprovázeny studiem barvy a elasticity produktu. Například jednotná, jasně atraktivní barva vnitřku zvířete je důkazem umělého původu nebo plnění masa s barvivy..

V přírodním produktu je přípustná přítomnost světelných pruhů. Po stisknutí prstu na buničině by se měla dosáhnout původní polohy.

červená рыба запеченнаяJak pečeme červené ryby v troubě ve fólii, berte na vědomí vynikající stravovací recept.

Konzervované malé ryby – jak vařit doma, přečtěte si nejkrásnější recepty.

Pečené ve fólii makrely. Jedná se o chutnou rybu, která může být zahrnuta v menu stravy, číst recepty.

Galerie červených ryb

Potravinářský průmysl nabízí především průměrnému občanovi losos, pstruh, růžový losos nebo losos. Na rozdíl od radikálního zobecnění obrovského seznamu druhů ryb v jedné červené barvě se vyskytuje řada rozdílů, které berou v úvahu barvu, velikost, obsah tuku a hodnotu produktu.

Například čestný název pochoutky a náklady na losos jsou kvůli obsahu tuku. “Externí data” těchto ryb jsou následující: velká velikost, tmavě šedá kůže, světle růžová mastná dužina. Pstruh má naopak světlý kryt a světlé maso.

Slovní portrét nejvíce přístupných a stravovacích rybích lososů je následující: tělo je zbarveno černými skvrnami a na zadní straně je hrb.

Příprava na moření

Než začnete vařit studené občerstvení, měli byste připravit nejen pracovní plochu, ale i ryby. Prvním krokem k solení – odmrazování produktu. Pokud je to nutné, měli byste preferovat pokojové teploty spíše než topení v mikrovlnné troubě nebo troubě..

Zahájení řezání ryb postupujte podle následujících postupů:

 1. Odřízněte hlavu;
 2. odříznout голову

 3. Použijte nože na vaření a zbavte se ploutví;
 4. Abychom mohli odstranit cizí údy, vytrháváme břicho podél linie podél ryby;
 5. odstranit плавники и кожу

 6. Děláme dva řezy – na pravé a levé straně páteře – to pomůže osvobodit ryby z kostry. Důležité je také odstranit zbývající kosti rukama;
 7. odstranit кости

 8. Velká kostra vyžaduje další řezání.

může дополнительно нарезать

Zařízení potřebné pro solení obsahuje několik položek: 2-3litrový kontejner, ostré nože, nože na vaření, nádobu nebo láhev a přísady podle receptury. Aby se zabránilo nepříjemné chuti, kuchaři doporučují použít plastové nádoby nebo smaltované misky, hrnce, skleněné nádoby. Žádné kovové nádoby!

Způsoby a recepty pro slanění červených ryb doma

Vychutnejte si delikátní rybí maso ve zdravém sendviči, přidejte do salátu jas a chuť, zředte denní oběd nebo večeři s pochoutkou ve formě slané červené ryby – to zní hezky, že? Pokud není touha kupovat slaný výrobek neznámého původu, tak proč se nepokoušejte vařit sami, doma?

Zvláště pro čtenáře byly vybrány nejlepší způsoby a recepty pro slanování červených ryb. Který z nich může vybrat podle kulinářské zkušenosti a povoleného čekací doby:

slané рыба

 • “Rychlá a chutná”. Slabá rychlost solení – 30 minut – zajišťuje použití mezivrstev v metodě receptury. Nejsilnější plátky červeného rybího filé, soli, pepře, bobkového listu, olivového nebo rostlinného oleje jsou umístěny ve vrstvách. Za prvé, kusy masa, pak koření, jehož počet je určen podle osobních preferencí chuti. Posypte citrusovou šťávou s přípravkem je volitelný trik. Potřepeme nádobu a ponecháme ji v lednici asi půl hodiny;
 • “Jednoduchost ve všem”. Po nalijení každého kusu filety ze směsi soli, cukru a pepře podle chuti položte kusy do nádoby a nechte je v chladničce po dobu alespoň jednoho dne. Před podáváním odstraňte přebytečnou sůl;
 • “Drunken Solen”. Neštandardní recept pro tento recept se skládá z filetování rybího filé ve slaném, cukrovém, sušeného kopru a … vodce. Samozřejmě, aby se nepít opilý o jedinečnou chuť, měli byste přidat alkohol v přiměřené množství. Během dvou hodin by měla být ryba pod jhem a pak 6 hodin v chladničce.
 • “Lazy”. Kdo řekl, že líný kuchař je bez chuti? Následující recept pomůže zničit nudný stereotyp. Dvě červené rybí filety cukru, pepře a soli. Nakonec přidáme kapku kapalného kouře. Zamotav ve fólii, pošlete na balkon téměř rybí kouř;
 • “Klasické nevychází z módy!” Tento tradiční recept nepochybně zahrnuje výrobu marinády. Pro jeden litr vařící vody hodíme dvě lžíce cukru a soli, asi pět kusů sladkého hrášku. Vařte několik minut a později ochlaďte. Umístěte ryby, předběžně řezané hustými plátky, do nádrže a nalijte ji “vývarem”. Sůl v lednici po dobu 24 hodin.

Tajemství hostesky

Stejně jako vaření jakékoli jiné jídlo, proces úspěšného solení červené ryby zahrnuje některé tajemství. Tak, aby bylo dosaženo dokonalé rovnováhy slanosti a sladkosti pomůže poměr cukru a soli – 1 až 2.

Stojí za zmínku, že ryby nemůžete rozmazlovat tím, že je posypete extra gram soli: filet absorbuje tolik látek, kolik potřebuje. Mimochodem, získat jedinečné slané filety červené ryby doma pomáhá ne vaření, ale mořská sůl.

Skladování slané ryby je omezeno na tři dny: v opačném případě by produkt získal ošklivou slanost. Prodloužit životnost filé může být vypouštění marinády nebo odstranění přebytečné soli a pokrytí celého povrchu rostlinným olejem. Suchá mísa s víkem se vyjme jako zásobní nádrž..

V souladu s ostatními produkty

Přes úžasnou chuť, červená ryba – produkt není nezávislý. Jednoduchou a snadnou volbou pro snídani nakládaným produktem bude sendviče: rozkrojte plátek raženého chleba s máslem nebo tvarohovým sýrem, položte na vrchol část plátku masa a větvičku svých oblíbených zelených..
slané красная рыба

Jednoduché, ale užitečné!

Jako alternativu ke standardním nudným sendvičům může být palačinka plná slaného lososa, pstruha nebo růžového lososa.

Slané červené ryby v lehkém zeleninovém salátu jsou silným argumentem. Výrobkem jsou zředěné saláty z rajčat, jablek, avokáda nebo rýže.

Pokud plánujete sloužit červené ryby na stůl jako předkrm pro hlavní pokrmy, bude vhodné přidání zelených (kopr, petržel). Obdivovatelům tradice se doporučuje posypat ryby citronovou šťávou nebo kůrou a pro milovníky experimentu přidejte strouhaný česnek. Voila! Jedinečný doplněk k slavnostnímu stolu je připraven.

Pokud váš vnitřní hlas nadále trvá na složitosti a složitosti procesu solení, pak je asi čas vyvrátit jeho nehanebné lži. Stačí být velice opatrný: získání lahodného jídla, jako jsou dva a dva, můžete snadno splést na domácí vařené ryby.