Šproty byly vždy oblíbeným snackem na slavnostní a neformální tabulce..

Bright бутерброды со шпротами на праздник

Jsou sama o sobě dobrá, přímo z nádoby nebo ve formě občerstvení pro jiná jídla, ale je zvláštní potěšení vyrobit voňavé sendviče se šproty pro hosty nebo na snídani..

Zlaté ryby s lahodnou kouřovou vůní jde dobře s čerstvým chlebem, se sušenými toasty nebo křupavými krutony.

Recepty chutné sendviče: kombinujte šproty s různými produkty

Samy o sobě mají šproty jasnou chuť uzených ryb, takže je lepší je kombinovat s produkty, které mají neutrální chuť, která zastíní chuť samotné ryby..

Takže, okurky, brambory, vejce, sýr, různé čerstvé zeleniny jsou perfektní..

Dále vám nabízíme úžasný výběr receptů na sendvičové šproty s fotografiemi pro přehlednost výsledného občerstvení..

S nakládanou okurkou
Sendviče со шпротами: простые рецепты с фото и видео
Složení Počet
chleba nebo bochník 10-12 kusů
šprot jar
nakládané okurky 3 kusy.
majonéza chuť
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 168 Kcal

Kombinace pikantních šproty a solené (nebo nakládané) okurky je klasická.

Chléb by měl být nakrájen na tenké plátky, můžete je sušit v troubě a můžete použít čerstvé. Nakrájejte okurky na tenké plátky a v případě okurky nakrájejte každou okurku na poloviny.

Chléb by měl být rozmazaný malým množstvím majonézy, naložit na každou kousek dvou ryb, přehodit přebytečný olej z nich, dát okurky nahoře. Můžete si zdobit sendviče se šproty a okurkami s listy petrželky nebo větvičky kopru.

S čerstvou okurkou

V tomto receptu, okurka přidá čerstvou a chutnou rybu. Pro sendviče můžete:

 • Jakýkoli chléb – chuť (černý a Borodino bude fungovat dobře);
 • Balení konzervovaných šprotů;
 • Čerstvá okurka;
 • Majonéza;
 • Máslo a pár česneku.

Zajímavé гренкиChcete-li připravit sendviče se šproty a čerstvou okurkou, nejprve je třeba připravit chléb, jmenovitě k výrobě krutonů.

Každé kousky česneku přelétáme česnekem a kartáčkem s máslem, pak dáte chléb na plech a pečeme v troubě po dobu asi 5 minut při 180 stupních.

Sledujte chléb – měl by být zčervenal, ale nehořel. Když pečeme chleba, nakrájejte okurku na tenké plátky, odstraňte šproty z nádoby.

Mazte ​​krutony s majonézou, položte na každý crouton pár ryb a ozdobte sendvič s párem plátků čerstvé okurky.

S roztaveným sýrem

Pro toto občerstvení:

 • Sendvičový válec (speciálně pro sezam nebo hamburgery nebo městský kotouč);
 • Vysoce kvalitní zpracovaný smetanový sýr;
 • Šproty;
 • Čerstvá okurka.

Nakrájeme bochník na plátky 3-4 plátků, nakrájíme každý plátek na sýr, nahoře položíme 2 ryby a několik tenkých plátků okurky.

Hotové sendviče mohou být navzájem stohovány a sešité pomocí špíz, nebo můžete jíst samostatně.

S vejcem

Tyto srdečné sendviče jsou ideální pro vydatné snídaně. Pro ně:

 • Borodino chléb;
 • Šproty;
 • Vařené vejce;
 • Máslo.

Řezu chleba a vejce na plátky, pak mastné chleby s máslem a dát šproty nahoře. Plátky vajec položíme na ryby. Můžete posypat pokrmy nakrájenou zelenou cibulí nebo přidat kapku hořčice pro pikantnost.

A teď se podívejte na recept ve videu! Obsahuje přísady jako sýr, šproty, okurky a vejce. Ukáže se výborné občerstvení!

Lahodné sendviče s horkými šproty krok za krokem

Velmi chutné sendviče se šproty v horké podobě. Tato metoda vaření odhaluje kouřovou chuť ryby, dělá chléb křupavý a sendvič se proměňuje ve voňavé občerstvení. Pro přípravu čtyř dávek:

 • Bílý chléb (může být bochník nebo bageta);
 • Několik kusů šprotů;
 • Žloutek jednoho vejce;
 • 50 gramů sýra;
 • Lžíce zakysané smetany;
 • Něco másla.

Hot бутерброды с подкопченным вкусом

Chléb by měl být nakrájen na kousky a měl by být roztírán s máslem. Naraďte sýr na nejkvalitnější struhadlo, promíchejte s žloutkem a zakysanou smetanou a položte polovinu této směsi rovnoměrně na každý plátek chleba.

Nahoře je třeba dát dva šproty. Druhou polovinu sýrové směsi rozdělte na sendviče přes ryby.

Pečte sendviče v troubě při teplotě 180-190 stupňů po dobu 5-10 minut.

Ujistěte se, že jsou zlaté, ale nehoří. Podáváme teplé občerstvení.

A zde je video recept na výrobu takových sendviček:

Spratový toastový krém

Tento recept umožňuje vařit nový originální pokrm z obvyklých šprotů. Pro něj vzít:

 • Máslo;
 • Šproty;
 • Hořčice;
 • Rajčatová pasta nebo kečup;
 • Citronová šťáva;
 • Sůl a pepř.

Ryby je třeba vyjmout z nádoby, vyčistit přebytečný olej ubrouskem, nakrájet je vidličkou, smíchat s rovnoměrným množstvím změkčeného másla, hořčice, rajčat, přidat citronovou šťávu do pasty..

Hotové těstoviny by měly být ochuceny solí a červeným pepřem. Spreadová pasta se může rozložit na čerstvý chléb nebo toast.

Tartlets с начинкойJakýkoliv sváteční stůl může příznivě zdůraznit košíčky s občerstvením. Stuffed Tartlets: Fotografie recepty na světlý bufet svačina. Pokud vycítíte, stanou se nejvíce originální sváteční svačiny!

Nebo možná chcete zacházet se svými milými hosty s kachním sýrem? Pak zde jsou recepty. Na stejném místě najdete a mnoho tipů na vaření těchto koláčů..

Přečtěte si další rychlé občerstvení zde. Ozdobte hostinu nejchutnějšími pokrmy!

Užitečné tipy na poznámku

Aby špricové sendviče byly chutné, je důležité zvolit správnou složku, a sice konzervované potraviny. Za tímto účelem pečlivě prohlédněte zboží v obchodě – banka by měla být plochá, bez záhybů a poškození.

Označení musí být suché a čisté. Dávejte pozor na datum a místo výroby. Pokud je vše jasné s datem – mluví o čerstvosti produktu, pak vám místo výroby povědí o surovinách, ze kterých bylo vyrobeno konzervované jídlo..

Pokud byly vyrobeny na stejném místě, kde byly chyceny, znamená to, že se ryby dostaly do čerstvého nádobí. Pokud se konzervované potraviny vyráběly daleko od moře, surovina byla nejpravděpodobněji zmrzlá, což znamená, že byste neměli očekávat zvláštní chuť a kvalitu..

Otevření plechovky doma, pečlivě se podívejte na obsah – ryby by měly být celé, zlaté, uspořádané v krásných, dokonce řadách. Rozbité ryby, podivná barva a ještě více nepříjemný zápach by měly být signálem, který by okamžitě vyhodil tuto nádobku – byl nesprávně připraven nebo nesprávně uložen..

Máte-li štěstí a šproty vysoké kvality, můžete jíst s chlebem, připravit sendviče nebo občerstvení s nimi. Šproty jsou dobré jako svačiny nebo jako předkrm – to je předkrm, který ohřívá chuť k jídlu před hlavním jídlem..

Dejte je na krásnou misku, zředěnou olivami nebo olivami, nakládanými okurkami nebo plátky sýra. Ze všech těchto složek můžete udělat chutné žampiony. Improvizujte a vychutnejte si jídlo!