Pro slavnostní večeři smažte slavný kuřecí tabák. Při přípravě tohoto pokrmu nebudou mít žádné potíže, pokud jen dokážete koupit “štíhlé” kuře, a ne mátou brojler.

kuřata

Proč je kuřecí tabák tzv

Obvykle je tabákové kuře představovat pečené kuře. Ano, v tomto jídle je hlavní metodou přiřazena metoda vaření..

V Gruzii byly kuřata smaženy v těžké litinové nebo kamenné pánvi tapa, z čehož vyplývá původní název “tapaka kuře”.

Nyní je obtížné určit, proč gruzínská jídla, tak pevně obsažená v sovětské restauraci a domácí kuchyni, a kuřata “tapak”, se staly trvale označována jako “tabák”.

Funkce vaření

Mnoho se bojí vařit toto jídlo, protože se obává, že maso nebude smaženo. Ve skutečnosti můžete používat nejen kuřata, ale také kuřecí tělo, zvyšující dobu moření a vaření.

Dodržujte následující pravidla:

 1. Ujistěte se, že klouby nad kotníky a křídla natlačte tak, aby se z těla pohybovaly;
 2. Malé kuřecí maso marinujte 15 minut, jednoduše jej protřete solí, kartáč na obou stranách olivovým olejem. Rozdrcený česnek, umístěte na vrchol jatečně upraveného těla a přidejte celé větve estragonu a koriandru, nalijte citrónovou šťávu. Nezapomeňte odstranit česnek před pečením;
 3. Zahřejte olej v pánvi. Bude to trvat hodně oleje na smažení kuře. Například asi 110 ml může být vynaloženo na jednu malou kostru. Vyberte si olej podle vašeho vkusu, ale je lepší převzít olivový olej. Výrobek musí být rafinován. Kuřecí maso takový olej pomáhá stát se chutnější a měkčí;
 4. Položte kuře dolů sklem, stiskněte ho dolů. Smažte až do krásné kůry (na obou stranách). Je důležité, aby doba smažení pod tlakem nepřekročila 10 minut;
 5. Na konci vaření přidáme trochu vody, která dá masovou šťávu;
 6. Když budete servírovat kuře na stole, nezapomeňte jej nakrájet na čtyři části, nalijte kapalinu, která se vytvořila během procesu vaření. Můžete vyzdobit misku srnami z granátového jablka a vaší oblíbené byliny.

Podrobný recept (pomocí tisku)
Recepty приготовления цыплят табака на сковороде
Složení Počet
malé kuře (kuřecí) 1 ks.
koření (pepřová směs, koriandr) chuť
adjika 10 g
ghee 60 g
zelené fazole 0,4 kg
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 360 Kcal

Vařeme kuřata častěji než jiné maso. Podle tohoto receptu by měl být smažený nad minimálním ohněm. Jatečně upravená těla o hmotnosti jednoho kilogramu může trvat celou hodinu. A nemějte strach o kůru zlaté a křupavé, to určitě bude, hlavní věc není ve spěchu. Poradíme, aby přípitek vaří zelené fazole s adjika.

Kuřecí tabák v pánvi pod lisem se připravuje následovně:

Krok 1. Pokud máte domácí kuře s hmotností 1 kg, pak si pro ně připravte nějaké koření. Nedoporučujeme používat kari nebo kurkum, prostě “ucpávají” celou chuť. Stačí rozřezat kostru na dvě části, posypat ho pepřem (může to být směs) a koriandrem, který je nakrájen v maltě.

vymazat курицу

Krok 2. Dejte kostru dolů do mírně vyhřívané pánve a přidejte trochu oleje. Nastavte minimální požár na kamni, v tomto režimu je kuře dobře opékané a pak zčervenání. Důležité není spěchat.

k řezu

Krok 3. Na vršek kostry položte vhodnou plochou desku a naložte ji. Může to být hrnce s vodou. Smažte na jedné straně 15 minut, otočte je a vařte 15 minut. K poznámce: pokud si smažíte brojler, pak během této doby to bude téměř vařit, jestliže kuře je doma (vesnice), pak bude potřebovat ještě dvakrát za 10 minut.

 

Krok 4. Když je kuře téměř připraven, vařte zelené fazole (čerstvé nebo zmrzlé, které máte) 5 minut v hrnci s vařící vodou. Poté trochu smažte do pánve, přidejte adjika podle vašeho vkusu, který je zředěn ve 2 lžících. lžíce vody (můžete použít fazolový vývar).

Krok 5. Na talíří uspořádejte fazole a “tabákové kuře”. Doporučujeme podávat tkemalevy omáčku ptákovi, je to nejdůležitější, ale pokud jste miláčkem česneku, můžete to vzít.

játraKolik se smaží kuřecí játra v pánvi – velmi jednoduchý pokrm pro každý den.

Přečtěte si, jak vařit neobvykle chutný tvarohový sýr bez mouky a vajec..

Přečtěte si, jak vařit Lula kebab v troubě nebo na grilu.

Kuřecí tabák s omáčkou na pánvi

Pokud nenajdete malé kuře, pak můžete smažit dospělého ptáka, například brojler. Samozřejmě, že je nutné ho vyčistit více včas, a je lepší přivést k připravenosti v troubě.

Budete potřebovat:

 • kuře – 1 pták;
 • rafinovaný a ghee – 80 ml;
 • 1 velká cibule;
 • česneku – 3 ks;
 • 9% stolní ocot – 20 ml;
 • nějaký med – asi 8 g;
 • sůl na vlastní vůz.

Bude nutné pro omáčku:

 • 200 g rajčatové pasty;
 • 450 ml vařené vody;
 • 8 ml octa;
 • čerstvý kopr a koriandr – 2-3 větve;
 • 10 g česneku a cukru;
 • 2 g pikantní paprika;
 • připravte si omáčku, jak chcete.

Kuřecí pečivo za 30 minut. Pokrmová kalorie nepřesahuje 360 ​​kcal na 100 gramů.

Krok 1. Umyjte malé kuřecí maso.

Krok 2. Příprava marinády: do misky vložte nakrájené česnekové cibule a cibuli, přidejte med, ocot a sůl. Opláchněte tělo s touto směsí a nechte nakládat. 15-20 minut stačí, ale můžete ho nechat v chladničce po celý den..

Krok 3. Vezměte dva druhy másla – obvyklé rafinované, bez zápachu jako základ a ghee pro zlepšení chuti. Vše zahřejte v pánvi.

Krok 4. Vložte ptáka do horkého oleje, stiskněte ho dolů a smažte po dobu 4 minut, nejprve na jedné straně a na druhé straně.

Krok 5. Vyjměte lis, snižte teplo, smažte trochu víc, než se objeví kůra..

Krok 6. Připravte lahodnou omáčku: zředte rajčaty vodou, přidejte koření, česnek a pečlivě se přesuňte.

Krok 7. Podáváme na stole s omáčkou, čerstvými rajčaty a okurkami..

Gruzínský recept

kuře

V Gruzii se slepice smaží ve speciálních pánvích, kde jsou podávané u stolu. Jako tisk můžete mít jakýkoliv těžký a plochý předmět. Ze zelených se nezbytně jede estragon a koriandro. Žádná pokrmy gruzínské kuchyně to bez nich nemohou.

Gruzínský kuřecí tabák bude vyžadovat:

 • 1 okurka (kuřecí);
 • česneku – 4 ks;
 • 100 ml rafinovaného oleje;
 • čtvrtky citronu;
 • koriandro a estragon – 1 každý;
 • drť kostru na vlastní pěst.

Vták bude schopen smažit 35 minut. Jedna porce obsahuje asi 370 kcal..

Jak vyrobit kuřecí tabák v pánvi Gruzínský:

 1. Pásek a křídla by se měly pohybovat od těla kostry, takže klouby v těchto částech musí být zašroubovány;
 2. Ze všech stran osušte okurku se solí, vylijte rafinovaným olejem;
 3. Chopte česnek a položte na ptáka, na vrcholek zelené větvičky (koriandro a estragon), pak vylijte citronovou šťávu;
 4. Otočte kostru kuřete a nalijte olej zpět. Nechte na stole u lakotu, u kuřecího okurka to trvá pouhých 15 minut;
 5. Zahřejte 100 ml oleje do pánve, položte drůbeží kůže dolů a zatlačte dolů. Smažte na každé straně až do zlaté a smažené kůry, celková doba vaření pod tlakem by měla být 10 minut;
 6. Na samém konci vaření vložíte do pánve 20 ml vody, uzavřete víkem;
 7. Podáváme kuře, nakrájíme na kusy. Nezapomeňte jej nalít na šťávu, která vznikla při smažení. Ozdobte se semeny z granátového jablka a čerstvých zelených..

Užitečné tipy

 1. Pro marinády používejte pouze čerstvé bylinky. Pokud rozložíte kuřecí suché koření, pak bude těžké ho odstranit později a dokonce i během smažení hoří;
 2. Kousky nakrájejte na místech, kde se kuře (kuře) vždy špatně opéká. To jsou hřbet a křídla;
 3. Zahřejte pánvi olejem, nebo ji zahřejte a nakrájejte na něm kuře. Umístěte talíř nahoře, který tlačí maso, a vložte na něj zátěž (například hrnce s vodou). Pokud má vařič široké dno, nemůžete použít desku. Vařte 15 minut. na středním ohni, otočte kuře, jinak kůže spálí a maso zůstane surové. Sůl za 5 minut. až do konce smažení;
 4. Můžete si ověřit připravenost tím, že propichnete maso nožem, pokud je šťáva růžová, pak smažte dalších 5 minut. na každé straně, pokud je šťáva čistá, pak je kuře připraveno;
 5. Řezané kusy hotového kuřete se jedí ručně. Předpokládá se, že na stole máte látkovou ubrousku a misku s vodou, abyste mohli prsty vypláchnout..

Nezastupitelnou party k jídlu “kuřecí kuře” – malá kuřecí kukačka, která se volně prodává ve všech řeznictví.

Před vařením se ujistěte, že jste spřátelili klouby v nohách a křídlech, pokuste se mírně zplošťovat kostru rukama. Poté nakrájejte nasekaným česnekem, kořením a po 15 minutách podložíme kuře pod tlakem a smažte na oleji ze všech stran. Bon appetit!