Recepty na vaření kuřecích paliček v pánvi

Výhodou tohoto pokrmu je, že je rychle připraven, vyžaduje nejjednodušší přísady. Kuřecí maso je považováno za potravu, takže se nemusíte bát, abyste získali spoustu kalorií.

Ti, kteří sledují svou postavu, je lepší použít rostlinný olej místo másla na smažení, vybrat si recepty se zeleninou.

Majonéza, pokud je obsažena v receptu, může být také nahrazena, pokud je to žádoucí, nemastnou kysanou smetanou nebo kefír.

Jednoduchý recept
Recepty приготовления куриных голеней на сковороде
Složení Počet
kuřecí paličky 8 kusů.
česnek 4 plátky
jakékoliv rostliny oleje 20 ml
vody ½ st.
jemná sůl 1,5 lžíce.
zemní koření 2 lžičky.
Doba vaření: 50 minut Kalorie na 100 gramů: 155 Kcal

Nejprve vám nabízíme nejjednodušší a nejjednodušší recept na kuřecí paličku v pánvi. Chcete-li vařit tento pokrm, bude trvat poměrně trochu času a minimální množství jídla. Můžete experimentovat s jeho chutí pomocí různých kombinací koření.

Paličky se umývají vodou a pak se otíží ubrouskem. Je lepší vybrat ne zmrzlé, ale chlazené maso. Nalijte olej do pánve, zapněte sporák na střední teplotu. Poté je třeba oloupat česnek a olej se mezitím zahřeje..

Zuby jsou narezány na ploché poloviny (pokud jsou velké, nemůžete mít čtyři, ale tři kusy a nakrájet je na talíře). Osušte česnek v oleji až do zlatohnědého odstínu, odstraňte ho a vyhoďte. Nasypte nohy do másla a smažte na každé straně po dobu 12-15 minut.

Pak posypeme směsí koření, nalijte vodu a duste dalších 5-7 minut.

k tření сырPřečtěte si, jak vařit plněné žampiony s kuřecím masem a sýrem. Předkrm je velmi chutný a poměrně jednoduchý..

Jak si vyrobit Phali Spinach – vynikající předkrm s neobvyklým podáváním.

Přečtěte si, jak udělat hovězí burger – recept, který přijde vhod..

Kuřecí stehna v rajčatové omáčce

Dalším způsobem, jak vařit nohy v pánvi je opečení a zavařovat je v rajčatové omáčce..

Produkty:

 • kuřecí paličky – 6 ks;
 • 3 polévkové lžíce. jakékoliv rostliny oleje;
 • ½ lžíce. filtrovaná voda;
 • 1 hřebíček česneku (zem);
 • Objem 200 g pasta nebo džus;
 • 1 špetka jemné soli (a jeden špetka cukru, pokud je použita rajčatová pasta, ne šťávy);
 • 1 polévková lžíce. l jakýkoliv kořenový mix volby. Bylinky jsou přidány do omáčky: sušené oregano nebo rozmarýn, o špetku.

Doba vaření: 1 hodina.

Obsah kalorií na 100 g: 125 kcal.

Nádoby se umyjí a osuší papírovou ubrouskou. Poté je třeba třít vybrané koření a dát hodinu v chladničce. Těstoviny (nebo šťávy a cukr), sůl, nasekaný česnek a bylinky se vařou v malé misce a pak se odloží..

Nalijte olej do pánve, ohřejte ho na střední teplotu a smažte po obou stranách nohy, až se objeví zlatavě hnědá kůra. Pak nalijte nohy omáčkou a duštem po dobu 15 minut. Na talíři mohou být naliaty nohy nebo boční miska přes omáčku z pánve.

Smažené kuřecí stehna se zakysanou smetanou

nohy в сметане

Nohy v zakysané smetaně jsou jemné, vonné, s tenkou křupavou kůrou. Zvažte podrobně recept na vaření kuřecích paliček se zakysanou smetanou v pánvi.

Produkty:

 • 750 g kuřecích paliček;
 • 1 malý citron;
 • 2 polévková lžíce. jakékoliv rostliny oleje;
 • 4 stroužky česneku (velmi jemně nasekané);
 • 250 g zakysané smetany (10 nebo 15%);
 • ½ lžíce středně velká sůl;
 • 3 g mletého pepře.

Doba vaření: 1 hodina.

Obsah kalorií na 100 g nádobí: 144 kcal.

Lemon je dobře umyt, třepán chuť, vymačkaný džus (1 lžička citronové šťávy stlačené z citronu je nutné). Zelenou smetanou, džusem a citrónovou kůrou, sůl s pepřem, máslem a česnekem se mísí v misce. V plastovém sáčku (spíše hustém) nalijte marinádu a pak do ní vložte umyté a sušené hřbety.

Balíček je svázaný a několikrát protřepáván tak, aby všechny nohy byly rozmazané se směsí. Nakládané nohy položte do chladničky za půl hodiny.

Po vyjmutí nohou z chladničky se smažou v pánvi na středním ohni asi 15 minut na každé straně. Poté snížte oheň a nakrájejte v marinádě dalších 10-15 minut. Marináda před použitím je lepší vypustit.

Recept na dušené nohy s majonézou

Jedním z nejčastěji používaných metod upečení kuřecího masa v pánvi je použití majonézy. Ačkoli to je poměrně vysoko-kalorické jídlo, ale majonéza dává kořeněnou chuť a umožňuje maso zůstat šťavnaté a měkké..

Produkty:

 • 13 ks. kuřecí stehna;
 • 200 g jakékoliv majonézy;
 • 50 ml jakékoli rostliny oleje;
 • 1 polévková lžíce. sůl (můžete použít moře, pereterev její malta);
 • 1 lžička mletý pepř.

Doba vaření: 50 minut.

Obsah kalorií na 100 g: 189 kcal.

Nohy jsou umyté a vysušené, potřené se solí a pepřem, pak se rolí v majonéze.

vymazat ножки

Nalijte olej na pánvi (v závislosti na velikosti pánve můžete vařit v několika krocích.

pepř

Olej musí být aktualizován pokaždé), ohřejte ho na středním ohni, rozšiřte jeho nohy.

mazat майонезом

Majonéza, která zůstává v misce, je nalita ze shora. Požár se zhoršuje a nohy zhasí pod víkem po dobu 40-45 minut (ve dvacáté minutě nohy přecházejí na druhou stranu). Každý kuřecí steak se posype v pánvi s majonézou je neuvěřitelně chutný a voňavý.

nohy готовы

Recept v týrání

Další možností vaření kuřecích paliček je smažit je v těstíčku. Tento recept je vhodný pro ty, kteří mají rádi pikantní nebo pikantní pokrmy. Přidáním potřebného množství koření do těsta, můžete udělat jeho chuť živější, originální.

Nerezové paličky v těstíčku budou také velmi chutným přírůstkem do různých příloh. Můžete jim podávat čerstvou zeleninu a byliny..

Produkty:

 • 600 g kuřecích paliček;
 • 1 vejce;
 • 4 polévková lžíce. mouka;
 • 100 ml mléka;
 • 80 ml jakékoliv rostliny oleje;
 • 1 lžička soli;
 • 1 polévková lžíce. míchat všechny koření.

Doba vaření: 1 hodina.

Obsah kalorií na 100 g: 210 kcal.

Doporučujeme začít s vařením klyara. K tomu je třeba připravit mísu, ve které je vejce rozmícháno (není nutné dosáhnout vzduchové pěny) s poloviční lžičkou soli. Pak mléko vylévá na stejné místo, vše je dobře smícháno. Poté musíte míchat mouku, která musí být okamžitě prošita, s kořením a druhou polovinou soli..

Panvice s máslem je umístěna na sporáku, který je zapnutý na střední požár. Umyté a sušené kusy masa se ponoří do vaječné směsi a pak se okamžitě válejí do mouky. Poté se rozloží na pánvi a smažou po obou stranách o 15-20 kusů.

Bez ohledu na to, jaký recept se připravuje, před pražením kusů tak, aby byly šťavnatější, můžete je držet v marinádě zakysané smetany, majonézy nebo rajčatové omáčky (je lepší přidat lžíci lisované citrónové šťávy) v lednici asi půl hodiny.

Sůl, koření a další koření se přidávají podle preferencí, jejich množství se může měnit podle vašeho uvážení..

Abyste zabránili přílišnému vysušení masa, pokud používáte malou marinádu nebo omáčku při smažení, můžete panvu zakrýt za posledních 10 minut víkem.

Loading...