Velmi málo lidí riskovalo vaření hlemýždi ve své domácí kuchyni. Možná, když jsme se dozvěděli, kolik toho není potíže, mnozí změní své názory a postoje k různým lahůdkám tohoto druhu..

hlemýžďů на блюде

Jak je tento měkkýši užitečný??

Existují různé druhy slimáků, které se používají jako potraviny. V zemích, kde je tato pochoutka běžnější na stolech, se má za to, že nejlépe chutná je odrůda hroznů..

Navíc maso tohoto měkkýšů obsahuje přibližně 70% bílkovin a 30% aminokyselin, které jsou pro náš organismus nezbytné pro normální život. Navíc obsahuje vitaminy a stopové prvky..

Takže ve Francii je zajímavé jídlo nazvané “Escargo”. Má se za to, že má příznivý účinek na sexuální aktivitu člověka..

Tyto měkkýši se doporučují používat v potravinách: pro ty, kteří trpí vápníkovou nerovnováhou; ženy během těhotenství a kojení; lidé s diagnózou chondrosy, stejně jako kolagenóza.

Přípravná fáze

Než začnete vyrábět hroznové slimáky, musíte si uvědomit, že je třeba je shromažďovat v určitých časech a za určitých podmínek.

Měkkýši mohou být sklízeni sami, stačí odhadnout okamžik. Buď to uděláte brzy ráno nebo počkejte na dešť..

Pokud už jste sbírali nebo koupili hroznové hlemýžďové, nepřecházejte z nich, aby něco nadávkali. Chcete-li spustit měkkýši, je třeba je vyčistit. A jestliže příprava běžných produktů znamená čištění vnějších částí, v případě hlemýžďů je třeba jejich črevo očistit od nezdravých potravin pro lidi..

hlemýžďů с чеснокомMěkkýši “jdou na dietu” nejméně tři až čtyři dny. Jako přístřešek by byli vhodní pro pán, ve kterém by byl přístup ke vzduchu, a jako jídlo – pár polévkových lžic mouky. Každý den by měly být vyloučeny stravy z měkkýšů, nádoba by měla být umývána a měla by se nasadit a pak se vrátit a posypat moukou.

Po vypršení stravy získáme slimáky, koupáme a zkontrolujeme, zda jsou všichni naživu. Poté můžete pokračovat do další fáze..

Je však třeba si uvědomit, že u některých pokrmů se přípravná fáze může lišit v délce určitého postupu. Například dieta může trvat déle, až dva týdny..

Pak je třeba slimáky umístit na velkou vrstvu soli. Na tom přidělí veškerý nadbytečný hlen. Poté se znovu důkladně umyjí..

Pak jsou vloženy do hrnce, nalije se vodou s malým množstvím octa a přivedou se k varu do středního ohně. Poté trvá vaření přibližně 5 minut..

Posledním stupněm zpracování je extrakce masa z pláště. To se provádí pomocí vidlice nebo pinzety. Při přípravě pokrmů se používala pouze svalnatá noha a šňůra byla odstraněna.

Po zpracování zbývající výlevky nemohou být vyhozeny, ale vařeny v roztoku sodíku a opláchnuty. Tak mohou být stále použity pro další plnění..

Slané lahůdky

Klasický recept: hlemýždi v Burgundsku
Recepty приготовления виноградных улиток — искушаем родных деликатесами!
Složení Počet
Připravené šneky asi 50 kusů.
Cesnak 15 g
Shallot 15-17 g
Petržel 20 g
Máslo 1 balení (200-250 g)
Mletý černý pepř chuť
Breadcrumbs chuť
Doba vaření: 25 minut Kalorie na 100 gramů: 165 kcal

Tento recept lze přičíst klasickým francouzským pokrmům..

Zpočátku pokračujeme k přeskakování česnekového lisu, pak nakrájíme cibuli a petržel. V zásadě nemůžete trpět a mletím mixér. Přidejte do nich sůl a pepř, stejně jako změknuté máslo.

ulitki

Hroznové šneky by měly být již připraveny (to znamená, že každý by měl být oddělený od domu a skořápka by měla být vařena v roztoku sody a vysušena). Vezmeme si skořápku a vložíme do ní škeble, pak pošleme stejný kousek másla s bylinkami, cibulí a česnekem. Je nutné dobře tlačit, aby hlemýžď ​​s máslem “seděl” hluboko v domě.

to všechno улитки

Dále položte hlemýždi na plech na pečení nebo na speciální nádoby s drážkami. Posypte strouhankami a vložte do trouby při t = 200 stupňů po dobu 6-8 minut. Olej by měl vařit ve skořápce.

hlemýžďů на противне

Jemná polévková polévka

Chcete-li vytvořit tuto pochoutku užitečné:

 • 23-25 ​​zpracovaných nebo konzervovaných šneků;
 • Cibule – 4 ks;
 • Máslo – asi 35-45 g;
 • 1 sklenku bílého vína a stejné množství smetany;
 • Masový vývar – 1 l;
 • Mrkev, celer, pór – 25 g každý;
 • Pár žloutků;
 • Petrželka – 30 g.

Zelenina by měla být rozřezána na pásy a nakrájené zeleniny v mixéru.

Cibule jsou nakrájeny na malé kostky a umístěny v hrnci nebo hrnci se silným dnem, kde se přidá polovina drceného hroznového šneku. Opečené s přidáním másla asi 15-20 minut.

salát из улитокPoté nalejte vývar, víno a počkejte, dokud tekutina nezůstane.

Dále přidejte zbývající šneky, nakrájenou zeleninu a vaříme další alespoň 10 minut. Dále připravte žloutek a smetanu: promíchejte je a nalévejte na poslední chvíli, kdy polévka téměř přestala vařit.

Nakonec je polévka posypána petrželkou.

Šneci v rajčatové omáčce: exotická chuť

Chcete-li vytvořit toto mistrovské dílo, budete potřebovat následující produkty:

 • 20-24 hroznových šneků (zpracovaných);
 • Rostlinný olej;
 • Cibule – 1 ks;
 • Spice;
 • Sůl;
 • Rajčatová pasta – 2 lžičky.

Zpracované šneky jsou posílány do pánve a naplněny vodou, kde přidáme trochu soli a vaříme 10 minut. Poté se spojíme a odložíme filety měkkýšů..

V pánvi rozpustíme máslo. Přidejte cibuli nakrájenou na plátky a trochu smažte (1-2 minuty). Poté přidáme těstoviny, sůl, koření a smažte na další pár minut. Poslední přidaný hlemýžď. Nádobka se vaří dalších 5 minut a pak se ochladí..

Dále vezměte špejlery a smažte je. Filéty lze zdobit nebo střídat se zeleninou..

sup-syrki1Polévka s houbami a roztaveným sýrem podle našeho receptu jistě potěší vaši rodinu..

Sleďový olej – jednoduchý recept, který je snadný doma.

Ducanne majonéza, dietní a jednoduchý recept v našem článku.

Slanina “Napoleon”: lahodný recept!

Toto jídlo je neuvěřitelně chutné a čas strávený na něm stojí za konečný výsledek. Chcete-li připravit, musíte si skladovat produkty, jako jsou:

 • Zpracované šneky – 20-30 ks;
 • Zeleninový vývar (stačí 1 litr);
 • Mandle;
 • Houby – 150 g;
 • Rostlinný olej na pražení;
 • Rajská omáčka – 50 ml;
 • Spice;
 • Zeleň.

První věc, kterou musíte udělat, jsou hlemýždi: přeneste je do vývaru a vařte na nízkou teplotu asi tři hodiny.

V tuto chvíli můžete pomalu učinit zbytek příprav. Vyčistěte mandle a houby. Ty musí být nakrájeny na plátky a smaženy rostlinným olejem. Mandle jsou jemně nasekané. Zelení jsou také rozdrceni. Poté se všechny tyto složky smíchají: houby, mandle, zelenina. Koření je přidáno.

Dále připravte plech na pečení. Směs hub, bylin a mandlí je umístěna ve středu ve formě prstence. Šneci jsou umístěny v samém středu. A to všechno nalévá rajčatovou omáčkou. Oni jsou pečeni při t = 180 po dobu asi 10-15 minut.

Užitečné tipy

Z výše uvedeného je zřejmé, že je snadné připravit a zpracovat slimáky. Existují však některé užitečné věci, které musíte ztratit z dohledu:

 • Chcete-li zkontrolovat, zda jsou všechny měkkýše naživu, umístěte je do nádoby s vodou. Po nějaké době se živí z obalů zdá, a mrtví zůstanou nehybně;
 • Slíci chodí dobře s červeným kaviárem. Nejlepší je dostat je z umyvadla na malý kus bagety, nalít olej s bylinkami nahoře a přidat malý kaviár;
 • Nejezte žádné jiné části než nohy, protože by udělaly více škody než dobré. Kromě toho tmavá vlna nemá takové chuťové vlastnosti jako masivní část;
 • Chcete-li získat škeble ze skořápku, když jedete, je zde speciální vidlice se dvěma zuby.

Hroznové šneci jsou neuvěřitelně zdravé a chutné pokrmy. Přestože je pro průměrného člověka poněkud neobvyklé, ale jakmile to zkusíte, takovou chuť sotva zapomenete. A když jste zvládli spíše jednoduchou techniku ​​přípravy měkkýšů, můžete je často vařit doma..