Někdy se chcete nechat hýčkat sebe a své blízké, ne s obvyklými saláty s klobásou, masem nebo stejnými krabími holemi, ale s něčím sofistikovanějším – s mořem. Nejen, že je chutné a originální, ale také užitečné proto, že! Existuje mnoho salátů založených na mořských plodech, krevety a chobotnice se zvlášť dobře navzájem..

Recepty na nejchutnější salát s krevetami a kalamáji
Recepty самых вкусных салатов с креветками и кальмарами
Složení Počet
chobotnice 200 g
krevety 200 g
čerstvé okurky 3 médium
vejce 2 kusy.
čerstvou petrželkou 15 g
zakysaná smetana a sůl chuť
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 100 kcal

Nejchutnější jsou obvykle kombinace malého množství produktů, ze kterých jsou zpravidla vybrány ty nejjednodušší. A ukázalo se čerstvý a jemný salát.

Vajíčka je třeba vařit tvrdě vařené a pak nakrájíme na tenké proužky. Squid také potřebujete vařit – vložit do vroucí vody na pár minut, ochladí a také nakrájí na proužky. Krevetky se vaří ve slané vodě po dobu 5-7 minut. Okurek je také rozřezán na proužky podle velikosti připravených dalších složek. Petrželka je rozdrcena. Bude nutné pouze smíchat všechny produkty, přidat sůl na chuť na chuť a naplnit zakysanou smetanou. Je hotovo!

Salát “Tsarsky” s mořskými plody

salát царский

Jméno salátu a posílá paměť do filmu “Ivan Vasilyevich mění profesi,” ne? V každém případě by určitě měl místo na tom královském stole..

Požadované přísady:

 • 0,5 kg kalmáře;
 • 300 gr. krevety;
 • 1 jar červeného kaviáru;
 • 5 středních kuřecích vajec;
 • 4 střední brambory;
 • 150 gr. jakýkoli tvrdý sýr;
 • majonéza a koření – ochutnat.

Doba vaření: 30-40 minut plus několik hodin.

Obsah kalorií: asi 160 kcal / 100 gr.

Před-žádoucí vařit brambory a vajíčka a nechat je ochladit. Vařte krevety v slané vodě po dobu 5-7 minut a skořice do vroucí vody na pár minut a ochlaďte, a pak nakrájíme na proužky.

Brambory a vejce by měly být individuálně strouhané, stejně jako tvrdé sýry. Nyní můžete sbírat salát – je to bafnout, takže výrobky jsou rozloženy na rovném mísu, rozmazané tenkou vrstvou majonézy.

Nejprve přicházejí brambory, pak chobotnice a vejce, pak krevety a sýr. V této fázi by měl být salát umístěn v lednici po dobu několika hodin na impregnaci a těsně před podáním zdobí vrchol červený kaviár.

Například můžete tak učinit – přidejte na salát mřížku majonézy a vložte do každé buňky několik vajíček (asi polovinu lžičky). Poté je salát připraven!

porcované заливноеŽelatina vepřového jazyka – zkuste připravit lahodné občerstvení na slavnostní stůl.

Z citronů a pomerančů si doma připravte lahodnou, osvěžující limonádu..

Přečtěte si, jak zvolit mixér pro lahůdky, a také si vzít na vědomí několik originálních receptů lahodných koktejlů..

Salátový koktejl “moře”

Čím více mořských plodů v salátu, tím více je považováno za mořské jídlo. Takže už můžete “hrát velké” a připravit skutečnou mořskou pochoutku.

Požadované přísady:

 • salát из кальмаров и креветок200 gr. chobotnice;
 • 200 gr. krevety;
 • 200 gr. krabové maso;
 • 100 gr. mušle;
 • banda čerstvého kopru;
 • 100 gr. tavený sýr;
 • rostlinný rafinovaný olej na pražení;
 • zakysanou smetanou a sůl podle chuti.

Doba vaření: 20-25 minut.

Obsah kalorií: asi 120 kcal / 100 gr.

Kalmary a krevety by měly být vařené (chobotnice na pár minut ve vařící vodě, krevetky ve slané vodě po dobu 5-7 minut), a smažte mušle na 10 minut, často míchání. Ale předtím, než pošlete smažené slávky, je třeba nakrájet na pásy kalamář a krabové maso..

Když budou slávky vypráženy během 5 minut, musí přidat všechny výše uvedené složky šalátu, s výjimkou kopru. Po 5 minutách vyjměte pánev ze sporáku a ochlaďte salát. Když k tomu dojde, zůstane posypáno nakrájeným koprem.

Salát z mořských plodů se škeblemi

Nicméně, cokoliv může říkat, krabové tyčinky jsou příliš drahé pro naše srdce produkt, tak ho táhne přidat do salátů. A není žádný zvláštní důvod, proč byste tuto touhu odmítl..

Požadované přísady:

 • 3 jatečně upravená těla středních kalic;
 • 400 gr. vařené a zmrazené krevety;
 • 400 gr. krabí tyčinky;
 • 5 kuřecích vajec (již vařených);
 • majonéza a koření podle chuti.

Doba vaření: 15 minut.

Obsah kalorií: přibližně 170 kcal / 100 gr.

Vzhledem k tomu, že všechny ingredience v salátu, s výjimkou chobotnice, jsou připraveny, stačí je vařit a ponořit je do vařící vody na pár minut.

chobotnice отварить

A zatímco se chobotnice ochlazuje, nakrájejte vajíčka a krevetu na malé kousky..

vajíčka нарезать

Pokud jsou krevety ve skořápce, je třeba je vyčistit. Zůstává snížit chobotnice na proužky a míchat všechny připravené produkty společně s majonézou..

do řezu кальмары

Pokud si přejete, můžete přidat do salátu nějakou sůl a ozdobit ji podle vašeho vkusu..

salát

Salát “Žena”

U ženských shromáždění vždy chcete vařit něco chutného, ​​slaného a přinejmenším poměrně dietního. Tento salát může být skvělé řešení..

Požadované přísady:

 • 2 velké jatečně upravené tělo;
 • 0,5 kg loupaných krevet;
 • 0,5 kg mušlí;
 • 3 střední rajčata;
 • 1 velká paprika;
 • 1 střední cibule;
 • banda čerstvého salátu, kopru a petrželky;
 • 3 stroužky česneku;
 • 50 gr. máslo;
 • 70 gr. nerafinovaný rostlinný olej;
 • 3 polévkové lžíce. lžíce citronové šťávy;
 • sůl a černý pepř podle chuti.

Doba vaření: přibližně 40 minut.

Obsah kalorií: asi 130 kcal / 100 gr.

Squid vaří, padne do vroucí vody na pár minut a nakrájí se na proužky. Vařte slávky ve slané vodě po dobu 3-5 minut. Krevety jsou nezbytné, aniž by se rozmrazily, vložte na suchou pánví a zahřejte, až se kapalina odpaří, a pak přidejte máslo a duste, dokud měkké..

Zatímco krevety jsou ochlazeny, rajčata by měla být nakrájena na kostky nebo plátky, bulharské pepřové proužky, cibule – tenké. Petržel a kopr jemně nakrájené a necháme salát opouštět ruce. Česnek musí být rozdrcen se solí a černým pepřem..

Nyní se všechny ingredience, kromě česneku, musí kombinovat do misky a jemně promíchat. Pro doplňování paliva je nutné smíchat rostlinný olej s česnekem a citrónovou šťávou a dobře se zvedá vidličkou. Přidejte tento salát do salátu a vy jste hotovi.!

Tartletový salát

Mořské saláty vypadají obzvláště impozantně a originálně v individuální prezentaci a mohou se stát skutečným klenotem slavnostního nebo bufetového stolu. Navíc má příznivý vliv na jejich chuť: chuť a textury těstovin dodávají salátu ještě jemnější nutriční hodnotu. A jaká jsou jiná jídla v koláčkách jako děti!

Chcete-li připravit takovou lahůdku, můžete použít nejkrásnější recept, který již byl uveden výše, a připravit hotový salát na pískové nebo oplatkové tartlety. Na vrcholu je třeba posypat nasekané byliny nebo zdobit kaviárem (například můžete simulovat).

Pěkná a chutná výzdoba jsou kousky oliv. Mimochodem, v případě přípravy salátu pro pokládku koláčů, kalamáre a krevetky je možné vařit ve vodě s přídavkem bobkových listů a kořeněných korenin.

Užitečné tipy

Vařit salát z mořských plodů obecně a od squidů s krevetami, aby se hosté zeptali, který šéfkuchař to udělal, musíte vědět, že:

 1. Takové saláty jako jiné lásky nedopalují. A nejlépe ze všech, byla to krémová. A čím déle bude namočeno, tím lépe;
 2. Vařené vajíčka mohou být přidány do jakéhokoli salátu s kalmáni a krevetami, i když nejsou v receptu. Tento výrobek jim neublíží a naopak bude lépe vyhovovat;
 3. V případě takových pokrmů se nedoporučuje experimentovat se zeleninou – petržel a koňský oblek dobře, ale jiné druhy mohou dát salátu podivnou chuť;
 4. U šalátů s krevetami a chobotnicemi, krabovými tyčinkami nebo masem není nutné řezat – bude lepší, pokud je budete moci ručně rozkládat do tenkých vláken;
 5. Pokud není k dispozici žádný červený kaviár nebo z nějakého důvodu nechcete používat jeho napodobeninu, můžete mořský salát zdobit semeny z granátového jablka;
 6. U salátů je nejlepší koupit suchou zmrazenou kreveta a v případě chobotnice je důležité, aby loupané jatečně upravená těla neměly nažloutlý nádech;
 7. Je dobré, aby takové saláty sloužily v porcích a okamžitě je rozdělily na mísy na zmrzlinu;
 8. “Royal” salát může být ještě chutnější, zdobený černým kaviárem;
 9. Krevety a chobotnice jsou velmi bohaté na bílkoviny, díky nimž jsou pokrmy z nich nenahraditelným zdrojem bílkovin pro všechny, kteří sledují svou postavu a sportují;
 10. Pokud jsou krevety zakoupeny bez obalu, pak po odstranění skořápky z nich je nutné odstranit střeva, v nichž se hromadí písek. To lze provést řezáním krevety a vytažením černé pásky z něj s párátkem;
 11. Neexistuje zásadní rozdíl v nákupu loupaných nebo nevyčištěných chobotnic. To ovlivňuje pouze rychlost vaření, ale nemá vliv na chuť;
 12. Jsou-li zakoupeny vařené mražené krevetky, je třeba je rozmrazit, ale ne zkuste znovu vařit, jinak ztratí chuť a chuť;
 13. Při nákupu nezralých krevet je nutné okamžitě vzít v úvahu, že v receptech mluví o jejich hmotě v čisté formě a zhruba třetina hmotnosti ztratí, když se skořápky odstraní;
 14. Olej nerafinovaný olivovým olejem je nejvhodnější pro doplňování salátů z krevety a chobotnice, což má také pozitivní vliv na jejich výhody;
 15. Používáte-li korejské kalamáře na salát, automaticky to uděláme orientálnímu: takhle je připravují čínští, japonští a korejští. Přidávají také řasy.

Bon appetit!