Nakrájená okurka, považovaná za nenahraditelný atribut nějakého svátku, přišla k nám z Byzance. Poprvé se pokusil skočit ji v Mezopotámii již ve 3 tisíciletí před naším letopočtem, jehož potvrzení objevili archeologové.

Fermentované огурцы

Uspěl v solení a starověkých Římanů. Začali přidávat ocot na slanování a byli prvními, kteří uvařili konzervované okurky. Zvažte recepty zděděné od naší babičky.

Klasický recept

V Rusku byly z dubových sudech nebo vany použity nakládané nakládané okurky. Toto jídlo bylo oblíbené u knížecích stolů a obyčejných lidí.

Nyní okurky z barelu neztratili svou popularitu, ale ne každý si je může vychutnat. Nicméně, pokud máte chalupu nebo bydlíte v soukromém domě, pak bude recept na marinované okurky v barelu na zimu relevantní.

Součásti:

 • Okurky – 50 kg;
 • Listy rybízu – 300 g;
 • Listy křenu – 300 g;
 • Sůl – 550 – 600 g;
 • Křenový křen – 200 g; Okurky в бочке
 • Bitter pepper – 5 lusků;
 • Čištěná voda – 10 litrů;
 • Tarragon – 200 g;
 • Kopr – 300 g;
 • Česnek – 250 g.

Večer se voda zahřeje na 20 až 25 ° C, vylije se do soli a promíchá. Slaná voda může být blátivá a špinavý květem na stěnách, takže je doporučeno filtrovat přes gázu.

Okurky ponořené do studené vody a nechat na několik hodin, aby se staly pružnější. Balení pečlivě česněte uvnitř, aby se zabránilo tvorbě plísní během fermentace zeleniny.

Na spodku umyjeme listy křenu a rybízu. K nim můžete přidat několik větviček třešní. Pečlivě položte část okurky, zakryjte je zeleninou, posypeme kořením a opakujte celý program, dokud nebudeme zpracovávat všechny produkty.

Hlavní pravidlo – okurky je třeba položit svisle. Takže budou plnější a krásnější..

Nalijte roztok soli, zakryjte speciální dřevěnou víčkem a nastavte útlak. Třetí den začínají okurky intenzivně kvažit. Je nutné odstranit netěsnou lžíci na vrchu pěny a přidat zbývající slanou vodu.

Po těchto manipulacích může být hlaveň umístěna na chladném tmavém místě. Solení je možné konzumovat celou zimu, aniž byste se obávali, že se zelenina zkazí.

Recept na nakládané okurky v sklenicích

Nakrájené okurky v bankách na zimu – jeden z nejoblíbenějších typů občerstvení v chladné zimě s přílohou nebo při svátku. S potěšením i děti jíst okurky..

Součásti:

 • Okurky – 30 kg;
 • Křen – 200 g;
 • Listy černého rybízu – 200 g;
 • Sůl – 400 g;
 • Voda – 10 l;
 • Černý pepř – 1 balení;
 • Květenství kopru – oko.

Nalejte okurky v noci se studenou vodou. V teplé vodě rozpusťte sůl. Banky jsou dobře vymyté sodou, ale ne sterilizovány. Na spodku nádoby byly čisté listy křenu, pepře, listů černého rybízu.

Příprava овощей

Ujistěte se, že jsou koření rovnoměrně rozděleny mezi banky. Začínáme s největšími, položíme zeleninu na dno, položíme uprostřed vyčištěný kořen chrenu.

Banky

Doporučujeme položit na vrchol malé okurky a těsně je zakrýt koprem. Ujistěte se, že banka není naložena na samém vrcholu, jinak by bylo nepohodlné nalít marinádu.

Vyplňte тару

Do každé láhve nalijte solanku, volně ji zakryjte plastovým víkem a nechte dva až tři dny. Pokud chcete nakládat s vysokou kyselostí, můžete prodloužit fermentační proces na pět dní.

Vyplňte маринадом

Když začne proces fermentace, objeví se pěna a začne unikat slaná voda. Připravte předem servítky nebo hadru na kopání.

Pěna

Vypusťte slanou vodu z plechovek do pánve a přivedete k varu. Pokud je na okurkách mnoho bílé květy, nalijte z kohoutku vodu a vypláchněte. Solení je výrazně zhutněno, takže několik plechovek bude muset být vyprázdněno, aby nedošlo k doplnění.

Zvedněte

Naplňte vroucím roztokem, korku s kovovými nebo hustými plastovými uzávěry. Snižujeme ho vzhůru nohama a zabalíme jej do přiléhavé přikrývky. Nechte v tomto stavu až do vychladnutí..

Křupavé nakrájené okurky na zimu

Na regálech gastronomických oddělení supermarketů je plné množství nálevu od různých výrobců. Sklenice jsou však malé a ceny často kousají. Proto je lepší použít jinou receptku babičky, která za celou zimu poskytuje příbuzným s lahodnými okurkami.

Součásti:

 • Okurky – 25 kg;
 • Česnek – 4 hlavy;
 • Dřevěné deštníky – 100 g;
 • Sůl – 300 g;
 • Voda – 10 l;
 • Cherry větvičky – nemnoho.

Recept na chrumkavé nakládané okurky na zimu je snadné provést. Opláchněte okurky důkladně pod tekoucí vodou. Umístěte česnek do železné mísy, pokryjte talíř a aplikujte fyzickou sílu. Pomocí této metody výrazně urychlíte proces čištění zubů z plevele.

Ve velké hliníkové misce (můžete vědci) uklidíme okurky, rozdělíme listy česneku, kopru a třešně mezi vrstvy. Nalijte marinát z vody a soli. Obal pokryjeme skleněným víčkem a necháme dva dny, pravidelně odstraňujeme pěnu a přidáme slanou vodu. Když se roztok stává zakaleným, proces fermentace je dokončen..

Jakýkoli druh litrů, dvoulitrových a třílitrových nádob může být použit na uchování podle vašeho uvážení. Pečlivě je umyjte a sterilizujte, stejně jako víčka.

Upečené okurky umístěte těsně do nádoby, vařte marinádu a vylejte okurky těsně pod krk. V akcelerovaném režimu utěsněte těsnění a otáčejte víčky dolů.

Zkontrolujte, zda netěsní vzduch, zda je víko uzavřeno. Osušte sklenice s nakládanými okurky v teplé přikrývce nebo kožichu. Otevřete den a položte na regály v komoře.

Nakládal стрелки чеснокаDoporučujeme vám číst! Jak nakoupit šípy česneku na zimu. Pak je můžete přidat k různým pokrmům, abyste zlepšili chuť..

K dispozici jsou lahodné zrnká squashu pro zimu. Postupujte podle pokynů a získáte úžasnou ochranu..

A tady naši kuchaři se s vámi podělí o recepty na přípravu předkrmů z lilku na zimu..

Tipy, které vám pomohou!

Jedním z nejdůležitějších tipů při slaní zeleniny je výběr správných potravin. Nespěchejte k prvnímu vzhledu okurek najednou, abyste je ochránili, riskujete, že vyhazujete vše, aniž byste získali požadovaný výsledek..

Zeleninová zelenina není vhodná pro nakládání. Doba solení je od druhé poloviny července do konce prvního srpnového týdne..

Koření a koření je nutno připravit bezprostředně před konzervačním procesem, jinak dojde ke ztrátě, ztratí většinu užitečných vlastností a éterických pachů..

Důkladně propláchněte kontejner, jinak riskujete, že se po uplynutí několika dní po ucpání roztrhnou víčka. Ujistěte se, že žvýkačka na víku těsně přiléhá kolem krku sklenice a neumožňuje proniknout do atmosférického kyslíku.

Některé ženy v domácnosti řeknou špičku okurek, ale to není nutné dělat, spíše pečlivě umýt špínu.

To je, když dostanete ty nejkvalitnější nakládané okurky na zimu, které potěší vynikající chuť všech, s nimiž se s nimi zachází!