Příprava tohoto autentického jídla vyžaduje přísné dodržování tohoto receptu..

Jedná se o plochý koláč vyrobený z nekvašeného těsta, který je vyroben ve formě lodi a naplněn různými druhy sýra (Suluguni, Imeretinsky), jehož středem je vejce a velké množství vysoce kvalitního másla.

Jezte jídlo s rukama, odlomte kusy těsta od okrajů a namočte je do krémové náplně.

Khachapuri: původ a odrůdy

Khachapuri je klasická gruzínská jídla, jejíž původ se vrací na severozápad od Gruzie..

Nyní je tradičně podávaná nejen u stolu na slavnostní jídla, ale také zaujímá přední místo v nabídce mnoha restaurací a kaváren v Gruzii..

Doslovně přeloženo jako “hacho” – tvaroh, “pure” – chléb.

Moderní verze mají velké množství nejrůznějších výplní: s různými druhy sýrů, s tvarohem, mletým masem, dokonce s rybami.

V závislosti na náplni se také mění tvar výrobku a jeho název..

LasagnaPokud jste s těsto spokojeni, určitě se vám líbí další článek. Jednoduché lasagne recepty doma. Překvapte své blízké s kulinářskými dovednostmi!

Jak si v troubě pečeme makrelu ve fólii, můžete si zde přečíst. Velmi užitečné a relevantní!

Můžete vařit drobnou rýži? Pokud jste vždycky snili o učení, ale neměli jste dost času, můžete to udělat. Tento článek obsahuje hlavní doporučení a tipy pro správnou přípravu obilovin z rýže. A nechte každou rýži oddělit.!

Tak, v každé oblasti Gruzie, jeho vlastní variantu vaření: Adzharian – v podobě člunu s kapalnou náplní chkinti queli, je zavřený variant Imeretin, má kulatý tvar, Mingrelian – jsou navíc pro kuchaře Racha posypány sýrem – používají fazole a uzené maso, tvoří složenou obálku. Možnosti hmotnosti!

Každá horská oblast má vlastní odrůdy Khachapuri: Imeretinsky, Megrelian a Adzhar.

Poslední variantu zvážíme s podrobným popisem receptu a poskytneme užitečné tipy pro vaření doma..

Adzhar ve stylu khachapuri krok za krokem recept
Recept хачапури по-аджарски: тонкости приготовления с фото
Složení Počet
pšeničná mouka 1 kg
cukru čajová lžička
sůl čajová lžička
rostlinný olej lžíce
mléko a voda sklo
suché droždí lžíce
Suluguni (lze nahradit sýrem Adygei) asi kilogram
kuřecí vejce 10 kusů.
máslo 200 g
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 315 Kcal

Khachapuri je vizitkou Gruzie. Podává se jako samostatná mísa se salátem čerstvé zeleniny a sklenicí dobré gruzínské zmrzliny.

Jezte teplým všemi prostředky tak, aby máslo namočilo sýrovou náplň a smíchalo se s vaječným žloutkem, odlomilo kus “lodi” a nabralo naplnění krémovými vejci.

Všechno, nemůžu se dočkat, až je vyzkouším!

Podrobný recept s fotografií gruzínského khachapuri Adzhar:

 1. Prvním krokem je třídění mouky tak, aby výsledné těsto bylo co nejpouživější a měkčí; Mouka
 2. V prosévané mouce se zalévejte malým množstvím vody a zalijte tekutinou (mléko zředěné ve stejném poměru s vodou); Kvasinky
 3. Vylijte pekařské droždí, cukr, sůl, lžíci rostlinného oleje; Vyplňte молоком
 4. Míste těsto, aby se nalepilo na ruce, přidalo správné množství mouky, přetočte těsto do misky a zakryjte ručníkem; Těsto
 5. Dejte těsto na teplé místo bez průvanů;
 6. Udělejme nádivku: rozložte sýr na vlákna nebo protřepte, přidáním malého množství vody k vytvoření kalu; Stuffing
 7. Když se těsto zdvojnásobí, rozdělte ho na 10 rovných dílů;
 8. Sbalte kuličky a zplošťujte je do plochého dortu, pak zalepte okraje a sklopte je jako šatek, čímž těsto vytvoří hluboký tvar lodi s napnutými hranami; Loď
 9. Vložte do nádoby dostatečnou část sýrové náplně a okamžitě ji vložte do červené horké pece do průměrné úrovně (tak, aby se plnící hrnce a loď rovnoměrně upečily) po dobu 15 minut; Vyplňte серединку изделия
 10. Po uplynutí uvedeného času vyjměte khachapuri a nalijte do každého vajíčka (surové vejce je třeba vařit před vařením);
 11. Vraťte pečicí troubu do trouby doslova 2 minuty, během které bude mít protein čas k zahlcení a žloutek zůstane tekutý;
 12. Převeďte výsledné vaječné čluny na krásnou plochou misku a na každé místo na kousky másla; Vynechat масло
 13. Ponořte kousky těsta do náplně a jíst a zavřete oči s potěšením. Zde jsou tak chutné, to jsou skutečné khachapuri ve stylu Adzhar! Jíst блюда Připraveno хачапури по-аджарски

Užitečné tipy kuchaři

Není nutné používat sýr Imereti k plnění sýra, může být úspěšně nahrazen čerstvou mozzarellou. Ujistěte se, že množství vody v náplni je menší, protože samotný mozzarella je mokrý..

Pokud je kousek času na vaření khachapuri, nebo nechcete se s těsto zabalit, můžete použít hotové těstoviny, stačí zvolit přítomnost droždí – kvasnicové droždí. Z tohoto těsta bude jednodušší tvořit hluboké čluny, náplň neteče do procesu vaření..

Adzhar těsto na khachapuri může být také hněta na jogurt nebo klasický kefír, ujistěte se, že není příliš studený, může to zabránit toku kvasinek a těsto nebude růst.

Pokud byl sýr pro náplň velmi slaný (například sýr) – můžete ho namočit ve studené vodě. Provedete to sýrem ve vodě po dobu jedné hodiny, poté vypusťte, pokud je to nutné – opakujte.

Strany lodi se snadno utvářejí na stole, obalují je slámou jako ručník, rovnoměrně roztahují okraje ke stranám.

Mnoho se bojí používat ve vaření surové vejce kvůli salmonelám. Chcete-li odstranit všechna možná rizika, předem promýchejte syrové vejce dobře předtím, než běžíte pod tekoucí vodou, a pak vylijte vařenou vodu nad vejce a osušte čistou utěrkou..

Nejdůležitější rady: vařte s láskou, pak všechny vaše jídlo bude úspěšné a rodinná atmosféra je příznivá..

No, teď vám navrhujeme, abyste se pohodlněji usadili a viděli video recept na chutnání khachapuri ve stylu Adjara: