Nutella je jednou z těch značek, které se staly názvem pro milovníky milovaných produktů. Tato hustá ořechová čokoládová pasta s jasnou a zároveň jemnou chutí je stejně milována jak dětmi, tak dospělými..

A to není překvapující, protože Nutella je ideální pro různé dezerty – pro sladké sendviče na snídani s bílým bochníkem nebo měkkým chlebem, stejně jako s plátky banánů a jahod nad těstovinami; pro domácí palačinky a plátky; jako výplň vafle; jako vrstva pro koláče a pro mnoho dalších věcí.

Nutella můžete vařit doma, bude stejně chutná, ale také připravená z čerstvých přírodních produktů bez přídavku konzervačních látek a příchutí..

Klasický Nutella je vyroben z kakaa, který mu dává bohatou čokoládovou chuť; z mléka, výroba těstovin; z mouky, cukru a oleje, které jí dávají silnou, lepkavou konzistenci; a konečně z výživných těstovin.

Můžete však experimentovat a vařit těstoviny přidáním vajec do receptury nebo odstraněním matic. Můžete také přidat vanilku nebo jiné příchutě, můžete přidat různé druhy ořechů, a tím změnit chuť hotového výrobku.

Nutella klasický recept
Recept приготовления шоколадной Нутеллы в домашних условиях
Složení Počet
mléka 4 sklenice
cukru 4 sklenice
ořechy (na chuť, ale je lepší si vzít lískové ořechy) 4 polévkové lžíce
pšeničná mouka 4 polévkové lžíce
kvalitní přírodní kakao 6 polévkových lžic
máslo 250 gramů
sůl poloviční lžičku
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 490 Kcal

Začněte, připravte a změřte všechny součásti. Měla by být jedna, lepší než teplota v místnosti. Nasejte matice nožem nebo jemně nasejte mixér tak, aby se dobře míchali v pastě.

plátek орехи

Vezměte středně velký hrnec a promícháme v něm suché ingredience – cukr, mouku a kakao. Začněte postupně naléváním mléka do směsi a neustále mícháním hmoty šlehnutím, aby se v ní nezformovaly žádné hrudky..

mixujte все ингредиенты

Je lepší použít míchací míchač – vše bude pečlivě mixovat, ale můžete použít i jednoduchý ručník a v extrémních případech i vidličku. Bude pro ni těžší vše míchat bez hrud, ale nic není nemožné..

přidat молоко

Po úplném zavedení mléka by měla být směs homogenní. Položte nádobí na malý oheň a přivést směs do varu. Nezastavujte míchání obsahu pánve tak, aby se mléko nedotýkalo jejího dna..

mixujte все без комочков

Po varu přidejte ke směsi směs matic, másla a soli. Snižte teplo a pokračujte v vaření při nízké teplotě po dobu asi 20 minut. Postupně se zahušťuje a snižuje tloušťku, kterou potřebujete..

přidat масло

Když je pasta hotová, ochlaďte ji a nalijte do čistých nádob. Uchovávejte hotovou nutelu v ledničce.

Nutella bez matic

Další recept na přípravu čokoládové pasty Nutella je odlišný v tom, že neobsahuje ořechy, takže je vhodný pro ty, kteří jsou alergičtí na ně. Také bude oslovovat ty, kteří chtějí získat čistou čokoládu..
 • 2 šálky mléka;
 • 4 lžíce stolní mouky a kakaa;
 • 50 gramů másla;
 • 1,5 šálků cukru.

Nejprve smíchejte všechny suché přísady, jmenovitě cukr, kakao a mouku, v malé pánvi. Vše promíchejte mlékem a důkladně promíchejte, dokud nebude hladké..

Dejte hrnce na sporák a vařte směs, neustále se míchá. Musíte vařit na ne více než dvacet minut. Vzhledem k tomu, že budete neustále zasahovat do hmoty, budete moci řídit stupeň jeho hustoty – v procesu vaření se postupně zesiluje a stává se jako pasta..

Po dosažení požadované konzistence odstraňte pastu ze sporáku a vložte do misky kousek másla, které vám dá pastu lesklou, hladkou strukturu. Uchovávejte jej v chladničce v nádobě pod pevným víkem.

Vegetariánská nutella

Sladké zuby, které nejedí mléko, vejce a máslo, by neměly zoufat – můžete Nutellu vařit bez těchto komponent. Samozřejmě, že jeho chuť bude poněkud odlišná od klasiky, ale stále to bude lahodná pasta plná čokolády a ořechů. Pro ni:

nutella на булке

 • 80 gramů lískových oříšků;
 • 150 g kvalitní mléčné čokolády bez plniva (ořechy, rozinky a náplň);
 • 1-2 polévkové lžíce hnědého cukru;
 • Čajová lžička kakaa bez kopce;
 • 25 mililitrů kokosového oleje;
 • Vanilka (1 pod).

Smažte ořechy v suché pánvi a mlejte v mixéru na jemné drobky. Je lepší seškrábat ořechy, když jsou horké, pak v procesu broušení olej vyčnívá.

Když se pasta ukáže jako ořechy, přidávejte k nim cukr. Můžete také vzít bílou, ale hnědá dává příjemnější vůni karamelu a dělá pastu trochu víc..

Přidejte do směsi kakao, vanilkové semena a máslo. Vše dobře promíchejte s mixérem. Roztřepejte čokoládu ve vodní lázni a nalijte ji do tenkého proudu do mísy mixéru, znovu promíchejte vše dobře.

Ochlaďte hmotu a přeneste do nádoby. Uchovávejte ji v chladničce nejméně dvě hodiny před podáním..

baileys домаVíte, jak učinit Beyliz likér doma??

Smetana z vařeného kondenzovaného mléka a másla udělají dort jemnější a chutnější. Zkuste to udělat podle našich receptů..

Přečtěte si lahodné a zajímavé recepty na koláče s kondenzovaným mlékem doma, které můžete vařit pro každou příležitost.

Domácí tipy na vaření Nutella

Vaření Nutella doma není vůbec těžké, stačí jen namíchat všechny přísady a trochu trochu zahřát..

 • Uchovávejte těstoviny v chladničce ve skleněné nádobě s víkem těsně uzavřeným a snažte se jíst, dokud je čerstvá..
 • Těstoviny by neměly být uloženy přímo v hrnci, ve kterém jsou vařené, protože nadměrný vzduch bude produkt rychlejší.
 • Klasicky obsahuje Nutella ořechy, jmenovitě lískové ořechy, ale můžete je také nahradit vlašskými ořechy a dokonce i arašídy..
 • Chuť čokoládové pasty je velmi originální a jemná, pokud přidáte kešu. Můžete to udělat bez ořechů.

nutella из сахара

Můžete také vařit těstoviny na základě kuřecích vajec. Dokonalé těstoviny dávají hladkou hedvábnou texturu a vyšší nutriční hodnotu. Je však důležité si uvědomit, že taková pasta bude mít velmi omezenou životnost – nemůže být dlouho skladována ani v chladničce, ale tato pasta obvykle není příliš dlouhá..

 • Snažte se užívat nejvíce čerstvých a vysoce kvalitních ingrediencí. Také vejce, mléko a máslo, čerstvé, nejlépe farmy.
 • Zvláštní pozornost věnujte kakaovému kávovému výrobku – vezměte pouze kvalitní přírodní kakaový prášek, neměli byste ho nahradit okamžitým nápojem – chuť pasty se ukáže jako zcela odlišná..
 • Můžete také upravit jeho množství – tím, že přidáte trochu víc, dostanete chuť horké čokolády, ale neměli byste jej přidávat méně, než je uvedeno v receptu, jinak Nutella chuť nebude nasycená.

Pro milovníky experimentování můžete dát hotové těstoviny a nové plniva, které diverzifikují chuť dezertů. Může se jednat o kokos nebo suchý kokos, kandovaný ananas, sušené meruňky nebo směs sušeného ovoce. Tím získáte nové originální příchutě a různé textury na obvyklé pokrmy..

Zkuste přidávat pastu a sůl. Ten se přidává ve velmi malém množství – jen poloviční čajová lžička, ale dokonale odstínuje kakao a dělá chuť čokolády jasnější a nasycené..

Taková Nutella může být rozšířena nejen na bílý drůbež, ale také na plátky žita nebo dokonce na chléb Borodino. Tato kombinace bude vyhovovat těm, kteří nejí bi bílý chléb..

Pro zvláštní gurmány a milovníky neobvyklého chuti, můžete dát chilli papričku v pastě na špičku nože. Ostrost pepře jde dobře s bohatou chutí čokolády.