Jedním z nejlepších způsobů, jak nahradit obchod s hot dogem, jsou klobásy v těstě. Jídlo je milováno jak dětmi, tak dospělými..

Existuje mnoho variací a způsobů vaření: v kvasnicích a sušeném pečivo, hluboce vyprážené, pečené v troubě.
Klobásy v sušeném pečivo pečené v troubě
Pečené сосиски в слоеном тесте: рецепты с фото
Složení Počet
Mouka 3 sklenice
Kuřecí vejce 3 kusy
Citronová šťáva 1,5 lžíce
Voda 1,5 šálků
Sůl pinch
Margarín nebo šíření 200 gramů
Klobásy 15 kusů
Kuřecí žloutky 1 kus
Rostlinný olej 1,5 lžíce
Doba vaření: 180 minut Kalorie na 100 gramů: 242 kcal

V hluboké misce protřete všechnu mouku. V samostatné nádobě nalijte 0,5 šálku mouky a nakrájejte studený margarín.

margarín с мукой

Začněte nakrájet celou směs nožem, dokud nebude získána stejnorodá omáčka. Vymažte všechno do jedné koule, ale nemíchejte.

těsto в холодильнике

Oplňte obal celofánu a po dobu jedné hodiny jej odevzdejte do komory chladničky. Nalijte zbývající mouku do smaltované misky, přidejte sůl, vytlačte citronovou šťávu a začněte hněte, postupně přidáváte vodu..

Když se celá hrudka začne tvořit, položte ji na pracovní plochu a pokračujte v hnětení nepevněného plastového těsta. Otočte velkou obdélníkovou vrstvu o tloušťce 2 cm.

roll out тесто

Vyjměte dříve připravené těsto z chladničky, položte jej na okraj válcované vrstvy a složte do obálky. Tyto manipulace provádíme před vytvořením jednoho kusu.

vrstvy теста

Posypte talíř moukou, položte na něj prázdný a znovu jej pošlete do chladničky po dobu jedné hodiny. Nemusíte ho pokrývat, aby nedošlo k potu..

Vytáhneme těsto, znovu ho rozložíme a složíme. Postup opakujte třikrát..

Nyní je skoro všechno připraveno: vyhoďte ho velkým obdélníkem o tloušťce 5 milimetrů, nakrájíme na dlouhé proužky o šířce 2 – 2,5 centimetrů a délce 12 – 14 centimetrů.

pruhy теста

Vezměte klobásu a na každé straně udělejte čtyři kusy. Začínáme navíjet hotové proužky těsta na to ve formě spirály, začínající shora dolů.

zabalit сосиску

Dejte je na plech na pečení, přikryjte vrcholek šlehaným žloutkem a vyjměte do trouby předehřáté na 185 ° C po dobu 35 – 45 minut.

Recepty na klobásy v sušeném těstíčku v pomalém sporáku

Součásti:

 • Mléko – 500 mililitrů;
 • Mouka – 600 gramů;
 • Kuřecí vejce – 2 kusy;
 • Cukr – 2 lžičky;
 • Sůl je špetka;
 • Suché kvasnice – 1 polévková lžíce;
 • Máslo – 350 gramů;
 • Klobásy – 16 kusů.

Vezměte hlubokou misku a nalijte do ní 200 gramů prosívané mouky, nakrájejte 300 gramů másla a nakrájejte vše s nožem, až se vytvoří mouka. Poté z něj vytvoříme míčku, vložíme ji do plastového sáčku a půl hodiny jej dáme do lednice..
zajímavé способы заворачивать сосиски

V tuto chvíli připravujeme vaření kvasnic. Nalijte cukr, salijte na teplé mléko, vejděte do vajíčka a promícháme, nechte 10 – 12 minut, dokud se neobjeví kvasnicový uzávěr..

Potom vyndáme těsto z chladničky, vložíme do misky a promícháme a postupně přidáme těsto. Po vylití vše přidejte zbývající mouku.

Hnětení není chladné měkké těsto. Přemístíme ji do čisté misky a vložíme ji do lednice po dobu 2 – 2,5 hodiny, po níž ji vytáhneme a vložíme do tenké vrstvy.

Odřízneme proužky o rozměrech 10 × 15 cm a zabalíme do klobásy. Namažte nejvyšší vejce.

Zapněte pomalý sporák v režimu “Pečení”. Na dno nádrže trochu másla, pak klobásky a víno zavřete.

Po 30 minutách otevřete, otočte se na druhou stranu a pokračujte v pečení ještě mnohem více.

zames-300x200Přečtěte si, jak správně připravit těsto bez tekutého těsta, recept na vaření zkušených kuchařů.

Co můžete vařit občerstvení na piknik v přírodě, zajímavé recepty a lahodné variace, číst a vařit.

Nabízíme Vám doplnění prasátka recepty na horké sendviče v pánvi. Nejkvalitnější náplně a způsoby vaření v našem článku.

Balení párků v těstě

Existuje několik zajímavých způsobů balení:

 1. Ve formě cukrovinek. Těsto vyveďte ve tvaru obdélníku 10 × 15 cm. Na okraj položíme klobásu a začneme ji zabalit, nalepíme hrany fóliemi, napodobujícími cukrovinky;
 2. Ve formě opletení. Těsto vyklopte stejným způsobem jako v předchozím případě. Klobása položená do středu rovnoběžně s dlouhými stranami obdélníku. Děláme několik kusů rybí kosti. Povlečeme každý pásek žloutkem a složíme jej křížem;
 3. Ve formě květiny. Klobása je zabalena do vrstvy se slámou a děláme 6 řezů (klobása je zcela vyříznutá a těsto pod ní zůstává neporušené). Výsledné kousky jsou obrácené řezy a tvoří květenství;
 4. Ve formě krajky. Vydejte dlouhý obdélník, nakrájejte pizzu o tloušťce 3 cm podél délky boku nožem na pizzu, ještě před dosažením okraje. Klobása nakrájejte na 5 dílů. Potom jsme každý kus tkát do obdélníku..

Aby mise bylo chutné, mouka a klobásy musí být nejvyšší kvality..

Pro vytvoření smažené kůry je posypeme sezamem a strouhaným sýrem 5-7 minut před pečením..

Před vložením do trouby nechte pokrm stát 8 – 15 minut, aby se zvedla.