Není žádným tajemstvím, že pískový dort s džemem je docela chutné a snadno připravené jídlo, ve skutečnosti proto je tak populární. Chcete-li vařit tento dort, musíte znát mnoho funkcí, zvažte některé z nich..

Stručný recept na pečivo
Ověřeno рецепт песочного теста для пирога с вареньем
Složení Počet
Mouka tři sklenice
Margarín nebo máslo 200 g
Vanilka na špičce nože
Prášek do pečiva jedna čajová lžička
Kuřecí vejce dva kusy
Cukr jedno sklo
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 384 Kcal

Po výběru všech ingrediencí můžete pokračovat v přípravě pečení. Prvním krokem je roztavení margarínu nebo másla, a proto je třeba vzít velký hrnce nebo jiný kontejner podobné velikosti, naplnit vodou a ohřát ho na sporáku.

Dále v této funkci je nutné umístit menší desku, ve které bude margarín nebo máslo. Tato metoda pomůže rychle a hladce tavit margarín..

Poté, co margarín dosáhne požadovaného stavu, měl by být ochlazen a do něj by měl být přidán cukr, vanilin a vejce. Poté se výsledná směs důkladně promíchá..

k roztavení маргарин

Pak v samostatné misce je třeba míchat mouku a prášek do pečiva a postupně je smíchat se složkami, které byly připraveny předem..

přidat разрыхлитель

Potom můžete těsto míchat a rozdělit do dvou nerovných částí, 1/3 a 2/3.

oddělený тесто

Menší část musí být umístěna v mrazáku po dobu jedné hodiny, ale předtím je třeba ji trochu zploštění, což jí dává tvar dortu, což umožní, aby základna písku rovnoměrně zmrzla.

Stupně formování a přípravy pečení

Největší polovina těsta by měla být roztažena a rovnoměrně rozdělena na plech. K tomu, aby se džem, který bude následně rozptýlen po švu, netekl a nevyhořel, musí být okraje těsta roztaženy o dvě až tři centimetry za plech, čímž vzniknou takzvané strany.

Tloušťka válcovaného lůžka by měla být od 0,5 do 1 cm a průměr pečení by měl být asi 30 až 30 cm. Takové objemy by umožnily pečení dobře a nehořit. Měli byste také vzít na vědomí, že pan nepotřebuje mazat.

těsto выложить

Poté musíte uložit džem a rovnoměrně jej rozložit na základnu. Poté musíte odstranit zmrazené těsto z ledničky a rozetřete ho na velkém strouhaní a rovnoměrně ho pokropíte..

přidat варенье

Trouba musí být předem předehřátá, proto je třeba ji zapnout při teplotě 200 stupňů a nechat na několik minut, po níž můžete v ní položit dort.

k tření тесто

Pečení pískového dortu trvá 30 až 35 minut. Během celého procesu je nutné se podívat na pečení a uspořádat ji do trouby, což zabrání jeho lepení a pomůže mu pečeme rovnoměrně a rychle..

salát в морковкойPikantní salát s korejskou mrkví a kuřecím masem se dá snadno a jednoduše připravit. Salátové recepty v naší sbírce.

Recept na neuvěřitelně chutné droždí buchty s cukrem, skořicí nebo ořechy. A také ocenit náš výběr různých forem buchty, které lze připravit s určitou dovedností.

Jak vyrobit práškový cukr s brusinkami na zimu. Toto zdravé jídlo je vynikajícím nástrojem pro zachování imunity v zimě..

Tipy pro vaření

  • Aby bylo těsto změkčené, jednoduše ho posypeme malým množstvím čaje, věnujte větší pozornost okrajům koláče;
  • Pokud je džem příliš tekutý, položte těsto do trouby po dobu 10 minut, což umožní, aby kůra koláče byla řádně uchopena a pečena rovnoměrně, po které můžete přidat džem a nakrájet těsto do dortu;
  • Pokud nemáte dostatek času na to, abyste těsto zmrazili v mrazáku, jednoduše otočte malou vlajku z tohoto těsta a rozložte je přes dort ve formě mřížky, což ušetří obrovské množství času a dosáhne stejně úžasné chuti na koláč.

Jak můžete vidět, recept na výrobu dortu s krátkým těstovinovým těsto je poměrně jednoduchý a netrvá tak dlouho, takže se s ním někdo dokáže vypořádat..

Bon appetit!