Kudlanky jsou nejen výživné a chutné pokrmy, ale také skvělý způsob, jak se vydat se svou rodinou a blízkými.

Najdete zde velké množství receptů na knedlíky s bramborami, a to i v jedné kuchařské knize.

Těsto на вареники с картошкой

Existuje mnoho variant vaření a podávání tohoto pokrmu..

Historická vlasť knedlíků

Z nějakého důvodu mnozí lidé považují ukrajinskou kuchyni za předchůdce knedlíků, ale pokud se podíváte hlouběji do historie vaření, uvidíme, že kořeny tohoto pokrmu pocházejí z Turecka. Toto jídlo bylo připraveno na bázi mouky s náplní masa nebo zeleniny a název “dyushbara”.

Jakmile na našem slovanském území prošlo toto jídlo, došlo k řadě změn. To bylo velmi rád našimi předky, že to bylo dáno nové jméno “knedlík” a diverzifikované plnění a těsto v obrovských množstvích..

Přesto se klobása, jako jídlo, ospravedlňuje 100% – kromě úžasné chuti, je to také vydatné a cenově výhodné jídlo..

První místo v náplni byly brambory

V popelnicích zůstává v knedlících především náplň brambor, brambory se mohou používat bez jakýchkoliv přísad a spolu s různými produkty: cibule, houby, sýr, sádlo, zelenina a další. Ale brambory budou hlavní složkou v těchto náplních..

Brambory начинкаTakže vařte brambory ve slané vodě, pak jej očistíme, bude to základ. Můžete plnit popílek cibulí až do zlatohnědého.

Spolu s cibulí, můžete použít a praskliny. Pokud považujeme houby za součást, pak je předem smažíme v máslovém (slunečnicovém) oleji a po odpaření přebytečné vlhkosti přidáme na brambory.

Než začnete vyrábět knedlíky, ochlaďte náplň a mezitím můžete začít připravovat těsto.

Chutné těsto: recepty na vaření

Každý typ těsta má vlastnosti výroby a způsobu dalšího použití a skladování. Zvažte nejběžnější typy těsta pro knedlíky s bramborami a způsoby jejich přípravy..

Čerstvé – nejčastější
Ověřeno способы приготовления теста на вареники с картошкой
Složení Počet
Mouka 6 sklenic
Voda 2 sklenice
Sůl 2 lžičky
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 222 kcal

Ve studené vodě zředěte sůl až do úplného rozpuštění, protřete mouku v hluboké misce s bočním plátkem mouky, přidejte studnu do středu, do níž naléváme vodu a hněteme těsto.

Mísení

Když se to stane, vyneseme to z misky, položme ji na stůl a zbytek mouky vylejeme z misky. Stále ho mícháme, dokud po absorpci veškeré zbývající mouky nebude hladká a pružná..

Mísení руками на столе

V případě potřeby lze přidat mouku. Míste 20 minut nebo dokonce půl hodiny.

Připraveno колобок

Těsto musí odpočívat a stát, aby se lepkající bobtna, a proto jej pokryjeme ubrouskem nebo ručníkem. Po uplynutí půl hodiny ji musíte znovu hnět.

My skončíme пленкой

Dále, pro pohodlí, formujeme je ve formě uzenin a nakrájíme na malé části, které se vkládáme do tenké vrstvy.

Rozbalte пласт

Lehké (čerstvé) těsto na vodě je připraveno!

Nabízíme prozkoumat tento jednoduchý, ale tak populární způsob, jak dělat varenichnogo těsto ve videu příběh:

Fluffy Kefir

Ukrajinská kuchyně původně znamenala těsto pro kefírové knedlíky..

Křupky z ní jsou magické – jsou objemné, plné, ale zároveň lehké a beztížné.

Je velmi jemné chuť, kromě toho, že během procesu lití nezasychá. Je nutné vařit hotový výrobek z takového testu nejdéle po jedné minutě po varu..

Složení: Mísení на кефире

 • 1,5 šálků mouky;
 • 1/3 šálku kefír;
 • 2/3 šálku vody;
 • Sůl na chuť (přibližně půl lžíce);
 • 0,5 lžičky sody.

Pro hnětení těsta připravte hlubokou misku. V tom třídíme mouku nejvyššího stupně, přidáme sůl a sódu, promícháme.

Přidejte do jogurtu vodu, promíchejte tekutinu do sklenice a postupně ji nalijte do mouky. Intenzivní hnětení.

Když těsto na kefír bude homogenní a nebude se držet rukou, pak je připraveno. Pokud potřebujete naplnit mouku, je možné odchýlit se od receptury, hlavní věcí je to, že je elastická a je to potěšení z ní!

Těsto na knedlících s bramborami by mělo stát asi půl hodiny.

V dalším videu se dozvíte, jak vyrobit těsto pro knedlíky v mléce.

Velmi jednoduchá receptura:

Kvasinky

Následující recept na těsto s knedlíky s bramborami jen vyzkoušet zvědavou hostesku. Výroba těsta z kvasnic je poměrně populární..

Takto připravený varenichny produkt má měkkost a připomíná pokrm na pár.

Vezměte těsto:

 • 7,5 – 8 sklenic mouky;
 • 700 ml. voda;
 • 1 polévková lžíce. lžíce cukru;
 • 0,5 lžičky soli;
 • 0,5 lžičky sody;
 • 20 gr. kvasnice.

Kvasinky в водеKvasinky jsou zředěny ve vodě, která by měla být mírně teplá, spolu s cukrem a solí v hluboké misce. Do tohoto roztoku nalijte 6 šálků mouky, naplňte sódu..

Začneme míchat sódu a mouku nejprve a pak promícháme ve vodě. Dobře promíchejte, vytvořte lepivou látku, přidejte zbývající mouku, někdy to trvá víc, než je uvedeno v receptu..

Chutné těsto na knedlíčky s bramborami je předem připravené, takže je zabalíme ručníkem a nastavíme, aby se hodilo asi hodinu. Po této době bude úplně připravena, můžete začít sošovat. Rozdělíme je na několik částí..

Abyste zabránili vysychání těsta, zakryjte plastovým obalem část, která ještě není zapojena do modelování..

Choux

Tato metoda je obzvláště zajímavá, pokud se rozhodnete vařit knedlíky pro budoucí použití, protože když zmrzlé, těsto nebude prasknout a zachovat si všechny vlastnosti dokonale.

Budeme potřebovat:

 • 4 šálky mouky;
 • 1 šálek (250 ml) vody;
 • 2 polévkové lžíce rostlinného oleje;
 • Sůl (poloviční lžíce).

Knedlíky из заварного теста

Část mouky (asi polovina) nejvyššího stupně se protáhne do hluboké misky. Vařte vodu a rozpusťte sůl.

Tento roztok se nalije do tenkého proudu do prohlubně v hromadě mouky, intenzivně se míchá buď vidličkou nebo mixérem s vhodnou tryskou. Přidejte zbývající mouku na hmotu a hněteme tuhé elastické těsto..

Výsledný produkt musí být ponechán v plastovém sáčku po dobu půl hodiny v chladničce. Chouxové těsto je připraveno k dalšímu použití. V případě potřeby může být zmrazen.

Podívejte se na videoklip o tom, jak vyrobit choux pečivo pro knedlíky s bramborami:

Těsto pro “líné” varenichny produkty

Volný čas na volný čas, a tak chcete rozmazlovat sebe a milované s takovým úžasným místem jako knedlíky? Nezáleží na tom, existuje skvělá alternativa – “lenivé” knedlíky – rychle, chutné a levné!

Požadované přísady:

 • Mouka (nejvyšší stupeň) – 5 polévkových lžic;
 • Vařené brambory – 500 gr;
 • 1 kuřecí vejce;
 • Sůl (podle chuti).

Manti в мультиваркеZ kuchyňských knedlíků přejděte na pláště. Je to také velmi chutné jídlo, které mnozí dávají přednost slavným knedlíkům a klasickým knedlíkům. Manty v multicookeru: tradiční a líný. Vařte s duší!

Tento článek představuje recepty těsta bez těstovin pro jemnou a chutnou pizzu. Rozmazlovat své milované s kulinářskými požitky!

Všechna tajemství tohoto pečivového těsta najdete zde. Podrobný krok za krokem recept, který by měl každý hosteska vědět!

Jak “připravit” těsto na líné knedlíky? Prozkoumejte postup krok za krokem.!

Nejprve si troubě utřete brambor do stavu podobného pyré, pak přidáme zbývající přísady do této hmoty a dobře promícháme. Těsto je téměř hotové, stačí jen dát trochu času, aby to bylo infused.

Nebudete muset vyřezávat “lenivé” knedlíky – jsou líní, stačí jen navíjet klobásu a rozřezat je do malých kruhů.

Pak musíte začít vařit, ujistěte se, nechte vodu vařit, až poté, co zatížení knedlíky a za míchání, vaříme asi 3 minuty.

Vhodné těsto pro dlouhodobé skladování v mrazáku.

Knedlík

Začněte rozdělit na malé části vařené těsto. Vzhledem k tomu, že to není momentální záležitost, zakryjeme těsto, které nebylo při modelování používáno, takže se nesvítí, nezasychá, a tím udržuje nejlepší vlastnosti.

Rozdělte на кусочки

Vezmeme si jeden z kusů těsta, začneme jej přetočit do tenké vrstvy o tloušťce asi 3 mm. Řezané kruhy (5 cm v průměru) používejte obyčejné sklo nebo speciální zařízení.

Rozbalte

Je možné a další způsob získání přířezů pro budoucí knedlíky. Jmenovitě: vyvlékněte těstovinovou klobásu o průměru asi 2 cm, ořízněte kruhy o tloušťce asi 1 cm, vytvoříte koláč z kruhů a vyjděte pomocí válečkového kolíku, všechny stejné kruhy se zobrazí asi o stejném průměru – 5 cm.

Na výsledných polotovarech položte naši náplň, složte ve tvaru půlměsíce a okraje těsně u sebe.

Začneme

Pokud je těsto suché a špatně modelované, mohou být okraje navlhčeny vodou. Hrany musí být pevně vytvarovány tak, aby se plnění během pečení nevykrojilo..

Pinch

Švy mohou být různorodé a vyrobit je ve formě pigtailu, bude to nejen originální, ale dodatečně chrání náplň před tekoucí.

Seam косичкой

Udělat takový pigtail je snap. Máme knedlík s okraji, které jsou již přilepené na levé straně švem ve směru pravé ruky. Ohneme dolní roh v základu knedlíku, pak uděláme další ohyb a tak dále až do konce švu.

Připraveno вареники с картошкой и луком

Možná, že první prýmek nebude úplně přivázaný, ale tady je jen otázkou času. Stačí dostat svou ruku.

Existuje méně známá metoda modelování. Těsto je stále rozděleno do několika částí, z nichž jeden je rozvinutý ve tvaru obdélníku o tloušťce 3 mm, položíme náplň do středu tak, že mezi náplní je asi 2 cm.

Ukázalo se, jaký druh klobásy je uvnitř. Slepte jeden okraj, nakrájíme těsto z druhého okraje asi o 1 cm, okraje jej připevníte stisknutím, knedlík je připraven. A tak dále.

Který způsob modelování dáváte přednost, je to na vás. V každém případě, vyřezávat knedlíky – radost!

Takové uklidňující cvičení pomůže zmírnit napětí a uvolnit se. A celá rodina bude spokojena, protože toto jídlo není jen uspokojující, ale také velmi chutné.!

Představujeme vám další způsoby, jak dělat ve vašem videu knedlíky:

Užitečné rady od zkušených hostesky

Těsto se během vaření může přerušit a veškerá náplň se uvolní do vody. Abyste tomu zabránili, nebuďte příliš nástražní s náplní, jen jednu čajovou lžičku s malým sklíčkem pro jeden knedlík.

Nemůžete trávit houskové knedlíky, jinak budou “gumové”. Přibližná doba vaření je 1 až 3 minuty od okamžiku, kdy se voda vaří..

Pokud je těsto hněteno na kefír, vaření není delší než 1 minutu. Hošte ji striktně do vroucí vody, ale snižte oheň tak, aby se knedlíky ve vařící vodě nerozpadly..

Pokud je těsto stále ponecháno a výplň skončí, můžete ho použít na knedlících.

Aby hotové knedlíky nelehaly dohromady, po vložení do talíře je třeba přidat do nich máslo.

Podáváme knedlíky se zakysanou smetanou, máslem a prasklinami.

Přejeme Vám chutnou varenichny večeři pro celou rodinu.!