Otázka na plnění: kdo má rád krupici? Trvanlivost krupice trvá několik minut, ale může to trvat mnohem déle, než se mu to líbí. Zeptejte se dětí, zda se jim líbí semolina. Mnoho z nich bude odpovídat “Ne!”, Ale jsou tu hrdinové-šampióni, kteří se tomuto jídlu líbí.

Navrhujeme, abyste trochu experimentovali s tradičním návnadou a vařit jej novým způsobem – ve formě pěny. Doufáme, že vaše děti budou milovat tuto originální delikatesu a ochutnávatelé dospělých ocení širokou škálu chutí, které mohou být obohaceny tímto prostým jídlem..

Jednoduchý recept
Pěny из манки — гениальные десерты для детей и взрослых
Složení Počet
krupice 100 g
vody 400 ml
jam 100 g
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 69 Kcal

Ach, jaké překvapení – krupice z krupice s džemem! Stejně jako vše důvtipné přidáme semínku na džem, ale uděláme to obzvláště chutné, takže denní snídaně nevypadá smutně.

Rozpusťte jam ve vodě, filtrovejte a ohřejte výsledný kompot v ohni. Jemně usínat krupicový kompot, míchat a vyhnout se vzhledu hrud. Trochu trpělivost – vařte až do hustého. Zlikvidujte výslednou kaši.

Rozložili jsme se na dezertní mísy se šlehanou hustou hmotou a nechali se ochladit, aby nejezli všechno najednou. Chcete-li, aby dezert vypadat ještě chutnější, vylejte bobulový sirup nad tím nebo dekorujte ji šťavnatými bobulemi. Bon appetit!

Berry pěna s krupicí

Nehty plné, bobule pěna připomene léto. Vytvoření pěny nebude těžké, většinu času strávíte při ochlazování dezertů. Jakékoliv čerstvé nebo mražené bobule jsou vhodné pro jeho vytvoření..

Složení:

 • 0,5 šálku krupice;
 • 1 šálek cukru;
 • 1 sklenice všech bobulí;
 • 3 sklenice vody.

Doba vaření (včetně dezertního chlazení): 120 minut.

Obsah kalorií: 78 kcal / 100 gr.

Myjeme bobule a v případě potřeby odstraňte kosti. Přeměňte bobule na bramborovou kaší s pomocí tolkushky a utřete sítkem tak, aby všechny džbány a bobule zůstaly nahoře.

Naplňte bobulové výlisky vodou, vaříme a filtrujeme. Ve výsledné filtrované šťávě přidejte bílé pyré, cukr a postupně přidáme obiloviny. Vaříme, aniž bychom zastavili míchání, abychom rozpustili krupici a zahuštěli.

Malé vařené masy trochu ochlaďte, pak je roztřepejte s větším vzduchem a po vychladnutí počkejte, trénujte trpělivost. Zmrazený chlazený dezert může být ozdoben bobulí a smetanou nebo servírován s mlékem..

Pěna byla vynalezena ve Francii, takže při ochutnávání můžete bezpečně říct “Bon appétit”!

Brusinkový dezert s krupicí

Mouka z brusinkových bobulí s krupicí – rafinovaná sladka s kořeněnou kyselou chutí. Tento dezert bude obzvláště apelovat na ty gurmány, kteří nemají rádi sladké lahůdky..

Složení:

 • 1 sklenici brusinek;
 • 200 gramů cukru;
 • 400 ml vody;
 • 0,5 šálku krupice.

Doba vaření (včetně dezertního chlazení): 120 minut.

Obsah kalorií: 248 kcal / 100 gr.

Umyjte brusinky ve studené vodě a mlejte v neoxidovatelných nádobách. Smažte brusinkovou šťávu pomocí plátna a dejte ji na chladné místo..

squeeze

Lisované bobule zůstávají nalít vodou a vařte asi 5 minut.

napětí

Namočte směs. Ve filtrovaném vývaru opatrně přidejte krupici.

nalít манку

Nezapomeňte přidat cukr! Směs vařte až do varu a zahusťování, poté vyjměte z tepla a ochlaďte..

ochladit

Přidejte předem chlazenou šťávu do vařené kaše a rozmístěte ji pomocí mixéru nebo šlehače, abyste získali více svěží a hustou hmotu, poté ji vložte do dezertních forem a vložte do ledničky, aby se ochladila několik hodin..

porazit

Chlazený dezert může být doplněn čerstvými bobulkami nebo zalit kondenzovaným mlékem..

vylévat в форме

Appleová pěna s krupicí

Apple pěna – skvělá chuť! A pokud vaše děti nechtějí jíst obyčejnou krupici, pomůcka mu pomůže prezentovat ji zcela novou formou..

Složení:

 • 0,5 kg jablek;
 • 3 sklenice vody;
 • 1 šálek cukru;
 • 0,5 šálku krupice.

Doba vaření (+ chlazení): 90 minut.  

Obsah kalorií: 92 kcal / 100 gr.

Položte vodu na vaření a během této doby umyjte a nakrájejte jablka. Byla voda vroucí? Vaříme jablka, dokud ne. Vrácené jablka vracíme do cedníku a na výsledném kompotě vaříme kaši.

Chladnička ochlazená. Vyzbrojte tolkushkou nebo mixerem, přeměňte vařené jablka na bramborovou kaší a přidáním cukru přiveďte k varu na nízké teplotě. Kombinujte vařená bramborová kaše s ochucenou krupicí a začněte bít směs mícháním nebo mixérem, abyste získali vzdušnou hustou hmotu..

Rozložte vzduchovou pěnu v dezertních miskách a vložte do ledničky, dokud nezmrazíte. Zmrazená pěna je zdobena bobulemi, čokoládovými kousky nebo listy máty. Léčba je připravená!

Delikátnost z krupice a šťávy

Jednoduchost receptury přitahuje pěnu z krupice a šťávy. Co je nového v každodenním menu? Sdílejte tajemství! Dezert se připravuje jednoduše a rychle..

Složení:

 • 0,5 šálku krupice;
 • 2 sklenice šťávy;
 • 2 sklenice vody;
 • 1 šálek cukru.

Doba vaření (včetně chlazení): 80 minut.

Obsah kalorií: asi 98 kcal / 100 gr.

V hrnci spojte vodu a sklenici džusu a přivedete k varu, pak jemně přidejte semolinu k výslednému koncentrátu. Neustále se mícháme, uscháváme cukr, po kterém vroucíme všechny komponenty na nízkém ohni až do hustoty..

Ochlaďte vařenou kaši do teplého stavu. Přidejte sklenici šťávy do ovesné kaše a poraďte vše, dokud nezískáte bohatou nabídku. Šťavnatou pěnu získáte na dezertní mísy a vložíte do ledničky, dokud nebude pevná.

Ozdobte chlazenou pěnu s bobulemi nebo ovocem (kiwi nebo mango je perfektní) a podáváme ošetření.

Opičí čokoládová pěna

čokoláda мусс

Z mouky z krupice, složení čokolády – každé dítě bude ráda! A ani si nevšimne, že tato pěna je obzvláště vařená krupice, kterou obvykle nejedí..

Složení:

 • 0,5 šálku krupice;
 • 1 čokoládová tyčinka;
 • 0,5 litru mléka;
 • 25 g másla;
 • 1 šálek cukru.

Doba vaření (včetně chlazení): 80 minut.

Obsah kalorií: 136 kcal / 100 gr.

Nalijte mléko do hrnce a ohřejte ho až do vaření, pak do něj přidáme čokoládu. Snížení teploty a míchání mléka, úplné roztavení čokolády a bez přerušení míchání přidejte semínku a cukr do čokoládového mléka a vařte, dokud se nevznikne hustá kaše.

Mírně ochlaďte výslednou hmotnost a přidáním oleje do ní dobře porážíte mixér nebo míchačku. Pokud se vám pěna cítí příliš sladká, přidáme trochu citronové šťávy..

Položte pěnu na dezertní mísy a vložte do ledničky, aby se nastavila. Podávejte s bobulemi, drcenými vlašskými ořechy, sklenicí mléka nebo pomerančovým džusem. Bon appetit!

gulášJak připravit lahodnou guláš s bramborami a zelím, přečtěte si náš článek.

Jak připravit dietní citrónovou vodu pro hubnutí – recepty s fotografiemi krok za krokem, doporučení pro použití zde.

Přečtěte si, jak vyrobit v našem článku vynikající torus se šlehačkou..

Oranžová pěna s krupicí

Čekáte na hosty a chcete je překvapit neobvyklým, ale snadno připravitelným dezertem? “Podělili jsme se o oranžovou, hodně z nás a on je jeden …” Pokusíme se sdílet oranžovou vůni jinak – použijte ji jako šťavnatou, voňavou přísadu pro pěnu. Dezert se připravuje dostatečně rychle a budete mít čas na další věci před příjezdem hostů..

Složení:

 • 200 ml mléka;
 • 100 g cukru;
 • 1 oranžová;
 • 50 g másla;
 • 2 vejce;
 • 3 polévkové lžíce. krupice.

Doba vaření (+ chlazení): 120 minut.

Obsah kalorií: 115 kcal / 100 gr.

Naplňte misku mlékem, přidejte strouhanou pomerančovou kůru a granulovaný cukr. Vařte až do vaření. Jemně nalijte krupici do mléka v tenkém proudu a vaříme na nízkém ohni, dokud nehustíme, nepřetržitě mícháme.

Nalijte vařené žloutky a máslo, míchat a vařit dalších 5 minut. Mírně ochlaďte. Stlačte šťávu z pomerančů do vařené masy. Chyťte celý mixér, dokud nebudete mít více načechraných hmot.

Položte pěnu na dezertní formy a nechte v ledničce zmrazit. Podáváme strouhanou čokoládu.

Borůvkový dezert

Jasná barva, bohatá chuť – borůvka s pěnou z mouky! Borůvky obsahují mnoho užitečných vitaminů, takže pěna s těmito bobulemi vás bude účtovat zdravím a energií po celý den. A děti budou překvapeny svou jemnou chutí a šťavnatou barvou, takže problém “jak krmit dítě s krupicí” zmizí sám o sobě..

Složení:

 • 1 šálek borůvek;
 • 1 šálek cukru;
 • 0,5 šálku krupice
 • vanilkový cukr podle chuti;
 • 3 sklenice vody.

Doba vaření: 1-2 hodiny z hlediska doby chlazení.

Obsah kalorií: 85 kcal / 100 gr.

Rozetřete borůvky v pyré a jemně protřete sítem, aby všechny šťávy byly uloženy. Nechte to vychladnout. Naplňte borůvky vodou a vařte na středním ohni, pak napněte. Přidejte cukr do filtrované kapaliny a opět se uveďte na oheň.

Postupně přidejte krupici, nepřerušujte míchání kapaliny, aby nedošlo k tvorbě krupice. Když se dusík zahustí, vyjměte pánvi z tepla a lehce ochlaďte..

V teplé kaši přidáme borůvkovou šťávu, kterou získáme na samém začátku, a mícháme vše se směšovačem při maximální rychlosti. Šlejte pěnu do dezertních misky a ochlazujte.

Užitečné tipy

 1. Pokud vaříte pěnu v mléce, pak před vařením mléka v pánvi, opláchněte ho ledovou vodou – pak nic nezhoří;
 2. Krupice je žádoucí usnout v horké kapalině a míchat nepřetržitě, pak nebudou žádné hrudky;
 3. Při ochlazování zabalte smetanou pěnu do přilnavého filmu – a tak není nasáklá vůní jiných produktů z chladničky;
 4. Chcete-li vařenou pěnu rychle ochladit, umístěte hrnci s ní do větší nádoby se studenou vodou a začněte bít – protože se bít automaticky ochladí..

Takže, můžete se ujistit, že mouka z vařené semoliny je rychlá a snadná a hlavní věc je vynikající! Nebojte se experimentovat a pak budete vyzkoušet každodenní pokrmy novým způsobem..