Zakysaná smetana je klasický domácí koláč, který je díky své jednoduchosti a jemné chuti oblíben více než deset let. Tento koláč je velmi rychle připraven, vyžaduje nejjednodušší přísady, takže je skvělý pro domácí večerní čaj.

Zároveň se zakysanou smetanou může stát elegantní rekreační zákusek, přidáním nových příchutí s pomocí bobulí, banánů, citrusů, čokolády, kávy, ořechů, kondenzovaného mléka nebo vanilky..

Informace o kyselé smetaně

Tradičně se klasická zakysaná smetana skládá z jemného bujného špongiového dortu, jehož těsto se připravuje z čerstvé zakysané smetany. Hotové koláče jsou vrstvené s bílou ovocnou smetanou také na zakysané smetaně..

Pro různé chutě a textury se ke krému přidávají různé výplně, nicméně zakysaná smetana je základním atributem tohoto dortu. Počet koláčů v zakysané smetaně může být libovolný – od dvou, vložených mezi nimi se smetanou, do několika tenkých kvasnicových koláčů, pečených samostatně.

Hlavní požadavek na dort v tomto dortu – pompán a měkkost, který je snadno namočený se smetanou. Dort by měl vypadat šťavnatě a měkčí..

Zakysaná smetana je tradiční domácí koláče ruské kuchyně, ale Tatary mají podobnou recepturu. Takzvaná tatarská nebo kazaňská zakysaná smetana je otevřený koláč s krémovou náplní.

V tradiční verzi tatarské kuchyně nebyla připravena ani na kysané smetaně, ale na kajmáku. Kajmak je poměrně hustá smetana, která svou konzistencí může být blízko i másla, a proto v Tatarském dezertu se říká kaymak pemyach.

V německé kuchyni je podobná jídlo nazývána Schmandkuchen a je vyrobena z těstovin..

Klasická krok za krokem recept na zakysanou smetanu
Soft, пышный и нежный торт сметанник: рецепты с фото
Složení Počet
zakysaná smetana (s výhodou tuku, přibližně 30%) 600 gramů
vejce 3 kusy.
mouka 1,5 brýlí
cukru 2 sklenice
soda poloviční lžíce.
vanilin pinch
máslo pro mazání formy
Doba vaření: 180 minut Kalorie na 100 gramů: 225 Kcal

Pokyny krok za krokem:

Nejprve připravte těsto. Pro něj vezměte 1 šálek cukru a míchat s vejci. Ve vaječné hmotě smíchejte 250 gramů zakysané smetany a rozmícháme směšovač nebo mixér, dokud nebude hladký..

šlehání яйца с сахаром и маслом

Proveďte síto mouky a promícháme ve směsi smetany a vejce. Přidejte sódu a vanilku k nim, hněte si těsto.

hněte однородное тесто

Naplňte předem namazaný lemovaný tvar a umístěte jej do pece 180 nebo 200 stupňů. Pečení trvá asi 40 minut.

vyplňte форму тестом

Zatímco těsto padne, pracujeme na krému, který se připravuje velmi jednoduše – zbývající zakysaná smetana chlazená v lednici je dobře šlehaná s cukrem, dokud se zrna nerozpustí..

vrstva koláče сметанника

Když je těsto pečeno a ochlazeno, mělo by být nakrájeno na dva koláče a chmýří polovinu celkového množství krému. Z výše uvedeného koláče by měly být namazány zbytky krému s cukrovinkou..

řez корж

Můžete dort zdobit čokoládovou polevou nebo jen nakreslit síť roztavené čokolády.

Dort můžete posypat drcenými ořechy, čokoládovými lupínky, kokosovými vločkami nebo zdobit bobulemi nebo šlehačkou.

Můžete ho jen posypat kakaem a podávat ho ke stolu, nejdříve je musíte nechat stát v chladu po dobu alespoň několika hodin, aby těsto bylo dobře namočené ve smetaně.

Jednoduchá zakysaná smetana v pomalém sporáku

zakysaná smetana в мультиварке
Pomalý sporák je skvělý pro výrobu jednoduché kysané smetany pro čaj, protože je pohodlné a snadné pečení těsta pro tento koláč v misce. Vezměte si to:

 • Sklenice cukru;
 • Pohár mouky;
 • 3 vejce.

Postup:

 1. Vepřte vajíčka s cukrem, dokud se zrnka úplně nerozpustí a neobdrží se bílá pěna..
 2. Jemně pomocí špachtle nebo dřevěné lžíce vloňte mouku do těsta. Postupně jej rozmícháme a jemně zvedáme vaječnou pěnu ze zdola nahoru, aby vzduch, získaný štěpením, neopustil těsto a koláč se ukázal být vzdušný.
 3. Namočte misku multicookeru a do ní nalijte těsto..
 4. Nastavte režim pečení na standardní dobu, obvykle přibližně 45 minut.
 5. Pečte koláč se zavřeným víkem..
 6. Po uplynutí doby pečení zkontrolujte, zda je těsto připraveno s párátkem, pokud je mokré, a pak nechte těsto v režimu ohřevu, bude vycházet z jeho teploty.
 7. Když je těsto pečeno, nechte trochu vychladnout a vyjměte z misky, zcela vychladnout a nakrájíme na dvě vrstvy koláče..
biskvit
Pokud se vám nelíbí trávit čas v kuchyni, ale chcete něco chutného, ​​můžete použít nejjednodušší recept na dorty doma. na adrese https://notefood.ru/retsepty-blyud/vtory-e-blyuda/lazanya-s-kuritsej-i-gribami.html

V tuto chvíli, připravte krém z kyselé smetany a cukru:

Vezměte zakysanou smetanou tuku, ne méně než 25%. Budete potřebovat 400 gramů.

Pro toto množství zakysané smetany, vezměte tři čtvrtiny sklenice cukru a dobijte je nejméně po dobu 10 minut, pak bude krém tlustý a stejnoměrný..

Zmáčkněte koláče se smetanou uvnitř i venku a zdobte dort s čokoládou, pokud je to žádoucí..

Čokoládový zmrzlinový krém

Tento recept bude diverzifikovat chuť obvyklého dezertu přidáním čokolády, kávy a kondenzovaného mléka, ale základ tohoto dortu je stejný jako u klasické zakysané smetany – zakysané smetany, mouky a vejce. Takže kvůli testu:

čokoláda сметанный торт

 • 100 gramů kondenzovaného mléka;
 • 2 lžíce kakaa;
 • 2 vejce;
 • 2 sklenice cukru;
 • 1 šálek zakysané smetany;
 • Lžička sody;
 • 2 šálky mouky.

 

Vytvořte mistrovské dílo:

 1. Bojte vejce a cukr důkladně, přidejte kondenzované mléko, kakaový prášek a zakysanou smetanu. Přidejte stejný sodík, uhasený ocet.
 2. Vše je dobře smícháno, po kterém přidáme do kapalných složek suchou složku, jmenovitě mouku. Vložíte je do těsta postupně a hněteme všechny části mouky dobře..
 3. Test bude poměrně hodně, je třeba ho rozdělit na dvě části a pečeme po dobu 40 minut v troubě o 200 stupňů.
 4. Ochutnejte každý dort a nakrájejte na polovinu, abyste skončili se čtyřmi čokoládově-kysanými smetanovými koláči..

Zatímco jsou pečené a chlazené, můžete udělat smetanu. To bude vyžadovat:

 • 90-100 gramů kondenzovaného mléka;
 • 250 gramů másla;
 • 10 gramů kávy.

zakysaná smetana к чаю
Rozdrťte roztavené máslo, dokud se neobdrží vzduch, přidejte k němu kondenzované mléko a kávu. Pokud je káva okamžitá, můžete ji přidat do krému přímo v suchu, a pokud si vezmete přírodní mletou kávu, vaříte espreso s minimálním množstvím tekutiny a nalijte ji do míchací misky s máslem a mlékem.

Zmrzl krém z těchto ingrediencí. Rozmrazte všechny koláče a nakapávejte hotový dort nahoře. Ozdobte ho strouhanou čokoládou.

Užitečné tipy

 1. Pokud je krém pro krém předem ochlazený, bude lépe bít a krém bude jemnější a lehčí..
 2. Chcete-li získat silnější krém, 500 ml zakysané smetany by měly být vloženy do gázy, položeny v několika vrstvách a zavěšeny. Takže veškeré sérum bude vypuštěno a po porážce bude krém hustší s příjemnou strukturou..
 3. Aby hotový dort byl šťavnatý a dobře namočený, nikdy ho nepoužívejte okamžitě po vaření. Nechte to stát pár hodin v chladu, pak vás překvapí jemná chuť kůry tání v ústech.
 4. Chcete-li zakysanou smetanou, vezměte pouze skutečnou vysoce kvalitní kysanou smetanu, lepší než s vysokým obsahem tuku (nejméně 25%).

Bon appetit!