Zkušení kuchařští specialisté znají zvláštní význam těsta při přípravě produktů, které z něj pocházejí. Tím, že dovolíte nejmenší chybu v počtu složek, můžete získat opačný výsledek na požadované.

Domácí pečivo patří k klasickému pečení, které každý má rád ve všední den a na dovolené. Typ kvasnicového těsta, ze kterého budou pečené pečivo určovat, určuje jejich tvar, chuť, kalorický obsah a čas strávený na nich.

Takové jiné drožďové těsto pro koláče v troubě – přehled nejlepších možností

Rychle
Recepty дрожжевого теста для домашних пирожков в духовке
Složení Počet
Pšeničná mouka 550 g
Voda nebo mléko 1/3 l
Granulovaný cukr 2 polévková lžíce. l
Suché kvasnice 1 polévková lžíce. l
Sůl 1 lžička
Olivový olej 85 ml
Doba vaření: 40 minut Kalorie na 100 gramů: 225 Kcal

Pro ty, kteří se právě začínají učit základy pečení, a také má málo na tu dobu, existuje recept na rychlé těsto na koláče s kvasnicemi.

Při výběru mouky pro rychlé těstování koláčů s kvasnicemi doporučujeme zastavit výběr na mouce nejvyšší kvality. Pokud tato možnost není poskytnuta, měli byste před mícháním pečlivě tříst mouku. Chcete-li to provést, použijte síto.

Při výběru mléka pro hnětení těsta je třeba jej předem předložit z chladničky a nalijte do nádoby. Mísa by měla být vhodná k ohřevu sporáku. Poté, co mléko nechá stát 15 minut, můžete ho zahřát. Pokud používáte vodu, je nutné ji přivést do teplého stavu stejným způsobem..

Pak je nutné mísit suché přísady, jako jsou 3 polévkové lžíce mouky, granulovaný cukr a kvasnice v volumetrické misce. Kvasinky by neměly obsahovat další přísady a rychlé působení..

Dále je nutné dočasně vstříknout kapalinu (mléko / vodu) do suchých ingrediencí, hnětení, až do konce..

Miska se směsí by měla být zabalena s plastovým obalem, zakryta látkou a pak odložena na 15-20 minut.

Mísení

Po uplynutí stanovené doby můžete misku vyjmout z podložky a pokračovat v přípravě těsta z kvasnic. Je nutné přidat sůl a olivový olej, smíchaný.

Následující kroky pečení jsou hnětení a tvorba těsta v kvasnicích. Zbytek mouky musí být přidáván do kvasnicové směsi přes noc, nejprve míchán s dřevěnou lžící..

Jakmile se hmota stane příliš viskózní a bude nepohodlné jej míchat s lžící, můžete ji předem přenést z misky na povrch pokrytý moukou. Vnitřní část dlaní by měla být také namočená do mouky..

Beat je důležité důkladně, zatímco je třeba pevně vytlačit těsto prsty, kroutit a otočit.

Připraveno тесто

Pokud získá stabilní jednotný tvar a také přestane držet palmy, pak je proces vaření téměř kompletní. Měl by být převeden ze stolu na plochou podšálku, zakrytý látkou a ponechán po dobu 20 minut..

Blanks пирожков

Po rychlém kvasnicovém těstě bude připraveno. Z toho můžete udělat spoustu různých pečiva: koláče, buchty, koláče s nebo bez plnění, stejně jako oblíbené koláče.

Choux

Tento test kvasnicového těsta je skvělou alternativou pro začátečníky. Proces přípravy je velmi odlišný od ostatních, protože hosteska nemusí trávit čas jako důkladné hnětení a válcování. Takže, protože to bude potřebovat:

 • Pšeničná mouka – 6 sklenic;
 • Voda – 500 ml;
 • Vroucí voda – 250 ml;
 • Suché kvasinky – 15 g;
 • Granulovaný cukr – 3 lžíce;
 • Sůl – 1 lžička;
 • Olivový olej – 5 lžící.

Příprava trvá 60 minut a obsah kalorií na 100 g je 265 kcal.

Cesto se nazývá pudink, protože se nejprve vaří malá část. Chcete-li to udělat, v samostatné nádobě, nalijte 3 polévkové lžíce vařené vody, promíchejte a nechte na chvíli, dokud se ochladí..

Brew тестоPotom můžete pokračovat v přípravě druhé části. Nejprve smíchejte suché přísady, jako je granulovaný cukr, sůl, kvasnice.

Po suché směsi je třeba zředit čistou vodou, ale její teplota musí být teplá. Protože je třeba ho předehřívat. Tento krok je nezbytný pro úplné rozpuštění kvasinek..

Poté, co je nutné kombinovat dvě části těsta, jmenovitě kvasnice a choux. Míchat a začít dávkovat mouku v porcích. Nejprve je nasypeme, mícháme směs lžící a poté, když se hmota stane příliš viskózní, přeneste ji na stůl a posypeme moukou. Takže ho hnětete až do elastického stejnoměrného stavu.

Připravený kus kvasnicového těsta pro chutné koláče v peci musí být zabalen s přilnavou fólií a tkaninovou ubrouskou, která se nechá přiblížit. Po zdvojnásobení musí být proces opakování a přiblížení opakovány..

Choux pečivo vyrábí neuvěřitelně jemné a měkké výrobky a pokud je diverzifikujete zajímavou náplní, můžete nepochybně velmi potěšit vaše blízké..

Lean

Zvažte recept na štíhlé kvasné těsto na koláče v troubě. To je také často nazýváno vegetariánské. Odlišuje se od ostatních druhů tím, že neobsahuje živočišné produkty. Například mléčné výrobky a vejce.

Výrobky z vegetariánského těsta jsou oblíbené ve všední dny a jejich chuť je stejně dobrá jako pečení z jiných druhů těsta..

Při přípravě chudého těsta na kvasnici budou potřebovat:

 • Voda – 300 ml;
 • Pšeničná mouka – 800 g;
 • Čerstvé kvasnice – 25 g;
 • Cukr – 4 polévkové lžíce. l;
 • Sůl – na špičce nože;
 • Olivový olej – 100 ml.

Příprava trvá 60 minut a obsah kalorií na 100 g je 235 kcal.

Vaření постное тестоMusíte začít s ohřevem vody. Za tímto účelem je nalijte do misky na sporáku a ponechte ji na středním ohni po dobu několika minut..

Přiváděním vody do teplého stavu můžete zředit cukrem, čerstvým kvasinkem a solí.

Dalším krokem je přidání mouky a nalijte je do důležitých částí. Tak bude budoucnost těsta snadněji hnětena do jednotného tvaru. Po dokončení procesu jej můžete přenést na moučníkový stůl, přidat do něj olivový olej a znovu jej hnět.

Výsledná koule by měla být zabalena s kuchyňským utěrkem a měla zůstat po dobu 20 minut. Když se těsto zvedne, bude třeba opakovat proces hnětení a přiblížení..

Připravené těsto je všestranná volba pro všechny druhy pečení. Jako vegetariánská náplň na koláče si můžete vybrat rýži, brambory, houby atd..

Sladké

Kvasové těsto je vynikající volbou pro pečení sladkého pečiva v troubě. Nechte pečivo těsto a odlišné od ostatních druhů vysokých kalorií, jíst z ní cukrářské výrobky – radost.

Při přípravě pečiva na kvasnici jsou nezbytné složky jako:

 • Pšeničná mouka – 900 g;
 • Suché kvasinky – 20 g;
 • Mléko – 215 ml;
 • Margarín – 100 g;
 • Kuřecí vejce – 2 kusy;
 • Granulovaný cukr – 40 g;
 • Salt – ½ lžičky.

Příprava trvá 60 minut a obsah kalorií na 100 g se rovná 275 kcal.

Sladké колобокStejně jako u jiných receptur byste měli začít s ohřevem kapaliny. V tomto případě je to mléko. Jakmile se přivede do teplého stavu, můžete s ním vajíčka porazit a přidávat předem nakrájený margarín ke směsi. Směs důkladně promíchejte..

Dalším krokem je úvod do směsi jiných suchých složek. Jmenovitě, kvasnice, granulovaný cukr a sůl. Mouka by měla být přidána naposledy v po sobě jdoucích částech, aby se hmota snadno smíchala..

Těsněme těsto takto: nejdříve v nádobě a jakmile získá viskózní tvar a začne se držet nádobí – na stole, posypané moukou.

Když se vytvoří pružný kus, těsto může být považováno za téměř kompletní. Nejprve je třeba jej zabalit přilnavým filmem, poté kuchyňským utěrkem a položit ho, až se zvětší. Po 15-20 minutách to udělá. Zbývá pouze znovu provést proces hnětení a přiblížení.

Můžete ukládat džemy, džemy, ovoce, bobule a jiné sladké výplně z kvasnicového těsta..

Puffové pečivo

Puffové pečivo s kvasnicemi má řadu rozdílů od svých protějšků, a to nejen při vaření, ale také ve vzhledu. Puffové těstové těsto, vařené v troubě, mají mírný tvar a jemnou chuť. Při přípravě pečiva na droždí budete potřebovat:

 • Pšeničná mouka – 1/2 kg;
 • Kvasinky (suché / čerstvé) – 10 g / 20 g;
 • Mléko – 300 ml;
 • Granulovaný cukr – 7 polévkových lžiček;
 • Margarín – ¼ kg;
 • Sůl – na špičce nože;
 • Vanilinový / vanilkový cukr – 5 g / 10 g;
 • Pergamenový papír – 2 listy.

Příprava trvá 120 minut a obsah kalorií na 100 g je 360 ​​kcal..

MargarínMargarínový obal musí být předem vyjmut z chladničky, nakrájen na kostky a ponechán, dokud se změkne..

Mléko je potřeba naložit do ohně a přivést do mírně teplého stavu, aby rozpustil kvasnice. Potom zřeďte 5 kostek margarínu a promíchejte, až se úplně rozpustí..

V samostatné misce je třeba smíchat suché ingredience jako mouka, granulovaný cukr, vanilín nebo vanilkový cukr. Ve výsledné suché směsi, můžete vložit mléko, postupně míchání. Zakryjte kuchyňskou utěrku a odložte ji..

Zbytek margarínu musí být položen na list pergamenu a vyskočen pomocí poradního zařízení. Poté zakryjte druhou vrstvu a nechte ji na chvíli stranou..

V době, kdy by tělo mělo přijít, mělo by být přeneseno na moučníkový stůl, porazeno, převlečeno do velké plochy tvaru obdélníku.

Jedna polovina těsta by měla být umístěna výsledná vrstva margarínu a pokrýt ji druhou polovinou, jako je stránka. Znovu vytáhněte, čtyřnásobně složte výslednou vrstvu a vložte do chladničky po dobu půl hodiny..

Chcete-li pečené těsto droždí, budete muset vytěžit těsto z chladničky a znovu jej přetočit. Z toho můžete udělat spoustu dobrot: obálky s náplní, buchty, koláče a croissanty.

Tipy pro domácnost

Aby těsto uspělo, a pečivo se líbilo příbuzným, měli byste dodržovat několik užitečných tipů:

 1. Mouka pro budoucnost testu musí být nejvyšší kvality, jinak musí být pečlivě prosívána;
 2. Pro úplné rozpuštění složek musí být tekutina použitá v těstě zahřátá;
 3. Mísení těsta musí být nejdříve v misce a pak na povrchu velkého rozměru;
 4. Je lepší neskládat nádobí, které se používají při vaření na stole, ale okamžitě je umyjte. Koneckonců, těsto, přilepené a usušené na pánvi, je velmi obtížné odškrabávat;
 5. Není žádoucí nalévat ingredience “oko”, je lepší se držet receptury;
 6. Hnětení těsta je důležité na stole, předem poprášené moukou. Maso lze také použít místo mouky;
 7. Pokud během hnětení je hrudka příliš suchá, může se zředit olejem. A naopak;
 8. Pečení se nejlépe podává teplé, krásně zdobené.

Sýr крем-супKuchařská polévka na oběd, ale ne jednoduché a banální. Jak vynikající je vařit sýrovou krémovou polévku. Jeho vkus mentálně vás vezme do útulné restaurace někde ve Francii. Bon appetit!

A následující článek obsahuje recepty na saláty s uzenou klobásou a čerstvou okurkou. Stojí za to vyzkoušet, protože se připravují rychle a snadno.!

Koupil fazole? Vařte ho v pomalém sporáku. Zde naši kuchaři vám řeknou recepty, které potřebujete..

Ukazuje se, že kvasné těsto pro výrobu koláčů v troubě je jednoduché jídlo:

 • Z něho mohou být vyrobeny nejen koláče, ale také spousta dalších pečených dobrot;
 • Existuje mnoho druhů kvasnicového těsta, dokonce i štíhlé, které jsou vhodné pro vegetariány nebo lidi na půdě;
 • Jeho dávka je trochu času, a v době jeho příchodu můžete dělat oblíbené věci;
 • Přísady používané pro vaření, extrémně nízké náklady a jsou v domě každé hostitelky;
 • Existuje řada pravidel, které by měly následovat hostesky..