Spisovatel Alexander Kuprin napsal v roce 1910 svůj příběh “Garnetový náramek”. Vypráví příběh nešťastné neopětované lásky. Vyzdobený salát připomíná nádhernou výzdobu, kterou hlavní hrdinka Vera Nikolaevna Sheina obdržela jako dárek od tajného obdivovatele.

Toto původní jídlo bylo velmi populární v 80. letech 20. století, nyní je méně často uvařeno. Ale pokud chcete překvapit svou rodinu nebo hosty, udělejte “Granátový náramek” a vaše blízké budou potěšeny.

Dnes existuje mnoho receptů pro recept. Nejdříve podrobně popíšeme klasický recept s fotografií, pak uspokojivější verzi šalátu a pak krátce možné “varianty na téma” a nápady na to, jak jinak diverzifikovat pokrm..

Tradiční krok za krokem recept na salát “Granátový náramek”
Royal салат «Гранатовый браслет»: рецепт с фото
Složení Počet
Kuře (můžete vařit sami nebo koupit uzené prsy) 300 g
Brambory 3 kusy.
Mrkev 2 kusy.
Řepa 2 kusy.
Bow 1 malý
Kuřecí vejce 3 kusy.
Rafinovaná zrna 2 Granátová jablka pro dekoraci
Oloupané vlašské ořechy 1 st.
Cesnak 1-2 hřebíček
Majonéza chuť
Slunečnicový olej pro pečení masa a cibule
Sůl, pepř chuť
Doba vaření: 180 minut Kalorie na 100 gramů: 198 Kcal

Stupnice vařeného salátem “Granátový náramek” podle receptury s fotografií:

 1. Nejprve je třeba vařit a oloupat zeleninu a vejce; Cook овощи и яйца
 2. Pak každá složka musí být strouhána v samostatné nádobě; Tři компоненты салата
 3. Jemně nakrájejte cibuli: kostky nebo polokruhy a smažte v slunečnicovém oleji; Bow
 4. Kuřecí maso (prsa, filé, můžete nožičku) vařit v slané vodě, jemně nakrájíme a smažíme lehce v oleji. Pokud se rozhodnete používat kuřecí kuřecí maso, pak již není nutné ho dále zpracovávat – stačí jej rozložit na vlákna; Grind грудку
 5. Nyní připravte ořechy: je třeba je zapálit v pánvi bez oleje a nakrájet na velkou drť. Blender by se neměl používat, protože v tomto případě jsou ořechy příliš malé; Ořechy
 6. Make omáčku na dresink: mix majonézy a drceného česneku; Omáčka
 7. Je čas spojit všechny složky salátu. Za tímto účelem umístíme skleněnou nebo pololitrovou nádobu do středu velké misky, jejíž stěny jsou naolejovány (to je děláno, aby bylo snazší vyjmout sklenici ze salátu). A začneme pevně položit vrstvy, aniž bychom zapomněli povlakovat každou složku omáčkou.

Pořadí vrstev:

 1. Spodní vrstva je brambory (může být lehce solené); Brambory
 2. Polovina řepy; Nejprve часть свеклы
 3. Mrkev;
 4. Vrstva sekaných ořechů; Vrstva моркови и орехов
 5. Poloviční kuře; Vrstva курицы
 6. Smažená cibule;
 7. Strouhaná vejce; Vrstva яиц
 8. Druhá polovina kuřete; Poslední слой
 9. Konečná vrstva je řepa, a na naší omáčce nakreslíme mřížku.. Připraveno салатик Podšívka салата гранатом изнутри

Nyní zdobíme náš salát se dvěma jádry z granátového jablka (některé semena jsou ponechány na vnitřní straně prstenu). Pak opatrně vyjměte sklo a ozdobte zbývajícím semenem náš “granátový náramek”.

Uvnitř můžete z granátového jablka a ne ozdobit. Na fotografii můžete vidět, jak bude nádobí vypadat s jiným designem. Vyberte si vás!

Hotový salát odstraňte nejméně 1 hodinu v chladničce.

Koberce mohou být použity pro podávání.

Když jsou vrstvy nasáklé, mohou hosté sloužit!

Tento salát skutečně vypadá jasně na stole a dává slavnostní slavnost. Navíc je dobrou alternativou k tradičnímu “Sleď pod kožešinovým kabátem” (někdy se nazývá “masový kožešinový kabát”)..

Z uvedených složek se vyrábí 6-8 porcí salátu..

Můžete sledovat všechny kroky pro vytvoření tohoto královského salátu ve videu:

Verze “náramku z granátového jablka” s hovězím masem

Složení:

 • Hovězí nebo telecí maso – 300 g;
 • Brambory – 3 ks;
 • 2 mrkev;
 • Řepa – 2 ks;
 • 1 malá cibule;
 • Rafinovaná zrna 2 granáty na dekoraci;
 • Česnek – 1-2 hřebíček;
 • Používáme majonézu jako dresink;
 • Rostlinný olej (smažená cibule);
 • Sůl, pepř – na chuť.

Kroky vaření salátu krok za krokem:

 1. Maso se vaří 1,5 hodiny;
 2. Zároveň vařte zeleninu: brambory, mrkev a řepu. Poté přeneste ingredience salátu do kostek;
 3. Nakrájejte cibuli a smažte v oleji;
 4. Sekvence vrstev bude následující: nejdřív brambory, pak vrstva hovězího masa, cibule, pak se mrkev a řepa střídají;
 5. Všechny přísady jsou potřísněny omáčkou – v tomto případě majonéza;
 6. Stejně jako v původním receptu je salát zdoben semeny z granátového jablka..

Salát připravený tímto způsobem je mnohem výživnější a “mužský”..

Představujeme vám další video, ve kterém je salát připravený s kuřecím masem, ale bez vajec s houbami. Bude to velmi chutné a šťavnaté!

Varianty salátu a malých kulinářských triků

 1. Zkuste různé způsoby, jak připravit maso: můžete například sůl a pepř kuře a nechat marinovat na hodinu, a pak jen smažit, a smažte cibuli v tomtéž oleji;
 2. Namísto masa můžete vařit a nakrájet tělo nebo játra;
 3. Pokud jste na dietě, můžete majonézu nahradit přírodním jogurtem nebo jej smíchat na polovinu se zakysanou smetanou;
 4. Pokud se vám nelíbí kamene z granátového jablka, můžete zkusit nahradit granátové jablko borůvkami;
 5. K dispozici je možnost rybího salátu. V tomto případě se používají následující složky: konzervované ryby (například tuňákové ryby) nebo slané ryby; jablka (nejlépe kyselé, například “Semeni”); kuřecí vejce, strouhaný sýrem; cibule; majonéza a zakysaná smetana jsou smíchány pro doplňování paliva. Vrstvy se skládají v následujícím pořadí: ryby, polovina směsi vejce, cibule, jablka, zbytek sýra s vejcem. Každá vrstva je také potažena obvazem a na konci je salát ozdoben granátovým jablkem;
 6. Pokud jste vegetarián, může být maso nahrazeno hrubě strouhaným tvrdým sýrem. Můžete přidat drcený česnek a vytvořit vrstvu nakládaných okurky;
 7. Velmi lehký salát se získává v případě, že se jako masový přísad používá vařený hovězí jazyk. Zelenina lze pečeme v troubě ve fólii. Loupané borovice se přidávají do řepy. Jemně nasekaná cibule by měla být opařená ve vroucí vodě (po takovém postupu se stává měkkým a nezhořknutým). Vrstvy v této verzi budou následující: brambory, cibule, mrkev, jazyk, vejce, sýr, řepa s ořechy. Každá vrstva je rozmačkaná majonézou. Povlečený salát je tradičně ozdoben semeny z granátového jablka a pokud je to žádoucí, čerstvé zeleniny..

Salát из кальмаров с огурцом и яйцомRedaktoři našich stránek vám nabízejí zajímavější nápady na saláty. Lehké letní saláty z chobotnice s okurkou a vejcem. Dokonce i nejnáročnější čtenář najde recept podle svých představ.!

A zde si můžete vzpomenout, jak připravit řecký salát. Velmi chutné pokrmy, které mohou být součástí stravy, a to i při ztrátě hmotnosti.

Jak rychlé a chutné marinovat kuře pro šišky kebab, přečtěte si zde. Krok za krokem recepty a tajemství kuchařských odborníků.

Někteří gurmáni se tento salát nelíbí kvůli semenám z granátového jablka, protože se domnívají, že všechno pokazují. Ve skutečnosti však užitečné vlastnosti granátového jablka mohou být uvedeny velmi dlouho..

Například skutečné kosti dokonale čistí střeva. Granátová jablka je užitečná pro osoby trpící vysokým krevním tlakem; díky vysokému obsahu železa také normalizuje hladinu hemoglobinu v krvi.

Granátové jablko obsahuje obrovské množství vitamínů, dovoluje jíst diabetiky a šťáva z granátového jablka čistí krevní cévy z aterosklerotických plátů.