Mnoho domácích žen se bojí experimentů a raději koupí vařenou řepu. Motivují taková rozhodnutí skutečností, že řepa bude vařit po dlouhou dobu a nebude tak chutná. Takže, kolik vaříme cukru?

Kolik по времени надо варить свеклу до готовности

Tipy od zkušených kuchařů vám pomohou vyhnout se chybám a správně vypočítat dobu vaření. Vaření může trvat od 35 minut do 1 hodiny. Tyto faktory závisí na velikosti kořene a způsobu přípravy..

Pro urychlení procesu pomůže vařič, mikrovlnná trouba, parník nebo tlakový hrnec. Která z možností vaření si vyberete – rozhodnete se!

Jak vařit cukrovou řepu až do vaření v pánvi

Četné recepty jsou redukovány na klasickou metodu vaření kořenové zeleniny, dokud není hotová. Střední řepa tímto způsobem se vaří asi hodinu.

Pomocí některých triků může být doba vaření snížena. U 4 kořenů je třeba vzít asi 2 litry vody. Poté postupujte podle pořadí akcí:

 1. Před vařením musí být vinaigretta důkladně omyta. Ořízněte ocas, místo růstu není nutné. Takže budeme udržovat barvu kořene. k umytí
 2. Naplňte hrnec studenou vodou, přiveďte ji do varu. Položte zeleninu tam. k vaření свеклу
 3. Když voda s kořeny vaří, redukujte teplo, přidejte lžíci cukru. Sůl není nutná. Sůl zhorší chuť řepy, zatímco cukr ji zvýší. Pokračujte v vaření dalších 20-25 minut..
 4. Posledním krokem je vypustit vodu z pánve a dát ji pod proud studené vody. Jakmile je hrnce cukrové řepy naplněna, nechte ji pět minut. Kvůli prudké změně teploty dosáhne kořenová plodina plné připravenosti. červená řepa готова

V mikrovlnné troubě

Osvědčený recept vám umožní rychle získat vařenou zeleninu se zachováním barvy a vitamínů. Tato metoda vám pomůže, když potřebujete vařit zdravou zeleninu během několika minut..

Vaření kořenové zeleniny v mikrovlnné troubě uvolní špinavé nádobí. Takto vařené, řepa je přidána do všech druhů salátů, vinaigretů a studeného boršce. Voda na vaření není potřeba. Pro 3-4 řepy bude potřebovat vak na pečení zeleniny nebo potravinářského celofánu.

 1. Kořenová zelenina se umyje štětcem pod tekoucí vodou. Odstranění ocasu není nutné.
 2. Zeleninu vložte do obalu nebo zabalte do celofánu pro potraviny.
 3. Zapněte mikrovlnnou troubu při maximálním výkonu 10-15 minut. Během procesu vaření je v sáčku sbírána pára, která nabobtná. Nemusíte se toho bát, nechte obsah vařit předtím, než signál dokončí vaření.
 4. Opatrně vyjměte sáček a vyjměte obsah. Ponořte sladký kořen do studené vody a poté čistěte.
 5. Na cukrovou řepu ještě rychleji, než se položí uvnitř mikrovlnné trouby, je vyčištěna a řezána. Nakrájená kořenová zelenina vaří 8-10 minut.

V multicookeru

červená řepa

Vzhledem k tomu, že vynálezy domácích spotřebičů se začaly objevovat v kuchyních moderních hospodyňek, je vaření ještě jednodušší. Multicooker velmi usnadňuje proces vaření. Díky pomalému sporáku je dlouhý a náročný proces vaření kořenové zeleniny věcí minulosti..

Řepa vařená v pomalém sporáku uchovává zdravé látky, barvu a neztrácí chuť. Multicooker model není důležitý, hlavní věcí je mít po ruce. V závislosti na velikosti misky lze do pomalého sporáku umístit 4-5 malých kořenových zelenin..

 1. Opláchněte mleté ​​zeleninové odrůdy stolní houbu pod tekoucí vodou. Chcete-li vejít více kořenové zeleniny, musíte oříznout ocasy, pokud nebudou zasahovat, mohou být ponechány.
 2. Dejte je do vícedávkové mísy, nalijte do vody asi 200 ml.
 3. Zavřete víko a zapněte režim “Vaření” nebo “Polévka”. Povolte časovač po dobu 60 minut. Doba vaření závisí na modelu multicookeru. Nemůže však trvat déle než 1 hodinu.
 4. V režimu “Steamer” můžete vařit zdravou zeleninu stejným způsobem. Chcete-li to provést, nalijte do dna misky s vodou. Umístěte kořeny na stojánek na vaření. Povolte příslušný režim a počkejte, až signál dokončí vaření.

fricassee готовоNaučte se připravit lahodnou francouzskou kuchyni – kuřecí fricassee se smetanou nebo houbami.

Jak připravit vynikající přílohu pro pokrmy z masa. Jaké jsou nejlepší přílohy pro vepřová, hovězí nebo kuřecí maso, přečtěte si náš článek..

Přečtěte si, jak vařit korejské zelí v korejštině – výběr nejlepších receptů..

Kolik by měla být vařená řepa na salát v dvojitém kotli a tlakové hrnce

Pro zachování živin je kořen vinaigrette lepší na páru. Nejpohodlnější způsob, jak to udělat, je s parníkem. Výhodou této metody je krátká doba vaření ve srovnání s běžnou možností..

Vařené, tak řepa se ukáže velmi jemná, voňavá a příjemná na chuť. Steam může být úplně nebo nakrájená kořenová zelenina. Zeleninová zelenina se vaří v několika minutách.

 1. V závislosti na celistvosti vaření, oloupejte a nakrájíme nebo jen důkladně umyjte řepu.
 2. Nalijte požadované množství vody do dvojitého kotle. Položte zeleninu na parník.
 3. Zavřete víko a nastavte časovač na 20-30 minut. Do ohně jsme umístili parní sporák bez elektronického ovládání, vaříme půl hodiny. Řepená řepa se vaří 10 minut.
 4. Připravená zelenina je z dvojitého kotle odstraněna a okamžitě opláchnuta, později bude těžké ji provést.

Užitečné tipy

 • aby se kořina vyprázdnila, je lepší je umýt kartáčem;
 • musíte vyčistit vařenou zeleninu rukavicemi, jinak budou vaše ruce malované;
 • nádobu na vaření je třeba umýt ihned po vaření;
 • Abyste si vychutnali chutnou kořenovou zeleninu, je třeba vybrat vinaigretty;
 • sůl nemůže být, sůl dává řepu nepříjemnou chuť, je lepší přidat cukr.

Nyní, když vaříte řepu, nebudete mít otázku – jak dlouho to vaříte. Zapamatujte si naše tipy! Úspěchy!