Je velmi obtížné najít lidi, kteří dobrovolně odmítnou chutnou pečenou kachnu, ne-li nemožnou. A jak můžete odolat lahodnému šťavnatému masu zvláštním, už ne jako něco jiného jako chuť? Aby se to však mohlo ukázat, kachna musí být schopná pečení, což pro mnoho hospodyňek představuje složitost..

Kolik времени и как запекать утку в рукаве в духовке

Ale naštěstí nyní existují pečící rukávy, které mohou všichni používat, což zjednodušuje proces..

Jak dlouho a jakou teplotu potřebujete k pečení kachny

Pražicí rukáv je v pohodlí, protože pokrmy v něm nikdy nebudou přezrážené ani polézené. Výrobky v rukávu se okamžitě zpracují a teplo a pára s výsledkem, že obě si zachovávají svou šťavnatost a jsou pokryty stejnou rudou kůrou, ze které je každý blázen.

Nejlepší ze všeho je, že v rukávu je pečená středně velká kachna, takže byste měli od samého počátku očekávat. Druhým nejdůležitějším faktorem je doba pečení. Pokud je kostra kachny váha 1,5-2 kg, trvá to asi dvě hodiny v troubě.

Pokud kachna váží 2-3 kg, bude to trvat asi tři. A to vše by mělo probíhat při teplotě 180-200 stupňů, takže maso je dobře pečené.

Jak pečovat kachnu úplně v troubě v rukávu
Kolik времени и как запекать утку в рукаве в духовке
Složení Počet
střední kachna 1 ks.
sůl, černý pepř chuť
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 310 Kcal

Nechcete-li se obtěžovat složitými recepty nebo chcete začít dělat kachní pečení nejjednodušším způsobem (tak, aby se to neriskovalo), můžete tak učinit.

Takže pro začátečníky musí být samotná kachní kostra dobře omyta a usušena. Poté ho otřete solí a pepřem – nejen uvnitř, ale i uvnitř..

Dále je třeba vzít rukáv na pečení, měřit to po délce kachny, s přihlédnutím k místu pro řetězy a vázat okraje. Nyní zbývá položit objímku s ptákem v troubě vyhřívané na 180 stupňů (nejlépe na plech na pečení, a nikoli na rošt samotném) se švem směrem nahoru, aby se nedotýkala jeho stěn a nechte kachnu pečeme na pár hodin.

Není nutné je v průběhu procesu obrátit, protože vaření probíhá rovnoměrně. Podáváme ještě horké!

játraPřečtěte si, jak vařit jemnou játrovou šťávu se zeleninou – pokuste se připravit pokrm.!

Přečtěte si, jak vytvořit vonné koláče s kondenzovaným mlékem v pánvi..

Vezměte na vědomí recepty úžasné lahodné maso v hrncích.

Pečená kachna s jablky

Jeden název tohoto pokrmu okamžitě způsobuje sdružení svátků. Dovolená si můžete sjednat každý den, že? Stačí jen vařit kachnu.

Požadované přísady:

 • kachní kostka o hmotnosti 1,5 kg;
 • 2 velké jablka (nejlépe kyselé sladké odrůdy);
 • 1 medium citron;
 • 3 polévkové lžíce. lžíce sójové omáčky;
 • 1 polévková lžíce. medová lžíce;
 • 1 polévková lžíce. lžíce rafinovaného rostlinného oleje;
 • sůl, černý pepř.

Doba vaření: přibližně 2 hodiny plus moření noci.

Obsah kalorií: asi 280 kcal / 100 gr.

Nejprve musíte vařit marinát pro kachnu – vytlačte šťávu z citronu a míchat s medem, sójovou omáčkou a máslem. Stejná kachní kachna se umyla, otírala a otřela se solí a pepřem, a pak nalévala marinádu a nechala přes noc v chladničce.

Když vyjde tento čas, zůstane jablka vystřihnout na plátky a položit je do břicha kachny (pokud všichni tam nezapadnou, můžete položit zbytky kolem těla). Nemusíte šit kachnu, protože jablka by neměla vypadnout v rukávu.

Vložte kostru do pouzdra a pošlete jej do mikrovlnné trouby po dobu 1,5 hodiny při teplotě 200 stupňů a 10 minut před koncem řezaného obalu pro kůru.

Drůbeží s bramborami

Málokdo může být chutnější než pták s bramborami … Na které můžete podávat zelí, nakládané okurky, čerstvý zeleninový salát … Perfektní pokrm.

Požadované přísady:

 • kachní kostka o hmotnosti 1,5 kg;
 • 1 kg brambor;
 • 1 středně velké jablko (nejlépe sladké a kyselé);
 • 4 stroužky česneku;
 • 150 gr. majonéza;
 • sůl, černý pepř.

Doba vaření: přibližně 2 hodiny.

Obsah kalorií: asi 300 kcal / 100 gr.

Kachna by měla být umyta a vysušena ubrousky nebo papírovými ubrousky a brambory vyčištěny a nakrájeny na velké kousky. Jen řez a jablko.

kachna очистить

Pak míchat majonézu, drcený česnek, sůl a papriku v misce a rošt kachnu dovnitř i ven s touto omáčkou..

k tření специями

Smíchejte kousky brambor a jablek a naplňte je kachnou – do jaké míry se do něj vejdou a položte zbytek kolem jatečně upraveného těla již v rukávu pro pečení.

rozložit в рукав

Dále pošlete kachnu do trouby na 190 stupňů po dobu jedné hodiny, poté rozsekněte rukáv a nechte se pečeme na další půl hodiny.

připraven блюдо

Připravená jídla se okamžitě podávají s kořeněnými občerstvením..

Plněná kachna s brambory a houbami

Pokud se očekává mnoho hostů a kachna je jen jedna, musíte je doplnit o brambory a houby – nakonec získáte velmi velké a uspokojivé jídlo pro celou společnost.

Požadované přísady:

 • 2,5 kg kachního těla;
 • 6 velkých brambor;
 • 0,5 kg žampionů;
 • 2 střední cibule;
 • rafinovaný rostlinný olej pro smažení;
 • sůl, černý pepř.

Doba vaření: přibližně 2,5 hodiny.

Obsah kalorií: asi 330 kcal / 100 gr.

Nejprve musíte připravit zeleninu – oloupete a nakrájejte brambory, nakrájejte houby a cibuli na tenké polokruhy.

Pak se houby a cibule smažou do pánve, dokud se nedají polévat a přidá se k nim brambory, pak je smažíme a ochucujeme se solí a pepřem.

Souběžně můžete připravit kachnu – umyjte ji a vysušte, otřete ho solí a pepřem. Teď bude muset být nacpané se zeleninou a ušima jatečně upravené tělo (protože se zelenina naseká a dusí, může vypadnout z řezu).

Je třeba, aby se rukáv kousavý s kachnou po dobu 2 hodin při 180 stupních, řezání půl hodiny před uplynutím doby, aby se zajistilo, že vytvoří červenou kůru.

Bon appetit!

Užitečné tipy

Na párty nebo jen útulnou domácí večeři s upečenou kachní hlavou se ukázalo jako úspěšné, stačí se řídit určitými pravidly svého chutného vaření..

 1. Jedna průměrná kachna je určena pro 4-5 osob, takže pokud je u stolu více, musíte pečeme 2 ptáky nebo se postarat o množství chutných příloh;
 2. Nakládaná kachna je nejlépe pečená a pokud je k dispozici drůbež, marináda se nebude muset starat o tuhost masa. A jako marinádu není nutné používat výše uvedenou omáčku z medové a sójové omáčky, ale marinády z kefíru, citronu, vína nebo octa;
 3. Pohodlnost pražení v rukávu spočívá také v tom, že po něm není potřeba vypláchnout plech a stěny trouby z postřikovaného tuku a šťávy z masa;
 4. Pokud je pták chycen, není vypuštěn, musí být připraven před pečením – odstraňte z něj drobky, odřízněte špičky křídel, dobře se umyjte ze všech stran;
 5. Můžete zkrátit obsah tuku v hotové misce tím, že odsekáte ocas kachny a tuk kolem něj a také odříznete pokožku kolem krku – takže tuk bude mnohem méně teplý. Stále můžete kachní kachna na několika místech – nadbytečný tuk vyteče a pak může být vyčerpaný a samotné maso se ukáže být štíhlejší;
 6. Můžete také použít připravené koření pro drůbež pro tření kostry, avšak bezpochyby je vždy vhodná kombinace soli, černého pepře a česneku;
 7. Pro pečenou kachnu je spousta možností vycpávky – jablka mohou být nahrazena pomeranči nebo hruškami, brambory s rýží nebo pohanky, houby se zelím atd. a podobně;
 8. Pokud z nějakého důvodu nebylo možné najít pražicí rukáv, nebo se ukázalo, že to skončilo a kachna byla již připravena, můžete ho nahradit fólií. Chcete-li to provést, položte kachnu na jeden list fólie, zakryjte druhou a těsně uzavřete hrany a otočte je navzájem, ale nechte prostor pro cirkulaci vzduchu. A pak si nakrájejte fólii pár minut před koncem vaření. Varianta rukávu se získává, i když není rovnoměrně, ale zcela vhodná pro sebe;
 9. Kachní tuk zbývající po pečení by v žádném případě neměl být vylita do odpadu: musí být opatrně vypuštěn do nádoby a umístěn na chladném místě, kde může být skladován po dobu až 2 měsíců. Na tento tuk můžete vařit další pokrmy..

Bon appetit!