Mnoho lidí si pamatuje časy, kdy se hamburgery začínají obohacovat o popularitu. Každý znal jejich teoretický recept, ale v praxi si jen velmi málo lidí dovolilo vařit takovou misku..

kotleta по киевски подача

Technologie výroby kuře Kiev je poměrně komplikovaná a časově náročná a tak málo lidí chce ztrácet čas, raději jít do restaurací. Nicméně nyní je zřídkakdy možné nalézt perfektní pokrm v institucích, je lepší nechat ho riskovat a vytvářet sami..

Historie vzhledu

Existuje několik verzí původu kuře Kiev. Někteří říkají, že se objevili ve Francii v 18. století díky kuchařům, kteří přišli směrem k Elizabeth. Několikrát recept podstoupil změny a pak byl zcela zapomenut..

kotleta по киевски с масломAle v polovině 20. století ho našel kuchařský specialista restaurace v Kyjevě a pokusil se připravit tzv. Cotelette de volaille, což znamená “kuřecí kotleta”. Všichni hosté restaurace se blázeně líbili chuti jídla, díky čemuž se hamburgery opět stali populárními a získali také nové jméno.

Ne všichni věří ve francouzské verzi původu kotlety. Existuje další názor, podle něhož pokrm přišel do Kyjeva v roce 1918 za vlády Hetmana Skoropadského. Vzhledem k tomu, že časy nebyly snadné, recept nebyl uznán po celé zemi. Nicméně, po 30 letech byly připraveny restaurátorem v Kyjevě na počest přijetí delegace z Paříže. Elita chválil chuť, po kterém se kotlíky objevovaly v restauracích po celé zemi.

A nejnovější verze vzhledu nádherného jídla říká, že recept přišel na mysli největší kuchař, cukrář a vinař Nicolas Appert. Mimochodem, ten se stal předchůdcem principu konzervování..

Tradiční recept s máslem a bylinkami
Klasické рецепт приготовления котлеты по-киевски в домашних условиях
Složení Počet
Kuřecí filet 5 kusů
Mouka 1 šálek
Olej na smažení 1 litr
Vejce 2 kusy
Breadcrumbs 500 g
Kopr, estragon, petržel dvě větve
Máslo 75 gramů
Sůl, koření, pepř chuť
Doba vaření: 80 minut Kalorie na 100 gramů: 424 Kcal
Existuje mnoho druhů kuře Kiev – jsou vařené s kostí, s houbami, přidat zvláštní omáčky.

Ale klasický recept na kuře Kiev neobsahuje nic zvláštního.

Nejprve je třeba nakrájet podélně kuřecí filé. Výsledkem by měly být dva kusy různé velikosti, jedna z nich bude větší než druhá. Vyčistěte malou část šlach a tuků, aniž byste se snažili deformovat.

Vystřihněte zbývající fragment kuřecího masa tak, aby se otevíral, ale kusy nejsou od sebe navzájem odděleny. Vložte filé mezi dvě vrstvy potravinářského filmu, jemně odrazte kladivkem. Nechejte maso zlomit.

odrazit мясо

Potom nakrájejte jemně zeleninu a mícháme jemným máslem.

mixujte масло и зелень

Z výsledné směsi vytvořte mládě, dejte je uprostřed velkého kusu filety, pokryjte malým, uzavřete.

formulář колбаску

Položte přísady pro budoucí kotlety v chladu po dobu 10-15 minut, mraznička je nejvhodnější.

rozložit масло в мясо

Do té doby je třeba porazit vejce.

šlehání яйца

Pak je každý kotlet namočený ve vejce, navijen ve strouhankách – a poslán do pánve s teplým máslem..

mokrý котлету в сухарях

Smažte maso v hlubokém tuku až do zlatohnědého, obvykle 7 minut.

fry во фритюре

Poté položte misku na plech – a do trouby 10 minut na 180 stupňů.

Určený počet přísad je dost k vaření pět porcí šťavnaté a chutné Kyjev kotlety.

Rozmanitost kuře Kiev

Klasický recept zahrnoval dodávku kotlet na kosti, respektive, zatímco vaření bylo nutné dodržovat některá pravidla. Důvod pro takové podání byl vysvětlen jednoduše – jídlo bylo vzato k jídlu s rukama, což je důvod, proč, pro pohodlí, kosti byla zachována, navíc, papilot z ubrousek přišel.

Takže vařit dvě velké porce kuře Kiev s kostí, budete potřebovat:

 • Kuřecí prsa – 2 ks;
 • Mouka – 3 polévkové lžíce;
 • Zelení (kopr, petržel) – banda;
 • 2 vejce;
 • Crackery;
 • Máslo – 70 g;
 • Lemon – 1 ks;
 • 1 šálek rostlinného oleje;
 • Sůl, pepř a koření.

kotleta с косточкойPlnění, které bude plněné prsíčkem, doporučujeme v tomto receptu připravit předem. Včera večer změňte máslo, promíchejte je zeleninou, citrónovou šťávou a solí. Tato látka musí být uchovávána v chladničce pro úplné zmrazení..

Zpočátku byste měli odstranit veškerý přebytek s masem. Vyjměte kůži z těla a poté oběma stranami ořízněte křídlo. Jejich poslední budete potřebovat jen kousek před prvním kloubem, zbytek může být řezán. Kosti čistí maso.

Prsa se skládá ze dvou filé, z nichž jedna je menší, druhá je větší. Od malých musíte vyříznout bílou šlachu, která může při zahřátí deformovat kotlety. Pak opakujte všechny kroky, které jste udělali během vaření kotlety podle klasického receptu. Opatrně řezte filé při zachování kosti.

Otevřete malé filety, protřepejte, pepř a sůl, připravte uvnitř připravenou náplň, zabalte. Dále vložte do vyřezaného velkého filé malý kus, pečlivě zabalte. Může být upevněn dřevěnými holemi..

Stejně jako v předchozím receptu se hamburgery zhroutí v zbitém vejci, drobenkách a mouce. Smažte je v pánvi, dokud nebudete pokrmuti. Pokud je prsa velká, můžete ji také vložit do trouby po dobu 5 až 7 minut po přípravě.

Podívejte se, jak vařit lahodné kuře Kyjev s kostí:

Šťavnaté Kyječe s houbami

Ne každý má rád výraznou chuť másla v kotlících, takže kuchaři často experimentují s náplní pro misku. Jednou z nejoblíbenějších možností je směs oleje a zeleniny s houbami. Chcete-li dělat tak Kyjev kotlety pro celou rodinu, vezměte následující složky:

 • Kuřecí prsa – 1 kg;
 • Kuřecí vejce – 10 ks;
 • Žárovka je střední velikosti;
 • Houby – 400 g;
 • Olivový olej – 750 g;
 • Breadcrumbs;
 • Zelení (kopr, estragon, petržel) – 250 g;
 • Máslo – 250 g;
 • Smetana – 30 g;
 • Sůl a pepř.

červené a bílé kutuleNaučte se, jak správně a chutně vařit šťavnaté mleté ​​rybí kotlety.

Jak vařit vařené kuřecí kotlety v multimediálním zařízení Redmond, dozvíte se zde všechna tajemství.

Jak si vyrobit nakrájené kuřecí filety, přečtěte si doporučení a podrobné pokyny s fotografiemi na stránkách naší mlýny.

Už víte, jak správně řezat prsa, zde byste měli dělat vše stejně jako v předchozích receptech. Nezapomeňte lehce porazit každý kus! Dále uvařte plnku. Měli by to být jemně nakrájené houby a cibule, pak jsou spolu smažené ve vyhřívané pánvi.

Máslo nakrájíme na malé kostičky. Pro každý kus položte houbovou hmotu, nahoře na malý kousek másla, a pak je posypeme osrstěnou zeleninou. Každou patinu přetáčejte, po půl hodiny přejděte do mrazničky.

Beat vajíčka spolu se zakysanou smetanou. Nejprve ponořte každou porci v této směsi, pak do krekrů. Smažte do pánve a poté do trouby položte deset minut, dokud nebude vařeno..

Doporučuje se jim horké s přídavným místem. Rutle jsou velmi chutné s bramborami, ale nezapomeňte jíst do dvou hodin po vaření..

Jak vařit klasické Kiev-style kuřecí patty, sledovat video dílna od slavného kuchaře:

Užijte si jídlo!