Větrný chléb zaujímá přední místo v popularitě mezi ostatními pekařskými výrobky. Jeho rysem je pečení.

Oheň хлеб - что это такое, как его самостоятельно выпекать

Co je to, jako by to bylo ve starých časech pečené

V dávných dobách ho pečuli v troubě na podlaze, “pod” sem pochází název krbu. Kamna byla předtím roztavena spoustou palivového dříví. Při spálení dřeva byly uhlí z pece odstraněny. Kulatý chléb byl umístěn do vyhřívané pece. Ohřívajte troubu na 200 stupňů pečeného chleba zespoda, uvnitř se přiblížil. Díky správné cirkulaci trouby s nízkým obloukem byl dobře pečený.

Kuchyňský chléb nebyl nikdy tvarován, nepotřebuje je. Principem pečení byla přítomnost plochého povrchu. Na krbu se sám zapadá a je tvořen přípustnými objemy..

Nedostatek formy nedává chléb dobrou náladu, je to husté, uspokojující. Snadné řezání je považováno za velmi uspokojující. Chléb pečený na dně trouby má obvykle kruhový, oválný, podlouhlý tvar. Trouba by měla být velmi horká, takové podmínky umožňují pečení skutečného pekařského chleba, který už dlouho nezůstává.

Vlastnosti moderních technologií

V moderních podmínkách neexistují pece jako v dávných dobách, nicméně to vůbec neznamená, že není možné dosáhnout nezbytných podmínek při pečení chleba. Namísto “krbu” použijte kovové nebo keramické plechy, pečící kameny..

Pečicí kámen je kus pečené hlíny, její tloušťka dosahuje 5 cm, kámen se zahřeje, po němž přestává teplo přenášet na pečení. Povrch musí být zcela plochý a hustý. Před pečením by měl být tvarovaný chléb umístěn na stole..

Na vrcholu bochníku je častěji dělat řezy nebo výkrmy ve středu – to umožní chleba vyrůst a ne prasknout. Způsob pečení pekařů umožňuje chleba odhalit svou krásu, získat ostrý.

Trouba před ohřevem je ohřátá na 200 stupňů. Umístěte chléb položený na rovný povrch. Teplo pečuje kůru, neumožňuje těsto se šířit. Malý chléb rychle uchopí a pak pečený zevnitř.

Další podmínkou, kterou je nutno dodržet, je, aby chléb potřeboval páru. Pokud nemáte profesionální parní troubu, můžete jej stříkat vodou z rozprašovací lahve nebo položit nádobu s vodou do trouby..

Moderní technologie se prakticky neliší od starých, hlavní věc je dodržovat doporučení podle receptury. Pokud je vše správné, chléb bude svěží, pórovitý a chutný. Chcete-li, aby byl bochník více voňavý, můžete v troubě položit listy zelí.

kajmakKaymak – co to je a jak ho správně vařit.

Přečtěte si, jak udělat chutnou brusinkovou omáčkou pro drůbeží maso..

Poznamenejte si recept na voňavé kuřecí maso v majonéze, které je velmi snadné vařit v troubě.

Vlastnosti

Pečené v bochníku chleba vypadá jako vysoká tortilla. Je však bohatý na hořčík, sodík, fosfor, mikroelementy, antioxidanty nezbytné pro tělo.

Jedení takového chleba přispívá k správnému trávení. Komponenty chleba ovlivňují krásu pokožky. Na rozdíl od cínových chlebů hearth normalizuje hladinu cukru v krvi (glukózu).

Hustý textur chleba rychle nasytí, jen jíst jeden plátek. Pokud je bochník pečený z žitné mouky, jeho užitečné vlastnosti se několikrát zvyšují. Kromě toho může být správně považováno za dietní.

Jak pečovat pečivo doma

Pro ty, kteří se poprvé rozhodnou vařit chléb, je lepší zkusit nejprve nejjednodušší recept. V budoucnu byste se neměli bát pokusů a pokusit se složitějšími možnostmi pečení chleba metodou krbu.

Dobrým pomocníkem pro moderní hospodyňku bude chlebař, můžete si připravit těsto a pak pečeme v troubě. Pokud není k dispozici stroj na chléb, můžete těsto míchat rukama. Cesto bude muset jít a prostor podle receptury..

Pšenice-žitná hořčice
Složení Počet
pšeničná mouka 250 g
žitná mouka 130 g
okurka nakládka 250 ml
živé kvasnice 1 lžička.
zemní hořčice 2 lžičky.
cukru 2 lžičky.
Doba vaření: 210 minut Kalorie na 100 gramů: 269 ​​kcal
 1. Třepejte se solankou, přidejte cukr, hořčici a přidejte mouku. Těsněme těsto v pekárně nebo ručně. Kvasinky musí být čerstvé.. kvasniceo dýchá, v profesionálních podmínkách – používejte speciální koše přidat муку.
 2. Dobře připravené těsto je rozdrcené a tvarované do tvaru bochníku. Na pečení položte rovnou plochu. hněte хлеб
 3. Na horní část bochníku se nezkracuje, dělají se řezy nebo výklenky uprostřed. Když chléb získává kůru, posypeme vodou, aniž bychom jej vyndali z trouby.. proříznout
 4. Trouba musí být nejprve předehřátá při vysokém výkonu. Pečte po dobu nejméně 40 minut, připravenost zkontrolovat štěpku.
 5. Vydejte bochník, zakryjte ubrouskem a trochu si odpočiňte. Chutnější chléb bude při úplném ochlazení.

Bílý srdečný chléb

Požadované přísady:

 • voda – 300 ml;
 • mouka (nejvyšší stupeň) – 380-400 g;
 • suché droždí – 1,5 lžičky;
 • cukr – 2,5 lžíce;
 • sůl – 1,5 lžíce;

Doba vaření: 2,5 hodiny.

Obsah kalorií: 242 kcal.

 1. Uvnitř nádrže, kde bude těsto připraveno nalít do teplé vody, nalijte droždí. Přidejte cukr, sůl, nechte kvasnice rozpustit.
 2. Další části přidejte prosetou mouku, hnětení těsta. Poté položíme těsto na stůl, dobře ho usadíme, pokryjeme ubrouskem asi hodinu.
 3. Přijď těsto znovu hnět. Připravte plochý povrch pro pečení, můžete použít pravidelný list trouby. Položte ho pergamenem, nemusíte mazat, jinak se těsto rozšiřuje.
 4. Nasaďte si list tvarovaného chleba, dělejte řezy nebo punče s vidličkou.
 5. Trouba by měla být předehřátá, sporák při vysokém výkonu po dobu 35-40 minut.
 6. Po vyjmutí bochníku z trouby nechte vychladnout pod tkaninou..

Užitečné tipy

 1. Mouka je jistě prosetá, takže je obohacena kyslíkem, což je velmi důležité pro pečení.
 2. Kvasinky mohou mít jakoukoli důležitou věc, že ​​jsou čerstvé, vypršela by produkt nedala chléb dobrou náladu.
 3. Všechny přísady přesně měřené, mouka může jít na recept na další. Jeho množství musí být upraveno podle míry míšení. Těsto by nemělo být tekuté, udržovat tvar.
 4. Předehřejte troubu na 200 stupňů a teprve po položení pečení. Není nutné snížit teplotu.
 5. Otevírání trouby a peekování také není nutné.
 6. Hot bochník se rozšiřoval na ubrousek nebo na speciální stojan, takže ochladil. Není nutné ho umístit na stůl, jinak by se dalo pod ním.
 7. Pokud děláte chleba na sourdough je dlouhý, ale velmi užitečný proces, bochník bude mnohem chutnější..
 8. Chcete-li přidávat chuť těsta v druhém stupni dávky, můžete přidat produkty a koření, které poskytnou chuť. Zpočátku nebylo nic přidáno, moderní hostesky dávají koření na ochutnání.
 9. Můžete přidat otruby, ovesné vločky, loupané semena, sezam na mouku.
 10. Při pečení můžete posypat chleba na mouku, sezam, mák nebo jen navlhčit vodou..

Bon appetit!