Pohanka je jedním z nejoblíbenějších produktů v Rusku a zemích SNS. A ne na nic, je užitečné, je uložen na dlouhou dobu a můžete s ním něco vařit.!

Existuje celá řada zajímavých a jednoduchých receptů, mezi hlavními produkty patří pohánka. V tomto článku se podíváme na několik jednoduchých, ale velmi chutných receptů na první kurzy s pohankou..

Kuchařské recepty krok za krokem s pohankou

Jednoduchý, ale velmi populární!
Jednoduché легкие, но очень вкусные рецепты супа с гречкой
Složení Počet
Pohanka 5 lžící. lžíce
Brambory 6-7 kusů.
Mrkev 1 ks.
Sůl chuť
Vavřince nebo jiné koření chuť
Zeleň chuť
Smetana používá se při servírování s greeny
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 107 Kcal

Polévka je dietní, doporučuje se pro lidi se špatným zdravotním stavem, zvláště pokud potřebujete sledovat zdravou výživu pro nemoci gastrointestinálního traktu. Tento recept je také velmi populární u vegetariánů..

Složení:

 • Pohanka – 5 polévkových lžiček. lžíce;
 • Brambory – 6-7 ks;
 • Mrkev – 1 ks;
 • Sůl;
 • Vavřínové nebo jiné koření (podle chuti);
 • Zelení (všechny podle chuti);
 • Smetana (používá se při servírování zelených).

Nejprve připravte zeleninu.

Mrkev

Čistíme mrkev a brambory, mrkev na rožni, odklízíme brambory a nakrájíme na kostky.

Brambory кубиками

Cibule čisté a jemně nasekané. Souběžně nechte vodu ohřát na střední teplotu, abyste šetřili čas..

Bow

Všechny ingredience vložte do pánve s vroucí vodou. Brambory jsou 5-10 minut dřív než mrkev a cibule.

Házíme в кастрюлю

Jakmile jsou brambory více nebo méně měkké (mrkev a cibule jsou již vařené), zkontrolujte pomocí vidlice – jestliže brambory jsou pevné, pak brzy, nalijte pohanka.

Házíme крупу

Vařte, dokud nebudete připraveni dalších 15-20 minut..

Cook до готовности

V polévce můžete přidávat bylinky a zakysanou smetanu při servírování.

Nezapomeňte na sůl a vavřínu na konci vaření!

Voňavá houba

Dalším druhem polévky s pohankou je přidat houby namísto masa. Dobrý recept, pokud z nějakého důvodu nemůžete jíst maso, nebo jste vegetarián.

Houby velmi dobře nahrazují obyčejné maso. Receptura je neuvěřitelně jednoduchá a jídlo samo o sobě je chutné a voňavé.

Pohanka velmi chutná s houbami. Nejlepší pro tento recept ze všech šampiňonů žampionů nebo hub z prasečích.

Šampiňony lze nalézt v každém velkém supermarketu. Jsou snadno umýt a jemně nakrájené..

Ukázalo se, že houbová polévka je velmi chutná a je velmi dobře vařená. Perfektní pro kultivování kulinářských dovedností pro začátečníky..

Složení: Pohanka суп с грибами и петрушкой

 • Čerstvé houbové houby – 300 g;
 • Cibule – 1 ks;
 • Mrkev – 1 ks;
 • Tomato – 1 ks. (v zimě a na jaře můžete nahradit rajčatovou pastu);
 • Brambory – 3-4 ks;
 • Pohanka – sklo;
 • Smetana (pro podání);
 • Zelení (volitelně, slouží k posypání zakysanou smetanou);
 • Rostlinný olej (pro pražení zeleniny a hub);
 • Sůl.

Přikládáme vaření vody. Zatímco voda vaří, připravte zeleninu, vyčistěte a nakrájejte brambory, rošt mrkev, cibuli vyčistěte a jemně nakrájejte. Houby nakrájené na desky.

Stejně jako v prvním receptu musí být některé produkty vypráženy v pánvi, aby se polévka chutnala. Nejprve smažte cibuli se žampiony a poté, co nechali šťávu, přidejte mrkvu s rajčaty (nebo pár lžící rajčatové pasty). Vařit 15-20 minut, dokud se kapalina neodpaří..

Když se voda v pánvi vaří, hodíme brambory a pohanku, počkáme 10 minut a pak přidáme sklizeň hub, cibule a mrkve s rajčaty. Sůl polévku a přidáme koření podle chuti.

Pokud jste příznivcem nízkotučného jídla, nesmažte nic v pánvi, ale házíte surovou polévku. Doba trvání vaření surové cibule, hub a mrkve se zvýší na půl hodiny.

Video recept na houbovou polévku s pohankou:

Velmi vydatné maso

Tato chuť je známá všem z dětství, vaření takové polévky je velmi jednoduché. Stačí, když připravíte maso, zbývající složky zůstanou nezměněné. Doba vaření – hodina a půl.

Maso je lepší vzít kuře, rychle se vaří, nevyžaduje další čištění a zpracování (pokud si vezmete hrudník). Můžete si vzít i hovězí maso, ale bude se hodit do receptů více či méně znalých kuchařů, kromě hovězího vaření mnohem déle než kuře.

Z produktů budeme potřebovat:

 • Pohanka – 150 g;
 • Maso (nejlépe kuře) – 550-600 g;
 • Brambory – 5 ks;
 • Mrkev – 1 ks;
 • Sůl;
 • Laurel;
 • Česnek – 2-3 stroužky;
 • Rostlinný olej;
 • Cibule – 1-2 ks;
 • Rostlinný olej (pro praženou zeleninu).

Nejprve je třeba připravit “první vývar”. To se provádí za účelem dalšího čištění masa. Jídlo myjeme v chladné vodě, naléváme vodu do pánve (je dostatek podlahy v hrnci, musí být dostatek vody k pokrytí veškerého masa) a nastavíme k varu na středním ohni až do vaření, pak naléváme vodu.

Menu кормящей мамыPro všechny, kteří se v blízké budoucnosti stanou matkou nebo se již stali jednou: správnou přípravou menu ošetřovatelky podle měsíce. Tipy a triky od našich odborníků jistě přijdou v pořádku..

Pokuste se vařit julienne v pomalém sporáku podle jedné z receptů tohoto článku. Nepřekonatelná chuť pokrmu doslova dělá zázraky, ponoříte hlavu do kulinářského světa Francie!

Recepty z kuřecí játry v zakysané smetaně si můžete přečíst zde. Překvapení milovaní s novými pokrmy!

Teď připravujeme náš “druhý vývar”. Sbíráme novou vodu (nyní by měla voda obsadit celou misku), znovu čekat, až se voda vaří, nastaví střední oheň, počká na vaření, pak sníží oheň a mírně otevře víko tak, aby naše voda “neutekla” a vaření masa tímto způsobem hodinu Čas je lepší detekovat budík..

Po přípravě “druhého vývaru” vyjímáme maso, lze jej částečně dále použít v jiných receptech a část z něj může být nakrájena a hodena do polévky po finální přípravě. Je nutné ji odstranit – jinak maso ztratí svou chuť..

Pohanka by měla být zapálena v pánvi bez oleje, pečlivě to děláme, ale to je volitelné (dá polévku výraznější chuť a vůni pohanky). Zatímco kuřecí vývar se vaří, můžete připravit brambory – oloupat a nakrájet.

Pečeme a mřížku mrkev. Oloupeme cibuli, nakrájeme jemně a smažeme mrkev v pánvi.

Po hodině přidejte brambory do polévky a vložte další oheň, přidejte pohanku a počkejte 10 minut, dokud nevarete. Pak vložíme mrkvu do cibulky v kuřecí polévce a necháme je vařit 10-15 minut.

V polévce můžete přidat jemně nasekaný česnek a bylinky (můžete si vzít jakoukoli, klasickou – petrželku a kopr), což dá polévku originální chuť. Nezapomeňte na vavřínu, přidejte ji na samém konci, poté sůl podle chuti.

Jemně nakrájíme maso a přidáme na polévku. Umyvadlo by mělo být vařeno nejméně hodinu.

Při podávání se čerstvé zeleniny a jemně nasekaný česnek mohou rozpadat, pokud nebyly přidány během vaření. Zakysaná smetana je lepší přidat, protože polévka je stále maso.

Níže ve videu můžete sledovat další verzi pohankové polévky – s mletými masovými kuličkami:

Zdravá polévka s pohankou s mlékem

Ideální pro dětské menu – chutné a zdravé. Děti potřebují bílkoviny a pokud není čas na výživný oběd, pak je mléčná polévka, protože mléko je stejný protein jako maso.

Výhodou tohoto pokrmu je to, že můžete vařit slané i sladké, vše závisí na představivosti vaření. Potřebujete velmi málo času – pouze 30-40 minut, v závislosti na tloušťce polévky, kterou potřebujete..

Složení:

 • Mléko – 0,5 litru;
 • Pohanka – sklo;
 • Máslo;
 • Sůl nebo cukr;
 • Mouka (k získání větší tloušťky);
 • Vejce jsou surové (pro přípravu směsi s moukou, může být nahrazeno vodou);
 • Jam (volitelné);
 • Zelenina pro sezónu (volitelně).

Mléčné výrobky кашаNejprve vařte pohanku ve vodě, poměr pohanka a voda – 1: 3. Přidejte špetku soli. Počkejte, dokud se vaří, pak vypněte oheň a počkejte 15 minut (dokud pohanka pohlcuje veškerou vodu a bobtná).

Při přípravě pohanky připravte mléko. Vezmeme další hrnec, nalijeme do něj, dáme na střední teplotu (mléko by mělo dobře vařit, aby byly zabity všechny možné škodlivé bakterie) a přidat trochu soli..

Mléko by mělo vařit. V ideálním případě by měla pěna stoupat, ale pečlivě sledujte mléko, aby nedošlo k “utíkání” a nezničí vařiče..

Pak jej nalijeme do pánve, kde máme pohanku, mícháme a přidáme máslo. Měl by být dobře promíchán tak, aby grity nevyhořely na stěny pánve..

Mléčnou polévku můžete udělat silnější a výživnější. K tomu, v samostatné misce, hněteme sklenici mouky se syrovým vejcem. Namísto vajec můžete přidat trochu studené vody a důkladně promíchat..

Pak směs nalít do tenkého proudu do polévky. Na chuť můžete přidat sůl nebo cukr..

Do této mléčné polévky lze přidat vše. V sezóně můžete přidat kukuřici, mrkev a byliny se zakysanou smetanou. Maso by však nemělo být přidáváno, není kombinováno s mlékem..

Z polévky můžete dělat opravdu sladkou dovolenou pro děti! Položte polévku silnější (v ideálním případě se získá téměř kaše) a přidejte med místo soli a marmelády. Tloušťka může být řízena množstvím pohanky na samém začátku: jestliže polévka byla pro vás velmi tenká, pak přidejte mouku.

Existuje mnoho receptů s pohankou a neustále přicházejí s novými, tato obilovina je kombinována s mnoha dalšími produkty, je snadné vařit a je to velmi užitečné! Cook, experimentujte a vychutnejte si vlastní kulinářské speciality.!

Bon appetit!