Dýně je velmi užitečný výrobek. Obsahuje velké množství vitaminu A a beta-karotenu. Obsahuje také důležitý vitamin T regulující metabolismus a přírodní interferon – antivirové činidlo..

Použití dýně ve vaření je poměrně mnohostranné – jedná se o polévky, pečivo, saláty a obrovské množství dalších pokrmů. V tomto článku se podíváme na těstoviny, které jsou rychle a chutné..

Nabízíme Vám pozornost recepty na jejich přípravu, které nejen překvapí, ale i milovníky chutných a zdravých potravin..

Dýně plněné ptákem
Jaké jsou блюда из тыквы можно приготовить быстро и вкусно
Složení Počet
Dýně 2 kusy (800-1000 g každý)
Smetana 100 g
Bílé maso jakéhokoli ptáka (filé) 600 g
Hrubý pepř, sůl chuť
Doba vaření: 70 minut Kalorie na 100 gramů: 47 Kcal

U dýní se špička odřízne, semena se odstraní a 1 cm buničiny se odřízne. Filety jsou nakrájeny na kostky o rozměrech 2×2 cm. Poté se maso ochucuje zakysanou smetanou a pepřem a solí. Maso je také přidáno do masa.

Náplň je naplněna dýní a umístěte je do hluboké pánve. Ze shora jsou pokryty předtím střiženými vrcholy. Voda se nalije do pánve o výšce nejméně 1 cm, pak se dýně umístí do trouby. Teploty vaření by měly být konstantní – asi 180 stupňů. O hodinu později je mise připravena.

Letní dýňová polévka

Složení:

 1. Ranná zralá dýně – 500 g;
 2. Cibule – 120 g;
 3. Mrkev – 200 g;
 4. Rajčata – 250 g;
 5. Rostlinný olej – 30 ml;
 6. Petrželka – 50 g;
 7. Špenát – 50 g;
 8. Sůl, pepř – na chuť.

Doba vaření: 35 – 40 min.

Obsah kalorií (na 100 g): 60-64 kcal.

Dýně s mrkví vyčištěná a nakrájená na plátky.

do řezu тыкву

Cibule řezané na polkruhy. Cibulka v zahřátém rostlinném oleji se přidá do pánve, která se zahřeje asi 5 minut, až se zbarví tmavě žlutá. Když jsou cibule připravena, rozšiřují rajčatovou pastu a míchají ji s cibulí..

do řezu лук

Dále přidejte zeleninu, ochucenou pepřem, sůl. V pánvi přidejte asi 50 g vody a zavřete je víkem. Nádobka je dušená, dokud nebude jemná (asi půl hodiny). Připravené guláš posypané petrželkou a špenátem.

guláš готово

Dýňová pyré polévka

polévka пюре

Složení:

 1. Dýně – 500 g;
 2. Vývar (zelenina nebo maso) – 2 l;
 3. Mrkev – 250 g;
 4. Brambory – 300 g;
 5. Cibule – 80 g;
 6. Olivový olej – 45 ml;
 7. Mléko – 300 ml;
 8. Červená paprika – 8 g;
 9. Curry – 5g;
 10. Sůl – chuť.

Doba vaření: 70 – 80 min.

Obsah kalorií (na 100 g): 39-42 kcal.

Před dýní pečené v troubě. K tomu je nakrájeno na 2-3 kusy a v jakémkoliv kontejneru nebo na plechu je po dobu půl hodiny zasláno do trouby o teplotě 150-180 stupňů.

Současně se zelenina nakrájí na kostky o rozměrech 3x3x3 cm. Cibule je oloupaná a jemně rozkrájená. Olivový olej se ohřívá v hluboké pánvi a cibule se vaří 5 minut. V další fázi se do pánve přidá vývar a přivede se k varu. Přidejte kostky brambor a mrkve do vařeného vývaru. Vývar je slaný a vařený po dobu 10 minut. Pak se přidá upečená a jemně opotřebená dýně a vaří se na nízké teplotě asi 2 minuty..

Polévka ochladí na teplotu 40 stupňů a je umístěna v mísiči, kde vytváří homogenní hmotu. Můžete použít ponorný mixér nebo jednoduše utřete polévku přes sítko..

Do polévky se nalévá mléko, které se znovu přivede k varu za stálého míchání. Po odstranění polévky z tepla přidejte kari a červenou papriku. Krémová polévka je nejlépe podávaná s černými chlebovými krutony.

Hearty kastrol

Složení:

 1. Dýně – 800-1000 g;
 2. Máslo – 30 g;
 3. Mouka – 30 g;
 4. Čerstvý krém – 200 ml;
 5. Vejce – 2 ks;
 6. Cibule – 50 g;
 7. Švýcarský sýr – 50 g;
 8. Drcené krutony – 30 g;
 9. Cukr – 10 g;
 10. Paprika – 5 g;
 11. Sůl podle chuti.

Doba vaření: 60 – 65 minut.

Obsah kalorií (na 100 g): 80-85 kcal.

Dýně musí být vyčištěna, semena odstraněna, nakrájeny na plátky o rozměrech 3x3x1 cm. Umístěte dýně a jemně nakrájenou cibuli do hrnce střední velikosti. Nalijte 100 ml vody, přidejte sůl a vařte. Vroucí se víčkem uzavřeným 15 minut při mírném ohřátí. Vyhoďte výslednou hmotu do cedníku.

Vařící omáčka. Vepřte vejce předem. Maso vložte do pánve a ohřejte při nízkých teplotách. Postupně přidejte do oleje mouku, červenou papriku a trochu soli. Smažte 1 minutu za míchání. Poté nalijte tenký proud krému a pokračujte v míchání až do varu. V malých částech přidejte zbylé vejce do omáčky a míchání nepřetržitě, aby se zabránilo srážení..

Vařené dýně smíchané s napůl strouhaným sýrem a položené na naolejované plechu. Zbytky sýra se smíchají s masovou omáčkou, výsledná směs je posypaná dýní na plech. Plech na pečení je nastaven v předehřáté troubě. Doba vaření je půl hodiny při 180 stupních. Hotová jídlo se nalije omáčkou a podává se..

jam из розыTea Rose Jam – zkuste tuto pochoutku podle našeho receptu.

Jak uvařit neuvěřitelně chutné limoncello doma. Budete milovat tento nápoj..

Jak vařit džem z piniových klíček je nejen chutný dezert, ale také užitečná pochoutka, kterou určitě potřebujete v zimě.

Dýňová souffle se smetanou

Složení:

 1. Dýně – 900 g;
 2. Cukr – 150 g;
 3. Vejce – 4 ks;
 4. Krém – 200 g;
 5. Zázvor (zem) – 10 g;
 6. Skořice – 5g;
 7. Stroužky – 0,5 g;
 8. Icing cukr, sezam, kokos, atd. – pro dekoraci.

Doba vaření: 110 – 120 minut.

Obsah kalorií (na 100 g): 95-110 kcal.

Zpočátku musí být dýňová šťáva. Dýně se oloupe z husté kůry a nakrájí se na malé plátky. Dýňové plátky se pečou v troubě při teplotě 150 stupňů po dobu 40 minut. Pokud si přejete, můžete použít mikrovlnnou troubu – při výkonu 800 W stačí zpracovat po dobu 10 minut, aby se plně změkčila. Po tepelném zpracování je dýně umístěna do mixéru a uzemněna na hladkou hmotu..

Vejce jsou intenzivně poražena cukrem a ke výsledné hmotnosti se přidávají bramborové kaše. Tam, bez bití, přidáme smetanu, po níž je vše smíšené.

Dalším krokem je přidání koření – zázvor, skořice a hřebíček. Ten druhý by neměl být příliš, protože jeho chuť může utopit ostatní koření..

Výsledná směs se umístí do mazané formy s objemem přibližně 1200 ml..

Dezert se umístí do trouby a pečou se po dobu prvních 20 minut při teplotě 200 ° C, potom 60 minut při teplotě 150 ° C. Poté je třeba ochutnat dezert a ozdobit ho ořechy nebo sezamem a práškovým cukrem. Můžete použít bobule a kokosové lupínky.

Lemonová dýně Candied

Složení:

 1. Dýně – 1200 g;
 2. Cukr – 250 g;
 3. Lemon – 1 ks;
 4. Jablečný cukr – 50 g.

Doba vaření: 3 – 5 hodin.

Obsah kalorií (na 100 g): 170-175 kcal.

Toto jídlo není “rychlé”, ale čas strávený na něm se zcela vyplatí..

Dýně je žádoucí zvolit sladkou, hustou strukturu, tím tvrdší, tím lépe. Ideální odrůdy jsou velkoplodé svítání nebo oslazení.

Zelenina se oloupá a semena se rozdrtí do kostek se stranou 2 cm. Doporučujeme vyrobit kostky stejné velikosti, pak kandované ovoce bude vypadat nejen hezčí, ale bude mít stejnou dobu vaření. Lemon se omyje a rozřezá na kroužky nebo polokrouhy o tloušťce 2,5-3 mm.

Přidá se 2 l nádoba. Na dně leží vrstva dýňových kostek, nahoře je posypána cukrem, pak padne 8-10 polokroužků z citronu. Dýně, cukr, citrón jsou znovu vloženy – proces pokračuje, dokud se nevyčerpá přísada..

Hrnce se umístí na střední teplotu, kde se vaří. Pak se výkon sníží na minimum a udržuje se přibližně 5 minut. Dalším krokem je ochladit dýně. Trvá asi 2 hodiny..

Po ochlazení se miska opět vaří, vaří se 5 minut a znovu vychladne. Na konci druhého chladicího cyklu je dýně dostatečně nasycená sirupem a stává se měkkou. Současně dlouhá doba ochlazování umožní, aby zůstala pevná a neztratila svůj tvar. Potom sirup potřebuje vysušit..

Tip: sirup lze použít k namočení dortu nebo dýňové marmelády.

Dýně s citronem v jedné vrstvě na pečicí desce s pergamenem nebo koberečkem vyrobeným ze silikonu pro pečení. Plech na pečení je umístěn v troubě o teplotě 100-120 stupňů. Doba schnutí může být významná, od 3 do 4 hodin. Je nutné pravidelně kontrolovat stupeň smrštění kandovaného ovoce..

Kandované ovoce jsou z hrnce vyjmuty v horkém stavu, jinak se budou držet a nebude to fungovat, aby se z pergamenu odtrhly. Po vyjmutí z pergamenu a vysušení musí být valeny v práškovém cukru. Doba použitelnosti kandovaného ovoce je několik dní. Jsou uloženy v těsně uzavřené nádobě.

Pravidelné používání dýně je zárukou zachování tělesného tónu během chladné sezóny, protože je přírodní léčbou mnoha nemocí. Navíc jasná barva, svůdná vůně a jemná chuť poskytují dobrou náladu a zachrání před depresí.