Cornel z tureckého jazyka je překládán jako “červený”, což odpovídá jeho jasné barvě, vzhledem k obsahu plodů rostlinných P-aktivních látek. Exkluzivita a užitečnost korunového džemu nevyžaduje další reklamu.

dogwood

Takový zákusek se stále častěji objevuje na stolech krajanů, kteří ho oceňují svou výjimečnou chutí a zdravými vlastnostmi. V chladných zimních večerech je tato jídlo dokonalá jako dezert nebo jako sladkokyselá výplň pro buchty, bafky, koláče, koláče, tvaroh “tiramisu”. Jsme rádi, že sdílíte některé tajemství a možnosti vaření..

Užitečné vlastnosti dřeně z korunek

Džem z dřeně je mísa, která má nejen nezapomenutelnou aromatickou kytici, ale i rakvu zdravých vitaminů. Po mnoho let se tento posilovaný přípravek používá k léčbě bolesti hlavy, horečnatých střev, onemocnění střev..

V podzimní jarní sezóně a období epidemie lékaři doporučí užívat dezert ráno jako prevenci respiračních onemocnění. Cornel jam má prakticky žádné kontraindikace, je často předepsáno na léčbu dětí z důvodu bolesti v krku, šarlami, spalničkami.

Ovoce obsahuje velké množství vitamínů, které jsou nezbytné pro stabilní fungování těla. Například dřín obsahuje mnohem více vitaminu C v korytě než v rybízu..

Vzhledem k obsahu vitaminu činnosti bioflavonoidy P, mírný, dávkované použití cornel uvíznutí může stabilizovat krevní tlak, odstranění otoků, posílit srdeční sval, odstranit zánět a dokonce zpomalují proces stárnutí, což ukazuje na výjimečné užitečnosti tohoto produktu.

Klasický recept
As варить полезное домашнее варенье из кизила
Složení Počet
bobulovití 1 kg
vody 2,5 brýlí
cukru 6 sklenic
kyselina citrónová 0,5 lžíce.
Doba vaření: 360 minut Kalorie na 100 gramů: 214 Kcal

Klasická verze zhotovení džemu z koruny s kameny je považována za nejčastější. To vyžaduje minimální náklady a je snadné se připravit. Dokonce i nováček hosteska může udělat takovou lahůdku..

Plody jsou tříděny z listů, hnilobou a modřinami, odstraňte stopku. Důkladně několikrát umyjte pod tekoucí vodou v cedníku. Nechte vypustit vodu.

dogwood перебрать

Připravte sirup: nepoužívejte příliš vysokou, ale širokou nádobu z nerezové oceli (smaltované pánve a pánve nebudou fungovat). Vylijeme cukr, naplníme vařenou vodou dříve vařenou v rychlovarné konvici, zapálené. Za stálého míchání přeneste sirup k varu, vyjměte pěnu a vaříme tři minuty.

sirupu

Pokud se sirup ukáže jako zakalený, přetáhněte ho přes několik vrstev gázy, pak musíte pokračovat v vaření po dobu dalších tří minut na střední teplotu. Na konci přípravku přidáme kyselinu citrónovou, takže v průběhu dlouhodobého skladování skořápka neobsahuje cukr a neprochází krystalizací.

Přemístíme ovoce do hluboké, suché misky, nalijeme sirup, zavřete víko a necháme pět hodin.

k vaření

Po čase “přeexpozice” posuneme budoucí dezert na pánvi, ve které byl připraven sirup. Položte nádobí na středním ohni, přivedete k varu a přidržte dalších deset minut a občas promíchejte.

jam

Směs předávkujeme na předem připravené suché, předem sterilizované nádoby. Vložit nebo zavřít víko pro dlouhodobé ukládání.

Dogwood džemu s kamenem bez vaření

Výhodou džemu bez vaření je, že dlouhodobé tepelné ošetření produktu zachovává co nejvíce své příznivé vlastnosti a kyselou chuť. Sirup může být použit k léčbě anginy pectoris, stejně jako febrifuge..

Požadované přísady:

 • 1 kg dřeně;
 • 2 kg cukru.

Doba vaření – 2 dny.

Obsah kalorií: asi 280 kcal / 100 gr.

Můj dřín, odtrhávám listy, odstraňuji zbylé ovoce, propíchnu každé bobule jehlou nebo párátkem. Smíchejte ho se sklenicí cukru a dejte ho na den na pečení, který je pokrytý pergamenovým papírem, aby se bobule staly měkčí..

Po uplynutí jednoho dne převedeme bobule na cedník a vložíme jej do vroucí vody po dobu 10 minut..

Po balanshivka v misce s víkem, posunout bobule a míchat s cukrem. Nechte na stůl, míchat, dokud cukr úplně nevykrystalizuje.

Když se cukr rozpustí, vložte džem do nádob a zavřete víko kapronu pro krátké skladování v chladničce. V případě, že je plánováno dlouhé skladování, doporučuje se naplnit tlustou vrstvu cukru nad džem, aby se zabránilo tvorbě plísní na povrchu..

kachna с овощамиZkuste vařit teplý salát s kachními prsy – vynikající pokrm hodný restaurace menu..

Přečtěte si, jak vyrobit voňavé pavoukovité steaky pečené v troubě..

Zkuste vařit těstovinu těstovin – jednoduché každodenní jídlo pro každý den..

Jak vyrobit džem z dřeně “Pět minut”

Někdy se stane, že máte štěstí, abyste se stali majitelem kouzelného dříví. Nemám pocit, že čekám na 5-8 hodin expozice, nebo tam není absolutně žádný další čas na přípravu předlitků na zimu po celé hodiny.

Při těchto příležitostech jsme připravili rychlý dezertový dezert pro čaj. Kromě toho se při tomto způsobu přípravy ztrácí méně vitamínů, ukládá se delší dobu a po ochlazení se ochladí.

Složení:

 • 1 kg dřeně;
 • 1 kg cukru;
 • poloviční sklenici vody.

Doba vaření – třicet minut.

Obsah kalorií: přibližně 221 kcal / 100 gr.

Je třeba seřadit bobule, několikrát je opláchnout studenou vodou v cedníku.

Připravte sterilní sklenice k ochraně:

 • dobře umyjte nádobí, osušte je ručníkem;
 • zahřejte je v troubě po dobu patnácti minut při maximální teplotě topení sto padesát stupňů.

Zatímco banky jsou ohřívány, pokračujte k hlavní fázi:

V hrnci z nerezové oceli důkladně promíchejte cukr a vodu, přidejte ovoce a velmi pečlivě – dřevěnou špachtlí – promíchejte ingredience.

Hrnce položte na střední teplotu, přivedete k varu, případně odstraňte pěnu.

Po vaření zlikvidujte teplo a pokračujte v vaření po dobu dalších pěti minut a nezapomeňte odstranit pěnu..

Po uplynutí času vyjměte panvu ze sporáku a zasekněte v horké nádobě. Sbalte plechovky s cínovými víčky nebo pečlivě utěsněte nylonové uzávěry.

Otočte nádoby, zakryjte teplou látkou a nechte v této formě po dobu jednoho dne. Poté nádoby otočte a vyjměte je pro uložení..

Bone Jam

jam без косточек

Existuje mnoho možností pro přípravu korunky. Vykostěná verze s přidáním vína může být správně nazývána nejvíce elegantní a voňavá. Takový přípravek je dokonalý jako dezert pro voňavý bylinný čaj, jako topping pro zmrzlinu nebo koláč..

Požadované přísady:

 • 1 kg vykostěného dřeně;
 • 5 sklenic cukru;
 • 2 sklenice polosuchého červeného vína.

Doba vaření – 1 hodina.

Kalorická hodnota: přibližně 212 kcal / 100 gr.

Berry se dotýkáme, odstraníme listy. Kuchyňská jehla nebo špička jemně vytlačte kosti z každé bobule. Opatrně umyjte studenou vodou a nechte ji vypustit do cedníku.

Přemístíme ovoce do nádoby na vaření, nalijeme do písku, jemně promícháme špachtlí, aby nedošlo k poškození integrity bobulí. Pak přidejte víno a důkladně promíchejte..

Vložte pánev do sporáku, přivést směs do varu. Pokračujeme v vaření po dobu asi dvacet minut až do úplného vaření..

Poté, co směs zahušťuje, nalijte ji do předpasterizovaných skleněných nádob. Zakryjte víčky a každou nádobu položte do vroucí vodní lázně po dobu pěti minut..

Tento proces je obtížný, ale extrémně nutný. Proveďte tento postup, abyste neutralizovali bakterie, a obrobek nebyl fermentován, aniž by byl během delšího skladování zakrytý plísní..

Po důležité etapě dodatečné sterilizace přitiskneme plechovky s plechovými víčky, otočíme je, zakryjeme teplou vlněnou látkou nebo přikrývkou, až do úplného ochlazení..

Cornel jam v pomalém sporáku

Přípravy z multicookeru jsou velmi užitečné – zachovávají přirozenou chuť a vůni produktu, stejně jako užitečné vlastnosti. Nepopiratelnou výhodou tohoto typu vaření je úspora času a skutečnost, že zaseknutí se snadno geluje. Požadované přísady:

 • 1 kg dřeně, bez kamenů;
 • 1,5 kg cukru;
 • 2 sklenice vody;
 • 1 lžička kyseliny citrónové.

Doba vaření – 60 minut.

Kalorická hodnota: přibližně 214 kcal / 100 gr.

Přípravná fáze:

 1. Očistíme semínka z osiva špalíkem, vysekáme a umyjeme vodou;
 2. Přidáme malé množství bobulí v gázích a necháme ho vložit do vroucí vody po dobu 3 minut, aby se neutralizoval pektin, proto je polotovar lépe vyléčen. Po vyvážení nakrájejte ovoce krátce na studenou vodu. Proces se opakuje dvakrát..

Hlavní stupeň:

 1. Připravte sirup: předem promíchejte cukr s vodou v misce, důkladně promíchejte;
 2. Vložte bobule do multicookerové pánve, nalijte sirup, nastavte režim “Polévka na vaření” nebo “Stewing” po dobu třiceti minut.

Je důležité, aby počet ingrediencí nepřekročil jednu třetinu misky s více sporáky, protože džem má zvláštní rys, když se vaření zvedne do pěny, která se může vyčerpat velkým množstvím bobulí;

 1. Zatímco džem se vaří, je nutné umyt nádoby pro konzervaci, důkladně je otřít suchým ručníkem, sterilizovat v troubě nebo v mikrovlnné troubě;
 2. Několik minut před koncem vaření musíte přidat kyselinu citronovou, aby se směs udržovala déle.

Konečná fáze: nalijte džem do horkých plechovek, uzavřete cínovými nebo nylonovými kryty (také je nutné je předem sterilizovat), zabalené až do úplného ochlazení.

Hostesky tipy

Aby se ukázalo, že se jedná o chutnou, pravidelnou želé-podobnou transparentní konzistenci, je důležité dodržovat jednoduchá pravidla:

 1. Cornel, stejně jako ostatní bobule, se bojí dlouhodobého tepelného ošetření. Doporučuje se vařit směs v několika fázích;
 2. Aby mohly bobule zůstat celé, rovnoměrné a džem je průhledný, je nutné: zředit lžičku sody v litru vody a potom držet korunu ve výsledném roztoku;
 3. Je-li ovoce pevné, ale chcete šťavnaté, krásné džem, měli byste probodnout bobule před vařením s jehlou na vaření nebo špičkou, abyste získali lepší šťávu;
 4. Při vaření v marmeládě, aby konzistence džemu byla želé, viskózní, odstraňte ventil před vařením, aby se vlhkost odpařovala;
 5. Pro vykostěné džemy se doporučuje, aby se bobule protlačovaly hrubým štěrkem nebo šlehačem..

Úspěšné prázdné prostory!