Stále více používané opary na hnětení těsta. Příprava sami není těžké a pečené pečivo bude jemné a vzdušné..

As сделать опару для дрожжевого теста

Klíčem k chutnému a svěžímu pečení je kvasné těsto. Ale ne vždy zakoupené sušené kvasnice mohou dosáhnout požadovaných výsledků. Je lepší používat přípitek, který je připraven jen ze čtyř ingrediencí, hlavně je smíchat v správném poměru a ve správném pořadí. Pak se pečení ukáže jako z pecí profesionálních kuchařů.!

Co to je??

Takže, opara – co to je a proč? Varem je kapalná směs, která se přidává do těsta během vaření. Je zapotřebí pro rychlé zvýšení objemu těsta a přidání hotového výrobku s příjemnou a lákavou chutí. Recepty na pečení bez kvasnic se nemohou pochlubit takovými výhodami!

Složení těsta obsahuje pouze čtyři složky, ale v závislosti na receptu se mohou lišit nebo být doplněny. Mezi klíčové produkty patří:

 • voda;
 • suché droždí;
 • pšeničná mouka;
 • cukru.

Základem metody houby je fermentace přísad. Spojením všech nezbytných produktů dochází k přirozenému procesu, v jehož důsledku se bakterie množí rychleji a způsobují zvýšení objemu těsta..

Charakteristickým rysem těsta připraveného na houbové metodě – vzhled bublin na povrchu směsi, který se získává díky uvolnění oxidu uhličitého.

Suchá drožďová horká dortová receptura

velmi быстро

Většina lidí dává přednost domácímu chlebu. A to je zcela srozumitelné, protože domácí výrobky nejsou nikdy srovnatelné s tím, co se nachází v regálech..

Aby byl doma jedinečný chléb, je třeba předem připravit vaření kvasného těsta. Podle francouzštiny by těsto mělo být uchováváno po dobu nejméně 3 hodin. Nicméně, existují rychlejší recepty, které stojí za to více světla.

Složení pro “rychlé” těsto:

 • teplá voda – 250 ml;
 • suché kvasnice – standardní balení;
 • granulovaný cukr – 40 g;
 • prosívaná pšeničná mouka – 40 g.

Doba vaření: nejméně 30 minut.

Jak vyrobit kávové těsto z droždí z chleba? Pro přípravu těsta na domácí těsto budete potřebovat misku pro míchání. Je nutné přidávat vodu a postupně přidávat kvasnice za míchání.

V této fázi stojí za to pečovat o to, aby všechny suché částice byly rozpuštěny v kapalině. Nespěchejte, je lepší dát tomuto procesu maximální pozornost.

Poté, co se kvasnice rozpustí ve vodě, musíte přidat zbývající přísady – mouku a cukr. Opět musíte vše důkladně promíchat a zároveň míchat jen jedním směrem..

Neměli byste provádět kruhové pohyby dopředu a dozadu, jinak by všechny suché ingredience mohly být kdekoliv, ale nikoliv na talíři..

Udržet takový nápoj stojí nejméně půl hodiny. Pokud je to možné, může být čas prodloužen na hodinu a půl, ale stačí 30 minut..

Čerstvé kvasnicové základny pro pečení koláčů a buchty

Pečení by mělo být vždy růžové, voňavé a vzdušné. Takové výsledky lze dosáhnout pomocí těsta vyrobeného bez vody, ale s mlékem. V kombinaci s touto přísadou přinese ohromující “výsledky”, z nichž nemůže být celá rodina “vytažena” z čerstvých buchátek.

Navíc důležitým nuánem je použití pouze čerstvých vlhkých kvasnic. S jejich pomocí bude pečení neobvykle měkké a bohaté na chuť.

Složení:

 • vlhké kvasnice – standardní balení;
 • mléko – 500 ml;
 • prosívaná pšeničná mouka – 20 g;
 • granulovaný cukr – 20 g.

Doba vaření: 90 minut.

Mléko, předehřáté na 20 stupňů, smíchané v hluboké misce s “vlhkými” kvasnicemi.

mléko растворить

Po důkladném promíchání těchto dvou složek se přidá zbytek, tj. Mouka a cukr..

přidat муку

Aby proces fermentace začal, je nutné misku pokrýt ubrouskem a odložit na teplé místo po dobu 90 minut..

mixovat

Poté se připraví kvasné těsto z čerstvých kvasnic na koláče a buchty.

houbička готова

Kuchařský těstovinový těstový recept
As сделать опару для дрожжевого теста
Složení Počet
suché droždí standardní balení
čerstvé domácí mléko 500 ml
granulovaný cukr 40 g
prosívaná pšeničná mouka 600 g
kuřecí vejce 5 kusů.
máslo standardní balení
stolní soli 20 g
Doba vaření: 150 minut Kalorie na 100 gramů: 237 Kcal

Jakýkoliv recept se zpočátku zdá být obtížný (zvláště v případě, že 10 nebo více složek).

Nicméně, přesně podle receptury a použití daného množství ingrediencí, vaření doma bude docela snadné. To platí také pro těsto kvasnic pro domácí koláče..

První je připravit vařič. K tomuto účelu míchat kvasnice s mírně zahřátým mlékem. Po přidání ostatních složek a opět důkladně promíchat. Výsledná směs by měla stát na teplém místě po dobu nejméně 40 minut..

Zatímco v připravené směsi dochází k přirozenému procesu fermentace, je třeba věnovat pozornost přípravě těsta. Vejce by měla být smíchána s cukrem, míchat až do úplného rozpuštění suchých zrn. Zatímco stále je čas a těsto stoupá, je nutné olej roztavit do tekutého stavu..

Po 40 minutách je nutné směs vajec a cukru se mísit s vařením. Po hnětení přidejte tekuté máslo a hrst mouky. Těsněme těsto, abyste pečlivě “hnědli” každou sekci.

Jakmile hnětete, přidejte zbývající mouku. Předpokládá se, že optimální konzistence testu je stav, kdy se neleskne na ruce a zároveň snadno přebírá jakoukoliv formu..

Poté, co se hlavní přísady mísí s vařením, musíte znovu nechat výslednou kompozici po dobu 60-90 minut. Můžete zjistit jeho připravenost podle objemu: pokud se zvýší přesně dvakrát, pak můžete bezpečně pokračovat v pečení.

shish kebab готовVepřové mísy v troubě – některé chutné a neobvyklé recepty na každý den.

Vyzkoušejte lahodný salátový recept, jehož hlavními složkami je slaný losos..

Co pijete červené polosladké víno – jaké pokrmy můžete podávat a jak si vybrat ten správný druh vína pro různé pokrmy.

Kvasnice pro domácí pizzu

Pizza je považována za starobylé jídlo, které je stále velmi oblíbené. Vzhledem k tomu, že testovací recepty jsou prezentovány v nespočetných počtech, je velmi obtížné vybrat správnou možnost. Naštěstí těsto na těstovinové pizzy bude vždy jemné a bujné, což znamená, že je nereálné..

Složení pro houbičku:

 • suché kvasnice – 2 standardní balení;
 • teplá voda – 500 ml;
 • granulovaný cukr – 80 g;
 • prosívaná pšeničná mouka – 80 g.

Složení těsta:

 • kuřecí vejce – 6 ks;
 • prosetá pšeničná mouka – 550-600 g;
 • stolní sůl – 20 g.

Doba přípravy těsta: 90 minut.

Kalorický obsah testu na 100 g bez náplně: 245 kcal.

Stejně jako v předešlých receptech musíte nejprve připravit vaření. Připravuje se podle klasického schématu: směs droždí s vodou až do úplného rozpuštění, pak je třeba přidat cukr, sůl a mouku. Opara by měla stát 40 minut na teplém místě.

Ve výsledné směsi přidejte veškeré zbývající složky do receptury a důkladně promíchejte rukama. Doporučujeme to provést přesně ručně, a nikoli pomocí vidliček, lžící nebo žeber. Zkušení kuchaři tvrdí, že těsto se tak stane ještě velkolepějším..

Poté, co je vše připraveno, je nutné nechat kvasné těsto na těstě bez kvasnic na pizzu další hodinu. Doporučujeme používat troubu nastavenou na minimální teplotu. V takovém případě budou klimatické podmínky testu konstantní bez jakýchkoli rozdílů a budou rychlejší.

Kvasové těsto na koláče bez houbičky

Zní to trochu divné spojení slov “drožďové těsto” a “bez těsta”. Tento recept však jednoduše zajišťuje menší množství suchých částic, které jsou odpovědné za fermentační proces. V tomto případě těsto není zcela bujné, ale stále pórovité..

Složení těsta:

 • suché kvasnice – 1 lžička;
 • kefír – 250 ml;
 • máslo – 100 g;
 • prosévaná pšeničná mouka – 500 g;
 • granulovaný cukr – 20 g;
 • stolní sůl – 20 g.

Doba vaření: 40 minut.

Kalorický obsah testu na 100 g: 256 kcal.

Jak vařit těsto kvasnic na koláče bez houbičky? V samostatné misce je nutné všechny ingredience smíchat a dobře promíchat. Neexistuje žádná konkrétní sekvence přidání, ale je lepší nejdříve rozmíchat kvasnice s kefirem a postupně přidávat zbývající produkty..

Takový recept bez fudge je perfektní pro ty, kteří se drží tohoto postu kvůli nedostatku ingrediencí v seznamu kuřecích vajec. Ale obsah kalorií v tomto těstě není v žádném případě horší než předchozí receptury, poprvé se rozpadá v počtu kcal..

Užitečné tipy od profesionálních kuchařů

V kuchyni není nic těžkého. Hlavním úkolem je sledovat recept a sekvenci akcí a pak každé jídlo podléhá i těm, kteří se této profesi příliš nelíbí. Zvláště užitečné pro každou domácnost budou tipy od profesionálů, kteří mohou být snadno použiti v domácí kuchyni. Patří sem následující položky:

 • mouka pro těsto by měla být několikanásobně prošita, aby byla kompozice nabídnutá;
 • v jakémkoli receptu pro těsto může být voda nahrazena mlékem nebo kefirem ve stejném poměru, jak je uvedeno v receptu;
 • po 15 minutách by těsto mělo být ze strany bičováno tak, aby se zvedalo rychleji.

Samostatně si můžeme všimnout takového okamžiku, jako je kvalita výrobků. Nejen kuchyňští profesionálové o tom mluví. Je lepší upřednostňovat pouze domácí produkty, zejména mléko, kefír a kuřecí vejce. V tomto případě jsou pokrmy nejen chutné, ale také s maximálním množstvím užitečných látek..

Vaření těsta na pečení dvěma způsoby: s vařením a bez. Primární rozdíly spočívají v tom, že díky metodě houbičky je směs díky přirozenému procesu fermentace vzdušnější. Výsledkem tohoto procesu je uvolňování oxidu uhličitého ze směsi, a proto je těsto pokryto mnoha malými bublinami. Pečivo bude jemné a jemné a v kombinaci s voňavými kořením bude také mimořádně chutné..