Až do nedávné doby jsme měli obvyklé krémy na vrstvu koláčů, možná jen takové – máslo, zakysanou smetanou a pudinkem. A už nějaký čas, ruské domácí vaření je čím dál víc vyhrávat smetanou ze šlehačky..

Jedná se také o tradiční krém v cukrářském průmyslu – bujná a jemná masová směs s přísadami a vkusem dobře funguje a vzory z ní dokonale zachovávají svůj tvar a to vše činí tento krém někdy nenahraditelným. Kromě toho lze krém koupit všude.

Jaký krém je třeba použít a jak je porazit

Smetanový krém se může zdát jako atribut vysoké kuchyně, ale jeho příprava je možná pro každou ženu v domácnosti a netrvá dlouho, stačí znát nějaké tajemství:

krémová крем

 1. Pro tradiční výplň koláče se vyžaduje smetana s obsahem tuku vyšším než 30%. Můžete mít méně, ale v tomto případě budete muset přidat želatinu, a to je jiný recept;
 2. Nejen krém, ale i šlehací nádobí je třeba před vařením ochladit. Je dokonce vhodné umístit krém do mrazničky asi 15 minut;
 3. Šlehač je lepší než s cukrem, ale s práškovým cukrem. To se vysvětluje skutečností, že krém je velmi rychle šlehaný a cukrové krystaly nemají čas se rozpustit;
 4. Krémový krémový krém by měl být vyroben bezprostředně před jeho použitím, protože v průběhu času ztrácí hladkost a může spadnout. Je důležité, aby proces šlehání nebyl zpřísněn, jinak se krém změní na mastnou zrnitou hmotu s kousky másla.
Klasický recept
As приготовить крем для торта из сливок
Složení Počet
obsah krémového tuku nad 30% 400 ml
práškový cukr 50 g
vanilka (nebo vanilkový cukr) taška
Doba vaření: 5 minut Kalorie na 100 gramů: 300 Kcal

Zajímavé je, že klasický recept na máslový krém se od 18. století nezměnil. Nemůže být použit pouze pro sendviče, ale také sloužil jako samostatná mísa..

Předem chlazený krém by měl být nalit do misky pro šlehání (pokud je mixér ručně) nebo do mísy pro mixer a bít, postupně zvyšovat rychlost z malých na maximální 1,5-2 minuty.

V této fázi bude hmota stále vodnatá a je nutné přidat práškový cukr a vanilin, pokračovat v míchání a zvyšovat rychlost na mísiči, dalších 1,5-2 minut.

Výsledkem bude načechraná hmota (zdvojnásobená), dobře udržovaný tvar a neběží z ramene. Může to trvat déle.

Krém se šlehačkou 33% a želatinou

Vzhledem k tomu, že máslový krém je spíše jemný a má tendenci k pádu, můžete se chránit a nepřevádět produkty přinášením želatiny na pevnost..

Požadované přísady:

 • 0,5 litru krému 33%;
 • 70 gr. práškový cukr;
 • 1 polévková lžíce. lžíce potravinové želatiny;
 • 50 ml vody.

Doba vaření: 10 minut plus doba pro namáčení želatiny.

Obsah kalorií: asi 300 kcal / 100 gr.

Nejprve je třeba naplnit želatinu vodou a ponechat ji nabobtnat v souladu s pokyny na obalu a pokud se tak stane, musíte je odeslat do mikrovlnné trouby asi 30 sekund nebo do úplného rozpuštění.

rozpustit желатин

Chladený krém je nutný, aby porazil směšovačem až do husté pěny, pak do ní nalijte práškový cukr a ve tenkém proudu, aniž byste přestali bít, nalijte ochlazenou želatinu.

porazit крем

Vše dohromady po dobu dalších dvou nebo tří minut, dokud masný krém neudrží svůj tvar (“stálé vrcholy”).

krém

Dortový krém s mascarpone a krémem

Mascarpone je měkký dezertní sýr, který se dnes nachází v každém obchodě. Krém s ním se ukáže jako nejdrobnější a ideální pro dort.

Požadované přísady:

 • 200 ml smetany s obsahem tuku nad 30%;
 • 250 gr. sýr mascarpone;
 • 100 gr. práškový cukr;
 • vanilin volitelně.

Doba pečení: 10 minut.

Obsah kalorií: asi 350 kcal / 100 gr.

Předem chlazený krém, musíte nejprve porazit směšovačem až do husté pěny, a pak nalít na ně práškový cukr s vanilkou a pokračovat ve zhášení hmoty na požadovanou konzistenci – načechranou hmotu, která si zachovává svůj tvar. Zbývá jen smíchat tento krém v mascarpone, jemně pohybovat lžící – to je krém ve sýru, a ne naopak. Je hotovo!

Chocolate Cream Cake Recipe

čokoláda крем

Krém z másla je vynikající základnou pro ochucení..

Požadované přísady:

 • 2 sklenice krému 20%;
 • 0,3 šálku práškového cukru;
 • 30 gr. kakaový prášek;
 • 1 lžička jedlé želatiny.

Doba přípravy: 10 minut plus 2 hodiny želatinového otoku.

Obsah kalorií: přibližně 320 kcal / 100 gr.

Želatina musí nalít polovinu sklenice krému, míchat a nechat 2 hodiny, poté se rozpustí buď v mikrovlnné troubě (30-40 sekund), nebo ve vodní lázni a ochladí se. Zahřejte ještě několik lžiček krému, mícháme s kakaovým práškem a ochladíme. Zbývající smetanový krém s práškovým cukrem a, aniž byste přestali bít, přidejte do hmoty první kakao se smetanou a poté rozpusťte želatinu. Připravte si smetanu v chladu.

Lemonový krém

Požadované přísady:

citron крем

 • 2 sklenice krému 30%;
 • 0,5 šálku cukru;
 • 1 citron;
 • 4 žloutky;
 • slepice kurkuma.

Doba vaření: přibližně 45 minut.

Obsah kalorií: asi 300 kcal / 100 gr.

Nejprve je třeba vroucí celý citrón ve vodě po dobu půl hodiny, nakrájet, odstranit všechny kosti z něj a rozemlet se žloutkami v mixéru.

Poté přidáme cukr k citrónu a zahřejte hmotu ve vodní lázni nebo nejpomalejším ohni, dokud se nerozpustí a neztuhne. Zatímco je citrónová směs ochlazena, musíte bič smetanou smetanu a míchat všechno dohromady, přidáním špetky kurkuma, která dá barvu smetany. Bude to tlusté.

Kaymak

Požadované přísady:

 • 400 ml krému 20%;
 • 150 gr. cukr;
 • 100 gr. máslo;
 • vanilka podle chuti.

Doba vaření: 20 minut.

Obsah kalorií: přibližně 370 kcal / 100 gr.

V tomto receptu je máslo šlehaná, nikoliv krémová, která se vaří až do sirupu. Nakládejte máslo po dlouhou dobu – asi 10 minut. A pro sirup je nutné smíchat krém s cukrem a vařit ho na oheň na hustotu – když se kapka stane drobivou, je na čase odstranit sirup z tepla a nechat vychladnout.

Když se ochladí, musí být nalije do oleje a po nějakou dobu vykostěno dohromady (s vanilkou). Vše, kajmak krém je připraven.

čokoláda тортČokoládový dort pro jednu, dvě, tři – vynikající recept, který se vždy ukáže.

Klasický salát “Mimosa” se saury – recept na chutný a uspokojující salát.

Recepty na ovesné vločky s rozinkami a sušenými ovocemi jsou nejlepší snídaně pro snížení hmotnosti.

Chléb sýrový karamelový krém

Požadované přísady:

 • 0,5 litru krému s obsahem tuku nad 30%;
 • 0,5 kg tvarohu;
 • 100 gr. práškový cukr;
 • 10 jemných krémových karamel.

Doba vaření: 15 minut.

Obsah kalorií: asi 330 kcal / 100 gr.

Máslo by mělo být naliáno s malým množstvím krému a roztavené buď v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, poté v chladu. Tvarohový sýr – mletý mixér nebo sítem.

Předem chlazený krém by měl být šlehaný s práškovým cukrem až do zesílení, a v této fázi přidávejte do nich tvaroh a roztavenou karamelu. Nakrájejte krém s nízkou rychlostí na správnou konzistenci. Výsledkem bude téměř tvarovka a smetanová sufle.

Techniky zdobení dortu

Smetanový krém lze použít jako v původní sněhově bílé formě a barvil ji barvami v jakékoli barvě. Samozřejmě nejvíce zřejmá varianta dekorace jsou květiny a vzory vyrobené s pečivou stříkačkou s tryskami..

Okraje dortu můžete zdobit stranami krémových květin, vložením uprostřed každé sušené, čerstvé nebo kandované bobuloviny a uprostřed, abyste vytvořili pro každou příležitost stejný nápis stříkačky. Vícebarevný krém vám umožňuje umístit celý “skleník”.

Zajímavým způsobem, jak zdobit dort, je položit krém do kudrnatých forem a zmrazit je v mrazáku. Je žádoucí, aby se takový krém vyráběl s želatinou – čímž se zajistí větší zachování údajů.

Po tom, co mají krémové postavy želatinu nebo potřebnou hustotu, mohou být odebrány a rozloženy po povrchu dortu. Silikonové formy jsou pro tento účel nejvhodnější, neboť jejich dodržování umožňuje vyřadit ještě velmi jemné postavy neporušené..

Užitečné tipy

Smetanový krém se ukázal jako úspěšný a spolu s ním celý koláč potřebujete správně vařit a správně ho používat. Je to snadné, tady je pár triků:

 1. Krém s krémem z krému je vždy nutný, nejprve při nízkých otáčkách mixéru, postupně je zvyšuje – pouze tímto způsobem se objeví požadovaná načechraná konzistence;
 2. Pro sendvičové koláče je nejlepší použít smetanový výplň, jehož složení obsahuje želatinu – tento krém si nejvíce zachovává svůj tvar;
 3. Krém bez želatinového krému je vhodný pro sušenky a medový koláč a pro pískové a šupinové koláče bude příliš světlý a bude zatlačen pod váhu;
 4. Přidejte aromatické přísady a barviva tak, abyste byli blíže ke konci bití;
 5. Smetanový krém je výrobkem, který je podléhající zkáze a musí být připravován bezprostředně před použitím v dortu. Samotný koláč se může uchovávat v lednici po dobu 1,5 dne;
 6. Je důležité ochladit, ale ne zmrznout krém před bičováním, jinak v procesu, že stratili, a připravit krém z takového produktu nebude fungovat;
 7. Nádobí by mělo být zcela suché a čisté;
 8. Zmrzlina, která zůstává z natírání a zdobení koláče, nebude v chladničce nadále uchovávána – ztrácí svůj tvar a konzistenci. Ale můžete je rozložit v smetaně a zmrazit: dostanete téměř zmrzlinu doma;
 9. Ne všechny značky krému jsou stejně dobré pro šlehání, takže je lepší nechat je experimentovat po nalezení vhodné varianty a pouze ji.

Vytvořte mistrovské dorty v kuchyni a naplňte je krémem a pozvěte hosty, abyste ochutnali úžasný dezert! Skvělá nálada a příjemný čaj!