Minimální množství přísad, snadná příprava a vynikající chuť činí salát “Ladies ‘capricorn” jedním z nejoblíbenějších pokrmů. Stačí si připravit ingredience, přidat svou vlastní chuť a vychutnat si!

Salát se objevil na našich stolech poměrně nedávno a okamžitě získal zaslouženou lásku. Skládá se z jednoduchých ingrediencí, které lze snadno zakoupit v blízkém obchodě. S trochou úsilí získáte v krátké době jemný, chutný salát.
Klasický recept s kuřecím masem a ananasem
As приготовить салат «Дамский каприз»
Složení Počet
konzervovaný nebo čerstvý ananas 400 gramů
kuřecí buničina 300 gramů
tvrdé sýry (holandské nebo ruské) 150 gramů
kuřecí vejce 4 kusy.
pražené vlašské ořechy 100 gramů
česnek 2 zuby
majonéza 4 polévkové lžíce
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 151 Kcal

Pro přípravu salátu “Ladies Caprice” budou potřebovat takové jednoduché pokrmy jako: ananas, sýr, kuřecí maso a vejce. Je třeba přísně sledovat proporce, aby se složky vzájemně doplňovaly a vytvářely harmonii chuti..

Základem šalátu “Dámy Caprice” je kuřecí filet. Tento přípravek by měl být použit ve formě kouření nebo vaření. Kuchaři doporučují vařit kuře před přidáním do salátu, protože uzené maso a přebytečný tuk nedělají dietní jídlo. Vše závisí na vaší chuti – ve vaření můžete a měli byste experimentovat, ale v klasickém receptu je ještě vařené kuře.

 1. Takže vezměte kuřecí filé, umyjte se. Ponořte kousek kuřecího masa do vařené, mírně slané vody a vařte po dobu 20 minut. Věnujte pozornost: není možné vařit jemnější maso déle, protože to může být těžké a bez chuti;
 2. Vařené kuřecí maso chlazené a nakrájené na tenké proužky;
 3. Následující složka může být připravena paralelně s kuřecím masem. Vejce musí také vařit. Ochlaďte hotová vejce, oloupeme skořápky a nakrájíme jemně;
 4. Ananas jsou extrahovány z břehů, pokud jsou v konzervované formě, nebo loupané čerstvého ananasu. Ořežte ovoce na malé kostičky;
 5. Tvrdý sýr (ruský nebo holandský) se třepe na strouhák se středními otvory. Je velmi důležité rozemlet všechny ingredience o stejné kusy – na to závisí chuť nádobí;
 6. Česnek je velmi jemně nasekán ostrým nožem nebo přeskočen přes speciální lis. V misce kombinujte majonézu a směs česneku. To je nezbytné, aby omáčka byla rovnoměrně kořeněná a v hotové nádobě nebyly žádné kusy česneku;
 7. Ve velkém kontejneru položte nakrájené přísady: ananas, kuřecí maso, vejce. Přidejte strouhaný sýr a promíchejte;
 8. Zbývá naplnit salát česnekovou omáčkou. Vše promíchejte a nechte trochu stát (asi 5-7 minut), aby byly všechny přísady vzájemně propojeny..

jam из лимоновStudie se blíží – je čas se postarat o imunitu. Připravte lahodnou citronovou džem – je to jen vitaminová bomba pro vaše tělo..

Recepty na chutný a zdravý mořský řešetník kompotují na zimu. Přečtěte si naše recepty.

Džus z mrkvové řepy – výhody a škody, kterým můžete jíst a kdo nemůže. Výběr zajímavých receptů a užitečných tipů.

Salát “Dámský rozmar” s jazykem a šunkou

Pro přípravu tohoto typu šalátu “Ladies Caprice” doporučujeme použití jazyka a šunky. Chcete-li získat vynikající chuť jídla, měli byste používat pouze hovězí jazyk, protože se velmi liší od vepřového masa podle jeho chuti..

Požadované přísady:

 • 300 gramů (hovězí jazyk);
 • 2 nakládané okurky;
 • 200 gramů vařené šunky;
 • 1 paprika;
 • 150 gramů žampionů;
 • 200 gramů majonézy;
 • Sůl, oblíbené koření a bobkový list.

Doba vaření: 40 minut (čas pro vaření jazyka není součástí balení).

Obsah kalorií: 252 kcal / 100 gramů.

Základem tohoto salátu je hovězí jazyk. Ne všechny ženy v domácnosti si mohou vybrat správný vedlejší produkt. Při nákupu byste měli věnovat pozornost barvě (by měla být růžová, ne tmavě červená nebo fialová), přírodní masovou příchuť a texturu jazyka.

Dobrý, vysoce kvalitní jazyk je odolný vůči dotyku, pokud stisknete prst na podstavci, zuby se rychle vyrovnají. V opačném případě je lepší nekupovat jazyk..

 1. Hovězí jazyk důkladně vyčistěte, promyjte a namočte po dobu půl hodiny ve studené vodě. To je nezbytné pro zlepšení chuti jazyka. Dejte ho do pánve s horkou vodou a vařte po dobu 2 hodin, dokud se vaří. Ochlaďte hotový jazyk, snižte jej pod proudem velmi studené vody, film vyjměte a nakrájejte na tenké slámy;
 2. Houby nakrájené na tenké plátky. Smažte malé množství másla po dobu 5-7 minut, dokud se vaří. Houby se nemusí vypláchnout, protože absorbují velké množství vody a stávají se bez chuti a vodnatými;
 3. Šunka rozřezaná na proužky;
 4. Bulharský pepř očistěný od semen a brousit stejně jako šunka;
 5. Sušené nakládané okurky z marinády a nakrájené na tenké proužky;
 6. Ve velké nádobě kombinujeme všechny přísady a naplníme majonézou. Dejte salát trochu chladnou a podávejte..

Recepty se slivkami

Další druh slavného pokrmu “Dámský rozmar”. Skvělé pro ty, kteří mají rád sušené švestky, protože tato přísada dává speciální, neporovnatelnou chuť šalátového dresingu..

Požadované přísady:

 • 500 gramů kuřecího filé;
 • 5 kuřecích vajec;
 • 1 střední okurka;
 • 150 gramů švestek;
 • 100 gramů vlašských ořechů;
 • 150 gramů majonézy;
 • Sůl, koření – chuť.

Doba vaření: 60 minut.

Obsah kalorií: 276 kcal / 100 gramů.

Hosteska Rady. Při nákupu sušených švestek věnujte pozornost jeho barvě – mělo by to být černé. Kvalita povrchu sušeného ovoce je vždy matná (pokud je lesklá, znamená to, že švestky jsou ošetřeny glycerinem).

Stojí za to vyzkoušet bobule: dobrá slivka má mírnou kyselost, bez hořkosti. Při výběru mezi slivky bez kosti a s ní upřednostňujte poslední možnost..

  1. Kuřecí maso vařte v mírně slané vodě po dobu 20 minut..

k vaření мясо

  1. Ochlaďte a nakrájejte na tenké slámy nebo ruce na vláknech;

k řezu мясо

  1. Vařte vajíčka ve slané vodě po dobu 10 minut. Chlazení, oloupání a sekání;

vajíčka нарезать

  1. Vyčistíme švestky z kamenů a nakrájíme na proužky;

k řezu чернослив

  1. Čistíme čerstvé okurky z kůry a semen a řezáme maso na tenké plátky;

okurky порезать

  1. Vlašské ořechy jemně nasekané nožem nebo nasekané válečkem;

k řezu орехи

  1. Rozložili jsme všechny ingredience salátových vrstev: nejprve okurky, pak vrstva kuřecího masa. Smažeme, ochutnáváme kořením, omáčíme majonézou;

rozložit слоями

 1. Dalšími vrstvami budou sušené švestky a vejce. Znovu namočte s majonézou;
 2. Poslední vrstvou budou vlašské ořechy – pokryjte je šalátem “Ladies Caprice” a znovu namazat s majonézou.

salát готов

Salát musí dostat čas, aby se naplnil několik hodin, aby získal potřebnou chuť..

Závěr

Salát “Ladies ‘Caprice” je zaslouženě populární a může být vynikající dekorací jak pro slavnostní, tak pro každodenní stůl. Aby výsledek byl vynikající, stačí vzít v úvahu některá pravidla přípravy:

 • Správně vyberte a připravte hlavní součásti;
 • Smíchejte všechny složky v přibližně stejných částech;
 • Obléct salát a dát mu čas namočit;
 • Servírujte hotovou misku ke stolu a dekorujte jejími přísadami nebo bylinami.

Bon appetit!