“Profitrole” bylo jméno pro malou cenu dříve ve francouzštině, v současné době toto slovo znamená malé, ale velmi chutné koláče..

Jsou vyrobeny z tradičního chouxového pečiva, které může být sladké a neutrální. Plnění však může být všechno a v závislosti na tom se profiteroly podávají před obědem jako občerstvení nebo je dokončí a používají se jako dezert..

profiteroles со сливками

Profiteroles nemusí být vyplněny. Prázdniny uvnitř jsou skvělé pro polévky jako malé pampušky.

Náplní pro profiteroles může být sýr, maso, houba, kuře, ryby, salát, sladká smetana a zmrzlina. Spojením těchto sladkých koulí s karamelovou nebo kondenzovanou hmotou můžete získat vynikající koláče..

Žádné potíže s vařením. Tajemstvím úspěšných profiterolů je připravit těsto pro ně. Potraviny pro ně je také poměrně jednoduché, proto se naučíte, jak vařit tyto malé, ústa-zalévání koláče, můžete potěšit svůj domov nebo hosty s lahodným pečivo..

A vy můžete pít čaj s kolegy pro příjemný rozhovor. Při dodržení pokynů pro postupné varování budou ziskové listy svěží a krém bude silný a při plnění neteče..

Profiteroles: krok za krokem recept
As приготовить профитроли и торт из них в домашних условиях
Složení Počet
vysoce kvalitní mouku 1 šálek
smetanový (obchod nebo domácí) máslo (můžete jej nahradit margarínem) 125 g
vody Plné sklo
vejce 5 kusů.
sůl pinch
olej (nebo tuky) a mouka pro pečení
mléka 300 ml
cukru 200 až 250 g
krémové (sedlářské) máslo pro smetanu 400 g
krémová vejce 2 kusy.
koňak trochu
Doba vaření: 180 minut Kalorie na 100 gramů: 330 Kcal

Všechny výrobky v obchodě, pokud něco nebylo doma – koupit. Proces vaření profiterolů s máslovým krémem začíná přípravou těsta, který se ukáže jako nesladený..

Ohřejte vodu, přidejte do ní olej a sůl, přivedete k varu.

zahřejte воду

Nalijte mouku do vroucí vody, nepřetržitě a rychle promíchejte, dokud kusy úplně nezmizí..

máslo разогреть

Poté směs zahřejte 1 – 2 minuty..

přidat воду в масло

Celý postup by měl být prováděn na mírném ohni, dokud těsto nebude hladké, hladké a lesklé..

přidat муку

Když k tomu dojde, vyjměte směs z tepla a ochlaďte na 60 stupňů..

mixujte

Přidejte jedno vejce do ochlazené směsi, ale pouze tehdy, když již bylo předchozí vstřebáno do hmoty..

Pak se výsledná hmota míchá, dokud není úplně ochlazena..

přidat яйца

Hotové těsto je tenká, viskózní hmota..

těsto готово

Mírně mastněte plech s máslem nebo tukem a lehce posypeme moukou..

mazat маслом

Dezertní lžíce se na ni malé koule nejsou příliš blízko k sobě, protože se zvyšují v objemu.

rozložit тесто

Pečte v troubě na 190 – 200 stupňů, dokud nejsou pečivo suché a stanou se krásnou růžovo-zlatou barvou. Proces pečení trvá přibližně 27 – 30 minut.

profiteroles печь

Poté naplňte buchty krémem, který lze připravit, když jsou pečené profiteroly..

vzít сливки

Krém se nejlépe připraví v hliníkové misce, aby se zabránilo koagulaci proteinů..

přidat яйца и сахар

Mléko, cukr a vejce důkladně promíchejte. Poté přidejte tuto směs na oheň a přivedete k varu a míchání po celou dobu.

porazit крем

Vyjměte vařenou hmotu z tepla a ochlaďte ji ve studené vodě, a pokud není ve spěchu, nechte ji vychladnout. Olej změkčte a v několika krocích nalejte ochlazenou směs mléka a bílkovin.

krém в шприце

Zlomte smetanu a přidejte do ní lžíci brandy..

prick профитроль

Je lepší provést horké profiteroly s použitím sáčku na krém na krém.

profiteroles готовы

Profiteroles s různými výplněmi

Jak se ukázalo dříve, výplně pro profiteroles mohou být velmi odlišné: sladké a slané. Kombinace různých produktů navzájem, profiteroles mohou být vyplněny nejvíce nečekaně variabilní způsoby..

Ale je lepší začít s náplněmi, které se snadněji připravují..

Profiteroly s náplní kondenzovaného mléka

Chuťové těsto, připravené výše popsaným způsobem, položíme na malé pečivo na plech na pečení pokrytý papírem na pečení. Vrcholek každého muffinu rozmazaný bičem vejce. Můžete použít běžný štětec nebo kuřecí peří.

profiteroles со сгущенкойPlnění pro tyto profiteroles, které jsou pečené ve vyhřívané na 2000 pece po dobu 25 minut, se stane krémem kondenzovaného mléka.

Co udělá krém? Banka z kondenzovaného mléka nebo o málo méně – to vše závisí na počtu profitujících zisku. Ale zbytky krému mohou být vždy používány při vaření. Dokonce jen škrábanec na bílém bochníku a slouží k čaji.

Nakládejte kondenzované mléko s máslem, z něhož 150 g musí být změkčené, ale neroztavené. Pokud je to žádoucí, můžete do výsledného krému přidat 2 lžíce kakaa, nebo můžete zapékat pečené mini koláče smetanou z kondenzovaného mléka bez kakaa..

Tuto variantu náplně lze zjednodušit pomocí vařeného kondenzovaného mléka jako krému. Všechny ostatní postupy zůstávají stejné. Smetana z kondenzovaného mléka je umístěna do sáčku na pečivo a stlačena do hotových nevykurbených profiterolů.

Profiteroles s tvarohovým krémem

Syrový krém používaný jako náplň pro profiteroles může být sladký a slaný. V prvním případě se k nízkotučnému tvarohu přidává cukr. Poměr závisí na množství získaných profiterolů a chuti..

Pro 40 porcí získaných z výše uvedeného vařeného těsta budete potřebovat:

 • 200 g balení tvarohu;
 • Sklenice cukru;
 • Půl šálku zakysané smetany;
 • Hrst houskových rozinek.

profiteroles с творожным кремомVšechny složky jsou smíchány v homogenní hmotě. Cukr může být přidán více či méně, kdo se více líbí.

Pokud se jako náplň použije neslazený krém, nakrájíme na zeleninu kopretinu, 2 – 3 plátky drceného česneku, trochu soli a pepře, 1 tvarovaný roztavený sýr na jemném strouhaní se přidá do tvarovky. Profiteroly s touto náplní se podávají jako občerstvení.

Seafood Profiteroles

Tato volba profiter – snack.

Pro salát používaný jako náplň se používají:

profiteroles с морепродуктами

 • 300 g rozmražených krevet (nebo vařeno ve slané vodě po dobu jedné minuty a obsazeno v cedníku);
 • Krabice na balení krabů, strouhané na jemném strouhaní;
 • 4 malé vařené vejce;
 • 200 gramů strouhaného sýra;
 • 2 stroužky drceného česneku;
 • Jemně nakrájený kopr;
 • Sůl, pepř, majonéza pro oblékání.

Profiteroles se připravují obvyklým způsobem z choux pečiva, ale před naplněním šalátu odřízněte jejich vrcholy. Mohou pak zdobit občerstvení nebo jen jíst.

Vařené produkty mix, sezon se solí a pepřem. Sezona s majonézou. Vyplněné profiteroly se získaným salátem.

khachapuri по грузинскиPuffové pečivo khachapuri lze připravit buď z hotového těsta, nebo si to dokážete sami. A výplně …

Přečtěte si, jak pečeme koláče v koláčích. Fotky a doporučení krok za krokem.

Recept pečené cukety s česnekem je jednoduchá a chutná svačina, bez níž je prostě nemožné si představit letní svátek..

“Tower” dort z profiteroles

Tento dort ve tvaru věže lze připravit na různé svátky, a dokonce i ve všední dny je možné osvětlit náladu rodiny a přátel, překvapující je s mimořádnou chutí francouzského dezertu..

Výrobky, které budou potřebné pro test:

 • 125 ml mléka;
 • 125 ml vody;
 • 50 g másla (nedoporučené);
 • Štipka soli;
 • Trochu cukru;
 • 150 g mouky;
 • 4 kuřecí vejce první kategorie.

Pro krém:

 • Broušená krém.

Pro fudge:

dort с вуалью

 • 120 gramů cukru;
 • 40 ml vody.

Pro výzdobu:

 • Cukr masti.

Chcete-li získat choux pečivo, nalijte mléko a vodu do pánve, přidejte olej, sůl a cukr (bude k dispozici čajová lžička). Přidejte směs do varu a do ní nalijte prosetou mouku. Toto by mělo být provedeno rychle a za nepřetržitého míchání, aby se těsto vařilo bez hrud..

Vařte těsto několik minut a odpařte přebytečnou vlhkost. Výsledné těsto by mělo být dobře tvarováno. A než do něj přidáte vajíčka, těsto by mělo být chlazeno a neustále ho bít se směšovačem. Pokud je těsto horké, vejce jen v něm vaří. Přidejte vajíčka jeden po druhém.

profiteroles с шоколадомHotové těsto by nemělo být tekuté nebo slzné. Měl by viset z dřevěné nebo plastové stěrky v rovinném trojúhelníku, který z něj neteče..

Na zalisovaném pekáči vyhoďte i malé koule ze sáčku na pečivo plněné těstovinami, nezapomínejte na vzdálenost mezi nimi. Vyvýšeniny vytvořené shora, by měly být stisknuty prstem namočeným ve vodě..

Troubu troubu ohřejte na teplotu 250 stupňů a vypněte jej a vložte do ní zásobník na pečení s profiteroles. Po 10 minutách zapněte troubu o 75 stupňů a pečte profiteroles o dalších 15-20 minut.

Tato možnost pečení profiteroles je francouzština, ale můžete použít obvyklý. 30 minut v peci vyhřívané na 180 – 200 stupňů.

Zatímco profiteroles jsou pečené, z válcovaného cukru mastic s kovovými formami dělat květiny pro dekoraci. Tmel může být použit hotový nebo připravený ze směsi práškového cukru, citronové šťávy, želatiny a škrobu. Cukrové květiny sušené na talíři.

Připravené profiteroly plněné krémem. Pokud nepoužíváte hotový výrobek, pak sehnat krém, který potřebujete, abyste porazili chladený krém s vysokým obsahem tuku.

Část naplněných profiterolů by měla být zasklena v cukrovém kalu, každý namáčela do směsi, která byla připravena následovně. Cukr rozpusťte ve vodě, přivedete k varu a vařte do misky se zavřeným víkem..

Pak se výsledný sirup rychle ochladí ve studené vodní lázni. Chladicí směs míchat na bílou barvu. Hotový hotový cukr je připraven k použití, pokud se vtáhne..

Chcete-li získat bohatou žlutou nebo oranžovou barvu, přidejte do něj mrkvový džus nebo barvu potravin..

Na talíři postavte věž profiteroles, používejte v centru neleštěné a ponořte se po stranách do cukru. Chcete-li, aby byl design budoucího koláče stabilní, namažte všechny profiteroly se šlehačkou mezi nimi. Ozdobte dort s cukrovými květinami a položte na stůl.

Užitečné tipy kuchaři

 1. Připravenost profiterolů je určena dotykem na jejich bočních částech: musí být pevná. Profiteroly s měkkými sudy nejsou připravené a mohou se usadit;
 2. Namísto oleje, tuku a pečícího papíru můžete použít speciální silikonovou rohož, která se prodává v obchodě s hardwarem;
 3. Před vyplněním dokončených profiterolů je třeba, aby byly lehce propíchnuty nožem pro lepší zachování tvaru;
 4. Profiteroly mohou být na chvíli uloženy v chladničce a poté použity pro dezerty nebo občerstvení;
 5. Neotvírejte troubu, kde jsou pečené profiteroly, jinak by mohly ztratit svůj tvar..

Naučíte-li se vyrábět chouxové pečivo a pečeme profiteroles, můžete experimentovat s různými výplněmi a dekoracemi, používat je v každodenních a slavnostních nabídkách..