Málokdo ví o výhodách popcornu, ale zároveň je vzdušné, křupavé občerstvení vyrobené z obilovin, které jsou samy o sobě velmi užitečné, kromě toho obsahují spoustu vitaminů a minerálů, ale nejméně 300 kalorií gramů zrna.

popcorn

Chcete-li získat zaručenou kvalitu a je vhodný pro všechny produkty, stojí za to připravit sami. Jak to udělat v domácí kuchyni? Hlavní způsoby, jak najdete v tomto článku..

Je možné vyrobit popcorn v troubě

Navzdory množství připravených možností, které lze jednoduše přivést do připravenosti v konvenční mikrovlnné troubě, je také velmi jednoduché dělat popcorn v troubě. Nejprve zkontrolujte, zda je teplota ve vašem domácím zařízení dobře regulována – pro bezpečnost a důvěru v úspěch konečného výsledku..

Druhým důležitým nuánem je správně vybraná mísa. Aby se všechny části budoucího popcornu úplně otevřely, je třeba je vařit v těsně uzavřené nádobě. Kromě toho by nádobí mělo být vhodné k vaření v troubě, nemělo by plastové části a nepocházelo z tepla.

Třetí věcí, kterou byste měli věnovat pozornost, je kvalita prázdného prostoru. Ne všechny odrůdy kukuřice budou fungovat a určitě nebudou používat krmné druhy. Nejlepší je zvolit takové odrůdy, jako jsou Hotel, Risovaya, Eats-Eats a Baby – obsahují optimální kombinaci vlhkosti, škrobu a vlákniny, která při zahřátí nabobtná a praskne.

Základní metoda
As правильно сделать воздушный попкорн в духовке
Složení Počet
kukuřičná zrna 100 g
rostlinný olej 2 polévkové lžíce
sůl ½ lžíce
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 300 Kcal

Po splnění všech výše uvedených požadavků můžete zahájit proces smažení. Základem je přijmout základní recepturu jako nejméně časově náročné a nejrychlejší. Takže, vzít pero a notebook, je čas si zapsat, jak vařit popcorn v troubě.

Nalijte olej do pánve nebo na pánvi, přidejte zrna a sůl. Zakryjte víko a důkladně promíchejte (můžete ho jen protřepat). Troubu ohřejte 200-220 stupňů a počkejte, až se uvnitř trouby dobře zahřeje. Nastavte plech na střední úroveň, umístěte na něj pánev a pevně zatlačte víko.

Připravenost popcorn může být určena vizuálně, pokud máte průhledné víko, a na zvuk: zrnka prasknou hlasitě a jak se zvyšuje četnost “výstřelů”, bude připraveno více a více popcorn. Když zrno bude snížit trochu méně, vypněte troubu, abyste předešli vypálení hotové pochoutky.

knedlíkyPřečtěte si, jak vařit knedlíky s rybami – zkuste vařit tento pokrm, i přes neobvyklé plnění, se ukáže neméně chutné.

Poznamenejte si recept na neuvěřitelně chutnou a zdravou směs zmrzliny – dezertní recept zde.

Polévka z mořských řas – recept s fotografiemi a tipy krok za krokem.

Jak vyrobit popcorn v balení

Na regálech supermarketů často najdete polotovary pro popcorn balené ve speciálních papírových sáčcích. Také doma můžete takové balíčky sami provést a připravit je na troubu..

Možnosti balení pro výrobu domácí kukuřičného svačinu mohou být dvě:

 1. Nalepte sáček naolejovaného pergamenu na pečení a vložte do něj 100 gramů zrna. Pak ji pevně přilepte nebo přilepte;
 2. Obvykle se přiblíží obvyklé polyetylénové pouzdro určené k pražení. Stejně jako u jiných pokrmů můžete udělat stejně: měřit požadovanou délku, vyříznout tašku a pevně kravat nebo upevnit jeden okraj pomocí speciálních klipů. Pomalu zrna posypte olejem, sůlmi a zabalte do sáčku. Druhý okraj utěsněte a rozdrtíte ho.

Doba vaření: 25-30 minut.

Obsah kalorií: 300 kcal / 100 gramů.

Tašku umístěte do kontejneru s vysokými boky a umístěte do trouby ohřáté na 200 stupňů. Aby se zrnka rovnoměrně roztáhla, pomocí lepícího nástroje několikrát vyměňujte sáček při vaření.

Po dokončení většiny popkornu vyjměte obal z trouby a chvíli ji nechte zavřený: vysoká vnitřní teplota umožní vaření vařené kukuřice. Pak skočte a vložte obsah do misky pro podávání..

Caramel Popcorn

Ne každý má rád slanou chuť obyčejné popcorn, ale jeho karamelová variace se jí bude líbit! Takový výrobek lze použít nejen jako občerstvení, ale také jako užitečný a chutný dezert, který může být bez strachu i pro děti..

Vezměte si již popsaný základní recept, ale můžete jej přidat s voňavým karamelovým sirupem. Chcete-li vařit, potřebujete:

 • bramborový cukr – 2 sklenice (asi 400 gramů);
 • sůl – 1 lžička;
 • máslo – 200 gramů;
 • kukuřičný sirup – ½ šálku;
 • melasa – 1 polévková lžíce;
 • soda – ½ lžičky;
 • pečené arašídy – 1 šálek.

Doba vaření: 1,5 hodiny.

Obsah kalorií: 500 kcal / 100 gramů.

Pro základ karamelového sirupu zahřejte máslo v hrnci, přidejte cukr, melasu, sůl a kukuřičný sirup. Směs důkladně promíchejte a udržujte na střední teplotě až do vaření. Jakmile začne vařit, míchá se dalších 5 minut a pak nádobu vyjměte z ohřívače.

máslo

Přidejte sódu do ochlazovacího sirupu a znovu promíchejte, dokud masa nezastaví, aby vznikla pěna a rozjasnila se. Samostatně v mixéru nakrájejte arašídy na strouhání. Pokud se nenachází žádný mixér, můžete vložit matici do sáčku v tenké vrstvě, vázat a převléknout se přes válcovací kolík nebo zaklepat kladivem.

sirupu

Krycí plech zakryjte vrstvou pergamenového papíru a lehce mastněte maslem. Položte popcorn nahoře rovnoměrně. Posypte karamel přes vrchol a posypeme arašídovou omáčkou..

mixovat попкорн

Nechte vyschnout na teplém suchém místě nebo pošlete do trouby po dobu 1 hodiny v konvekčním režimu a při teplotě 120-150 stupňů. Během této doby je potřeba alespoň 3-4krát promíchat kukuřičné vločky v pekáčce dřevěnou špachtlí, aby se karamel rozdělil. Po vyschnutí přesuňte popcorn do dávkových krabic nebo misky..

popcorn

Jak připravit popcorn s cukrem a skořicí

Při přípravě sladké popcorn má své vlastní nuance, protože při zahřátí může sladká složka snadno karamelizovat a hořet ještě před tím, než všechny vločky dosáhnou připravenosti. Tento recept vám umožní udělat sladké občerstvení bez problémů. Jeho základem bude stejný základní recept na domácí popcorn.

Kromě výše uvedených složek budete potřebovat:

 • práškový cukr – 100 gramů;
 • skořice – ½ hůl nebo ½ čajové lžičky;
 • kakao (volitelné) – 2 polévkové lžíce.

Doba vaření: 35-40 minut.

Obsah kalorií: přibližně 350 kcal / 100 gramů.

Vařte popcorn v troubě pomocí běžné technologie. Když vložíte všechny produkty do pánve a vložíte do trouby, promícháme v misce s práškovým cukrem, skořicí a kakaem (pokud chcete přidat čokoládovou chuť).

Jakmile se hlavní otvory zastaví, odstraňte popcorn z trouby, otevřete víko a rovnoměrně posypeme směsí skořice a cukru. Uzavřete víčko a vše promíchejte třepáním pánve. Vraťte popcorn do trouby na další 5 minut a pak se zasuňte a vložte do krabic nebo misky na servírování.

V tomto provedení byste určitě měli používat jemný prášek místo granulovaného cukru – je lépe distribuován na povrchu vloček a nebude se rozpadat. Kromě toho je prášek karamelizován pomaleji a vaše sladkost nevypálí.

Sýrový slaný popcorn recept

Chcete-li získat vonné sýrové občerstvení ze zdravých obilovin, neinventujte kolo! Pokuste se udělat dvě jednoduché varianty své oblíbené popcorn se sýrem! Jeden z nich se připravuje velmi rychle, ale druhý překvapí svou přirozeností a výhodami..

Pro první možnost potřebujeme:

 • kukuřice – 100 gramů;
 • sůl – ½ lžičky;
 • máslo – 1 lžička;
 • rostlinný olej – 1 lžička;
 • tekuté potravinářské příchutě “Sýr” – 2-3 kapky.

Doba vaření: 20 minut.

Obsah kalorií: 300 kcal / 100 gramů.

Vařte popcorn v pánvi podle základní receptury, ale nahradte jednoduchý rostlinný olej směsem roztaveného krému a zeleniny. Sůl může být přidána více než v obvyklém receptu. Když se popcorn otevře, vyjměte z kontejneru a posypeme chutí a vůní ochucené sýrem, poté dobře promíchejte.

Druhá možnost:

 • kukuřice – 100 gramů;
 • sůl – ½ lžičky;
 • rostlinný olej – 2 lžíce;
 • tvrdý sýr – 50 gramů.

Vařte kukuřičku pod víkem a smícháme s olejem a solí přibližně 20 minut. Sýrový rošt na jemném strouhaní. Když téměř všechny zrnka vybuchnou, vysušte popcorn, posypeme sýrem a promícháme. Vraťte se do trouby ještě 2-3 minuty..

Vyberte si sýr, který je co nejtěžší: parmezán, grana-padano nebo pecorino budou fungovat dobře. A pokud chcete dostat super-surové chuť a vůni v hotové podobě, míchat obě recepty s použitím jak sýrové drtě, tak další příchutě..

Užitečné tipy

Existuje několik triků, které vám pomohou vařit perfektní popcorn pro sebe a své přátele..

 1. Vyberte celá zrna, která nejsou sušena – pouze z nich se ukáže vynikající a jemná popcorn;
 2. Zjistěte, zda je na oko rozmanitost kukuřice pro popkorn: nejlepší zrna budou hladké, jako by byly lakované;
 3. Nepoužívejte k vaření palmové, kokosové nebo arašídové máslo – v nich je spousta škodlivých látek a obsah kalorií takového popcornu bude vyšší než při použití běžných slunečnic nebo oliv;
 4. Nejen, že již popsané přísady mohou být použity jako přísady v občerstvení. Koření, čokoládové lupínky, omáčky pomohou popcornu získat neobvyklou chuť..

Díky našim receptům si vždy můžete sami a vaši hosté rychle poskytnout úžasnou a uspokojující svačinu – popcorn..