Gooseberry je vynikající bobule pro následnou přípravu džemu z toho. To je způsobeno skutečností, že složení bobulí je mnoho látek, které přispívají k tvorbě želé.

Tlustý джем из крыжовника

Kromě toho je angrešt velmi užitečné jak v dospělosti, tak nazelenalé..

Jahodový džem na zimu může být doplněn o další ovoce nebo bobule podle potřeby..

Zvažte recepty.

Klasický recept

Jam, připravený na zimu na základě klasického receptu, netrvá dlouho. Nicméně bude to vynikající přírůstek čaje a pečiva, ať už jsou to obálky, croissanty nebo buchty..

Pro přípravu základního jahodového roštu potřebujete:

 • Normální voda – 500 ml;
 • Granulovaný cukr – 1, 5 kg;
 • Ovoce z jahody – 1 kg;
 • Vodka.

Každý recept, bez ohledu na jeho typ, začíná přípravou hlavních ingrediencí. V tomto případě se jedná o plody, které jsou důležité pro důkladné vyřešení, omyjte je pomocí cedníku a také je vyčistěte z přebytečných greeny (stonky a suchý ocas).

Bobule

K bobulím se během vaření nezačínalo, měly by být propíchnuty jehlou. Po převzetí malého množství vodky ho posypeme na egreš a necháme ho v chladničce na hodinu.

Můj

Voda a cukr v receptu jsou určeny k vytvoření sirupu. Je třeba je kombinovat v nádobách vhodných pro použití na sporáku a počkat na to, aby se směs vařila. Ve výsledných lžících angrešt, zatímco pokračuje udržet sirup v ohni.

Spí в сироп

Mělo by se však pamatovat na to, že je nemožné míchat jam během vaření, můžete jen vzít hrnec do svých rukou a jemně jej protřepat.

Smažte массу

Odstraňte z tepla, počkejte na chlazení. Když k tomu dojde, nainstalujte cedník do jiné nádoby a vylijte sirup z bobulí. Zahřejte a znovu nakrájejte ovoce, snižte teplo, vařte.

Připraveno джем

Chladni a potom opakujte proces vaření a chlazení až 4krát. V poslední době by džem měl být vařený asi půl hodiny. Výsledkem je, že směs by měla být taková, aby její pokles, aplikovaný na jakýkoli povrch, se nezačal šířit..

Napájení

Jahodový džem je v zimě zabalen pro sterilizované nádoby a pak se po celý rok sněží a pečeme s ním.

Zvedněte

Nejjednodušší recept

Zimní džem můžete udělat za zimu a jednodušeji pomocí níže uvedené metody. Za prvé, takový recept ušetří čas a za druhé se hodí všem kuchařským nováčkům. Pro to bude potřebovat:

 • Ovoce z jahody – 1 kg;
 • Granulovaný cukr – 200 g.

Začněte, jak je obvyklé, je nutné vyřešit bobule, vyčistit suché ocasy a stonky a důkladně je opláchnout pomocí cedníku. Je třeba dát ovoce na suché a položit je na kuchyňský ručník.

Tentokrát je třeba bobulovité mletí jemným sítkem a lžící nebo nejjemnějším struhadlem.

Strouhaný лакомствоVýsledkem je, že v misce zůstane pouze maso a přes síto – kůru a semena.

V kaštanové bobule, získané po mletí, je třeba nalít cukr, pak převeďte nádobu na oheň, značení asi hodin. Míchání dřevěnou lžící je nutné během celé vaření..

Varené džemy lze rozdělit pouze mezi plechovky a otáčet je.

Angrellská jahodová moučka pro zimní maso

Aby nedocházelo k mletí bobulí přes síto, můžete použít vhodné domácí spotřebiče. Například masová mlýna nebo mixér. Tím se významně sníží doba vaření jahodového jamu. Budete potřebovat:

 • Ovoce z jahody – 2 kg;
 • Granulovaný cukr – 2 kg.

Po odchodu, čištění, mytí a sušení bobulí můžete pokračovat v vaření. Chcete-li to provést, nechte je projít zařízením na maso, vložte do hrnce a posaďte ho do ohně. Varu by měl obsahovat malý požár, hodinu. Do této doby se zaseknutí zasekne.

Přidejte cukr do džemu a pokračujte v vaření při nízké teplotě. Měl by být přidělen k vaření tak dlouho, jak je potřebné k dosažení požadované konzistence..

Připravený jahodový džem je zabalen do sterilizovaných nádob, uložených na tmavém místě..

Jak připravit lahůdku s přidáním pomeranče

Chcete-li diverzifikovat gingerbread jam, můžete zředit obvyklé recepty na přípravu vedlejších ingrediencí. Například citrusové plody. Pro egrskové džemy s oranžovou úpravou na zimu budou vyžadovat následující komponenty:

 • Pomeranče – 2 kusy;
 • Ovoce z jahody.

Měli byste začít s pomeranči, protože jejich peeling je velmi časově náročný proces. Nezapomeňte na kosti, ale je lepší koupit ovoce bez nich. Vrhání, opékání a peeling.

Ponořte obě hlavní ingredience do mixéru pro pozdější bít. Aby bylo možné lépe se vyrovnat s odřením, můžete pomazat pomeranče.

Přidejte granulovaný cukr a bič znovu a nechte dokud není cukr rozpuštěn. Obdržel zabalen v bankách.

Kompot из абрикосовNejčastěji se ženy v domácnosti v zimě nakoupí kompoty, aby si v zimě užívali ovocné nápoje s vitamíny. Jak připravit kompot z meruněk na zimu. Učte se s našimi kuchaři!

A zde se dozvíte, jak vařit neuvěřitelnou chuť borůvkového džemu.

Otevřením tohoto článku vstoupíte do světa cukernatých polotovarů na zimu. Tato zelenina musí být zabalena!

Jahodový džem s rýží v multicooker

Můžete klasifikovat klasickou recepturu nejen s ovocem, ale i jinými bobulemi. Například, jakákoli různorodost rýže. Takže jahodový jam na zimu získá bohatý odstín a sladkokyselou chuť. Pro toto zaseknutí se vyžaduje:

 • Ovoce z jahody – 1/2 kg;
 • Černý rybíz – ½ kg;
 • Granulovaný cukr – 800 g;
 • Jemná voda – 800 ml.

Vepřová angrešt má být vyčištěna, umyta a zachráněna plody z suchých ocás a stonků. Stejné postupy platí pro bobule černého rybízu..

Ponořte sklenici granulovaného cukru a vody do misky s více sporáky, nastavte režim vaření a nechte vařit. Pak vylijte rybíz a angrešt, nechte hodiny.

Po uplynutí stanovené doby vyprchá jahodové bobule, přidá se zbývající granulovaný cukr a pokračuje v vaření. Nechejte půl hodiny, ale pravidelně kontrolujte, promíchejte a vyčistěte pěnu.

Pokud na nějakém studeném povrchu položíte kapku jahodového džemu a rozšiřuje se, pak ještě není připraven jam. K poklesu by měla dojít v rovnovážném stavu..

“5 minut” – recept pro velmi zaneprázdněné ženy v domácnosti

Pět minut

Další snadný recept na jahodové džemy pro ty, kteří se obávají o svůj volný čas. Vedle lehkosti je jeho hlavní výhodou konzervace všech vitaminů a dalších mikroživin..

Chcete-li připravit 5 minutový jahodový džem, potřebujete přísady, jako jsou:

 • Granulovaný cukr – 600 g;
 • Přírodní jablečný džus – 50 ml;
 • Ovocné jahody – 1 kg.

Obvykle připravte bobule na výrobu džemu a tříděte je praním a sušením.

Nalijte cukr do hrnce a zřeďte jablečným džusem. Pak přiložte bobule a přidejte směs do teplého stavu, pokrytého víkem. Jakmile se dosáhne požadované teploty, nechte ohněm po dobu dalších 3-5 minut..

Řídit hotové jahodové džemy sterilizovanými sklenicemi.

Tipy pro domácnost

Aby nedocházelo k dlouhodobému praní bobulí, mohou být umístěny do cedníku a opláchnuty vodou..

Neměli byste vytahovat suché ocasy z angreštu, je lepší je řezat ostrým nožem.

Můžete kombinovat bobule v džemu, které se liší podle chuti. Například kyselé sladké.

Džem si nejlépe smíchejte s dřevěnou lžící, a tak zachováte více živin..

Aby nedošlo k zhoršení rukojeti z egreše, měli byste před mícháním přidávat lžičku cukru do nádoby, aniž byste ji míchali se zbytkem hmoty..

Je nemožné vařit jam na zimu v hliníkovém zboží, protože může být oxidován..

Sklenice jahodového džemu na zimu – to je nezbytná věc v kuchyni každé hostesky:

 • Může se dát do čaje, čímž se nahradí cukr;
 • Díky džemu získáte vynikající výplň pečiva;
 • Existují různé verze receptů, které kombinují angreš a jiné plody nebo ovoce;
 • Ačkoli je jamka vyrobena pouze ze zralých bobulí, může se angrešt brzy také použít, když není zralé. Takže bude mít stále mnoho užitečných vlastností;
 • Při vaření je možné měnit množství cukru změnou obsahu kalorií..