Skutečnost, že želatina je široce používána ve vaření, ví, pravděpodobně, každá hosteska. Přidává se k želatinovému masu, aspiku, na základě kterého se připravují různé dezerty. Želé není výjimkou..

Chuť této pochoutky je již od dětství známá. Dnes, díky experimentům mnoha kuchařských specialistů, existují stovky receptů na tento produkt, které překvapí i ty nejnáročnější gurmány. Jak si vyrobit želatinové želé doma

As приготовить желе из желатина в домашних условиях

Jak připravit základnu a zředit želatinu

Jelly je lahodný dezert, který je chutný nejen dětem, ale také mnoha dospělými. Želatina, která je součástí, pomáhá dezertům získat zmrazenou strukturu. Konzistence želé přímo závisí na množství želatiny..

Fanoušci “chvějícího se” dezertů potřebují zředit asi 20 gramů složky na 1 litr vody. Pokud potřebujete řezat nožem, mělo by se množství látky zvýšit 2,5krát stejným objemem vody. Dávejte pozor na skutečnost, že by se nemělo přidávat příliš málo, jinak váš dezert nezmrazí.

Poté, co želatina trochu nabobtná, musí být umístěna na pomalém ohni. K tomu je také vhodná vodní lázeň. Zatímco se kapalina zahřívá, neustále ho míchá a sleduje želatinu, měla by se zcela rozpustit.

Poté nádobku vyjměte z ohně a nechte vychladnout při pokojové teplotě. Poté položte budoucí želé do lednice minimálně 4 hodiny.

Existuje několik pravidel, které je třeba dodržet při zředění želatiny:

 1. V žádném případě nevylévejte želatinu, jinak se nestane silná;
 2. Během zahřátí želatiny nepoužívejte hliníkové nádobí, výsledkem bude tmavá barva a nepříjemná chuť;
 3. Abyste se vyvarovali hromadění během zředění produktu, ohřejte nádobu vodou. Pokud jsou nicméně vytvořeny, pak můžeme kapalinu filtrovat sítem;
 4. Nevkládejte želatinu do mrazničky, jinak se změní na krystaly;
 5. K zředěné želatině můžete přidat různé složky, včetně čerstvého ovoce, nezapomeňte je předem nakrájet..

Jednoduchý základní recept
As приготовить желе из желатина в домашних условиях
Složení Počet
želé 40 g
vody 1 l
Doba vaření: 360 minut Kalorie na 100 gramů: 28 Kcal

K přípravě klasické želatinové želé budete potřebovat minimální množství složek – to je samotná želatina a samotná voda. Nalijte uvedené množství želatiny (asi 3 standardní balení) do šálku a naplňte vodou při pokojové teplotě. Nechte na 40-50 minut, aby se nabobtnal.

Každých 10 minut nezapomeňte ho rozrušit. Potom vylijte výslednou infuzi do pánve, přidejte do ní vodu a zahřejte na nízkém ohni.

Nenechávejte nádobu bez dozoru a neustále rozmícháme její obsah. Po rozpuštění odstraňte “kompot” z ohně. Nalijte je do hlubokých forem a nechte vychladnout při pokojové teplotě..

Pak několik hodin (nejlépe v noci) položte dezert do ledničky.

As делать конфеты «Коровка» в домашних условияхKrávy cukroví doma – recept na lahodnou sladkost k potěšení dětí.

Přečtěte si, jak vyrobit lahodnou omáčku z kuřete a zakysané smetany v našem článku..

Jak se dá sladkosti navždy vzdát – berte na vědomí rady odborníků na výživu a uživatelů.

Jak si vyrobit želé s džemem

Složení:

 • želatina – 30 g;
 • džem (libovolný) – 1 šálek;
 • voda – 1 litr;
 • granulovaný cukr podle chuti.

Doba vaření – 6-7 hodin.

Kalorie – 51 kcal.

Začneme připravovat dezert tak, že namáčíme želatinu ve studené vodě po dobu 1 hodiny. Uvedené množství látky je naplněno sklenicí vody. Zatímco je infuzován, pokračujte v přípravě sirupu z džemu. K tomu přidejte do sklenky dvě sklenice vody a dobře promíchejte..

Naplňte kapalinu sítem, abyste se zbavili všech druhů ovoce. Pokud jste sladký zub, pak pokud chcete, můžete do sirupu přidat trochu cukru. Vložte nápoj do ohně a varte 10 minut.

Napuštěná želatina se nalije do oddělené pánve a také do ohně. Neustále se míchá a přivede do tekutého stavu, ale nevářejte. Pak je kombinujte s vařeným sirupem..

Zbývající bobule z džemu jsou umístěny na dně hluboké nádrže a naplní se výslednou kapalinou. Počkejte, dokud je dezert v pokojové teplotě, a teprve pak je odešlete do ledničky. Před podáním si můžete vyzdobit bobule, smetanou nebo mátou..

Jak vyrobit želatinu a šťávu

želé из желатина и сока

Složení:

 • želatina – 20 g;
 • šťáva (volitelně) – 500 ml.

Doba vaření – 6-7 hodin.

Kalorie – 39 kcal.

Nalijte požadované množství želatiny jedním sklem z ovocné šťávy. Nechte ji po dobu 30-40 minut, dokud se nenaplní. Nalijte konzistenci do pánve a přidejte zbývající množství šťávy..

Začněte ho zahřát na nízké teplotě a míchat neustále, dokud se vše nestane homogenní hmotou. Odstraňte podstavec pro dezert z ohně a nalijte jej do forem..

Teprve po úplném ochlazení místnosti přemístěte nádoby do chladničky. Po 5-6 hodinách je připraveno chutné jídlo..

Slivková želé s želatinou doma

Složení:

 • želatina – 20 g;
 • granulovaný cukr – 8 tsp;
 • voda – 650 ml;
 • švestka (čerstvá) – 150 g.

Doba vaření – 3 hodiny.

Kalorie – 38 kcal.

Želatinu naplňte 100 ml vody a ponechte ji po dobu 25-40 minut, vše závisí na typu produktu, který jste si vybrali. Zatímco želatina nabobtná, zabere přípravu švestek. Zpočátku odstraňte kosti z něj a nakrájíme na malé kousky. Polotovary umístěte do hrnce, přidejte vodu a cukr. Přidejte směs do varu a vařte asi 5 minut..

Poté mletý sirup rozemlejte, dokud se nerozsvítí pomocí mixéru. Napuštěná želatina, zahřejte ve vodní lázni, dokud není úplně rozpuštěna..

Poté jej připojte ke konzistenci švestky. Dobře promíchejte a nalijte vše do tvarů. Chraňte v lednici po dobu 3 hodin, po které bude připraveno želé.

Ovocný dezert

Plody pro tento recept na želé mohou být velmi odlišné. Nejvhodnější je sbírat je podle sezóny a pak vám poskytne lahodný dezert..

Složení:

 • želatina – 25 g;
 • jahody – 200 g;
 • šťáva (libovolná) – 500 ml;
 • borůvky – 200 g;
 • maliny – 200 g;
 • ostružiny – 200 g;
 • broskve (střední) – 2 ks.

Doba vaření – 6-7 hodin.

Kalorie – 39 kcal.

Požadované množství želatinové šťávy (50 ml bude dost) a nechte ji půl hodiny. V této době se zabýváme přípravou ovocné složky..

Všechny ovoce a bobule se důkladně umyjí pod tekoucí vodou, odstraňte kosti z nich a nakrájíme na malé kousky. Ležíme je na spodku formulářů, pečlivě to děláme a dáváme jim estetický vzhled.

Nalijte napuštěnou želatinu do hrnce, přidejte zbývající šťávu a začněte ohřívat. Neustále se míchá, je nutné dosáhnout jeho úplného rozpuštění. Ujistěte se, že kapalina není varu.

Poté vyjměte panvu z ohřevu, počkejte 10 minut a naplňte ji obsahem vyloženého ovoce. Nechte dezert několik hodin při pokojové teplotě a poté ji přes noc označte v chladničce. V ranní želé bude připravena.

Mléko želé

Složení:

 • želatina – 15 g;
 • granulovaný cukr – 8 tsp;
 • mléko (lepší vzít vysoké procento tuku) – 3 šálky;
 • vanilin – 2 g.

Doba vaření – 6-7 hodin.

Kalorie – 89 kcal.

Do pánve nalijte 3 šálky mléka a vylijte veškerou želatinu. Nechte stranou půl hodiny a pak přeneste nádobu na nízký požár. Ohříváme ho a neustále mícháme, dokud se nedosáhne hmota s jednou konzistencí..

Poté je vhodné přeskočit vše přes malé síto, aby se zabránilo tvorbě hrud. Ve výsledné tekutině nalijte cukr a vanilku, vše důkladně promíchejte a okamžitě nalijte do forem.

Nejprve ochlaďte na pokojovou teplotu a poté vložíte do chladničky po dobu 3 hodin. Servírujete dezert na stole, můžete ho trochu vyzdobit. Pro tuto perfektní strouhanou čokoládu, krém nebo jen čerstvé ovoce..

Jemný zakysaný dezert

Složení:

 • želatina – 2 lžíce;
 • zakysaná smetana (obsah tuku 15%) – 300 g;
 • granulovaný cukr – 8 tsp;
 • vanilin – 1 g;
 • voda – 100 ml.

Doba vaření – 5-6 hodin

Kalorie – 128 kcal.

Smíchejte vodu s želatinou, dobře promíchejte a dejte ji na 45 minut na bobtnání..

rozpustit желатин

Po uplynutí doby vložte nádobu na oheň, zasuňte a počkejte, až se želatina úplně rozpustí. Pak ho vyjměte ze sporáku a nechte 15 minut vychladnout..

zahřejte

V tuto chvíli připravujeme kyselou smetanu. Nalijte ji do hlubokého šálku a přidejte do něj cukr. Dobře promíchejte lžící. Doba trvání může trvat asi 5 minut. Nepoužívejte šlehání pro tyto účely, protože můžete náhodně porazit kyselou smetanu, což není nutné.

zakysaná smetana растворить

Pak přidejte vanilku a vše znovu promíchejte. Nyní můžeme šlehat a za stálého míchání mírně ochlazená želatina přelijeme do zakysané smetany. Pokud jsou v něm nějaké hrudky, předepněte je sítem..

rozlití в форму

Nalijte směs do forem. Pokud je to žádoucí, jejich stěny mohou být rozmazané rostlinným olejem, bez zápachu. Pak bude mnohem snazší získat dezert z forem. Želé pošleme do lednice po dobu 5 hodin, dokud nezhustne.

želé

Užitečné tipy

 1. Chcete-li získat novou želé chuť, můžete přidat trochu citronové šťávy nebo červeného vína při vaření;
 2. Před nalitím želé do forem se ujistěte, že mají teplé dno. To pomůže zabránit tvorbě kusů během tuhnutí;
 3. Základem všech želé – vody a želatiny. Ukažte si trochu fantazie tím, že přidáte své oblíbené ingredience a lahodný dezert..

Vyrovnejte želatinovou želé pod vedením každé hostesky. Jeho příprava vyžaduje minimální čas a přísady. Nebojte se experimentovat a těšit své milované s novými sladkostmi..