Zmrzlina je oblíbeným dezertem všech mladých i starých, ale je téměř nemožné vařit doma bez speciálního přípravku (zmrzlina). Samozřejmě můžete snadno vyrobit zmrzlé džusy nebo sorbet doma, ale bude těžké vyrobit zmrzlinu bez ledových krystalů..

Nejbližší v konzistenci smetanové zmrzliny je banánová zmrzlina. Její chuť je krémová. Tato zmrzlina se připravuje velmi rychle a bez speciálních nástrojů. Dalším přínosem je, že takový dezert může být bezpečně podán dětem od dvou let, zatímco obchod s zmrzlinou se nedoporučuje dětem mladším 3 let..
Podrobný recept
As сделать мороженое из банана в домашних условиях
Složení Počet
zralé banány 5 kusů.
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 96 kcal

Algoritmus přípravy:

 1. Peel banány a nakrájíme na plátky tloušťky nejvýše 1-1,5 cm; banány нарезать
 2. Zajistěte kousky ovoce na talíři nebo řezací desce a odešlete do mrazničky jeden a půl – dvě hodiny (můžete přes noc);
 3. Položte zmrazené banány do mísy mixéru a dobře se rozbijte. Za prvé, zmrazená buničina se změní na prach a pak získá smetanovou hladkou konzistenci. Během bití je třeba provést přestávky v práci mixéru a míchat obsah mísy s lžící; porazit бананы
 4. Výsledná hmota může být okamžitě konzumována, nebo ji můžete odeslat do mrazničky dalších 30 minut a poté tvořit kuličky a podávat je se sirupem, posypané strouhanou čokoládou nebo polévkou.. banán мороженое готово

Abyste mohli rychle připravit zmrzlinu podle tohoto receptu, můžete zmrazit plátky banánů pro budoucí použití a když chcete slavit tento dezert, prostě je porazíte mixérem.

Jak vyrobit cukrovinky z banánů s jogurtem

barevné мороженое

Není pro někoho tajemství, že mnoho dívek používá zmrzlinu nejen jako dezert, ale také jako antidepresivum. Je pravda, že zvyk uchopit kbelík zmrzliny se všemi jejími problémy a problémy (jako hrdinky amerických melodramů) může mít špatný účinek na postavu. Dietní zmrzlina s banánem a jogurtem vám pomůže vyrovnat se se stresem a nezlepšit se.

K receptům potřebujete:

 • 100 g přírodního jogurtu;
 • 400 gramů banánové buničiny (2 ovoce);
 • 1 lžička fruktózy nebo náhražky cukru.

Bude to trvat celou noc, kdy se tento dezert zmrazí ovoce a odstraní přebytečnou tekutinu a jogurt a za 15 minut se vše promíchá s mixérem..

Kalorický obsah 100 gramů tohoto dietního dezertu – 90,3 kcal.

Postup pro vaření:

 1. Chcete-li zmrazit banány, udělat to, nakrájejte je na plátky, stejně jako předchozí recept, a poslat je do mrazáku na noc;
 2. Potřebujete odstranit přebytečnou vlhkost z jogurtu nalitím do hadříku nebo svazku několika vrstev gázy a pověsit ji přes noc v chladničce přes prázdnou misku. Pro tento recept musíte použít pouze přírodní jogurt;
 3. Přidejte připravené přísady spolu s fruktózou do mísy mixéru a dobře protřepejte při maximální rychlosti. Množství fruktózy (náhražky cukru) lze přizpůsobit vaší chuti nahoru nebo dolů;
 4. Fanouškům měkké zmrzliny se bude líbit čerstvě připravená jídlo a zbytek bude muset trochu déle čekat a poslat dezert 30 minut do mrazáku, aby se dosáhlo požadované konzistence..

Banánová zmrzlina s mlékem

Tento recept je určen těm, kteří si nepředstavují zmrzlinu bez mléka. Je trošku obtížnější se připravit než předchozí dezerty a bude vyžadovat více přísad, a to:

 • obrázky2 banány;
 • 2 šálky mléka;
 • 0,5 šálku cukru;
 • 2 polévkové lžíce škrobu;
 • 2 čajové lžičky vanilkového extraktu.

Vaření, s ohledem na dobu, kterou zmrzlina a banány strávit v ledničce, bude trvat téměř 24 hodin.

Kalorický obsah zmrzliny z banánového mléka – 122,1 kcal / 100 gramů.

Sekvence akcí:

 1. Z večerních banánů nakrájíme na plátky a posíláme až do rána v mrazáku.
 2. Ráno se studeným mlékem rozpouští cukr, škrob a vanilka. Vaříme směs a vaříme ji jen jednu minutu. Pak vychladnout;
 3. V mixéru poraďte mražené ovoce a mléčnou směs;
 4. Přeneste hmotu z misky mísiče do nádoby a večer ji odešlete do mrazáku;
 5. Důležitým bodem je, že zmrzlina je rovnoměrně zmrzlá, musíte ji vyndat z chladničky každých 40-60 minut a dobře promíchat vidličkou. Kvalita konečného produktu bude záviset na tom, jak je to pečlivě provedeno..

domácí пицаJak vyrobit pizzové těsto na zakysanou smetanou – věnovanou milovníkům pizzy.

Přečtěte si, jak vařit v mikrovlnné troubě neuvěřitelně chutné knedlíky..

Jednou z nejjednodušších každodenních pokrmů jsou smažené hlívy ústřic s bramborami, recept je zde..

Banánová čokoládová zmrzlina

Chuť tohoto dezertu je obtížné okamžitě zjistit, že se skládá z banánů. Zdá se, že se jedná o obyčejnou zmrzlinu s čokoládovou chutí. Ale ve složení není, žádné mléko, žádná smetana, žádné jiné mléčné výrobky..

Pro tento sladký pokrm potřebujete následující produkty:

 • 3 zralé banány;
 • 3 polévkové lžíce kakaového prášku (ve výši 1 lžíce na 1 ovoce);
 • kokosové čipy na dekoraci.

Doba vaření, s výjimkou doby pro zmrazení banánů, činí 5 minut.

Kaloriový banánový čokoládový dezert – 130,9 kilokalorů na 100 gramů.

Pokrok:

 1. Plátek a zmrazení banánů. Doba, kterou by měl plodit v chladničce, závisí na kapacitě ledničky a mixéru. Banány by měly zmrznout, aby se míchadlo mohlo rozmělnit. Pokud je přeháníte v mrazáku, možná budete muset počkat, až se trochu roztaví. Tato fáze bude trvat od 2 do 10 hodin (celá noc);
 2. Přidejte plátky mraženého ovoce a kakaa do mísy mixéru a poté mírnou hmotnost na 5 minut při maximálním výkonu;
 3. Připravený dezert se rozprostírá na zmrzlinových miskách a posypeme kokosovými vločkami.

Kávová zmrzlina může být také vyrobena stejným způsobem pomocí instantní kávy místo kakaového prášku..

Popsicles recept

Existují dva způsoby, jak udělat banánovou zmrzlinu na hůl. Pro první způsob budete potřebovat:

 • 500 g tvarohu;
 • 3 zralé banány;
 • 100 gramů práškového cukru.

Doba vaření trvá 6 až 8 hodin.

Hot dezert: 123,7 kcal / 100 gramů.

Vaření:

 1. Kusy banánů zmrazí v lednici;
 2. Dvakrát protřeďte sítem a ochlaďte;
 3. Blender porazil tvaroh, zmrazené banány a moučkový cukr;
 4. Přeneste hmotu do nádoby a pošlete ji do mrazničky po dobu 3 hodin, pravidelně promíchejte vidličkou pro jednotnou konzistenci;
 5. Po třech hodinách připravte dezert ve speciálních formách, vložte je uprostřed tyčinky a zmrazujte další 3-4 hodiny. Pokud nejsou k dispozici žádné speciální formy, můžete použít plastové kelímky pro dětské sýry a jogurty.

Takže pokud je zmrzlina snadno vyjmutá z formy, měla by se na několik sekund ponořit do horké vody..

Tímto způsobem si můžete udělat zmrzlinu na hůl nejen podle tohoto receptu, ale také podle jakéhokoli jiného z výše uvedených..

Druhá metoda nevyžaduje speciální formy, ale pouze hůlky, ale je obtížné nazývat tuto dezertní zmrzlinu. Ovšem milovníci ovoce budou milovat. Pro něj potřebujeme:

 • 3 banány;
 • 100 gramů čokolády nebo cukrovinek;
 • drcené matice pro zalévání.

Doba vaření trvá 4 až 6 hodin.

Kalorický obsah 100 gramů bude 185,3 kcal.

Způsob přípravy:

 1. Banány se střídají napůl, vložte tyčinky do středu a přejděte do mrazáku;
 2. Když zmrazí, roztaví se čokoládová nebo cukrářská glazura, rozmrazí se v ní zmrazené ovoce a posypeme sekanými ořechy. Pak znovu zmrazte.

Hotová domácí zmrzlina z banánů může být skladována v mrazáku v uzavřeném obalu po dobu až dvou měsíců. Dezert, který se v chladničce strávil dlouho před podáním, by měl být ponechán stát při teplotě místnosti asi 15 minut, aby se jeho struktura stala krémovější..

Pro krásné dodávky banánové zmrzliny je třeba použít vhodné nádobí – mísy na zmrzlinu a zdobit misky všech druhů zálivků: strouhanou čokoládu, nakrájené ořechy, čerstvé ovoce, sirupy, cukrovinky apod..