Zeptejte se každé kuchyně v kuchyni na přípravu šalátů, můžete slyšet v reakci na více než jednu možnost vaření klasických jídel a jako obvykle několik osobních specialit. Dokonce i člověk, který nemá zkušenosti s kulinářskými dovednostmi při zmínce o vločkovaných salátech, přichází na mysli: oblíbený kožich, slunečnice, mimosa a … Hen Ryaba!

Každý, kdo zná heroinu dětské pohádky, už dlouho našel druhou slávu ve formě občerstvení, charakterizovaného jemnou chutí a originální prezentací. Struktura všech vrstvených salátů vám umožňuje jít nad recept, experimentovat s kompozicí, vytvořit nové pokrmy a mistrovská díla. Tato zásada je použitelná v “Kuřecí Rybě”, kdy na základě tradičního receptu byly vynalezeny nové, doplněné různými přísadami..

Hlavním prvkem salátu je kuřecí filé, takže se všichni milovníci kuřecího masa jistě líbí recepty níže. Každý z nich je originální svým způsobem a zároveň připravují všechny připravené saláty stejně bohaté a chutné..

Klasický recept
As вкусно приготовить салат «Курочка Ряба»
Složení Počet
vařené kuřecí maso 350 g
žampiony 300 g
střední kukuřičná cibule 1 ks.
čerstvé okurky 200 g
vařené vejce 6 kusů.
nízkokalorická majonéza 150 g
tvrdý sýr 150 g
sůl chuť
kopr, petržel balíček
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 265 kcal
Klasický recept na salát “Hen Ryaba” nevyžaduje složité manipulace a časově náročné. Použité produkty jsou k dispozici a jsou prospěšné, dospělí i děti budou schvalovat výsledky vaření..

Malí gurmáni mohou být dvojnásobně potěšeni – tím, že na stole podávají nejen pokrm s občerstvením, ale ze salátu vyvedou skutečnou “kuřecí rybu”. Bude fascinující přilákat dítě k pomoci a společně připravit lahodnou pohádku..

Poté, co se nádobí podává ve formě kuře nebo kohouta. Používáme nakrájené rajčata a papriku, olivy a olivy, kukuřičná zrna a mnoho dalšího zdobí, od toho, co chcete nebo bude na dosah.

Vařte maso z prsou, vařte předem (po dobu 13-18 minut) v mírně slané vodě, ochlaďte a prořízněte vlákna na tenké proužky. Cibule zbavené šupinek, jemně nakrájené.

Vařené vařené vejce vyčištěné, nakrájené na jemné struhadle nebo mixéru. Nechte jedno z vajec nedotčené, je užitečné při zdobení salátu. Do drcených vajíček přidejte 4 polévkové lžíce majonézy, nakrájenou cibuli, sůl na chuť a důkladně promíchejte, až se dosáhne jednotné konzistence..

k vaření мясо

Čerstvé žampiony, jemně smažte, trochu olejem. Nebo si připravte konzervované houby, které nevyžadují pražení, také řezané. Nejrychlejší možností je vzít velkou plechovku nakrájených hub v konzervách a dekantovat vodu, umístit na desku a uschnout ji na krátkou dobu..

houby поджарить

Čerstvé okurky nakrájené na tenké, středně velké slámy, ponecháme pár kroužků na zdobení hotové nádoby. Svazky zelených prací, sušené, mleté. Sýrové třísky.

do řezu огурцы

Poté, co byly všechny potřebné věci řezány a připraveny, je čas začít tvarovat salát. Salát je vrstvený na širokém, mělkém plechu. Chcete-li pomoci při jasném obrysu, můžete použít dělený formulář s odnímatelným kroužkem o průměru 18-20 cm.

První vrstva salátu je kuřecí maso, leží na desce v rovnoměrném kruhu, ve tvaru – rozdrcené. Posypeme malou částí připraveného sýra, asi 1/3 strouhaného a přidáme malé množství zeleniny. Vaječná směs je rozdělena na tři části, přičemž se jedná o jednu část celkové hmotnosti, kuřecí chřestovou vrstvu.

Na vrchní části vaječné vrstvy položte okurky, lehce sůl a sezónu s koprem a petrželkou. Rovnoměrně pokrýt druhou část směsi vajec a majonézy. Vedle okurky – houby.

Houby by měly být položeny v jednotné vrstvě, utěsněné lžící, sůl, pokud je to žádoucí, s přihlédnutím k množství soli již použitého v předchozích a zbývajících vrstvách. Nezapomeňte také na obsah soli v majonéze!

Rozdělíme poslední část hmoty vejce rovnoměrně nad vrstvu hub, přidáme 1 lžičku majonézy, pokud je to žádoucí. Posypte špičkou s nastrouhaným sýrem a zeleninou. Ozdobte nádobí s lesklými okurky, houbami, vejci nebo jinými požadovanými výrobky pro osobní rozhodnutí. Salát “Hen Ryaba” v klasickém receptu je připraven!

Tento salát, stejně jako většina ostatních lásků, se však musí uchovávat v chladničce alespoň 1-2 hodiny. Takový extrakt umožňuje namočit každou vrstvu, což dává jídlo ještě šťavnatější chuti. Při použití děleného formuláře je po expozici v chladničce odstraněn.

Salát “Chicken Ryaba” s kuřecím masem a houbami

Kompozice se liší od klasické receptury s vysokým obsahem hub a nahrazením okurky s vařenou mrkví. Základ přípravku se nemění a tvarování šalátu probíhá stejným způsobem – ve vrstvách.

Požadované přísady:

 • kuřecí filet, vařený – 300 g;
 • směs lesních hub, žampiony – 400 g;
 • vařená mrkev, střední – 2 ks;
 • cibule – 2 ks;
 • vařené kuřecí vejce – 5 ks;
 • strouhaný durum – 200 g;
 • lehká majonéza – 200 g;
 • čerstvý kopr – 1 banda;
 • olivový olej, slunečnicový olej – 50 g;
 • sůl – podle chuti.

Doba vaření: 30 minut. Obsah kalorií na 100 g: 238 kcal.

Rozdělte vařené kuřecí prsíčko na vlákna nebo nakrájíme na malé proužky. Strmé vejce jemně rozemlejte nebo nakrájíme na mixér, přidejte sůl, majonézu, polovinu strouhaného sýra, dobře promíchejte.

Pečeme mrkev, hrubě rošt. Jemně nakrájejte cibuli a společně s nakrájenými houbami smažte na máslo až do vaření. Chopte kopr, zachránte několik větví pro výzdobu.

Po přípravě všech produktů pokračujte v položení vrstev hlávkového salátu. První hlavní vrstva – z prsu, posypeme nakrájenými bylinkami, směs z vlažných vajec, kaše s lžící nebo stěrkou.

Smažené houby s cibulí, rozděleny na 2 porce. Jeden z nich by měl být položen přes kuře, dát vrstvu vajec s majonézou a sýrem.

Nad první řadou hub položte nastrouhanou vařenou mrkvu, přidejte sůl. Vytvořte vrstvu vaječných majonéz. Položte houby nahoře, pokryjte zbývající majonézovou směs vajec, nalijte strouhaný sýr nahoře. Uchovávejte v chladničce několik hodin. Ozdobte zbývajícími zeleninami a zahajte jídlo!

Konzistence tohoto salátu je jemná a jemná. Když se rozhodnete udělat salát ve formě kuřecího masa, doporučuje se to vařit a třepat 1-2 mrkve více. Strouhaná mrkev může být účinně použita jako imitace peří.

nalít в креманкиPřečtěte si, co můžete vyrobit z mléka – několik možností pro pokrmy od vydatné snídaně až po snadný a chutný dezert..

Jak můžete vařit brambory v pomalém sporáku s masem nebo zeleninou, přečtěte si náš článek.

Berte na vědomí mannický recept na zakysané smetaně v pomalém sporáku – lahodný a domácí ochucený dezert.

Jak vařit “Ryaba kuře” s ananasem

Vezmeme-li jako základ stejný klasický recept, můžete vařit nekonvenční “rybí kuře” s ananasem. Ananas je nízkokalorické ovoce obohacené minerály, kuřecí filet, zase dietní maso. Jednota takových výrobků v salátu vám umožní získat jednoduché a výživné pokrmy s jasnou čerstvou chutí. Takový salát může bez váhání vstoupit do slavnostního jídelního lístku a prezentovat v jakékoliv formě – bafnout, ve formě kuřecího masa, nebo dát smíšené komponenty do sklíčka.

Požadované přísady:

 • kuřecí maso, vařené – 500 g;
 • konzervované kusy ananasu – 500 g;
 • vařené kuřecí vejce – 4 ks;
 • nízkotučná majonéza – 120 g;
 • Loupané vlašské ořechy – 200 g;
 • strouhaný durum – 200 g;
 • sůl, mletý černý pepř – na chuť;
 • čerstvou petrželku na zdobení – pár stonků.

Doba vaření: 15 – 20 minut. Obsah kalorií na 100 g: 220 kcal.

Po ruce připravené základní produkty, takový salát nevytváří příliš mnoho času pro tvorbu a design. Podívejme se podrobněji na recept na salát “Chicken ryaba” s ananasem. Vařené kuřecí maso nakrájené na malé kostičky. Z konzervovaného ananasu vypusťte vodu v případě potřeby – řežete plátky na menší.

Oloupeme vejce ze skořápky, nakrájíme nebo kotlíme lehce s mixérem, s vlašskými ořechy také působíme – mleté.

Můžete vrstvy vrstvy v pořadí: kuře, ananas, ořechy, přidat majonézu na každé vrstvě, posypeme sýrem a drcené vejce.

A můžete kombinovat všechny nasekané a kašovité ingredience, ochucené solí a majonézou. Naložte na vysokou kopec, pokud je to žádoucí, přidejte vrchní nátěr majonézy a ozdobte zelenými větvičkami.

Takový recept a forma podávání neumožňují postavit hotový salát v chladničce, velký obsah šťavnatých ananasů eliminuje suchost jídla. Salát “Hen Ryaba” s ananasem, chuť je šťavnatá a originální.

Salát “Hen Ryaba” se švestkami

Hezký a pikantní salát se získá přidáním švestek. Kromě toho mají švestky příznivý vliv na trávení, bohaté na vitaminy B a draslík. Prune přináší do salátu “Kuře Ryaba” není jen nová chuť, ale také prospěje.

Požadované přísady:

 • uzená kuřecí prsa – 400 g;
 • sušené slivky, měkké, bez kamenů – 150 g;
 • cibule – 1 ks;
 • konzervované žampióny, čerstvé – 200 g;
 • nakládaná okurka – 200 g;
 • rostlinný olej – 50 g;
 • nízkotučná majonéza – 130 g;
 • sůl a koření – chuť;
 • zelené křídlo pro výzdobu – pár stonků.

Doba vaření: 25 minut. Obsah kalorií na 100 g: 280 kcal.

Cibule zbavená plevelů, rozpadat. Lehce opečené v oleji, přidejte do cibule houby, nakrájené tenké talíře, přidejte do tepla až do připravenosti.

Slivky používají měkké, například Kalifornii nebo předem namočené ve vodě, náhodně rozsekané. Nakrájené okurky nakrájené na malé kroužky nebo na velké slámy. Směs se slivkami. Přidejte smažené houby s cibulí.

Uzené kuřecí filety nakrájené na kostky nebo proužky, vložte do připravené zeleniny společnou misku. Smažte všechny produkty se slanou, mletou černou paprikou a dalšími kořeními podle chuti, majonéza. Důkladně promíchejte, rozdělujte jednotlivé porce zeleným koriandrem a podělujte..

.