Každá žena v domácnosti se dříve nebo později zamýšlí nad vařením zajímavých originálních jídel. Toto jídlo může být kuřecí s ananasem, pečené v troubě. Samotné jméno zní velmi atraktivní a chutné..

Stojí také za to, že kuře je dietní maso a je ideální pro každou stolku. Hosté, kteří ochutnájí tento pokrm, budou potěšeni již dlouho..

Ale nezapomeňte zvážit skutečnost, že toto jídlo má vlastní tajemství vaření.

Recept na vaření kuřecího masa s ananasem v troubě
As вкусно приготовить курицу с ананасами в духовке
Složení Počet
Čerstvé kuřecí prsa 1000 g
Tvrdý sýr 200 gramů
Ananasové konzervy jedna banka
Sůl, pepř, kuřecí koření, oregano chuť
Máslo 50 g
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 126 Kcal
Při výběru kuřecích prsíček na misku je především důležité věnovat pozornost barvě. Měla by být růžová, bez bělicích pruhů, skvrn. Pokud je jídlo čerstvé, bude to nejen vynikající chuť, ale také zdravé..

Po výběru prsou je to obrat ananasu. Je vždy důležité mít na paměti, že ananas jsou tropické ovoce a jsou přivezeny z teplých zemí..

Doporučuje se věnovat pozornost datu, celistvosti obalu. Nemělo by být pokrčené nebo utažené..

Když jsou všechny produkty připraveny, musíte dobře opláchnout kuřecí prsa a odstranit celý film. Dalším krokem bude krájení na kusy, střední velikosti. Kusy se třou se směsí soli a koření, celý proces se provádí velmi pečlivě.

maso очистить

Kuřecí maso je složeno v hluboké misce, posypáno oříškovým oreganem a umístěno na chladném místě po dobu dvaceti minut. To je nezbytné, aby prsa byla marinovaná, má vonnou vůni..

kuře порезать

Zatímco maso marinuje, měli byste nastavit troubu na teplotu dvě stě stupňů. Pozor, trouba by měla být dobře zahřátá. Pak se tvrdý sýr pečlivě nanese na strouhák a plech na pečení, na kterém se vaří maso, je bohatě maštěn masem.

k tření сыр

Nakrájené kuřecí prsa střídavě položené na plechu. Mezi kusy masa by měl mít interval nejméně tři centimetry. V opačném případě nebude sýr, který bude nahoře, dobře tavit..

rozložit мясо

Při přípravě ananasu nelze nalévat šťávu. Vloží se do nádobí jako hlavní ingredience, a když jsou kusy na plechu, je třeba je nalít s ananasovým džusem. Ananas sám, je-li to prsten, doporučuje se stříhat na jeden centimetr.

vody все ананасовым соком

Na každém kusu masa se nahoře umístí několik plátků ananasu. Je třeba si uvědomit, že džus dává masu jemnou, voňavou chuť, změkčuje a dělá šťavnatou.

rozložit ананасы

Jídlo je posláno do předehřáté trouby po dobu dvaceti minut. Po uplynutí času je třeba z trouby vyjmout kuřecí maso s ananásem a každý kus tvrdého strouhaného syru.

posypeme сыром

Do trouby položte další sedm minut.

k pečení блюдо

Dokončená mísa bude mít silnou kořeněnou vůni, potěší její ochutnávky.

jídlo готово

Pečené kuře s ananasem a sýrem

Skvělá mísa, která potěší domácnost, poměrně rychlá ve vaření. Budete potřebovat následující složky:

 • Kuřecí filé nebo prsa;
 • Majonéza, zakysaná smetana;
 • Tvrdý sýr;
 • Konzervovaný ananas;
 • Sůl, pepř;
 • Pravidelný rostlinný olej.

kuře с сыромDůkladně umyjte kuřecí filé nebo prsa, vyčistěte od veškerého přebytku. Dobře mlet maso kořením. Předpíchejte troubu na dvě stě stupňů, rozšiřujte plech s rostlinným olejem.

Na připravené pokrmy se položí kusy kuřete.

Ananas by měl být prsteny, jsou nakrájeny na polovinu. Uvařená na masa, bohatě naplněná tvrdým strouhaným sýrem.

Sýr by měl být nejprve strouhaný na středním strouhaní. Na vrcholu sýra je nakreslena mřížka majonézy..

Miska jdou do trouby po dobu třiceti minut. Po uplynutí této doby je hotové kuře se sýrem položeno na talíře a zdobeno zeleninou..

Kuře s bramborami a ananasem, pečené s krustou

Recepty na kuře plněné bramborami a ananasem, původně z kuchyně na východě. Sladká chuť tropického ovoce dává masa zajímavé poznámky o koření a šťavnaté příchuti..

Spojení s některými kořeními nese vědomí v asijských zemích. Žádný stůl na dovolenou nemůže udělat bez takového zajímavého jídla. K tomu budete potřebovat:

 • Kuře;
 • Zázvor, paprika, bazalka;
 • Brambory;
 • Ananas;
 • Česnek;
 • Majonéza;
 • Sůl, pepř.

Kuře se důkladně umyje a čistí. Hlavní věc, která zajistila, že výrobek byl čerstvý, neměl zbytky pera. Trouba je nastavena na 190-200 stupňů. Během ohřevu trouby je připraveno vše potřebné k přípravě takového zajímavého jídla..

kusů ананасовKuřecí tření s kořením: sůl, pepř. Důkladně rozmazané s majonézou, vložte do ledničky.

Mezitím se brambory odlupují z kůže, rozřezávají se na kostky, o průměru centimetru. Ananas lze zakoupit jak čerstvý, tak i konzervovaný.

Čerstvý ananas dává kuřecí šťavnatou chuť a měkkost. To vše díky speciální kyselině obsažené v tropickém ovoci. Zjemňuje vlákna v kuřecím masu. Pokud je ananas v konzervách, měl by být jeho šťáva ponechána..

Ananas je nakrájen na malé kousky, smíchaný s bramborami. Do směsi se přidá zázvor, bazalka, několik stroužek česneku..

Vnitřní kuře je rozmazané s majonézou, naplněné směsí brambor a ananasu. Nakrájejte papriku nahoře, abyste získali zlatou kůru.

Nádobka se vloží do trouby po dobu třiceti minut. Na konci je hotové kuře zdobené listy salátů, které se podávají na stole..

Kuře s ananasem, rajčaty, cibulí a sýrem

Nádherný recept je pečené kuře pod ananasem s rajčaty. Rajčata dávají tomuto pokrmu specifickou chuť, šťavnatost. Pro vaření budete potřebovat:

maso с ананасом

 • Kuřecí prsa;
 • 4 rajčata;
 • Konzervovaný ananas;
 • Cibule cibule;
 • Tvrdý sýr;
 • Sůl, pepř;
 • Majonéza .

Umyjte kuřecí prsa, nakrájíme na plátky. Plátky bez filmu, žíly. Pro vzdušnější chuť se doporučuje, aby kuřecí kousky vyrazily. Toto je jedno z hlavních tajemství šťavnatých pokrmů. Po odmítnutí masa by měl být podle chuti pepř a sůl..

Umyjte rajčata, nakrájíme na tenké kroužky, udělejte totéž s cibulí. Cibule musí být vyčištěny z plevy.

Tvrdý sýr se vyžaduje na roštu na hrubé struhadle. Zlomené maso odložte na plech na pečení, aby byl namazán rostlinným olejem.

Ananas se položí na kuřecí prsa. Mělo by to být celý prsten, ananas přelitý strouhaným sýrem nahoře, rozmazaný malým množstvím majonézy. Dokončí proces prsten s rajčaty a cibulí. Jdou na výzdobu a dávají saturaci nádobí.

Když je vše připraveno, je kuře přiváděno do trouby, která je zahřátá na dvě stě stupňů. Jídlo je vařeno po dobu dvaceti minut..

Poté se na stůl podává drcené kuřecí prsa. Můžete volitelně ozdobit olivami a větvičkou petržele.

banán пирогPokud máme zajistit “den exotických pokrmů”, připravte banánový koláč v pomalém sporáku podle našeho receptu.

Koláč s kuřecím masem a bramborami musí vědět, jak správně vařit. Přečtěte si recept.

Koupil jste Redmond multicooker? Parní ryby, přečtěte si zde recept..

Kuřecí filé v zakysané smetaně s příchutí ananasu

Vynikající pokrm, který je vhodný pro slavnostní stůl a pro každodenní stravování. Doba vaření trvá jen patnáct až dvacet minut. Vyžaduje následující složky:

kuře под соусом

 • Kuřecí filé;
 • Smetana;
 • Ananas;
 • Tvrdý sýr;
 • Sůl, pepř, bazalka;
 • Máslo.

Plátek opláchněte studenou vodou, nakrájíme na plátky. Předehřejte troubu na sto osmdesát stupňů, vytěsněte plech s malým množstvím másla. Přidejte maso na plech, přidejte sůl, pepř podle chuti. Smažte filé na povrchu, vložte na něj konzervovaný ananas.

Tropické ovoce usínají tvrdý sýr. Sýr se doporučuje roštovat a míchat s nakrájenou bazalkou. Když je nádoba připravená, musíte ji umístit do trouby. Po zapálení filé můžete začít jíst.

Užitečné tipy

Pro vaření kuřete s ananasem je nejlepší vybrat čerstvé ovoce. Chcete-li jej zvolit správně, existuje několik pravidel:

 1. Čerstvý ananas by měl mít zelené husté listy;
 2. Dobrý vzorek má krásnou a pružnou zlatou pleť;
 3. Při hmatání a jemném stisknutí ovoce by mělo být měkké;
 4. Doporučuje se také zaklepat na ovoce, o tom, že jeho zralost a dužina jsou zralé..

Pěkné jídlo!