Nejčastěji používané vejce ve vaření jsou ty, které byly vařeny tvrdě vařené. Dokonce i ty nejzkušenější milovníky vaření nemohou správně vařit. Nejčastěji špatně řízené selhání, nepochybně skořápky, které se v procesu vaření zlomily.

as варить яйца

Z tohoto důvodu protein postupně vytéká a samotný produkt se ukáže jako zcela zkažený. Navíc vajíčka s popraskanými skořápkami okamžitě ztrácejí estetický vzhled..

Samozřejmě, pokud je chcete použít v salátu, když je celý produkt prostě rozdrcen, je to jedna věc. Ale pokud je to nutné pro vycpávání nebo dokonce jako výzdobu pro velikonoční prázdniny, tak vzhled bude konečnou hodnotou.

V tomto článku se bude diskutovat o tom, jak se tomuto incidentu vyvarovat a že tento výrobek vaříte tak, aby plášť byl dokonalý, avšak v případě potřeby může být také snadno vyčištěn..

Jak vařit vajíčka tak, aby nebyly prasklé

Než začnete vařit, musíte vědět, co ovlivňuje skutečnost, že během procesu vaření ve skořápce se postupně vytváří trhliny. Nejčastějšími příčinami prasklin jsou:

 1. Nesprávná přeprava surovin, během níž se mikrotrhlinky objevují tak málo, že je nelze pozorovat pouhým okem. Když se vejce dostanou do vroucí vody, začnou se mikrotrhly silně rozšiřovat. Tento problém lze však vyřešit zcela jednoduše: před vařením se ujistěte, že sůl a přidáte malé množství octa. To vše zabrání odtoku bílkovin a zabrání tomu, aby praskliny byly zřetelnější;
 2. Příliš velký teplotní rozdíl mezi vajíčkem a vodou. Kvůli tomuto rozdílu se výrobek jednoduše roztrhne. Tento rozdíl by však měl být velmi patrný – například vejce, která byla v chladničce uložena na chvíli, byly položeny do vroucí vody. Abyste se tomuto problému vyhnuli, je to prostě jednoduché. Prostě umístěte ochlazený výrobek do teplé vody nebo jej držte při pokojové teplotě po dobu několika hodin. Zahajte vaření vajec ve vlažné vodě, velice slané. Zapněte vysokou teplotu, ale jakmile voda klesne, okamžitě přepněte sporák na nízkou teplotu. Za sedm minut dostanete nádherné tvrdé vařené vejce;
 3. Tloušťka pláště je jedním z nejdůležitějších faktorů. Vždy si kupte vysoce kvalitní vejce, protože pokud se vrstva nesprávně podává, pak bude kromě velmi tenké skořápky mít ve svém složení malé množství užitečných látek..

Kolik času je potřeba

Je zřídka najít někoho, kdo nemá rád vejce. Tento produkt v jeho různých variantách se podává na snídani ve většině zemí světa. Vyplněné velkým množstvím minerálů a živin jsou perfektně kombinovány s velkým počtem dalších složek..

V současné době existují 3 způsoby vaření:

 • tvrdé vařené;
 • do vaku;
 • jemně vařené.

Každá z těchto možností má odlišnou dobu vaření, v závislosti na chuti. Například, aby se měkké-vařené, to znamená, aby se žloutkový polokvapalina budete muset provést následující kroky.

 1. Položte produkt do hrnce a naplňte ho studenou vodou. Nejoptimálnější voda bude při pokojové teplotě nebo mírně teplá;
 2. Zapněte komfort při nejvyšší teplotě a počkejte, až voda začne vařit. Poté může být požár snížen na minimum;
 3. Pokud chcete, aby žloutek zůstal zcela kapalný a bílkovina byla kompletně vařená, budete potřebovat asi 4 minuty. Chcete-li vytvořit polokvapalný žloutek – pouze 3.

Nicméně nejčastěji je třeba vařit vejce jen těžce vařené. Ty se používají k doplnění salátů, polévek a občerstvení..

Chcete-li vařit takovou misku, musíte nejdříve počkat na to, aby se voda vařila, a teprve tehdy byste měli ohně odvrátit. Vařte asi 7 minut. Buďte opatrní a nehněteme talíř, protože žloutnutí začne připomínat gumu v konzistenci..

Vejce v pytli jsou obvykle preferovaným jídlem gurmánů. Její nespornou vlastností je to, že když by polotavý žloutkový protein ve vaření měl být zcela pevný. Potřebujete jen asi 5 minut k vaření..

koláčPřečtěte si, jak vařit lahodný půstový tortu v pomalém sporáku s různými výplněmi..

Přečtěte si, jak vařit lahodné kuřecí kotletky s cuketa – nabízíme vám neuvěřitelné pokrmy..

Berte na vědomí recept na dort s tvarohem s jablky.

Jak vařit vejce na Velikonoce

Během Velikonoc s vařenými vejcimi by měl mít nejvíce estetický vzhled, protože tento produkt je jedním z osobností svátku. Chcete-li získat krásné jídlo, rovnoměrně malované v přírodním nebo umělém barvení, bude to vyžadovat určité úsilí.

Chcete-li vařit krásná vejce, která se nezakládají na cibuli, je třeba provést následující kroky:

 1. Připravte cibulovou kůru, to znamená, vyjměte ji z cibule a opláchněte. Poté je vložte do hrnce a nalijte vodu. Abyste získali barvicí roztok, vaříme ho na nízké teplotě asi hodinu, pak násilím;
 2. Při přípravě roztoku mírně zahřejte vejce při pokojové teplotě nebo v teplé vodě. Produkt vložte do připravené barevné vody a vaříme na nízkém ohni asi deset minut. Pro bohatší hnědý, držte je po dobu až 20. Po uvaření je položte do misky se studenou vodou a olejte je slunečnicovým olejem..

Nicméně, kromě přírodních barviv, jako jsou plevy, v obchodech najdete mnoho a umělé. Samozřejmě, že na balení budou nutně pokyny, jak správně malovat, ale jsou také povinné tipy, aby se neobjevily žádné trhliny..

 1. Před lakováním důkladně vypláchněte výrobek, protože to pomůže lakování rovnoměrněji. Používejte teplou vodu ke snížení teplotního rozdílu; k umytí яйца
 2. Vařte na nízké teplotě. Pokud zapnete silné, je větší pravděpodobnost praskání; vařit
 3. Důkladně osušte vodu a vložte do pánve několik dřevěných špiček. Vaříme vajíčko asi osm minut a pak ho umístíme do barvy. Nezapomeňte, že čím více času stráví v barvivech, tím tenčí se stane.. opláchněte водой

Obsahuje vaření křepelčích vajec

Navzdory jejich malé velikosti obsahují křepelčí vejce mnohem více živin. Tato přísada však nedosahuje rozsáhlé distribuce v kuchyních ruských žen v domácnosti. Zejména je to brzděno ignorací nuancí jejich správného vaření..

Ve skutečnosti bude pro ně ještě snadnější vařit. To se děje kvůli poměrně silné skořápce – i pod tlakem vysokých teplot, jejich skořápka není vystavena praskání. Proto odvážně vaříme křepelčí vejce ve vařící vodě, protože to pomůže zkrátit dobu vaření, což umožní, aby většina užitečných látek zůstala nedotčena. Standardní doba vaření těchto vajec s vroucí vodou bude dvě minuty..

Jak ochladit vejce, abyste mohli snadno odstranit skořápku

Většina lidí zná základní pravidlo čištění vajec. Čím čerstvější je původní výrobek, tím komplexnější bude proces čištění. Zde však můžete trochu podvádět a použít jednu starou metodu, která vám pomůže snadno vyčistit vajíčko později. Bylo by správné nazývat ji “šokovou terapií”..

Po vaření vajíčka je nutné okamžitě vystavit prudkému poklesu teploty. Jakmile vaše vajíčko vaří, okamžitě jej přeneste do misky s ledovou vodou a nechte ji v něm alespoň čtvrt hodiny..

Je pravda, že je vhodné nechat ji přes noc v chladničce. Poté bude oloupané vejce zachovat svůj krásný oválný tvar a plášť se snadno vypne.

Jak zjistit čerstvost vajec

čerstvé яйца

Co je při vaření vejce velice překvapivé, jejich čerstvost nemá významnou roli. Samozřejmě, pokud je vaříte něžně, pak je vhodné zakoupit čerstvý produkt země, ale při vaření tvrdé vařené, je to dost dobrý, aby zůstal v ledničce.

Definice čerstvosti vajec má však ještě nějaký význam, jen tehdy, aby nebyla připravena původně zkažený produkt. V současné době existuje několik způsobů, jak zjistit svěžest:

 1. Metoda vody zahrnuje jednoduché spuštění vajec ve sklenici se studenou vodou. Čerstvé se jistě potopou ke dnu a staré budou plavat;
 2. Potřepte vejce a držte ho mezi dvěma prsty: palcem a ukazováčkem. Nestřást nic v čerstvém vejci;
 3. Důkladná kontrola pláště pomůže určit čerstvost. Pokud se trochu třpytí nebo vypadá šedavě, může být výrobek považován za rozbitý..

Ve skutečnosti, pokud budete dodržovat všechna pravidla, můžete snadno vařit skutečně bezchybné vařené vejce, které můžete hrdě sloužit..