Recept na takový kastrol může být použit, pokud děti nemají rádi jíst tvaroh. Rozhodně není rozumné ji odstranit z jejich stravy, protože obsahuje vápník a další užitečné prvky. Kastról tvarohu a rýže by se měl dovolávat celé rodiny. Může být připraven na čaj nebo na snídani. Dokončené jídlo bude dokonce chutnější, jestliže ho vylijete sirupem nebo džemem.

Tvarohový sýr a rýžová kastrolka jako v mateřské škole
As приготовить творожно-рисовую запеканку в духовке и мультиварке
Složení Počet
rýže (bílá, kulatá) 1/3 st.
voda nebo mléko (1,5%) ½ st.
vejce 2 kusy.
tvaroh (1,8%) 125 g
jakýkoliv med, ale je lepší užívat kapalinu 1 polévková lžíce. l.
sušené meruňky 7-8 kusů.
vypouštění oleje namažte stěny formy
Doba vaření: 50 minut Kalorie na 100 gramů: 156 Kcal

Tento recept vám připomene dětství. Byla to taková kastrolka, kterou mnozí zkoušeli v mateřské škole nebo ve škole. Příprava není obtížné, pokud budete postupovat podle pokynů receptu..

Před vařením se musí surová rýže umýt a potom vařit ve 100 ml vody nebo mléka. Když se kapalina vaří, musí být oheň velmi slabý, pokrýt kaši a vařit dalších 15 minut..

Sušené meruňky jsou nakrájeny na poměrně malých kouscích a ponořeny do vody na chvíli.

Když je kaše připravena, měla by se nechat vychladnout, pak přidat tvaroh, vajíčka, med na to. Vyhněte všechny ingredience tak, aby byly dobře smíchány. Přidejte sušené meruňky a vše znovu promíchejte. Vložte hmotu do formy, jejíž stěny jsou naolejované. Otočte troubu o 180 stupňů a nádobu pečte po dobu 25-30 minut.

Po troubě nechte kastról mírně vychladnout, abyste usnadnili vylévání z formy..

Kastrol s ořechy a slivky

s орехами и черносливом

Další možností je kastrol s tvarohem a rýží – s ořechy a slivkami. V tomto receptu je sýr mletý sítem. To lze provést v jiných případech, aby se kastról stal jemnějším a drobivějším..

Produkty:

 • 2 vejce;
 • 200 g tvarohu (lepší než s nízkým obsahem tuku);
 • 25 gramů ořechů (vlašské ořechy, kešu, mandle jsou vhodné pro pečivo);
 • 25 g švestek;
 • 100 g rýžové kaše (uvařené z bílé kulaté rýže);
 • 1.5 Čl. l zakysaná smetana (10%);
 • 2 g soli;
 • 1 lžička vypouštění oleje.

Doba přípravy: 1 h 15 min.

Obsah kalorií na 100 g: 152 kcal.

Třešeň se protáhne sítem, smíchá se s kyselou smetanou. Vaječné bílé a žĺtky je třeba rozdělit a umístit do různých kontejnerů..

Žloutky s cukrem, rozemleté ​​a přidané do tvarohu se zakysanou smetanou. Umyjte matice a švestky, nakrájejte na malé kousky a přidejte do tvarohové hmoty, která se pak znovu promíchá..

Veverka se solí se šlehají, dokud se nedostane načechraná pěna. Pomalu promíchejte bílkoviny s hlavní hmotou. Poté přidáme rýžovou kaši a znovu promícháme..

Tvaroh a rýže kastrol s maticemi a peče v troubě švestky zahrnuty 180 stupňů 35 minut, potom se teplota zvýší na hodnotu 200, a po dobu 10-15 minut se miska může být vyjmuta z pece. Stěny formy musí být naolejovány..

omáčkuLingonberry meat omáčka – recept s fotografiemi a krok za krokem doporučení zkušených kuchařů.

Jak vařit tradiční knedlíky v mikrovlnné troubě.

Přečtěte si, jak vařit chutné brambory s hovězím masem a brambory v hrnci. Recepty zde.

Tvarohový sýr a rýžový kastrol s jablky

Sladká chuť tvarohu a rýže smíchaná s cukrem může být zředěna, pokud používáte jablka v receptu. U by měl být nalezen příprava jídel ne příliš velké, voňavé ovoce s mírným trpkostí (Granny Smith odrůdy, Antonovka, odlévání bílé musí jít).

Produkty:

 • 3 polévkové lžíce. l zakysaná smetana (10%);
 • 200 g tvarohu (lepší užívání bez tuku);
 • 150 g rýže (bílá, kulatá);
 • 4 polévková lžíce. l cukr;
 • 6 jablek (malé, lepší, aby se trochu kyselé odrůdy);
 • ½ lžíce skořice;
 • vypouštění olej (pro stěny formy).

Doba přípravy: 1 h 20 min.

Kalorie 100 g kastrol: 125 kcal.

Tvarohový sýr smíchaný s 1 polévkovou lžící. l zakysaná smetana a 2 polévkové lžíce. l cukru Jablka je třeba rozřezat na malé kostičky (není nutné odstranit kůži), nalijte zbývající cukr, přidejte skořici, promícháme.

do řezu яблоки

Vařte rýži a pak opláchněte studenou vodou..

k vaření кашу

Jablka, rýže a tvarohová směs se mísí a rozloží ve formě, ve které bude nádobí pečeno (stěny formy jsou předem naolejovány).

rozložit в форму

Teplota v troubě je nastavena na 200 stupňů a pekáč je pečený po dobu 40 minut..

kastrol

Těstoviny na rýžové mouce

S tímto receptorem můžete vařit lehké, ne příliš sladké pokrmy. Pokud nemáte dostatek sladkosti, pak můžete nalít hotovou kastrolku s džemem, kondenzovaným mlékem, medem.

Produkty:

 • 240 g jogurtu (bez přísad a bez tuku);
 • 600 g tvarohu (5%);
 • 3 vejce (oddělí bílé a žloutek od sebe);
 • 75 g rýžové mouky.

Doba vaření: 45 minut.

Kalorie na 100 g: 149 kcal.

Jak si vařit tvarohový tvaroh s rýžovou moukou? Všechny produkty, s výjimkou proteinů, jsou smíšené. Pak bijí na nádherné stavové bílkoviny. Pomalu je promíchejte se zbytkem hmoty. Pečte nádobu, kterou potřebujete, do trouby zapnutou na 180 stupňů po dobu 40 minut.

Recepty s dýní pro vícestránka

kastrol в мультиварке

Multicooker – nepostradatelný nástroj v kuchyni. Zatímco vaří, můžete udělat něco jiného. Je velmi snadné vařit vařič-rýže hrnce v něm. Pro změnu receptu můžete přidat dýně.

Produkty:

 • 300 g dýně;
 • 500 g tvarohu (5%);
 • 3 vejce;
 • 200 g zakysané smetany (10%);
 • 80 g krupice;
 • 1 lžička. prášek do pečiva a vanilkový cukr;
 • vypouštění olej pro mazání stěn misky.

Čas strávený: 1 hod.

Kalorie pro 100 g produktu: 183 kcal.

Dýně je třeba umýt, oddělit správné množství buničiny, řezání a hrubě roštu. Vajíčka jsou lehce šlehačkou s cukrem. Přidejte do nich tvaroh a zamícháme a poté dýně, kysanou smetanu a krupici. Všechno je znovu promyšleno.

Poslední prášek do pečiva a vanilkový cukr se přidávají. Celá hmota je umístěna v předem namazané misce s více místem. Zahrnutý režim “pečení” po dobu jedné hodiny.

Potom můžete kastról zkontrolovat suchým párátkem – pokud je miska dobře upečená, můžete proces pečení dokončit. Někdy trvá dalších 15-20 minut. Po vypnutí multicookeru nechte vařič ochladit.

Mírně ustálená sladká rýže s tvarohem s dýní může být podávána.

Po pokusu vařit tento pokrm, budete vědět, kolik příště dát cukr, tvaroh nebo rýži, protože každý má různé preference. Je velmi důležité vařit rýži správně – měla by být měkká, ale ne příliš vařená..

Můžete bezpečně experimentovat s kastrolou – například přidat dýně, jablka a rozinky na hmotu. Nebo sušené meruňky a sušené meruňky. Jděte dobře s rýží a tvarohem banán nebo ananas. Dezert můžete nalít pomocí čokoládového sirupu nebo rozmazat vrchní kůru s čokoládovou pastou.

Dokončená mísa by měla stát trochu, pak bude ještě chutnější. Těstovinový sýr a rýžový hrnec mohou být ponechány v lednici další den a neztratí chuť. Před použitím by měl být ohříván v mikrovlnné troubě..