Jak vařit tuk v troubě ve fólii

Salo je jedním z hlavních produktů, které se nacházejí na stolech mnoha hospodyňek. Počet kuchařských pokrmů, kde se jedná o hlavní složku, se měří a měří. Lze ho vařit slané, uzené, pečené nebo vařené se všemi druhy koření..

pečené сало

Pečená sádla je obecně samostatné a zajímavé téma ve vaření. Může být servírován jako horký s přílohou a slouží jako skvělý doplněk k boršču, stejně jako být podáván na slavnostní stůl v podobě krájení.

Na první pohled se může zdát, že je nemožné vařit takovou lahůdku doma. Ale ve skutečnosti je všechno velmi jednoduché a teď se o to postaráme..

Jak vybrat správný produkt

Téměř jakýkoli kus slaniny se hodí k pečení v troubě, bez ohledu na to, která část prasete je odvozena od. Abyste však nemuseli zklamat svojí chutí, musíte věnovat pozornost některým vlastnostem tohoto produktu:

 1. Nejkvalitnější je tuk, který má bílou barvu se světle světle růžovým odstínem. Na kusy by neměla být žádná žlutá barva;
 2. Pokud se na kusy objeví červené skvrny, znamená to, že selata nemohla být dlouho poražena;
 3. Nejkvalitnější jsou ty kusy, jejichž tloušťka se pohybuje od 2,5 do 3,5 centimetrů;
 4. Pro pražení je tuk, který má masové vrstvy, perfektní;
 5. Ujistěte se, že věnujte pozornost kůži, že by měla bít bílý nebo světle žlutý odstín a neobsahuje vlasy.

Salo, které má nejjemnější chuť a tenkou pokožku, je vyříznuto z boků a zadní části prasata. Je ideální nejen pro pečení, ale i pro slanění. Na tvářích nebo na krku jsou těsnější a silnější kousky.

Sůl není nejlepší volba, ale v pečené podobě vypadá skvěle. No, skutečná pochoutka pro pečení je považována za “podčarchevok”. Jedná se o kusy, které jsou vyříznuty z břišní části. Mají několik masných vrstev, ale zůstávají trochu drsné..

V pečené formě – to je jedna z nejkrásnějších částí prasete, která se nestydí sloužit ke stolu ve formě řezání.

Tuk v troubě ve fólii
As приготовить сало в духовке в фольге
Složení Počet
sádlo (lepší se vzít s masovou vrstvou) 1 kg
čerstvý kopr 20-30 g
česnek 5-6 zubů
bobkový list 3 kusy.
paprika 20 g
majonéza 250 g
sůl a novinář chuť
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 384 Kcal

Podrobný recept:

 1. Vezměte zahloubenou nádobu a do ní nalijte specifikované množství majonézy. Pak přes česnek držte několik česneku a nakrájíme kopr jemně. Toto vše je přidáno do majonézy a důkladně promícháme. Připravili jsme marinádu, která nasákne kousky tuku, po níž získá neuvěřitelnou chuť; vyberte сало
 2. Vezměte slaninu a nakrájíme na kousky, jejichž šířka je asi 7-10 centimetrů. Příliš mnoho práce stojí za to, jinak by nebyly namočené s marinádou a budou mít trochu jinou chuť. Začneme-li řezat kusy lépe ze strany, kde je pokožka umístěna, to povede k jejich menší deformaci a výrobek bude vypadat mnohem chutnější;
 3. Na leštěnou stranu fólie položte nakrájené kousky slaniny a dobře je osolte na všech stranách. Přidejte papriku a novinku stejným způsobem; zmeškání značky сало
 4. Kousek tuku namažte velkou vrstvou marinády, položte na vrchol několik listů bobkového listu a vše zabalte do fólie; zabalit в фольгу
 5. Tuk zasuňte do chladničky po dobu 40 minut (můžete i více). Během této doby bude nakládat;
 6. Předehřejte troubu, položte kusy na plech a pečte. Teplota v troubě by měla být asi 220 stupňů. Doba vaření – 45 minut; k pečení
 7. K tomu, aby konečný výrobek mohl mít chutnější vzhled, můžete ho dále vyprážet v pánvi..

Jak si vyrobit slaninu s česnekem

Složení:

 • sádla (tloušťka nejvýše 2 cm) – 1 kg;
 • čerstvou petrželkou – 3-4 větvičky;
 • česnek – 6-7 hřebíček;
 • paprika, kmín, koriandr (na přání) – na chuť;
 • bobkový list – 2 ks;
 • červená paprika – 5 g;
 • mletý černý pepř – 5 g;
 • sůl – podle chuti.

Doba vaření – 5-6 hodin.

Kalorie – 157 kcal.

Před pečením důkladně umyjte slaninu, lehce ji osušte a pokožku ořízněte. Česnek je nejlépe nakrájený na tenké plátky, jemně nakrájíme petržel a nakrájíme bobkový list na drob.

Kousek slaniny ze všech stran rozkrojte sůl a papriky. Pokud se vám líbí různé koření, můžete přidat kmín, koriandr a papriku.

Na vnitřní straně budoucího kotouče vložte česnek, nakrájený bobkový list a petržel. Zalomte ho co nejvíce a obalte ho horní vrstvou. Pomocí silného závitu přilepte kotouč tak, aby se nerozvinul..

Fólii produkt na fólii a po dobu jedné a půl hodiny jej pošlete do předehřáté trouby. Teplota, při které se má válec připravovat, je asi 160-170 stupňů. Po určeném čase jej vyjměte z trouby, otevřete fólii a odložte dalších 15 minut, dokud se nevytvoří krásná kůra..

Po dokončení válcování položte na papírový ručník. To dá příležitost k odčerpání nadbytečného tuku. Po úplném ochlazení přípravku jej zabalte do potravinové fólie a přesuňte na hodinu po dobu 3 hodin. Po uplynutí uvedeného času můžete vyndat, vyjmout film a pokožku, nakrájet válec na plátky a podávat na stole.

Smažená pečeně s bramborami v rukávu

tuku с картошкой

Složení:

 • čerstvý tuk – 100 g;
 • brambory (střední) – 10-12 kusů;
 • rostlinný olej – 5-6 lžíce;
 • koření na brambory – 5 g;
 • česnek – 3-4 hřebíček;
 • sůl a pepř podle chuti;
 • pražicí rukáv – 1ks.

Doba vaření – 1 hodina a 30 minut.

Kalorie – 150 kcal.

Brambory odlupujte a nakrájejte na středně velké kusy. Tuk se rozřezá na desky o tloušťce asi 5 milimetrů. Přísady přeneste do hluboké misky a soli.

Samostatně připravte omáčku. Za tímto účelem míchat všechny koření, přidejte česnek a rostlinný olej. Vyplňte ho bramborami a slaninou, znovu pečlivě promíchejte vše, aby byl celý brambor nasáklý omáčkou. Pak jej přesměrujeme na rukáv pro pečení.

Předehřejte troubu a vložte do ní slaninu a brambory. Je lepší pečeme při teplotě asi 170 stupňů, 60-80 minut v čase. Poté se brambory pečou dobře a budou velmi chutné..

omáčkaKuřecí omáčka – naučte se, jak vařit lahodný přísad na jakoukoli přílohu.

Chléb sýrový kastrol bez vejce a krupice. Dietní jídlo, které nejlépe nahradí vaše škodlivé dezerty..

Jak si připravit baklažánovou sadu, kterou si přečtete v našem článku..

Jak pečovat tuku v bance

Složení:

 • sádlo (líc nebo peritoneum) – 1 kg;
 • sůl – podle chuti;
 • červený a černý pepř – 5 g;
 • koření na maso – 5 g;
 • česnek – 5-6 hřebíček.

Doba vaření – 1 hodina.

Kalorie – 380 kcal.

Není nic těžkého při pečení slaniny v bance. Seřízněte peritoneum masovou vrstvou na kusy. Neměly by být příliš malé, protože během vaření ztrácejí chuť. Ale nedělejte velké, tuk by měl být umístěn v krku sklenice.

Každou kůži ze všech stran osoleme, posypeme pepřem a ochucujeme na maso. Pokud chcete experimentovat, můžete přidat kmín, koriandr, papriku nebo něco jiného. Na kousky nakrájejte malé drobky a do nich vložte jemně nasekaný česnek..

Dejte tuku do nádoby, ale nemyslete příliš. Mezi jednotlivými kusy by měl být malý prostor. Nespouštějte také nádobu nahoře, nechte 3 až 4 centimetry zdarma.

Zakryjte a umístěte do studené trouby. Zapněte jej při minimální teplotě a dáte příležitost postupně zahřát. Po 10 minutách se teplota zvýší na 160 stupňů. Výrobek je pečený asi 1 hodinu. Po určeném čase vypněte troubu a nechte ji vychladnout. Po úplném ochlazení může být hotový výrobek podán..

Kuchařské tipy

 1. Než začnete praží sádlo, umyjte ji a důkladně ji osušte;
 2. Pokud máte tloušťku tuku nepřesahující 2 centimetry, pak je lepší ji pečeme rolí;
 3. Neodstraňujte vlákna z tukového válce, dokud se v chladničce nepoužívají po dobu 3 hodin. Jinak může úplně ztratit svůj tvar;
 4. Vyberte si v peci pouze pečené čerstvé kusy slaniny s příjemnou vůní..

Přejeme Vám chutné jídlo a skvělou náladu.!

Loading...