Tsvetaevsky jablečný koláč – jedinečný fenomén ve vaření, rozmazaný legendami a legendami. Spolehlivé zdroje, že tento recept v dortu Tsvetaevs byl oblíbeným dezertem při setkání s hosty, ne. To však neovlivňuje jeho zásluhy. Jakmile si tento koláč připravíte, jistě se s ním zamilujete.

Kuchařský recept krok za krokem
As приготовить Цветаевский яблочный пирог
Složení Počet
Selénové máslo (obsah tuku nejméně 82,5%) 150 g
Mouka pšeničná 2 sklenice
Smetana 20% tuku 0,5 šálku
Soda do pečiva 0,5 lžíce
Vejce 1 ks.
Vejce pro nalévání 1-2 kusy.
Smetana 20% tuku na nalévání 1,5 brýlí
Cukr na nalévání 1 šálek
Nejlépe mouka pro nalévání 2 polévková lžíce.
Jablka, odrůda “Antonovka” 3-5 kusů.
Mletá skořice, vanilkový prášek podle vůle
Doba vaření: 90 minut Kalorie na 100 gramů: 217 Kcal

Příprava těsta

Chcete-li připravit těsto, musíte maso roztopit ve vodní lázni..

k roztavení масло

Olej nechte vychladnout. Zatímco se olej ochladí, mouka se prosí přes síto, když prosívání mouky je aktivní nasyceno kyslíkem, což způsobí, že koláč bude svěží a jemnější. Přidejte sódu na mouku. Nalijte ochlazený olej do směsi mouky a sody a otřete je rukama, dokud se nezjistí dítě.

přidat муку

Poté krém nalijte na pokojovou teplotu a hněteme těsto, dokud nebude hladké. Při hnětení těsta je důležité, aby se mouka nepřemohla, jinak by byla pevná a pevná. Hotové těsto by mělo trochu zůstat na ruce. Těsto zakryjte ručníkem nebo filmem a nechte ho chvíli stát..

těsto готово

Příprava na výplň

Zatímco hnětené těsto “odpočívá”, připravíme náplň ze zakysané smetany: porazíme vajíčka s cukrem, přidáme kyselou smetanu a znovu porazíme, dokud se cukr nerozpustí, a pak přidáme mouku. Směs bude tekutá. Pro milovníky pikantního pečiva můžete přidat mletou skořici a vanilkový prášek.

dělat заливку

Příprava plnění

Nyní připravte jablka: je třeba je umýt, nakrájet a nakrájet na tenké plátky.

Vezmeme nádobu na pečení, pokládeme spodní část speciálním pergamenovým papírem nebo fólií. Rozložíme rovnoměrně vrstvu těsta na povrchu formy (vrstva těsta by měla být přibližně 0,5-1 cm), ujistěte se, že vytvoříte vysoké strany.

rozloženo тесто

Do těsta položíme nakrájené jablka v rovnoměrné vrstvě (neměli by vyplňovat celou výšku formuláře);

rozložit яблоки

top nalejte kyselé nalít.

nalít заливкой

Pečení

Předehřejte troubu na standardní 180 stupňů, položte koláč na průměrnou úroveň. Měl by být pečený po dobu 50-60 minut, dokud nehnědl. Nezapomeňte, že první 15 minut po vložení koláče do trouby je lepší nechat ho otevřít.

Doručování dortu

Podle původního receptu je koláč podáván studený. Vyjměte dort z trouby, nechte vychladnout na pokojovou teplotu a poté vloží do chladničky po dobu 6-12 hodin.

koláč готов

salátPřipravte vydatný a šťavnatý salátový recept “Nechutnosti” s fotografií s kuřecím masem, který vám pomůže správně koordinovat práci a přidáním fantazie můžete změnit klasický recept.

Přečtěte si, jak udělat líné kuřecí kotlety. Recept a fotografie krok za krokem.

Víte, jak dělat paštika kuřecí játra doma? Přečtěte si zde..

Užitečné tipy

  1. Pokud používáte sódu pro test, pak jej dáváme na malou vzdálenost, aby reakce ze smetany a sody začala;
  2. Používáte-li prášek na pečení k přípravě těsta, budete potřebovat 1 čajovou lžičku;
  3. Pokud se jablka mísí s naléváním, je lepší je posypat malým množstvím mouky, aby byly rovnoměrně rozloženy v nalévání;
  4. Nezapomeňte na jablka posypat malým množstvím citronové šťávy tak, aby nebyly tmavé;
  5. Dortový recept je jednoduchý a všestranný, můžete diverzifikovat jeho náplň: přidejte rozinky na jablka a můžete doplnit plody s jiným ovocem a plody;
  6. Pokud se držíte stravy, můžete se pokusit připravit dietní verzi koláče: na tento účel nahradit tukovou smetanou smetanou 10-15% nebo namísto másla na těsto vaření použijte jogurt, použijte zeleninovou náplň, nahradte kuřecí vejce s křepelky (1 kuře = 5 – 6 křepelčích vajec).

Pěkná čajová párty!