Samsa je tradiční pokrm v jihovýchodní Asii, který je podobný ruským koláčům ve způsobu jejich přípravy a struktury. Může mít oválný nebo čtvercový tvar, ale je nejčastěji tvarován ve tvaru trojúhelníku. Uzbekistán je považován za rodné místo tohoto jídla, ale je spolehlivě známo, že byl připraven v Persii.

Díky obchodním vztahům a migraci se mísa rozšířila do téměř celé Asie, včetně Indie a Pákistánu, a přemístila na Arabský poloostrov a dokonce do Afriky.

Vrací se po deportaci a Tatary ho přivedli na Krymu, kde se stal velmi oblíbeným. Každý, kdo se na jižním pobřeží může vyzkoušet samsa přímo na pláži. Můžete si ji objednat téměř v jakékoli asijské restauraci, a dokonce i v místech vaření rychlého občerstvení.

Tento samsa je vyroben z nekvašených, často plněné pečivo. Nicméně, bezohlední kuchaři se často pokoušejí oklamat spotřebitele do pečení, což je klíčová chyba při vaření. Plnění se nejčastěji vyrábí z masa, existují však “veganské” odrůdy s bramborami, hráškem, čočkou a jinou zeleninou..

Samsa se připravuje v tandyru – kopulovité peci. Jezte je horké, a tak vyndejte těsně před podáním. Ovšem doma se elektrická trouba dokáže vypořádat s úkolem pečení..

Čerstvé těsto
As правильно приготовить тесто для самсы
Složení Počet
mouka 3 sklenice
vody 1 šálek
sůl pinch
tuku 3 polévkové lžíce. l.
Doba vaření: 45 minut Kalorie na 100 gramů: 264 kcal

Toto těsto je vhodné nejen pro samsa. Od něj dělat knedlíky, knedlíky a manti. Proto můžete ihned hnít větší část, poslat ji do mrazničky a podle potřeby ji použít..

V hluboké kapacitě prosévat mouku. Polovina skla zůstane samostatně. Saline, udělejte vývrtku uprostřed a začněte nalijte teplou vařenou vodou. Palm tvoří malou hůlku, vylejte zbývající vodu a ruky míchat mouku. Když je to obtížné udělat v misce, pustíme ji na plochý, suchý povrch pokrytý moukou a pokračujeme v procesu..

Hmota by měla být pružná, nesmí se držet na dlaních, ale příliš strmá. Těsto zakryjte ubrouskem a nechte 15 minut lehnout..

Rozvinou se do tenké obdélníkové vrstvy, bohatě svrchní jehněčí nebo vepřový tuk, roztavený dříve a zabalit do role. Z toho tvoříme podobu hlemýžďa a znovu to necháme lhát.

Puff pečivo pro samsa

Příprava takového těsta je poměrně obtížná. Musí to být velmi cool, a bude to těžké. Můžete si určitě koupit hotové těstoviny v obchodě, ale pokud nehledáte jednoduché způsoby a vaření je zábavné, pak se dostanete dolů k podnikání.

Součásti:

 • mouka – 450 g;
 • voda – 200 ml;
 • sůl – 0,5 lžičky;
 • tuk – 50 g.

Produkce: 45 minut.

Energetická hodnota: 265 kcal / 100 g.

Nalijte prosetou mouku do misky, nalijte slanou vodu v dávkách a jemné těsto hněte. Lepší je to na plochém stole. Maso zakryjte ručníkem a nechte na deset minut..

Tuk je nakrájen ve středních tyčích, roztavený v pánvi a jednou vyčerpaný do misky. Jen nedávejte na chladné místo jinak, jehněčí masti okamžitě ztuhne.

Těsto rozdělíme na tři části, znovu ho zamícháme a ponecháme po dobu patnácti minut zakryté, to se děje tak, aby se gluten začal “pracovat” a mouka mouky se stala poslušnou..

Každou kousek rolíme na tenké plátno, bohatě je pokryjeme roztaveným tukem a ponecháme jej jednu minutu, aby se sádlo absorbovalo. Na vrcholu tohoto dortu položte stejné připravené plátno a na něm třetí válcovaný a vynechaný kus. Sbalte tento sendvič do tlustého válce, trochu ho protáhněte na boky a můžete ho vystřihnout do tyčinky a začít lisovat samsa.

Pokud je těsto vyrobeno do budoucna, zabalte jej do filmu a ponořte ho do chladničky. Jako taková může být mouka mouky skladována několik dní, a pokud je zaslána do mrazáku, pak měsíců.

Recept na zakysanou smetanu

Toto těsto na fermentovaných mléčných výrobcích se často používá k vaření domácí pizzy. Při vaření je to poměrně jednoduché, ale je to měkké a jemné..

Součásti:

 • mouka – 550 g;
 • vejce – 1 ks;
 • voda – 150 ml;
 • kysané mléko (zakysaná smetana) – 1 šálek;
 • sůl, soda – 0,5 lžíce;
 • ocot – 1 polévková lžíce. l;
 • sádlo – 5 polévkových lžiček. l.

Produkce: 50 minut.

Energetická hodnota: 310 kcal / 100 g.

Vysejte polovinu mouky do nádoby, přidejte vejce, kysanou smetanu a teplou jehněčí masti.

mixovat тесто

Smažte sódu z pečení octem a nalijte pěnivou tekutinu do krémového těsta. Obsah míchání promíchejte do homogenní hmoty, v průběhu odlévání zbývající mouky po částech.

hněte

Pomocí této technologie dosáhnete husté mouky..

roll out тесто

Vše položte na povrch a hnětete těsto rukama. Pokud máte stroj na chléb, můžete úkol zjednodušit tím, že ponoříte pečivo do misky. Posypeme hotové smetanové těsto nahoře moukou, pokryjeme fólií a necháme dvacet minut ležet..

vítr тесто в пленку

Pak se rozdělíme na proporcionální kusy a pokračujeme do formace samsa..

těsto готово

Máslo těsta zdarma

Těsto bez kvasnic pro samsa se připravuje velmi jednoduše, proto je oblíbené u nezkušených žen v domácnosti. Koneckonců, nemůže být zkažený a výsledek bude vynikající pokrm..

Součásti:

 • mouka – 400 g;
 • olej – 350 g;
 • voda – 170 ml;
 • ocot – 1 lžička;
 • sůl – špetka;
 • vejce – 1 ks.

Výroba: 2,5 hodiny.

Energetická hodnota: 271 kcal / 100 g.

Maso vložte do mrazničky po dobu jedné hodiny. Odstraňte a rychle si protřepte třísky, promíchejte suchou prosívanou moukou nejvyšší kvality. V samostatné nádobě, pomocí mixéru, bič vody, soli, vejce a ocet. Nalijte hotovou homogenní kapalinu do olejové mouky a hněteme plastové těsto. Vložili jsme balíček s potravinami a několik hodin jsme na chladném místě..

Mátový tuk může být použit namísto másla, pokud je po ruce. Cesto vyrobené podle tohoto receptu má v mrazničce trvanlivost 2 měsíce..

soufflé из печениJátrový soufflé – neobvykle chutný recept na pokrm, který vaše děti budou milovat..

Neočekávané rozhodnutí – chudé omáčky z ovesných vloček pro ty, kteří dávají přednost správné výživě..

Pro dezert připravte milkshake banánů, jahod a kiwi.

Jak uvařit uzbeckou samsu v troubě

Předpokládá se, že tato uzbecká smaša je připravena pouze z kakaového pečiva a plněné výhradně mladým jehněčím s bohatým množstvím zelených..

Součásti:

 • mouka – 800 g;
 • ovčí tuk – 5 lžící. l;
 • voda – 300 ml;
 • sůl, pepř – 1 lžička;
 • maso – 400 g;
 • greeny – 50 g;
 • vejce – 2 ks;
 • olej – 100 g.

Produkce: 2 hodiny.

Energetická hodnota: 389 kcal / 100 g.

Ve vyhřáté vodě promíchejte sůl, vejce a máslo. Naplňte mouku a hněteme elastické, nelepivé těsto na dlaně. Rozstřílejte ho na čtyři části a nechte se přiblížit po dobu třiceti minut a obalte ubrousek.

Řezeme jehněčí na střední kusy, dvakrát projdeme brusičem, přidáme sůl, zeleninu, pepř. Pečeme důkladně mletý.

Každou hromadu těsta trojíme tři milimetry a omočíme to předem roztaveným jehněčným tukem, to je vhodné udělat silikonovým kartáčem nebo kousek gázy, které se vloží do koule..

Nechal jsem ležet dvacet minut. Vyjměte, nanášejte mastnotu, sklopte zásobník na nádržku a zrolujte dlouhou napínací válec. Prosekněte přes stejné ploché koláče, roztáhněte, vložte do středu lžíci plnku a pevně utáhněte hrany ve formě obálky.

Rozšiřte s vejcem, posypeme sezamem, pokud existuje, a roztřepe se na plech. Elektrickou troubu ohřejte na teplotu 185 ° C a pečte samsa po dobu čtyřiceti minut.

Užitečné tipy

Předtím, než se vložíte kusy těsta do mrazáku po dobu deseti minut, můžete to udělat bez posypání moukou nebo škrobem. A pokud se otočíte na druhou stranu, pak po okrajích budou také vrstvy.

Před nanesením vrstvy nechte tuk namočit a zamrznout.

Pokud vaříte samsa se sýrem, vložte do plnky více zelených, kuře nebo šunky, abyste diverzifikovali obvyklou chuť.

Pokud nemáte tuku z jehněčí na namazání vrstev těsta, můžete ho nahradit hovězím masem, máte chuť a refraktérnost. V extrémních případech použijte máslo. Všimněte si však, že těsto pro samsa nebude tak měkké a okraje pečení budou suché. Jehněčí maso okamžitě zamrzne, válcování role je snadné, nezapadá a neteče.