Tvarohový sýr je bohatý na bílkoviny a vitamíny, a dokonce i po tepelném ošetření pokrmy z něj neztrácejí svou užitečnost. Použití tvarohu pomůže posílit nervový systém a kostní kostru kvůli velkému množství vápníku, hořčíku a fosforu..

Těsto z tvarohového sýra se snadno připravuje a umožňuje vám různorodé menu s různými sladkými pečivy a vydatnými koláčky.

Univerzální tvarohové těsto pro jakékoliv pečení
As приготовить творожное тесто для пирога
Složení Počet
Mouka 350 g
Nízkotučný tvaroh 1,5 balení
Máslo 1 balení
Sůl pár pinterů
Doba vaření: 90 minut Kalorie na 100 gramů: 342 kcal
Když se naučíte vařit toto těsto, bude možné snadno pečeme různé pečivo z lahodné lahve, včetně vzduchových koláčů. Rychle vaří a všechny produkty jsou obvykle k dostání v kuchyni..

Těsněme těsto: do jemně nastrouhaného tvarohu a soli přidáme jemně nastroužené máslo a snažíme se ochutnat. K této směsi by měly být přidány části mouky, přičemž se obrobek stále míchá. Ideální stav testu – když je měkký, ale nelepí se na ruce.

Výsledná směs by měla ležet v chladu a pak se z ní připravovat. Pečení z takového základu bude užitečné pro tělo, protože v těstě není cukr a tvaroh je nízkotučný..

Tato tvarohová základna je univerzální – můžete vařit otevřené a uzavřené koláče, sladkou pizzu, sušenky, bagely, tvarohové koláče a sladké trojúhelníky..

Těstovinový jablečný koláč

V tomto koláču se chuť tvarohu téměř necítí kvůli sladkosti jablek. Pečivo na tvarohový koláč se snadno připravuje, je to drobivé a voňavé.

Složení:

 • Tvaroh – 300 g;
 • Smetana – 100 g;
 • Mouka – 250 g;
 • 3 střední jablka;
 • 3 vejce;
 • Cukr – 150 g;
 • Olej.

Směs cukru se zakysanou smetanou a tvarohem v jedné nádobě, míchání s míchačkou až do hladkosti..

mixovat творог со сметаной с яйцами

Přidejte ke směsi směs vejce a mouky, znovu je zopakujte.

dělat тесто тугим

Pak těsto hněteme čistými rukama a shromážděte je do jediného kusu.

těsto эластичное

Máslo by mělo být tlustě mastné plechy (a dno a celá výška boků) a těsto položit tak, aby ležel rovnoměrně. Jablka odlupujte a nakrájejte na tenké plátky.

jablka порезать

Kousky jablek položte na dort (může být v několika vrstvách) a hustě posypeme cukrem.

posypeme сахаром

Vložte panvu do horké trouby. Koláč se pečou po dobu 40 minut při teplotě 180 ° C.

oplet косичку

Lahodné a originální řešení přidá plody do jablek. Nejoriginálnější v tomto dortu budou lingonberries, brusinky a třešně. Mražené bobule mohou být používány v zimní sezóně..

koláč готов

Zelný koláč z tvarohu – kvasné těsto

Domácí koláč s kapustou je ideální pro každodenní snídani a pro slavnostní stůl. Dort, krásný zvnějšku a jemný vnitřek, je určitě zařazen do seznamu oblíbených jídel. V tomto receptu pro něj jako základ budeme používat těstoviny z kvasnicového tvarohu.

Složení:

 • Mouka – 500 g;
 • Nízkotučné mléko – 250 ml;
 • Tvarohový sýr – 250 g;
 • Máslo – 100 g;
 • 2 žloutky;
 • Cukr – 3 polévkové lžíce. l;
 • Čerstvé kvasnice – 15 g;
 • Zelí – polovina hlava;
 • 2 cibule;
 • Sůl – 0,5 lžičky.

Kvasinky rozpusťte v teplé a sladké vodě – důkladně je promíchejte, aby ve vodě nezůstaly žádné hrudky. Obvykle se kvasinky začnou “bublat” po několika minutách. Přidejte mléko s máslem, sůl, cukr, tvaroh, žloutky a mouku do kvasnicové směsi..

Je nutné pokračovat v hnětení těsta, dokud se přestane přilepit na ruce, pak zakryjte ručníkem a udržujte jej v teple..

tvaroh тесто с начинкойPřipravte náplň: jemně nakrájejte cibuli a nakrájejte zelí. Smažte cibuli trochu za nízké teploty, přidáme zelí a dusíme je pod víkem, dokud zelí není měkké..

Řezané těsto nakrájíme na dvě poloviny a každý z nich se rozloží, takže tloušťka na konci není větší než 5 mm. Jedna polovina je položena na plechu na pečení, pak je naplněna a na druhé vrstvě těsta. Nyní musíte utěsnit poloviny těsta a připnout je kolem kruhu koláče.

Po předehřátí trouby položte zelný koláč a nechte vařit až do zateplení (asi 40 minut).

Typy výplní lze měnit. Například, namísto čerstvého zelí, dejte zelí nebo přidáme houby a vepřové praštěné kukuřici..

Křehký tvarohový koláč

Dort se snadno připraví, protože těsto pro krátké chleby je za pár minut hněteno a dokonce i pro nezkušené ženy v domácnosti. Cheesecake produkty jsou levné a chuť dortu bude lepší než v obchodě.

Požadované produkty:

 • Tvarohový sýr – 500 g;
 • Margarín – 1 balení;
 • Cukr – 1,5 šálků;
 • Mouka – 2,5 šálků;
 • Vejce – 4 kusy;
 • Olej.

Pro účely pískové konzistence je lepší rošt margarín. Přidejte k tomu cukr a mouku, poté smícháme až do homogenity a těsto vyjměte tak, aby leželo v chladu.

Plnění: tvarohový sýr musí být pečlivě hnět, přidat vejce a sklenici cukru. Směs míchat, až se konzistence náplně blíží kapalné smetaně..

Položte rohož na plech na pečení a položte na něj pečené těsto (nechte několik lžiček). Dále, rovnoměrně rozložené v dortu, dát plnku. Posypte koláč na zbývající těsto. Dort je pečený asi hodinu. Připravenost se kontroluje pomocí párátka – když se těsto přestalo držet – je čas dostat dort.

Řezání koláče na malé čtverce, můžete jíst jako čajové sušenky.

těsto для пирогаKefírské těsto je velmi snadné, pokud znáte několik tajemství..

Vezměte si na vědomí recept na zmrazené bobule, přečtěte si zde.

Otevřený koláč s kapustou z kvasnicového těsta, což je nejlepší recept v našem článku.

Kuchyňský koláč s plnkou z tvarohu

Vaření tohoto koláče bude vyžadovat trochu vkusu. Kromě hnětení těsta budete muset zvládnout proces zdobení dortu.

Složení:

 • Mouka – 600 g;
 • Mléko – 300 ml;
 • Suché kvasnice – 2,5 lžíce;
 • 4 vejce;
 • Cukr – 1,5 šálků;
 • Tvarohový sýr – 250 g;
 • Smetana – 3 polévkové lžíce. l.

tvaroh запеканкаVe vyhřívaném mléku vylijte kvasnice a lžíci cukru, promíchejte a nechte směs trochu infuse. Bili vajíčka, přidejte sklenici cukru, mouky a kvasnicovou směs. Hotové těsto, pokryté ručníkem, by mělo stát pár hodin na temném místě..

Pro výplně se tvaroh, kysaná smetana a cukr smíchají a smíchají se směšovačem, dokud nezmizí všechny kusy..

3 \ 4 těsto potřebuje rozvinout tvar pánve. Těžké válcované těsto by mělo být nejméně o jeden centimetr a mělo by být dostatečné nejen na spodku formy, ale i na vysokých stranách. Na naolejované pečicí fólii nakládejte těsto a naplňte ho.

Zbývající těsto se vloží do klobásy a nakrájí se na šest kusů. Každý kus je rozvinut s válcovým kolíkem tak, aby jejich délka odpovídala velikosti pečícího plechu. S výslednými proužky nahoře zakryjeme koláč, abychom vyrobili jedlý mříž. Konce pásů by měly být dobře spojené s boky. Musíte porazit jedno vejce a rozložit celý povrch dortu pomocí štětce na vaření – to bude ještě růžovější.

Koláč se pečou po dobu 40 minut při průměrné teplotě. Vzhledem k jedlé mřížce bude náplň dobře vařená.

Vynikajícím řešením by bylo přidání plodů a plodů. Jsou rozdrceny a smíchány s náplní dortu – takže pokrmy se stanou vůněmi a jemnějšími..

Užitečné tipy

Pro přípravu lahodných výrobků z tvarohu nevyžaduje kulinářské zkušenosti, ale nově příchozí mají někdy otázky:

 • Je možné vařit pečivo ze stálého tvarohu? V těstě můžete přidat tvarohový tvar, který není první svěžest – chuť se nezhorší a mléčný výrobek nebude muset být vyhozen;
 • Co dělat, když je tvaroh suchý a recept vyžaduje měkký? Je nutné ho otáčet v mlecím stroji nebo si prohlédnout malý sít..

Příprava jídel z tvarohu, můžete dát svobodu na vaši představivost – tvarohový chléb se stává chutnější v kombinaci s mnoha produkty: může to být zeleninová plnka, maso, ovoce a bobule. Sýry, bylinky, ořechy, sušené ovoce, kandované ovoce a džemy budou chutnou přísadou pro pečení..

Závěr

Když vyrábíte pečivo z tvarohu, musíte si vzpomenout na jednoduchá pravidla, která zlepší chuť nádobí a zkrátí její dobu vaření:

 1. Univerzální těsto je vhodné pro jakýkoli pokrm z tvarohu, takže ho můžete vařit zdarma a mražené;
 2. Při přípravě koláčů se základy tvarohu, měli byste výrobky pečlivě porazit tak, aby výsledná hmotnost byla homogenní – tím se zlepší chuť pečení;
 3. Kysané těsto kvasnic by se mělo nechat vylupovat tak, aby těsto stoupalo, pak ho hněteme lžící a až po druhém vzestupu můžete vařit.

Pečení s přidáním tvarohu je chutné a zdravé jídlo, které nevyžaduje vzácné produkty nebo spoustu času k vaření. Je tu touha experimentovat a potěšit rodinu s delikatesy z tvarohu? Pak začněte vařit.!