Všichni víme a milujeme pizzu – tradiční italskou misku, která je vyrobena ve formě plochého koláče z tenkého těsta s náplní nahoře. Ve skutečnosti vše, co můžete najít ve vaší lednici, může být pro ni mleté ​​maso, to pravé to dělají Italové. Vkládají do něj zbytky produktů, které se nikde nevejdou..

Ale tady to není možné dělat s těsto, protože to je základem nádobí, a to je klíčem k chutné pizze. Klasické složení přípravků pro přípravu obsahuje mouku, kvasnice, olivový olej, vodu a špetku soli. Vychází poměrně zřetelně – až pět milimetrů, rozmazává se rajčatovou omáčkou, pak se rozloží náplň a všechno je pečeno ve speciální peci na dřevo s názvem “Pompeje”.

Klasický recept
As правильно готовить тесто для итальянской пиццы
Složení Počet
mouka 410 g
vody 1 šálek
kvasnice 1 lžička.
cukru 2 lžičky.
sůl 1 lžička.
olivový olej 3 polévkové lžíce. l.
Doba vaření: 150 minut Kalorie na 100 gramů: 249 Kcal
Ve skutečnosti je pro přípravu tenké základny pro pizzu poměrně jednoduché, stačí sledovat poměr výrobků a přísně dodržovat technologii. Možnost “nalijte na oko” není vhodná.

V malé mísy ve vyhřáté vodě rozdrtíme cukr, kvasnice a sůl. Přidejte jednu lžíci mouky a ponechte těsto na deset minut, dokud nezkusí – na povrchu se objeví charakteristické bubliny..

V samostatné nádobě kombinujeme drcenou mouku a olivový olej, vylijeme kvasnicovou hmotu a hněteme měkké, měkké těsto. Proces hnětení by měl trvat nejméně deset minut, protože hmota musí být důkladně hnětena..

Ošetříme základnu olejem, obalíme ho celofánovým filmem a necháme ho hodinu a půl, několikrát se zvětší. Těsto rozdělte na tři části. Z každého z nich uděláme plochý dort, povlečeme ho připravenou omáčkou, naložíme na nádivku a pošleme na deset minut pečení při teplotě 210 ° C.

Kuchařský těstový recept

Existuje mnoho základních receptů pro tento pokrm, jejichž složky neobsahují droždí. Mouka se připravuje mnohem rychleji a není horší než kvasnice..

Součásti:

 • mouka – 2 sklenice;
 • olivový olej – 1 lžička;
 • mléko – 140 ml;
 • vejce – 2 ks;
 • sůl – 0,5 lžíce.

Vaření: 35 minut.

Obsah kalorií: 63 kcal / 100 g.

Jdeme na ochlazená vejce, porazíme vidličkou nebo šlehačkou asi pět minut. Nalijte máslo a mírně zahřáté mléko. Je lepší použít domácí, je tlustší a těsto je lepší hnětené.

mixovat молоко

Když se kapalina stává homogenní, nalijte prosetou mouku v malých dávkách. Přesouváme mouku na rovný suchý povrch a začne hněteme těsto rukama. Nemusíte používat tyto kuchyňské spotřebiče, musíte cítit jejich konzistenci. Tento proces trvá deset až dvanáct minut..

mixovat тесто

Přesouváme hotovou základnu do hluboké misky, utáhněte ji přilnavým filmem a necháme odpočívat po dobu patnácti minut. Pak ji rozložte na hladký povrch, položte nacpávku a nechte ji pečeme v předehřáté elektrické troubě.

sautéLilek Saute – Zkuste vařit tento pohádkový francouzský pokrm podle našich receptů..

Vůně Okroshka na bázi syrovátky – nejlepší řešení pro první kurz v horkém letním dni.

Recept na pizzu s mořskými plody – italské pečivo s chutí moře. Vezměte si recept na poznámku.

Plnęní a omáćka pro skutećnou italskou pizzu

Pro plnění můžete použít zcela produkty, které nejvíce chcete vidět v pizze. Pokud jde o omáčku, pak neproběhnou žádné experimenty.

Součásti:

 • sušené rajčata – 1 banka;
 • cibule – 1 ks;
 • česnek – 2 ks;
 • olej – 1 polévková lžíce. l;
 • pepř, sůl, oregano – pinch;
 • šunka – 230 g;
 • Parmazán – 120 g;
 • mozzarella – 110 g.

Příprava: 15 minut.

Obsah kalorií: 248 kcal / 100 g.

Připravte malý kelímek se zesílenou spodní částí, do ní nalijte rostlinný olej. Oloupeme cibulí a česnekem, jemně nakrájíme. Otevřete rajčata sušená na slunci a pamatujte si je vidličkou až do masové masy.

Cibuli vložte do zahřátého oleje a neustále je míchávejte, aby se nestrouhlo, ale stane se průhledným. Přidejte směs rajčat a dobře ho hněteme, mícháme na ohni několik minut a přidáme česnek se zbytkem koření..

Držte ještě jednu nebo dvě minuty v ohni a odložte. Omáčka by měla být tlustá. Pokud narazíte na malé kousky rajčat, nebojte se.

Šunka rozřezaná na proužky. Sýrové třísky. Pokud nemáte jednu z těchto odrůd, můžete ji nahradit ruštinou nebo nizozemštinou. Ještě jednou bych rád poznamenal, že pro náplň můžete přidat mnoho dalších složek: houby, kuře, sladké pepř, olivy, kukuřice, mořské plody, mleté ​​maso. Tento recept obsahuje seznam produktů pro klasickou italskou pizzu..

Užitečné tipy

 1. Těsto nehromažďujte pomocí válečkového kolíku, nýbrž natahujte na kloubech tak, jak je to možné, takže základna bude mít po celé délce ideální tloušťku bez hustých suchých okrajů.
 2. V italské pizze musí být kombinace několika sýrů najednou, což ji odlišuje od ostatních;
 3. Chcete-li udržet vrchol pizzy suché, lehce posypte olivovým olejem;
 4. Doporučuje se rozmazávat okraje bičeným žloutkem tak, aby se nedostaly do sucha;
 5. Rajčata mohou být použita nejen čerstvá, ale i konzervovaná. Připravený domácí kečup nebo omáčka;
 6. Pro tenkou italskou pizzu potřebujete malou vrstvu plnku, jinak vypadne a základna se roztrhá. Pokud připravujete kvasnice tlusté, spíš jako smrad, nemůžete se omezit;
 7. Připravenost nádobí je kontrolována párátkem nebo zápalkou, pokud je připravena na sucho;
 8. Pizza je umístěna pouze v předehřáté troubě;
 9. Slunečnice a olivový olej lze smíchat, tento trik pomůže dosáhnout větší měkkosti těsta.

Bon appetit!