Jak vařit tresku pod marinádou

Všichni si vybírají pokrmy podle svých preferencí a připravují je téměř každý den, ale prakticky každá žena v domácnosti sní o rozšiřování horizontu, aby potěšila a překvapila příbuzné s chutnou, jedinečnou receptou.

Taková nabídka, šťavnaté jídlo, které bude vyžadovat přípravu pouze produktů dostupných všem, je treska pod marinádou..

Klasický recept
As вкусно приготовить треску под маринадом
Složení Počet
treska 0,8 kg
luk 150 g
mouka ½ šálku
mrkev 150 g
rajčatová pasta 100 g
vody 0,2 l
čistý olej 50 g
ocet (9%) 15 g
sůl, mletý pepř k chuti (5 g)
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 102 Kcal

Od sovětských časů si každý pamatuje, jak důležité bylo nejen rychlé a snadné se připravit, ale také ušetřit peníze tím, že nádobí chutná a zdravá..

Nepochybně tento recept je treska pod marinádou zeleniny – obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a je velmi jednoduchá, a to i pro začátečníky..

Na začátku vytváření misky byste měli vyčistit zeleninu a nakrájet je na marinády – cibule v malých kostech, mrkev v tenkých kostech. Rybí filé narezané na porce a namočené do solené mouky, na obou stranách smažte máslo po dobu tří minut.

Pro přípravu marinády do pánve nalijte trochu oleje, přidejte nakrájenou zeleninu a smažte je, dokud měkké, na několik minut. Poté zředíme těstoviny ve vařené vodě, nalijeme směs do zeleniny, přidáme sůl, ocot a pepř. Vše promíchejte, přivedete k varu. A poté, co odpojíte oheň, vypusťte na pět minut.

fry овощи

Řezané a pražené tresky nakrájíme na malé kousky. Nalijte z marinády do pánve do dna, přidejte rybí kousky a vylejte zbytek směsi rajčat a zeleniny nahoře. Pro vaření by měla být nádoba pokryta patnácti minutami.

treska подготовить

Můžete podávat skvělou rybku pod marinádou jako samostatnou misku studenou nebo horkou na jakoukoli přílohu obilovin a zeleniny..

ryby готова

Treska pod marinádou z rajčat v troubě

Není těžké připravit vydatnou večeři, která bude nejen šťastná a lahodná, ale také lehká a užitečná. Toto jídlo pro večerní jídlo může být treska, pečená v troubě, pod nádhernou a užitečnou rajčatovou marinádou..

Příprava netrvá dlouho a trvá pouze:

 • treska (celé tělo nebo filet) – 0,7 kg;
 • mouka – 1/3 šálku;
 • mrkev – 150 g;
 • rajčata – 200 g;
 • cibule – 100 g;
 • sůl – 10 g;
 • slunečnicový olej – 30 g;
 • vařená voda – ½ šálku.

Vaření tresky nebude trvat déle než hodinu. Nutriční hodnota sto gramů pokrmů – 85 kcal.

Po výběru celé ryby je třeba odstranit všechny ploutve, vnitřnosti, kosti z žeber, hřeben z těla, opouštět pouze kořeny, které by měly být mírně slané. Oloupeme veškerou zeleninu a nakrájíme na vaše uvážení nebo – cibule v polkruzích, rajčata na kostičky, velký mrkvový rošt.

Treska by měla být vyprážena v malém množství oleje, než získá krásná zlatá barva – to bude trvat asi deset minut. Na zbytek vyhřívaného oleje smažte cibuli, nalijte mrkev za pár minut a po stejném časovém období přidáme rajčata, přidáme vodu, sůl a promícháme. Zelenina nakrájejí patnáct minut.

Ve vypalovací ploše v dolní části položte marinádu z rajčat ve vrstvách, pak znovu ryby a zeleninu. Můžete vytvořit několik takových vrstev. V předehřáté 180 ° troubě pečte tresku po dobu dvaceti minut, dělejte řezy ve vrstvách pro lepší namáčení rybích kousky zeleniny šťávami a nechte pět minut.

Poté můžete nastavit stůl, podávat nádhernou zdravou večeři – rybu se zeleninou, s přílohou rýže, pohanky nebo bez.

Treska ryby v rajčatové omáčce v pomalém sporáku

ryby в мультиваркеVelmi málo majitelů skutečně úžasných, všestranných kuchyňských zařízení – multicookerů, vědí, že vaření různých pokrmů je nejen velmi výhodné, ale také vůbec nepríjemné..

A protože ryby by měly být ve stravě co nejčastěji, existuje velmi jednoduchý a nekomplikovaný recept – treska pod marinádou. S tímto zařízením bude příprava velmi jednoduchá a ryby potěší příbuzné a přátele svou šťavnatou a jemnou chutí..

Chcete-li vytvořit toto jídlo, budete potřebovat:

 • treska – 1 kg;
 • rajčatová pasta – 150 g;
 • vařená voda – 200 ml;
 • cibule a mrkev – 200 g;
 • koření pro ryby – 1 lžička;
 • sůl – 1 lžička;
 • cukr – ½ lžičky;
 • vinný ocet – 1 polévková lžíce. l;
 • rostlinný olej – 30 g.

Čas potřebný k vaření tresky bude čtyřicet minut a energetická hodnota sto gramů ryb pod marinádou bude 76 kcal.

Příprava jídla by měla začínat čištěním zeleniny. Potom se cibule rozřezá na čtverečky a mrkev se hrubě naseká pomocí struhadla. Rybí filé je nakrájeno na kusy o délce pěti centimetrů (po částech), posypáno kořením, solí a smíšené.

Olej se nalije do nádoby, připraví se připravená zelenina. Na multicookeru je funkce “Frying” (nebo “Pečení”) nastavena na deset minut. Po pěti minutách se přidá rajčatová pasta, ocot rozpuštěný ve vodě a cukr do již lehce opékané zeleniny. Při procesu smažení a smažení pravidelně míchat zeleninu.

Většina marinády by měla být odstraněna z misky s vícepólovým vařením, zanechat trochu na dně, a pak dát ryby, zeleninové marinády a opakovat vrstvy v tomto pořadí. Musí být na vrcholu marinády. Pokud je tekutá báze marinády příliš vyvařená, pak byste měli přidávat trochu vody a soli na chuť. Po uplynutí této doby je funkce “Quenching” aktivována po dobu dvaceti minut..

Treska pod nádhernou a šťavnatou marinádou se nejlépe podává s lehkou, ale vydatnou přídavnou miskou rýžových obilovin.

cookie фигуркамиCookies bez másla a margarínu se mírně liší v chuti a struktuře, ale v zájmu chutného pečiva je třeba znát několik tajemství..

Vynikající pita chléb s kuřecím masem a houbami můžete vařit podle našich receptů.

Přečtěte si, jak udělat zdravý a šťavnatý červený zelný salát s majonézou.

Užitečné tipy

Dokonce i při vytváření velmi jednoduchých jídel mají své vlastní triky a tajemství. Treska obsahuje velké množství bílkovin, které jsou snadno rozpustné v těle a jsou vlastníkem takového nezbytného stopového prvku jako je jód. Proto je nutné vařit trochu častěji a to je celkem jednoduché, pokud:

 1. Chcete-li získat tresku jako celek – v procesu vaření se nerozpadne, kusy budou krásné a celé;
 2. Nestlákejte zeleninu příliš mnoho na začátku vaření – budou suché a ztratí šťavnatost;
 3. Ryba je v dokonalé harmonii s citronem, takže přidání této kyselé šťávy nebude nadbytečné;
 4. Není třeba přidávat příliš mnoho koření, bylin a mnoho zelených – budou “porážet” skutečnou chuť tresky..

V každé formě – pečená, pražená, dusená, treska pod marinádou má svou vlastní elegantní a jemnou chuť, její příprava je poměrně jednoduchá a jednoduchá, proto je snadné potěšit vaše příbuzné s takovými lahůdkami..

Loading...