Kdo nemá rád sendviče? A horké sendviče? Nikdo nebude určitě odmítat tyto opravdu výživné a voňavé lahůdky, obzvláště proto, že existuje tolik variací nánosů. Dříve byly v troubě připraveny horké sendviče, ale nyní jsou nahrazeny rychlejším a pohodlnějším způsobem – v mikrovlnné troubě. Několik minut – a můžete sloužit!

Rychle připravený sýrový sendvičový recept
As приготовить горячий бутерброд в микроволновке
Složení Počet
bílý chléb 4 kusy
jakýkoliv tvrdý sýr 50 g
Doba vaření: 2 minuty Kalorie na 100 gramů: 290 Kcal

Na snídani nebo rychlé občerstvení není lepší než sendviče s křupavou sýrovou kůrou. Snadnější vytvořit recept, a jako výsledek – výživné jídlo.

Pokud je sýr prezentován v řezu, stačí si položit talíř na plátek chleba a dát sendviče do mikrovlnné trouby. Alternativně můžete nakrájet plátky sýra a posypat chlebem. Udržujte stejný obrobek v mikrovlnné troubě 20-30 sekund.

Jak vařit chleba s klobásou v mikrovlnné troubě

Takové sendviče mohou úspěšně nahradit oběd nebo večeři, pokud není čas na vaření, ale chcete jíst něco horkého, vydatného a samozřejmě velmi voňavého.

Požadované přísady:

 • několik kusů chleba;
 • několik plátků vařené (nebo uzené) klobásy;
 • 2 lžíce strouhaného tvrdého sýra;
 • 1 středně velká rajčata.

Doba pečení: 5 minut.

Obsah kalorií: asi 280 kcal / 100 gr.

Rajčata by měla být nakrájena na tenké plátky, po kterých mohou být sbírány sendviče: na plátky chleba položíme klobásu, nahoře plátky rajčat, pak další plátek klobásy (ačkoli může být omezen na jednu vrstvu) a několik strouhaných sýrů.

dělat бутерброд

Všechny polotovary odesílají mikrovlnnou troubu po dobu jedné minuty při plném výkonu. Je hotovo!

horké бутерброд

Jak vyrobit dietu horký sendvič se zeleninou v mikrovlnné troubě

Vegetariáni a diety ženy nejsou vůbec zbaveny příležitosti užívat si horké sendviče – stačí je vyrobit se zeleninou.

Letní volba

Požadované přísady:

 • buter4 plátky chleba;
 • 1 paprika;
 • 1 střední rajčata;
 • 2 stroužky česneku;
 • 4 lžíce strouhaného tvrdého sýra;
 • 1 polévková lžíce. majonéza lžíce.

Doba vaření: 7 minut.

Obsah kalorií: asi 220 kcal / 100 gr.

Bulharský pepř a rajčata by měly být nakrájeny na kousky. Majonéza, nakrájený česnek a strouhaný sýrový mix – omáčku. Dále na plátky chleba musíte dát nakrájenou zeleninu a namazat vařenou omáčku. Mikrovlnná trouba po dobu 1 minuty..

S mrkví

Požadované přísady:

 • 1 vařená mrkev;
 • 2 kusy chleba;
 • 2 lžíce strouhaného tvrdého sýra;
 • 1 polévková lžíce. lžíce másla;
 • některé nakrájené zelené cibule.

Doba pečení: 5 minut.

Obsah kalorií: asi 260 kcal / 100 gr.

Chléb by měl být namazán máslem a mrkev nakrájené na dlouhé plátky a také na chleba. Posypeme zelenou cibulí a strouhaným sýrem nahoře. Sendviče se pečou v mikrovlnné troubě při maximálním výkonu 30 sekund nebo až 1 minutu.

Jak vyrobit horké kanapky s rybami v mikrovlnné troubě

buter с рыбой

Když hovoříme o horkých sendvičích, každý si nejdříve myslí o nějakém masovém nádivku, zatímco je naprosto snadné překvapit vlastní domácí rybovou variantu takového pokrmu..

Požadované přísady:

 • 1 sendvičový bochník;
 • 1 plechovka šproty v oleji;
 • 100 gr. jakýkoli tvrdý sýr;
 • pár nakládaných okurky;
 • 100 gr. majonéza.

Doba pečení: 10 minut.

Obsah kalorií: asi 275 kcal / 100 gr.

Bochník by měl být nakrájen na kusy, které nejsou tlustší než 2 cm. Zkrácená polovina sýra a druhá nakrájená na tenké plátky..

Nakrájejte okurky na tenké plátky, šproty z nádoby a mícháme majonézu s nastroušeným sýrem. Slepte přílohy v následujícím pořadí – rozetřete plátky chleba s omáčkou, nahoře na hrnek s okurkou a šprotkem a pokryjte vše se sýrovou mísou.

Jsou připraveny v mikrovlnné troubě na střední energii po dobu 2 minut. Sendviče se sladkým čajem.

dranikiPřečtěte si, jak udělat lahodné lívance s houbami – jídlo je pozoruhodné díky své jednoduchosti, ale zároveň je velmi chutné..

Jak vyrobit krásné tvarované buchty v našem článku – podrobné pokyny krok za krokem a fotografie pro každý recept.

U piva můžete v mikrovlnné troubě vařit vonné krekry – poznamenejte si naše recepty.

Chléb se žampióny, sýrem a bylinkami

Sandwichy s houbami mohou být vynikajícím srdečným řešením pro občerstvení nebo dokonce plné jídlo: stačí jen nakládat okurky, aby se mohli zahřát.

Požadované přísady:

 • 1 sendvičový bochník;
 • 150 gr. marinované žampiony;
 • 100 gr. jakýkoli tvrdý sýr;
 • 4 stroužky česneku;
 • banda kopru;
 • 50 gr. majonéza.

Doba vaření: 7 minut.

Obsah kalorií: asi 270 kcal / 100 gr.

Bochník by měl být nakrájen na plátky a sýr na tenké plátky. Chopte česnek a čerstvý kopr a mícháme s majonézou. Pokud jsou marinované žampióny celé, měly by být také nakrájeny na plátky, ale je výhodnější okamžitě zakoupit plátky. Plátky chleba je třeba omítnout omáčkou a houby a sýr položit na vrchol. Vaření takových polotovarů potřebuje 1 minutu v mikrovlnné troubě při maximálním výkonu.

Užitečné tipy

Horké sendviče dokonale spojují rychlost a vynikající chuť, ale k tomu je třeba znát nějaká pravidla úspěchu. Jsou tak jednoduché jako recepty:

 1. Plátky chleba by měly být tenké, takže je nejlepší okamžitě koupit opotřebovanou volbu. Mohou být umístěny na ubrousky, pak sendviče nehoří.
 2. Masové náplně na polotovary (šunka, klobása atd.) By měly být řezány co nejtenčí – pokud chcete hustý sendvič, je lepší položit několik plátků. To se provádí tak, aby se plnění mohlo ještě více zahřát..
 3. Při vaření je velmi důležité věnovat pozornost kvalitě výrobků – pokud jsou klobásy nebo klobásy špatné kvality, pak sendviče budou neúspěšné. Levný sýr se může jednoduše neroztavit a majonéza nechutné pečení atd..
 4. Svačinu můžete udělat chutnější tím, že do něj přidáte různé omáčky – nejenom majonézu, ale také kečup, kyselou smetanu, hořčici, sýr nebo kari.
 5. Je důležité, aby se v mikrovlnné troubě nepřehýbali sendviče, jinak by se ukázaly být suché a tvrdé, a pak nebudete schopni uložit hotovou misku jakýmikoliv prostředky..
 6. Pro horké sendviče je vhodný jakýkoli chléb – žito, bílá, otruby atd. Plnění může být také naprosto libovolné – let fantasy je neomezený, ale hlavní doprovodnou složkou téměř všech receptů je sýr.
 7. Hotové sendvičové omáčky by neměly být příliš kapalné, protože budou absorbovány do chleba a budou se mletí a výsledné části se jednoduše zhroutí..
 8. Když vyrábíte horké sendviče z rajčat, je lepší odstranit semena – z nich se z nich vypaří méně zeleninové šťávy a nádobí nebude příliš mokré.
 9. Pokud tříste strouhaný tvrdý sýr a přidáte ho do polotovarů, bude to hospodárnější spotřeba produktu než při řezání sýra na tenké plátky.
 10. Horké sendviče se volají nejenom z důvodu způsobu přípravy, ale také kvůli servírování: musí být podávány předtím, než jsou studené, jinak se chuť sníží..

Bon appetit!