Jméno “tatarka” snadno zavádí osobu, která není kuchyňské restauraci obeznámena, protože je to jedlá na jedné straně a na druhé straně plnotučné maso nebo rybí pokrm slouží jako občerstvení..

Nicméně, navzdory rozdílu v receptu jsou tato dvě jídla spojena nejen názvem, ale i způsobem řezání produktů. Jinými slovy, aperitiv „Tartar z“ – jídlo z masa nebo ryb, přísady, pro které jsou řezány jako jemně jako na titulní omáčkou.

 тартар из лосося вкусно

Král tartare je často nazýván lososovým tartarem. To je pochopitelné: královský rybí losos je chutný i ve své surové formě a v kombinaci s dalšími přísadami se stává mnohokrát chutnější a je to doslova 15 minut k vaření nejčerstvějších tartare.!

A pro tuto lahůdku je spousta receptů a klasická francouzská kuchyně je pokládána za pravidelný zubní kámen a jeho specifické variace: s avokádou, kapary, křepelčími vejci nebo vápnem.

Tatarský losos – nedokážete si to představit!
As правильно приготовить тартар из лосося
Složení Počet
slaný losos 300 gramů
balsamic ocet 150 mililitrů
čerstvou bazalkou 2-3 větve
tvrdý sýr (Parmigiano Ridzhano nebo Gruyere) 200 gramů
kopr 1 polévková lžíce jemného řezu
cukru 60-70 gramů
krém 2/3 šálku
čerstvou citronovou šťávou 30 mililitrů
zelené cibulové peří 1 svazku
sůl chuť
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 250 kcal

Při procesu tvorby tatarátu z lososa je důležité nejen řezání, ale doprovod, který vytvářejí družice, a jeho poskytování také hraje velkou roli..

Proto pro klasický recept tohoto jídla potřebujeme nejen losos sám, ale také celou řadu složek, které dávají různé chuti, a plochá bílá deska a servírovací kroužek pro saláty budou užitečné pro obsluhu..

Zvažte krok za krokem recept, ve kterém je výpočet proveden na dvou plnohodnotných porcích. První věc, s jakou začíná každý zubní kámen, je odpaření octa s cukrem. V suché pánvi roztopte polovinu cukru, když je roztavený, vylijte do balzamu a důkladně promíchejte..

Přiveďte k varu, poté vyjměte z tepla a ochlaďte. Po omrznutí omáčky přidáme nakrájený nasekaný zelený kopr a bazalku.

Lehce slaný losos nakrájený na malou krychli se stranou 0,5 cm. 100 gramů řezaného sýra. Smíchejte v hluboké misce losos, sýr a ocot-cukrový sirup. Nechte vařit 5 minut.

do řezu лосось

Zatímco losos je marinovaný, připravujeme sýroviny na servírování. Třetý sýr třímeme na suchém pečícím podnosu, který je obložen pergamenovým papírem, nalijeme syrový drobeček podél kroužku, aby se vytvořily kruhy.

moření лосось

Vložte plech do pece, vyhřívejte se na 180 stupňů po dobu 10 minut (zkontrolujte, zda se sýr roztavil), poté vyjměte, ochlaďte a jemně vyjměte plochý kotouč z pergamenu.

Samostatně připravíme kyselou smetanovou omáčkou: bičem zakysanou smetanou nebo smetanou s cukrem, přidáme sůl na chuť, citronovou šťávu a nakrájenou jemně zelenou cibuli. Teď je to podávání: položte na desku pár sýrových žetonů, položte vedle nich podávací kroužek a vložte do něj tatarku.

dělat заправку

Nalijte vše nahoře malým množstvím smetanové omáčky a podáváme stůl.!

zubního kamene готов

Avokádový tatar

Dalším častým hostem rybího tartare je avokádo. Dokonale doplňuje jemnou chuť lososa a současně dělá pokrm dvakrát užitečné, protože výhody červené ryby jsou také přidány k výhodám avokáda, přirozeného vůdce množství hořčíku, draslíku a fosforu..

A kromě lososa ve výši 150 gramů a poloviny avokáda budeme potřebovat:

 • Krymská cibule – 1 malá cibule;
 • olivový olej – 1 polévková lžíce;
 • černý pepř – podle vašeho vkusu;
 • nakládané kapary – 100 gramů;
 • čerstvá citronová šťáva – 2 polévkové lžíce;
 • žitný chléb – 1-2 plátky.

Doba vaření: 15-20 minut.

Kalorie: 135 kcal / 100 gramů.

Výpočet se provádí pro jednu osobu nebo pro dvě poloviny porce. Připravte základ pro tartare: nakrájené cibule a kapary jemně promícháme, naplňte pepřem a rostlinným olejem. Odřízli jsme lososa a avokádo stejným způsobem – kostky půl centimetru. Avokádo pro zachování citrónové šťávy.

Pro podávání nakrájejte kruhovou část kousky chleba s prstencem a osušte ho v suché pánvi nebo v hrnci. Nasaďte ho do kruhu pro podávání vrstvy ryb a nahoře – vrstvu cibule a kapary. Pak – vrstva avokáda a opět – losos. Pyramida opět uzavře avokádo, které posypeme na olivový olej. V této podobě je tatarka připravena sloužit..

As быстро испечь легкий кекс без яицPřečtěte si, jak udělat lahodné cupcake bez vajec v mikrovlnné troubě..

Přečtěte si, jak vyrobit voňavá kuřecí kharcho polévku..

Poznamenejte si recept na slaninu Carbanara a smetanu.

Rybí tartare s cherry rajčaty a křepelčími vejci

salátový předkrm

Populární způsob, jak sloužit lososový tartare je jeho kombinace s křepelčími vejci a cherry rajčaty. Tato možnost vypadá velmi prezentovatelná a může být ornamentem pro libovolnou tabulku..

Připravte si ho ve velkých částech, protože v kombinaci s dalšími přísadami může takový zubní kámen sloužit, ne-li slušná večeře, pak určitě náhradou za salát. K tomu, abyste potřebovali:

 • lehce slaný losos – 250 gramů filé;
 • Ledový salát – 2-3 listy;
 • arugula – ¼ paprsek;
 • kapary – malá hrstka;
 • Jalta cibule – 1/3 cibule;
 • Francouzská hořčice (zrna) – 30 gramů;
 • cukr – ½ polévkové lžíce;
 • polovina citronu;
 • Balsamický ocet – 2 polévkové lžíce;
 • křepelčí vejce – 1 kus;
 • rostlinný olej na smažení a olivy – podle chuti.

Doba vaření: 15 minut.

Obsah kalorií: 135-150 kcal / 100 gramů.

Také přijímáme sůl podle vlastního vkusu – někdo ji vůbec nepotřebuje. Chcete-li začít, roztrhněte ruce listů salátu, položte na talíř. Vložte listy rukoly nahoru. Hořčice mezi listy v podobě kapek. Podáváme misku se čtvrtinovým citronem a ve středu umísťujeme prsten.

Nakrájené nakrájené filety z lososa jsou nakrájeny na plátky a znovu projdeme nůžem, aby se krájení ještě menší. Nakrájejte cibuli stejným způsobem jako losos. Zbývající čtvrtina citronu je stlačena na směs cibule a ryb. Přidejte sůl a zamíchejte nožem. Polovina směsi cibule a ryby se položila na dno prstenu. Nad touto vrstvou jsou kapary. Pokryjeme zbytky ryb a odstraníme prstenec.

V pánvi odkapávejte pár kapek olivového oleje, jděte do křepelčích vajec a smažte vejce tak, aby žloutek zůstal tekutý. Rozetřete smažené vejce na tatarku. Nalejte ocot do hrnce a odpařte s cukrem, pak ho nalijte do tenkého potoka na vejce a ryby. Na boku jsme dali věnec třešně a tak sloužíme ke stolu.!

Losos s vápnem a kapary

lahodné и красиво

Pro toto jídlo nepřebírejte nejoblíbenější přísadu – vápno. A doplňte ji příjemnou chutnou chutí květy kapary..

 • lehce slaný nebo čerstvý losos – ½ kilogram;
 • kapary – 1 polévková lžíce;
 • Shallot – 3 cibule;
 • jarní cibule – 1 banda;
 • Šťávová šťáva – 1 polévková lžíce;
 • sójová omáčka – 1 polévková lžíce;
 • olivový olej – podle chuti.

Doba vaření: až 15 minut.

Obsah kalorií: 150 kcal / 100 gramů.

Pár peří zelené cibule jemně nakrájené. Přidejte nakrájené šalotky. Losos nakrájíme na kostky, menší, optimálně, pokud velikost obličeje není větší než 5 milimetrů.

Nakrájejte kapary jako ryby a míste je s cibulí. Přidejte sójovou omáčku, olivový olej, limetovou šťávu.

Umístěte misku s tatarou na ledovou drť a důkladně promíchejte. Pak položte formuláře a nechte stát v lednici asi půl hodiny.

Vložte připravený zubní kámen na talíře, ozdobte listy hlávkového salátu a zeleným cibulovým peřím, na desku položte ¼ vápna a podávejte s tatranem.

Tipy pro vaření

Chtěli byste překvapit hosty s kamenem? Pokuste se trochu experimentovat s přípravou:

 • Solejte ryby sami: nakrájejte filetu z lososa na desky a nalijte směs soli a cukru v poměru 1: 1. Přidejte koriandr a černý pepř a nechte sůl na den nebo dva;
 • dělejte několik druhů tartare najednou a podávejte je na velké misce ve formě směsi;
 • pokuste se doplnit orientální poznámky k rybí tatarě pomocí čerstvého kořenu zázvoru, jemně nastrouhaného lososem a sezamovým olejem pro olivový olej;
 • pokud chcete snížit losos menší, trochu zmrazit;

Tyto a další tipy vám pomohou, aby vaše lososa nejlepší na světě, a vy sami si mohou vychutnat jeho jemnou chuť a různé barvy, které mohou být změněny na základě rozhodnutí z.