Jak vařit sýr a brambory

Khychyny je tradiční pokrm národů severního Kavkazu. Ve skutečnosti jsou to tenké ploché koláče s různými výplněmi, které jsou podávány jako samostatná mísa nebo jako doplněk k polévce, pečeně nebo salátu.

Fanoušci alpského lyžování, kteří navštívili oblast Elbrus a turisté, kteří se rozhodli seznámit se s krásou Karachay-Cherkessie, si jistě budou pamatovat na toto vydatné a velmi chutné pokrmy. Není nic pozoruhodnějšího, než po sestupu z hory v mrazivém vzduchu na lyžích a vyzkoušet si horký plochý dort s bylinkovým čajem.

Žádná stůl pro Karachais nebo Balkarians nemůže dělat bez chleba se sýrem a bramborami. A pokud v ruské kuchyni hostitelka tradičně zve milé hosty na palačinky, pak v severokaukazských domech čekají na “Khichins”.

Tradiční výplně jsou považovány za sýry s bramborami, masem, sýrem se zeleninou a tvarohem. Každá kavkazská milenka má své vlastní kuchyňské dovednosti a tajné ingredience, které dokáží přenést obyčejné jídlo na kulinářské dílo..
Klasický krok za krokem recept
As приготовить хычины с сыром и картофелем
Složení Počet
pro test:
nízkotučný kefír 500 ml
mouka 4 sklenice
sůl 1 lžička.
pro plnění:
domácí sýr (sýr feta, feta nebo suluguni) 1 kg
nevařené brambory 1 kg
máslo 80g
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 250 kcal

Chcete-li připravit těsto, musíte si užít kefír při pokojové teplotě a míchat s moukou a solí. Míchá se až do tlustého stavu s lžící nebo vidličkou, poté se uchovejte k ručnímu hnětení. Mísení, dokud není homogenní, nelepí se na ruce hmoty. Konzistence těsta by měla připomínat těsto pro ravioli. Nechte těsto stát 30 minut tím, že ho umístíte do misky a pokryjete ji ručníkem..

V tuto chvíli připravte náplň pro chevy. Brambory a kaše odlupujte hladkou gumou. Rozemlete syr. To lze provést na rostlinné struhadle, pomocí mlecího stroje na maso nebo v extrémních případech jemně nasekané. Brambory kombinujte se sýrem. Pokud je náplň příliš čerstvá, přidejte sůl podle chuti..

Rozdělíme těsto a náplň do 10-12 dílů. Rolovací kuličky: z těsta – více, od plnění – menší. Kuličky těsta musí být pokryté gázou, ručníkem nebo celofánem, aby se nevysušily..

Těsto vyveďte s válcovým kolíkem, dokud nebude tenký kulatý koláč. Při absenci válcovacího kolíku můžete míčky natáhnout rukama. Pro každý kruh těsta v centru položte míč z náplně. Hrany těsta se uzavřou kolem míče plnění a dobře se uzavřou.

Vzhledem k tomu, že khichiny jsou připraveny na suchém povlaku, bez oleje, je nejlepší k pečení žehlička. Rovněž jsou přijatelné nelepivé pánve..

Během ohřívání pánve rozpusťte máslo v samostatné misce. Na pomazaném stole pomalu a jemně vyklopte “obálky” a naplňte je plnkou. Dále položte hyshychiny na pánvi a vaříme na středním ohni z obou stran, až do zlatohnědé.

Vyjměte první hyacin z ohně a položte další na panvu. Namažte hotový hyacintový olej na obou stranách. Položte další dort na vrcholu předchozího, olejte ho atd. Stoh žvýkat může být nakrájen na kusy jako dort, nebo můžete jíst každý chevy odděleně.

mannaJak vařit klasickou mannu v mléce, přečtěte si náš článek..

Jak udělat vynikající bílou polevou pro vdolky, velikonoční koláče, koláče, perník a jiné pečivo.

Přečtěte si, jak připravit moldavské hominy – recepty s fotografiemi a podrobnými doporučeními.

Kvasinkové těsto kvasnice s bramborami, sýrem a zeleninou

K přípravě těsta budete potřebovat:

 • 200 ml vody;
 • 250 ml mléka;
 • 8 gramů kvasinek (lépe je užívat vysokorychlostní);
 • 4 polévková lžíce. l rostlinný olej, bez zápachu;
 • 700 gramů pšeničné mouky;
 • 1 polévková lžíce. l cukr;
 • 1 lžička soli;
 • 80 gramů másla.

Pro plnění:

 • 500 gramů vařených brambor;
 • 500 gramů domácího, ne tvrdého sýra (sýr, feta, suluguni nebo Adyghe);
 • 100 gramů zelených (petržel, kopr, koriandr, atd.);
 • sůl a pepř dle chuti.

Doba vaření: 1 hodina.

Kalorie: 300 kcal na 100 g.

Pro těsto se používá mléko a voda při pokojové teplotě. Cukr a kvasnice musí být vloženy do vody, dobře promíchány a nechat stát pár minut. Kvůli aktivním vlastnostem vybraných kvasinek se nevyžaduje dlouhá infúze. Přidejte do mléka vodu s kvasinkami.

vzbudit тесто

Mletou mouku prosíme a vylijeme do těsta s rostlinným olejem. Pečte dobře, formujte hrany, vložte do misky s víkem a nechte na teplém místě. Je třeba trvat dva hodiny a míchat občas.

těsto

Pro výplň musíte nakrájet sýr a mletý oloupaný brambor, nakrájet zeleninu. Smíchejte všechny přísady, přidejte sůl a pepř podle chuti. Formujte deset stejných kuliček od plnění.

koule

Těsto vyjměte a rozdělte na 10 stejných kusů. Z každé části slepí míč. Zakryjte kuličky tak, aby nebyly vysušeny. Roztáhněte míč z těsta rukama a vložte míč z náplně uprostřed.

rozložit начинку

Přilepte hrany těsta kolem plnění. Oběhněte “obálku” rukama nebo ji vyvolejte válcovým kolíkem na vzhled plochého dortu.

roll out

Každý připravený plochý koláč položíme na předehřátou misku s tlustým dnem (litinovou, nelepivou) a pečeme na obou stranách, dokud nehnědou. Mazání pánve olejem není nutné. Jakmile jste připraveni, vložte vajíčka na sebe a rozmačkejte na všech stranách máslo.

Khychyny

Užitečné tipy

Stojí za zmínku, že existují výrazné rozdíly mezi khychiny v hostesách Balkar Karachai. Je-li první koláč pečen v suché pánvi a potom mazán olejem, pak v druhém oleji nebo živočišném tuku. Navíc Karachai Khychins jsou mnohem silnější než Balkars. Abyste se rozhodli, které z nich se vám líbí, stojí za to vyzkoušet ty i ostatní..

To je věřil, že tenčí koláč je, chutnější jsou vejce. Je žádoucí, aby těsto během válcování netěsilo, jinak by se při zahřátí vytekl náplň. Pokud se to stane, neměli byste být rozrušení, jídlo se bude stále vyvíjet. Mistrovství přichází s praxí.

Servírujte khichinu se sýrem a brambory je lepší s bílou omáčkou ze zakysané smetany s kefírem nebo jogurtem s přídavkem bylinek, soli a česneku.

Kavkazská kuchyně se blíží ruským lidem, protože obvykle používá známé a srozumitelné ingredience: maso, brambory, tvaroh, sýr, čerstvé zeleniny. Khychins jsou poněkud podobné pikantním pikantům s náplní nebo smaženými koláčky, takže tento lék jistě najde pozitivní odpověď na ruské stůl.

Loading...