Pravděpodobně není pro nikoho tajemství, že pro normální fungování těla jsou potřebné mikroelementy a vitamíny. Zvláště důležitá je otázka těch, kteří chtějí zhubnout, sedí na všech druzích stravy..

Poté, co jste se omezili na dietu, je významně snížena tok živin. Malý tok a v zimě. Neměli byste však přijmout negativní důsledky sezóny nebo snížit příjem kalorií.!

K dispozici jsou kdykoli produkty: chutné, nízkotučné a obsahují mnoho základních prvků. Hlavní jsou kapusta a okurky. Jedná se o saláty připravené na jejich základě, které budou v tomto článku uvedeny..

Výběr produktů

Zelenina

Pro každý recept na salát z čerstvého zelí s okurkou na prvním místě si musíte vybrat zeleninu. No, jestli můžete jít do zahrady a roztrhat vše čerstvé a chutné. Nicméně toto “štěstí” není k dispozici všem. Proto si vybereme ingredience pro salát z nejoblíbenějších – obchodů.

Čerstvé bílé zelí může mít dvě hlavní úrovně zralosti:

 • mladé – horní listy jsou světle zelené a samotná hlava není příliš hustá. V této podobě, nejvíce šťavnaté a něžné;
 • zralý – hlava je velmi hustá, stonka je velká a listy jsou bílé. Takové zelí mohou být trochu tvrdší než mladé, ale získaly maximální úroveň přínosu..
Chcete-li vybrat nový výrobek, musíte pečlivě zkontrolovat hlavu. Horní listy by neměly být pomalé, uschlé. Zateplení horních vrstev indikuje dlouhé a nevhodné uložení. Zralé zelí by nemělo spálit ruce.

Ještě jednodušší je vybrat okurky – jejich barva by měla být bohatá, jasná a samotná zelenina by neměla být pomalá a pružná..

Tankování

Každý salát vyžaduje doplňování paliva. Jsou rozděleny podle chuti i hladiny kalorií:

 1. Rostlinný olej – nejlevnější a běžnější tankování, má nejnižší obsah kalorií. Je to pro saláty, ochucené olejem a bude vypočítána energetická hodnota následujících receptů (s výjimkou posledního).
 2. Citronová šťáva Zřídka se používá sám – často ve spojení s máslem a cukrem. Výsledkem je, že se jedná o velmi chutnou, ale s vyšší kalorií..
 3. Jogurt Klasický nápoj bez dalších příchutí bude zajímavým řešením a vytvoří originální kombinaci příchutí, které však nikterak nezajímá..
 4. Smetana. Tradiční oblékání a v mnoha ohledech opakuje předchozí bod, ale s jeho chutí a více kalorií.
 5. Majonéza. Nejtěžší, nejškodlivější, ale také … nejoblíbenější čerpací stanice pro mnohé. Chuť již obsahuje kyselinu, sůl a cukr, což činí kombinaci přísad harmoničtější, ale obsah kalorií je vysoký..

Výběr zeleniny a výběr obvazu, je čas přejít na recepty na zelí a okurky..

Klasický recept
As приготовить салат из свежей капусты с огурцом
Složení Počet
střední kapusta 0,5 hlava kapusty
střední okurka 3 kusy.
sůl a koření chuť
doplňování paliva podle svého uvážení
Doba vaření: 10 minut Kalorie na 100 gramů: 25 Kcal

Proces vaření čerstvého kapustového salátu s okurkou je velmi jednoduchý. Umyjte zeleninu. V závislosti na čerstvosti okurek mohou být zcela čištěny nebo použity. Potom je okurka nakrájena na proužky nebo půlkruhy.

do řezu огурец

Zelí jemně skartujte.

do řezu овощи

Všechno je umístěno v hlubokém jídle, smíchané se solí a kořením, naplněné. Je třeba nechat salát stát několik minut, aby se šťáva vyčlenila, znovu promíchala a vy můžete jíst.

zelí

Chcete-li zelí velmi rychle vybrat šťávu, můžete ji nakrájet, sůl ji ve velké (!) Sůl a důkladně jej promíchat rukama. Jakmile se částečky soli rozpustí, budou mít čas “důkladně” pracovat – doslova před našimi očima, stane se měkčí a uvolní vlhkost..

Čerstvý salátový salátový recept s okurkou a ředkvičkou

Součásti:

 • libra zelí;
 • okurky – 3 kusy;
 • ředkvička – přibližně rovnající se hmotnosti okurek;
 • čerstvé zeleniny;
 • sůl, pepř;
 • doplňování paliva.

Čas: 12 minut.

Obsah kalorií (0,1 kg): 49 kcal.

Proces vaření: nakrájejte zelí jemně, nakrájejte okurku na polkruhy nebo slámy, podobně řezte ředkvičky. Nicméně pokud je zelenina mladá a tvrdá, může být strouhána. Jemně nakrájené zeleniny. Složení kombinuje, přidejte obvaz a dobře promíchejte..

Přidejte šunku

přidat ветчину

Součásti:

 • zelí – 300 g;
 • dvě nebo tři okurky;
 • tři vejce;
 • šunka – 150 g;
 • sůl, byliny, koření;
 • doplňování paliva.

Čas: 15 minut.

Obsah kalorií (0,1 kg): 112 kcal.

Jedná se o hustší (uspokojující) pokrm. Nemůže jen sloužit jako dobré občerstvení, nebo může být použit jako občerstvení, ale také se stane kompletním pokrmem. Navíc, bílkoviny obsažené v šunce, neméně nutné organismy než vitamíny.

Vařte vajíčka, ochlaďte a nakrájejte na kostky. Zatímco se vaří, rozkrojí zelí. Mírně sůl a odložte v hlubokých pokrmech zdůraznit šťávu. Dále nakrájejte zeleninu a slámy nakrájíme ostatní zbytky. Vše se mísí. Salát s kořením.

salát новогоднийNové recepty salátů pro Nový rok 2018 – diverzifikujte svou dovolenou novými pokrmy.

Salát s uzeným kuřecím masem a slivkami – neobvykle chutné a uspokojivé jídlo pro ty, kteří rádi skočí s kouřem.

Domácí recept na perník na Vánoce.

S mořskou kůlou

Součásti:

 • mořská kala – 300 gr;
 • okurky – 2 ks;
 • majonéza.

Čas: 5 minut.

Obsah kalorií (0,1 kg): 101 kcal.

Proces vaření. Namísto obvyklého zelí lze aplikovat i moře. Obsahuje mimo jiné i působivé množství jódu, které je také důležité pro člověka..

Zelí se zpravidla již prodává nakrájené. Pokud jsou kusy velké, mohou být rozdrceny. Okurek je nakrájen na malé kosky se stranou asi 7 mm. Buďte opatrní se solí – někdy řasa je docela slaná. Přísady jsou smíchány, přidává se majonéza. Pro tento recept je to nejlepší oblékání, protože přidá trochu sourness a sladkost..

Toto je základní recept. Salát může být doplněn kukuřicí, hráškem, vejcem, sýrem atd. Velmi zajímavá kombinace mořských řas a bílého zelí.

Jednoduché, výživné, chutné a velmi zdravé saláty lze připravit z kapusty a okurky. Stačí si vybrat ty správné ingredience a znáte pár malých tajemství.!