Jak vařit ryby pod marinádou z mrkve a cibule

Je velmi snadné vařit jakýkoli druh ryb pod zeleninovým “kožešinovým pláštěm” nebo marinádou. Chcete-li to udělat, stačí zvolit způsob pečení (smažení, stewing, pečení) a vaše oblíbené ryby – makrely, pollack, merlang, mořské ryby, limonella, treska. Rozmanitost tohoto produktu je úžasná a cibule a mrkev, které jsou k dispozici všem, mohou být změněny na skvělou šťavnatou marinandu.

Smažené ryby marinované v mrkev a cibuli
As приготовить рыбу под маринадом из моркови и лука
Složení Počet
štikozubec obecný (treska obecná, polokul) 0,9 kg
mouka 150 g
mrkev a cibule 250 g
rajčatová šťáva 250 ml
koření (mletý pepř a sůl) na 15 g
bobkový list 1 kus (velké)
rostlinný olej 30 ml
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 96 kcal
V klasické verzi receptury na vaření jídel pod zeleninovou marinádou je použití jednoduchých, široce dostupných produktů, které každý má v kuchyni.

Zbývá jen koupit své oblíbené ryby a začít vytvářet aromatické, šťavnaté jídlo, které se dokonale kombinuje s přílohou obilovin, těstovin, zeleninových pyré a pečené zeleniny..

Štikozubec se obvykle prodává jako zmrzlina, a proto ho rozmrazil a omyl, nejdříve byste měli odstranit vlhkost z povrchu papírovou utěrkou. Potom rybu nakrájíme na kusy o rozměrech 3 cm, vložíme je do hlubokého kontejneru a sůl je necháme půl hodiny namočit.

ryba замариновать

Abyste neztráceli čas, můžete připravit vynikající zeleninový “kabát”. Chcete-li to provést, nakrájejte oloupanou zeleninu pohodlným způsobem (nastrouhanou mrkev a cibuli na menší kostky).

k řezu лук

V pánvi lehce nahneme cibuli v 5 ml oleje po dobu tří minut, přidejte mrkev.

mrkev нарезать

Smažte zeleninu až do měkké a růžové. Pak vylejte šťávu z rajčat, přidejte koření a listy z vavřínu. Po marinádě po deseti minutách přemístěte do samostatné nádoby..

guláš овощи

Sůl merlúzy by měla být vyprážena na všech stranách, než je v mouce. Když se kusy ryb stanou zlatými, musí být rovnoměrně přesunuty do jiné pánve..

ryba обжарить

Po dokončení procesu pečení ryb se marináda nalije na povrch..

nalít подушкой

Po 10 minutách zahřátí na nízké teplotě se ryby namočí zeleninovým džusem, což zase dá nádhernou vůni pečené štikozubky na celé misky a na přílohu.

ryby готова

Rybí polévka

Při vaření dravých ryb se většina šťáv obvykle ztrácí. Můžete použít vynikající recept na rybí ryby, ve kterých s malým množstvím ingrediencí získáte nejvyšší šťavnatost, aroma, namáčení zeleninovou marinádou z cibule a mrkve. Chcete-li vytvořit rybu pro krásný zeleninový “kabát”, potřebujete:

 • štiky (šťuka, biskup) – 1 kg;
 • chudý olej – 50 ml;
 • cibule a mrkev – 300 g každý;
 • rajčatová pasta – 150 g;
 • voda – 0,3 l;
 • sůl – 15 g;
 • mouka – 190 g (1,5 šálků);
 • pepř (mletý černý) – 15 g;
 • cukr – 5 g;
 • Karafiát – 3 ks.

ryby под маринадомRyba se vaří paralelně s marinádou, což vám umožní připravit jídlo přímo za hodinu. Obsah kalorií 100 gramů rybích ryb dokonale kombinovaný se všemi přílohami je 94 kcal..

Oloupaná ryba musí být nakrájena na příčné kousky o délce šesti centimetrů, posypána solí, ponechána 20 minut namočena. Po válcování v mouce rychle smažte. Kusy musí mít krásnou, zlatou kůru.

Chcete-li vytvořit marinádu, musíte nakrájet oloupanou zeleninu dle vašeho uvážení, ale mrkev se vaří rychleji hrubě nastrouhaný a cibule se rozdrtí do kostek. Na “kapku” oleje byste měli smažit cibuli (5 minut), a když to bude transparentní, přidávejte mrkev.

Po dalších sedmi minutách, kdy zelenina nalévá vodu, vložte těstoviny, cukr, sůl, hřebíček a pepř. Vypláchněte marinádu na deset minut.

Podložte marinády a ostrou šťavu v hrnci střídavě. Horní vrstva by měla být marináda (může být trochu uvařena). Uhněte nádobí, zahřejte na nízkých teplotách po dobu dvaceti minut. Můžete podávat s přílohou, salátem nebo prostě žitným chlebem..

as в детствеJak udělat marshmallows doma – jednoduchý a chutný dezert, který také není příliš vysoká kalorie.

Vytvořte lahodný čokoládový krémový dort – recept zde.

Berte na vědomí recepty na bohatou perlovou ječmenovou polévku s rybami. S našimi tipy můžete vařit vynikající pokrm..

Jak pečeme ryby v troubě

Ukázat trochu fantazie, můžete vytvořit kulinářské mistrovské dílo, které potěší vaši rodinu, přátele a hosty s jeho originalitou a nádhernou chutí..

Pečené ryby pod marinádou z cibule a mrkve mohou být vyrobeny do samostatných částí kusů, což zjednoduší zásobování vydatnými a zdravými pokrmy. Chcete-li vytvořit lahodné a šťavnaté ryby, budete potřebovat:

 • treska (filet) – 1 kg;
 • mrkev, sýr (tvrdá odrůda) a cibule – každá 0,2 kg;
 • majonéza – 70 g;
 • rajčatová pasta – 100 g;
 • koření (sůl, koření pro ryby) – 15 g;
 • rostlinný olej – 20 ml.

rybyDoba vaření trvá trochu víc času a je asi jeden a půl hodiny. Současně 100 g nádherné jídlo obsahuje 113 kcal..

Treska tresky musí být nakrájena na části o velikosti 8×8 cm. Po posypání kořením nechte namočit a šťávy..

Strouhanou zeleninu nakrájejte na cibuli (půlkruhy), mrkev na rožni. Ohřejte olej v pánvi a smažte zeleninu, dokud nedosáhnete rudou, smaženou hmotu. Dejte do cibule, mrkví pastu a dobře promíchejte, podepřete trochu více marinády na sporáku.

Treska se rozprostírá na mírně naolejovaném plechu s vysokými stranami ve vzdálenosti několika centimetrů od sebe. Položte marinády na každý kus ryby a udělejte nad ním jemnou síťku majonézy. V peci při teplotě 180 ° trávu trávu po dobu jedné hodiny.

Sýr je třeba strouhat a posypat po 20 minut před ukončením vaření. Nádobu lze podávat horké, mírně ochlazené s práškovými zelenými barvami..

Užitečné tipy

Ryby pro vaření pod marinádou by měly být vybrány s nízkým obsahem kostí, ne příliš tučné a šťavnaté. Další přísady lze přidávat do cibule a mrkve v marinádě, aby se nasytila ​​chuť..

Může to být med, víno, houby, salát. Dokončená mísa, která byla dusená, smažená nebo pečená, je nejlepší trvat několik hodin v chladu, ale před vařením je třeba:

 1. Jakýkoli typ vybrané ryby se umyje pod tekoucí vodou, a proto je nutné ji otřít, vysušit, zbavit zbytečné vlhkosti – těsto bude rovnoměrně rozloženo na povrchu části kusů;
 2. Při přidávání rajčatové šťávy, kečupu nebo těstovin, před slaním, musíte ochutnat marinádu;
 3. Během pečení se můžete vyhnout nadměrnému odpařování šťávy tím, že pečlivě zabalíte do fólie.

Výběr pánve s hustým dnem, marináda a ryby bude rovnoměrně praženo. Je možné zkrátit dobu vaření – současně smažit ryby v jedné pánvi a marináda pro ně – na druhé straně.

Loading...