Každý dort, dort má svou jedinečnou chuť, přináší skutečné potěšení, radost. Není žádným tajemstvím, že nejužitečnějším způsobem je domácí pečení, které musíte nejen vařit, ale také vyzdobit a naplnit.

Nejjemnější, výživnější a úžasnější lahůdku lze vyrobit s pudinkem “tání v ústech”, na němž závisí především chuť dezertu.

Klasický recept
As приготовить заварной крем для украшения торта
Složení Počet
vejce (žloutek) 4 kusy.
granulovaný cukr 6 polévkových lžiček.
mouka Pohár (65 g)
mléko 500 ml
vanilkový cukr 4 g
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 180 kcal
Lehký, vzdušný pudink je skvěle kombinován s jakýmkoliv druhem těsta, může být dokonce sloužil jako nezávislý sladký lék. Historie jeho vzniku se datuje do vzdálenějších století XVII-XVIII století, kdy cukrářské řemeslo bylo velmi populární a rychle se rozvíjelo..

Než začnete, vařte mléko a ochlaďte na teplotu nepřesahující 35 °. Vaječné žloutky v této době v chladničce chladné – měly by být chladné, chlazené.

Pro přípravu nádherné mouky pro dort je výběr nádobí z žáruvzdorné oceli, hliníku. Vanilkový cukr, mouka, granulovaný cukr se nalije do vybrané nádoby, všechno je smícháno..

mixovat сухие продукты

Pak přidejte žloutek, mash roztřepený nebo smíchaný se směšovačem.

Pokrmy jsou umístěny na sporáku a oheň musí být pomalý, aby se krém nespálil během procesu vaření..

Teplé mléko se nalije do tenkého proudu do sladké žloutkové hmoty..

přidat молоко

Krém by se měl neustále rozmíchat. Po varu by měl být vařený až do vytvoření požadované konzistence hmoty – silné, krémové. Trvá to asi sedm minut..

Toto mazivo pro dort by nemělo být příliš studené, když se aplikuje na pečivo tak, aby byl koláč dobře namočený.

krém готов

Protein pudink zdobení dortu

Velmi malé množství přísad pomůže dělat nádhernou výzdobu krému pro dort. Tento typ chutné, sladké hmoty se nazývá biopotraviny a dokonce i nováček kuchař se může naučit, jak ho vařit..

Chcete-li vytvořit lahodnou masu, která bude vypadat úžasně na dortu, budete potřebovat:

 • vejce (bílá) – 6 ks;
 • cukr – 180 g;
 • vanilka – 1 g;
 • kyselina citrónová – 2 g.

Tento druh dekorace je připraven 25 minut a její obsah kalorií je 244 kcal na sto gramů..

Tento typ dortového krému je připravován ve vodní lázni, takže když se voda vaří, je nutné oddělit proteiny a ochladit je. Po přidání zbývajících složek – cukru, vanilky, kyseliny citrónové. Bílkovinná směs by měla být smetána se směšovačem.

Poté jsou misky, ve kterých jsou šlehané bílkoviny, umístěny ve vodní lázni a znovu se šlehají směšovačem při minimální rychlosti po dobu patnácti minut. Během této doby se hmota ztuhne. Krém by měl být odstraněn z lázně a pět dalších minut trvat..

Připravenost lze určit vložením lžíce uprostřed nádoby, která by neměla měnit svou vertikální polohu..

manna готовJak vařit lahodnou mannu s jablky, rozinkami a mákem, nebo s tvarohem, přečtěte si náš článek.

Jak zdobit dětský narozeninový dort pro chlapce – originální nápady na dezert.

Recepty na neuvěřitelný koláč je zde..

Pudr na “Napoleon”

Mnoho od dětství si pamatujte chuť jedinečného, ​​úžasného dortu “Napoleona”. S věkem tyto vzpomínky jen zvětšují lásku k tomuto typu dezertů. Jedním z hlavních principů tvorby koláče je schopnost vařit skvělý krém pro něj. Chcete-li vytvořit tuto lahodnou vrstvu koláče, budete potřebovat:

 • vejce – 3 ks;
 • máslo – 250 g;
 • mléko – 1 l;
 • vanilin – ½ lžičky;
 • pšeničná mouka – 90 g;
 • cukr – 0,3 kg.

Příprava krému na koláč bude trvat třicet minut. 100 g tohoto magického, jemného krému bude obsahovat 237 kcal.

Všechny produkty by měly být dobře chlazeny, s výjimkou mléka. Mouka a cukr se nalijí do hluboké hliníkové, ocelové žárovzdorné nádoby. Po míchání se k nim přidávají vejce a vanilkový cukr. Všechno je opět důkladně promícháno, takže na samém začátku procesu vaření se nehromadí žádné hrudky.

Teprve potom se nalévá mléko. Nádobí s obsahem umístěným na sporáku, vařeno, míchání nepřetržitě, až do získání husté konzistence. Současně je nutné, aby se krém nevaril. Poté, co je třeba rychle vychladnout studenou vodou..

Olej musí být změkčen (může být strouhaný na zmrzlém) a pak jej nalít do teplého krému, dobře promíchejte, dokud se úplně nerozpustí. Poté může být Napoleonova kůrka mazána.

Smetanový krém

Pro nádherné, měkké houbové koláče můžete vyzvednout spoustu zajímavých typů krému. Nejpopulárnější, známý, je vařený typ krému. Je možné zahrnout zakysanou smetanu do jejího složení, díky níž bude chuť nejen jemnější, ale i vyživující, nasycená. Při vytváření takové sladké vrstvy dortu budete potřebovat:

As приготовить заварной крем для украшения торта

 • tukový krém – 200 ml;
 • máslo – 150 g;
 • mouka – 100 g;
 • mléko – 0,7 l;
 • cukr – 180 g;
 • vejce (celé) – 2 ks;
 • Vanilín – 1 sáček.

Dvacet pět minut je dost k vaření. Kilokalory jsou ve 100 gramech obsahujících 236 jednotek.

V odděleném kontejneru se ½ dílu mléka, cukru, celé mouky a vajíček smíchá s jednotnou konzistencí. Druhá část mléka je naplněna zbytkem cukru, vanilínu, misky s tímto obsahem by měly být posílány do sporáku a přivedeny k varu. Po nalití vaječné mouky. Budoucí krém by měl neustále zasahovat.

Když se miska na kamni zahustí, bude třeba ji rychle ochladit na teplotu 30-35 °. Olej změkčuje, přidává se k husté teplé hmotnosti. Po jeho úplném rozpuštění, nalijte kyselou smetanu na stejném místě, je dobré znovu smíchat smetanu, což je spíše svěží, hustá hmota..

Užitečné tipy

Při vytváření jakéhokoli lahodného pudingu byste měli využít kulinářské tipy zkušených kuchařů. Například:

 1. Při stálém míchání, které samozřejmě potřebuje mazání koláče, je třeba provádět ruční pohyby v podobě čísla osm – pro rovnoměrné zahřívání hmoty;
 2. Aby se krém neuklopil během procesu vaření, je nejlepší ho vařit ve vodní lázni;
 3. Při použití menšího množství mléka můžete urychlit proces získání požadované hustoty;
 4. Mějte na paměti, že vanilin je přidán pouze pro chuť, takže můžete také použít pro tuto brandy, škorici;
 5. Poté, co vaříte pudinkový dort, musíte jej zakrýt přilnavým filmem..

Dokonce i ty nejjednodušší tipy budou užitečné při přípravě nádherného dezertu. Neměli byste také zapomínat, že by produkty měly být čerstvé a dokončené sladké výrobky nebudou v chladničce dlouho uloženy..